Přejít na obsah

Fabia Combi repro vzadu


Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych,

mam otazku ohladne zadnych reprakov vo Fabii Combi. Totiz, odkedy su tam (origo Skoda) tak pri vyssich hlasitostiach strasne rezonuju, a potreboval by som ich dat niekam inam, resp. nejako to vyriesit. Netusim, ci je to umiestnenim alebo reprakmi, preto by som sa rad spytal ludi, co uz maju skusenosti.

V blizkej dobe uvazujem o vymene celeho audia (lepsie repro, zosik). V kufri uz mam aktivnu tubu SAL 250W. Len sa bojim, ze ked tie skodovacke prditka vymenim za ozajstne repro, tak uz bude rezonovanie pocut stale, a toho sa dost bojim. Takze ake je riesenie?

Vdaka

PS: viacmenej by ma zaujimalo, ci sa to neda riesit nejakym inym platom namiesto tej rolety co tam je - ale to by asi bolo dost neprakticke pri nakladani nakladu, ze?

Editováno: , autor: juniorrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladam, ze problem bude v reproduktorech. Proste nesnesou uz takove zatizeni. Mozna je i varianta, ze jsou treba uvolnene a proto rezonuji. Idealni bude kdyz napises od kud ses a zajedes si k nekomu kdo ma uz zkusenosti, poslechne si to a rekne ti. Ja bych pri nove audiosestave ty zadky uplne odpojil a nechal jen predek a SW. I kdyz koupis novy repra dozadu, tak si sice o 100% pomuzes ale porad to nebude ono. Da se to vystelovat - pokud jim oriznes basy a nechas je hrat je stredni pasmo, tak pak by tam mely smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za nazor, skusim sa na to pozriet z tejto strany... ze su zadne origo repraky nevhodne to je mi jasne od zaciatku, urcite budu vymenene za nieco "vhodnejsie". Lenze zakladny problem je pokaslana zaruka. Auto je nove a ak chcem, aby zaruka pretrvavala, tak to musi robit skoda servis. No a to je prave ta neprijemna cast. Poznam ludi, co robia profi audio na velmi slusnej urovni, akurat nemaju zmluvu so skoda, takze ak by to spravili, hralo by to super, len by som mal potom problem reklamovat nejake ine casti el. systemu, kvoli "neodbornemu" zasahu.

no a ked si to dam urobit v skodovke, tak to sa ani nemusim obtazovat, lebo viem dopredu ako to dopadne... hmmm ... a 2 roky sa mi moc cakat nexe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za nazor, skusim sa na to pozriet z tejto strany... ze su zadne origo repraky nevhodne to je mi jasne od zaciatku, urcite budu vymenene za nieco "vhodnejsie". Lenze zakladny problem je pokaslana zaruka. Auto je nove a ak chcem, aby zaruka pretrvavala, tak to musi robit skoda servis. No a to je prave ta neprijemna cast. Poznam ludi, co robia profi audio na velmi slusnej urovni, akurat nemaju zmluvu so skoda, takze ak by to spravili, hralo by to super, len by som mal potom problem reklamovat nejake ine casti el. systemu, kvoli "neodbornemu" zasahu.

no a ked si to dam urobit v skodovke, tak to sa ani nemusim obtazovat, lebo viem dopredu ako to dopadne... hmmm ... a 2 roky sa mi moc cakat nexe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No včera som si domontoval do combika repro. Možem povedat, že tí, čo sa na to chystáte tak sa na to radšej vykašlite. Dal som za repro cca 1000,- Sk a po 2,5 hodinovej práci prišlo velké sklamanie... repro hrá ako tranzistor mojej babky čo nosí do pola. Podľa mna je to spôsobené nevhodným priestorom pre umiestnenie repra. Keby som tam daj repro hoci aj za 5,000,- tak to k ničomu nebude. Proste si dam dajte radšej papíraky ale tá namáha za to nestojí, radšej lepšie do dverí.

http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=5

Editováno: , autor: zalesak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No včera som si domontoval do combika repro. Možem povedat, že tí, čo sa na to chystáte tak sa na to radšej vykašlite. Dal som za repro cca 1000,- Sk a po 2,5 hodinovej práci prišlo velké sklamanie... repro hrá ako tranzistor mojej babky čo nosí do pola. Podľa mna je to spôsobené nevhodným priestorom pre umiestnenie repra. Keby som tam daj repro hoci aj za 5,000,- tak to k ničomu nebude. Proste si dam dajte radšej papíraky ale tá namáha za to nestojí, radšej lepšie do dverí.

no nevím, nevím, rozhodně nemůžu souhlasit...

