Přejít na obsah

Maximální hloubka a prumer magnetu u repro


Doporučené příspěvky

Vim ze se to tu uz resilo ale nemuzu to najit :-( Uvazuji o repro Morel ale maji prumer magnetu 98mm a bojim zda se do otvoru vejdou, je mi jasny ze musim ohnout ten plechovy roh kde drzi stahovacka ale bude to stacit? Nerad bych to rezal a nechaval navarit jinam :-( Tedy jaka je maximalni hloubka repr. a prumer magnetu? Diky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam narval magnát clasic 216 a tohle píšou instalační hloubka 64/18 mm a to byl fakt krajní případ větší už tam asi nenacpeš. Musel jsem sklepat výztuhu a dát 6mm podložku.

Tady je jak sem to tam nacpal

http://www.skodaoctavia.cz/muzikanavody/predniRepro.htm

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam narval magnát clasic 216 a tohle píšou instalační hloubka 64/18 mm a to byl fakt krajní případ větší už tam asi nenacpeš. Musel jsem sklepat výztuhu a dát 0,5mm podložku.

Tady je jak sem to tam nacpal

http://www.skodaoctavia.cz/muzikanavody/predniRepro.htm

Podle info co sem nasel primo na strankach Morelu maji ty repro montazni hloubku 66mm takze bych si taky musel nechat udelat podlozky :-( ale porad nevim jesi nebude vadit tan pomerne velkej prumer magnetu - 98mm :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru a zkušenstí, když se ustřihne rožek držáku stahovačky okna (rozhodně ne ohýbat!), tak tam jde dát repro s magnetem o max průměru do 95 - 100 mm. Pro ještě větší vůli mezi plechem a magnetem je potřeba ten "rovný"střih propilovat do oblouku (viz žlutá šipka) tak aby se magnet držáku nedotýkal. Co se týká hloubky repro, tak ve dveřích je místa v celku dost. Extra velká hloubka repra jde částečně minimalizovat MDF podložkou.

 

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden clovek co prodava a montuje autohifi mi rikal, ze jde stahovacku posunout a to tak, ze puvodni uchyceni se urizne a navari kousek dal...co vy na to?

Ten roh sem uz driv rezal a brousil vice mene stejne jako na fotce...takze myslis ze repr s prumerem magnetu 98mm by se tam mel vejit? Nerad bych tam neco varil, hlavne kdyz nevim co to provede :-(

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden clovek co prodava a montuje autohifi mi rikal, ze jde stahovacku posunout a to tak, ze puvodni uchyceni se urizne a navari kousek dal...co vy na to?

Ten roh sem uz driv rezal a brousil vice mene stejne jako na fotce...takze myslis ze repr s prumerem magnetu 98mm by se tam mel vejit? Nerad bych tam neco varil, hlavne kdyz nevim co to provede :-(

Ono nejlepší by bylo zkusit repro "na sucho" namontovat a zjistit jak velký je to problém. Teď záleží na tom, jestli ty repra už máš doma, nebo je máš jen vyhlídnutý někde v Shopu. Těžko ti někdo jen tak půjčí takový drahý repro, že jo...

Rozhodně bych nedrdal do usazení (pozice) stahovačky jako takové. Myslím si, že by to ani nešlo. Vždyť ližina stahovačky vede sklo. Když jí posuneš, tak jak bude sklo jaksi zešikma jezdit? :feve:

Tak že, aby jsme se dopracovali k nějakému závěru:

Já mám repro Hertz ESK-165. Čučím tady do manuálu, že mají prům. magnetu nějakých usmrkaných 85 mm a už to byl problém dostat je do dveří!

To znamená, že by jsi musel držák stahovačky propilovat ještě o dalších 7 mm na poloměru hlouběji, než já. Ale to už by jsi byl durch v oku držáku...

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden clovek co prodava a montuje autohifi mi rikal, ze jde stahovacku posunout a to tak, ze puvodni uchyceni se urizne a navari kousek dal...co vy na to?

Ten roh sem uz driv rezal a brousil vice mene stejne jako na fotce...takze myslis ze repr s prumerem magnetu 98mm by se tam mel vejit? Nerad bych tam neco varil, hlavne kdyz nevim co to provede :-(

Ono nejlepší by bylo zkusit repro "na sucho" namontovat a zjistit jak velký je to problém. Teď záleží na tom, jestli ty repra už máš doma, nebo je máš jen vyhlídnutý někde v Shopu. Těžko ti někdo jen tak půjčí takový drahý repro, že jo...

