Přejít na obsah

Mechanické seřízení xenonů


xstorm

Doporučené příspěvky

Doli, nejlíp je to vidět vždycky na delší vzdálenosti na silnici, kde obě dvě světla musí vytvářet pouze jeden obrazec, přesně tak je to nastavený z fabriky. Při každém dalším seřízení je už malinká odchylka, takže levé a pravé světlo vytváří dva navzájem mírně posunuté překrývající se obrazce, tak to nastaví prakticky každý servis. Pokud bys chtěl docílit opět dokonalého krytí, musel bys postavit auto v noci a přímo "v terénu" lehce přizpůsobit jedno světlo tomu druhému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, tak jsem dneska jezdil celej den po garazich a zkousel to nastavit. Ale porad nevim jak by to melo byt vlastne DOBRE?! :help:Nemuze nekdo nafotit proti zdi jak to ma svitit spravne? (asi tak 5m od zdi) :help:

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doli, nejlíp je to vidět vždycky na delší vzdálenosti na silnici, kde obě dvě světla musí vytvářet pouze jeden obrazec, přesně tak je to nastavený z fabriky. Při každém dalším seřízení je už malinká odchylka, takže levé a pravé světlo vytváří dva navzájem mírně posunuté překrývající se obrazce, tak to nastaví prakticky každý servis. Pokud bys chtěl docílit opět dokonalého krytí, musel bys postavit auto v noci a přímo "v terénu" lehce přizpůsobit jedno světlo tomu druhému.

Asi ted zkusim tu tvoji techniku :(

Co me dokaze nasrat jsou spatne nastaveny svetla... :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, taky jsem si se světlama užil...napřed svítily dost vysoko a všichni na mě blikaly...potom si časem auto celkově sedlo a svítilo to strašně málo, tak jsem si to nechal seřídit a teď to svítí celkem v poho, sice nejsou obě dvě dokonale sladěný a je tam vidět maliná odchylka, ale neřešil jsem to, protože to je fakt minimální, spíš je to jedno asi trošku posunutý do strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, taky jsem si se světlama užil...napřed svítily dost vysoko a všichni na mě blikaly...potom si časem auto celkově sedlo a svítilo to strašně málo, tak jsem si to nechal seřídit a teď to svítí celkem v poho, sice nejsou obě dvě dokonale sladěný a je tam vidět maliná odchylka, ale neřešil jsem to, protože to je fakt minimální, spíš je to jedno asi trošku posunutý do strany.

Ja jsem byl se svetlama spokojenej nebejt tech parkovacek a blbeho zandani svetla, ktery pak neslo vubec vyndat. Tim sem to asi rozhodil. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to ja jsem koukal do dilenske prirucky. Zitra vezu auto do servisu tak jim reknu at to zkontrolujou. Ale trosku se toho desim, kdyz tady ctu ze to neumi vubec nastavit... :feve:

pokud budeš přítomen nastavení tak je popros at zapnou vypnou světla po nastavení, jak se světla sklopí a zpět tak budou potřeba ještě jednou nastavit, aspon mě to tak udělalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud budeš přítomen nastavení tak je popros at zapnou vypnou světla po nastavení, jak se světla sklopí a zpět tak budou potřeba ještě jednou nastavit, aspon mě to tak udělalo

Jak to?

Ja kdyz to dneska nastavoval pomoci tech 2 stelovacich sroubu, tak se vzdy po sklopeni vratily zpet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zítra ti to sem hodim.....ale ta pomůcka jakou jsem dával viz.pár příspěvků zpět je naprosto přesná,jen s origo nastavením z fabriky to na těch 5m svítí maličko nad tu čáru(cca 5mm) jinak to sedí s origo nastavením dokonale,mám to vyzkoušeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlos: Tvoji metodu uz mam (viz. kopie z STK) vyzkousenou. Jen prave nevim jak to vlastne ma "SPRAVNE" vypadat jak maji byt poskladany ty linky. Ted jsem mel auto v servisu tak mi to tam sestelovali, ale mam pocit ze to prave sviti trosku niz. (jak pises nejaky rozdil-5mm tam urcite je). Takze jsem si to trosku prizvednul. :) Budu rad kdyz sem hodis fotku jak Ti to sviti.

Add moje foto: jsem zkousel jak to ma byt, vubec jsem netusil jak se to ma spravne prekryvat...

Diky za skici!! :palec2:

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...