Já věděl, že jinam se dát nedají, proto jsem z toho měl také strach. Společně s Lewisem jsme vybrali značku, kterou má v celém autě a musím říct, že u něj to hraje velmi good :palec2: Rockford Fosgate

Repra 4x6" stály cca 2.300,- Kč http://www.rapid-autohifi.com/store/goodsd...D=rep_RF_T1694C

Abych měl jistotu, přestože nejsou napájené přes zesík, jsem k nim natáhnul jiné dráty (CYH 2,5mm2 - reproduktorový s průhlednou izolací) od rádia než jsou přiložené v balení.

Po prvním spuštění jsem byl velice mile překvapen jak dokážou hrát :palec2:

Takže já si naprosto nemůžu stěžovat a jsem rád že jsem do nich šel!

Celkovou dobu montáže nevím, protože jsem 3 odpoledne tahal habely skrz celý auto (napájení zesíku od baterky + signálový kabely od rádia)

Abych měl jistotu že zvuk nebude ničím rušen ještě jsem odbrousil smirkem tu natavenou protiprachovou tkaninu, což si myslím taky pomahlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musim suhlasit so zalesakom... ak teda hovorime o origo skoda reprakoch urcenych dozadu, tak je to naozaj strasne. Ked si na radiu zapnem fader tak, aby hrali len zadne, naozaj to dost pripomina tranzistor... o basoch sa hovorit neda (ani tam nie su), stredy tiez viacmenej nie a vysky to hra aby sa nepovedalo... v globale nic moc a je to dobre mozno nato, aby ludia co sedeli vzdau nemali pocit, ze sa na nich clovek vykaslal :-D

kazdopadne, urcite bude treba vymenit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musim suhlasit so zalesakom... ak teda hovorime o origo skoda reprakoch urcenych dozadu, tak je to naozaj strasne. Ked si na radiu zapnem fader tak, aby hrali len zadne, naozaj to dost pripomina tranzistor... o basoch sa hovorit neda (ani tam nie su), stredy tiez viacmenej nie a vysky to hra aby sa nepovedalo... v globale nic moc a je to dobre mozno nato, aby ludia co sedeli vzdau nemali pocit, ze sa na nich clovek vykaslal :-D

kazdopadne, urcite bude treba vymenit...

len práve ja som nedal obyč. papierače ale vid odkaz hore... čakal som, že budú hrať aspon ako tie čo mám v predu od výroby ale prd. radio mam 4x50 kenwood takže v tom nebude problém aj bez zosika. tak fakt neviem...

Editováno: , autor: zalesak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na jednej strane je jasne, ze reproduktory vzadu v combi su krajne nevhodne umiestnene (hrat tam dobre nikdy nebudu), ale na druhej ja osobne povazujem zosik za nevyhnutnost (preto ho idem riesit). Tiez mam na radiu napisanych 4x45, ale nepredpokldadam, ze je tam realne viac ako 4x18. Ved ak si pozries navod od Kenwoodu, tak to tam urcie niekde bude napisane. Serioznejsie znacky to robia.

Kazdopadne, to nacenie mi pripomina dobu, ked som kupoval prve repraky k PC, a kazdy oznacoval vykon v P.M.P.O. a moje prve, 10 cm vysoke plastove blede sustika mali papierovo 2x150W... hmmm a teraz mam drevenne geniusy 5.1, ktore maju po 15 W a hraju inak...

sranda musi byt...

2 all: to vazne nikto nema vyriesenu fabku combi na slusnej akustickej urovni? Ved ludia napiste....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...