Rozhodně bych nedrdal do usazení (pozice) stahovačky jako takové. Myslím si, že by to ani nešlo. Vždyť ližina stahovačky vede sklo. Když jí posuneš, tak jak bude sklo jaksi zešikma jezdit? :feve:

Tak že, aby jsme se dopracovali k nějakému závěru:

Já mám repro Hertz ESK-165. Čučím tady do manuálu, že mají prům. magnetu nějakých usmrkaných 85 mm a už to byl problém dostat je do dveří!

To znamená, že by jsi musel držák stahovačky propilovat ještě o dalších 7 mm na poloměru hlouběji, než já. Ale to už by jsi byl durch v oku držáku...

Tak a sem zase na zacatku :-( tyhle repro se mi fakt libej a 5000Kč sem jeste ochoten dat...doma je nemam, mam je teprve vyhlidnuty. Ten clovek nevidel problem v tom, ze by se hybalo se stahovackou ale me se to zda taky divny :-( Uz sem pro ne byl skoro rozhodnutej :-) Muzes mi poradit jiny repro do 5000Kč na zesik (70W RMS na kanal..)??

Premyslel jsem bud o Hertz ESK165 (jako mas ty koukam ;-) a nebo Hertz 165.2 http://www.nakupni-dum.cz/hertz-esk-1652/f-1-s-2-dp-33905/ Je mezi nima velky rozdil? Kdyz uz nebudu kupovat Moral rad bych neco 100% vyzkouseneho kde nebude problem s montazi...

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru a skušenstí, když se ustřihne rožek držáku stahovačky okna (rozhodně ne ohýbat!), tak tam jde dát repro s magnetem o max průměru do 95 - 100 mm. Pro ještě větší vůli mezi plechem a magnetem je potřeba ten "rovný"střih propilovat do oblouku (viz žlutá šipka) tak aby se magnet držáku nedotýkal. Co se týká hloubky repro, tak ve dveřích je místa v celku dost. Extra velká hloubka repra jde částečně minimalizovat MDF podložkou.

Milane prosím tě, píšeš ustřihnout ten plech a rozhodně ne ohýbat? Proč ne ohýbat? Budu to za pár dnů dělat a chtěl jsem to jen ohnout :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj,

nejsem hifista tak se radsi ptam :)

chci si k origos radiu symphony poridit nove repro do prednich dveri

mam sehnane MDF podlozky plus vytlumeni tecsound 2mm

zesilovac Tonsil ws 600 2x 160W http://eshop.dexon.cz/popisy/n06.jpg

nyni se ptam zdali me na octavku 2002 do prednich dveri sednou repraky http://www.revilohifi.cz/product_info.php?...products_id=662

příkon max : 170W

příkon RMS : 85W

Impedance : 4 ohm

frekvenční rozsah : 45Hz - 22kHz

citlivost : 91 dB/W/M

montážní hloubka : 67 mm

hedvábná výška

Papírová membrána s příměsí syntetycké vlny

zpevněná kevlarem

Kaptonový nosič cívky

Butil-Gumový závěs

HP-LP 12dB/Oct.

výhybky s nastavením útlumu výšky 0/-3/-6 db/oct.

je to dobra volba a hlavne vejdou se me do dveri ? montážní hloubka : 67 mm

nebo radsi volit osvedcene Hertz ESK 165 http://www.ahifi.cz/reproduktory/hertz-esk-165.html

diky

Editováno: , autor: houba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
Máte někdo zkušenost s těmito repro? Vejdou se do předních dveří u O1?

http://www.autokap.cz/obchod/ozvuceni/inde...s=2&id=2049

Urcite nebrat..stokrat lip ti tam zahrajou ty co tam mas ted... Potrebujes komponentni... s oddelenym vyskovym reproduktorem a vyhybkou... prumer 165,hlubka zalezi..pokud by se to neveslo staci odstrihnou ruzek u dveri.... takze urcite priplat za kvalitnejsi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite nebrat..stokrat lip ti tam zahrajou ty co tam mas ted... Potrebujes komponentni... s oddelenym vyskovym reproduktorem a vyhybkou... prumer 165,hlubka zalezi..pokud by se to neveslo staci odstrihnou ruzek u dveri.... takze urcite priplat za kvalitnejsi :)

No bohužel mé toho už moc nezahrajou, Rozpadla se mi guma držící membránu. Tak hledám nějakou náhradu. Proaď nějaké levné, nechci zas nic extra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...