Jump to content

tom01

Uživatel
 • Posts

  702
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

2,757 profile views

tom01's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Very Popular Rare
 • Posting Machine Rare
 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Dedicated Rare

Recent Badges

134

Reputation

 1. Měl bych dotaz do pléna. Mají všechny Amundseny v Rapidech vyrobených r. 2018 možnost aktivovat Smartlink, podporu couvací kamery a příjem DAB? Našel jsem jeden docela zajímavý inzerát bouraného Rapidu na díly, ale jen s fotkami displeje i jednotky osazenými v palubce. Je nějaký rozdíl u Amundsenů z anglických verzí těchto aut? Díky
 2. Jestli máš Spaceback, tak ten za zadním podběhem volný prostor v nárazníku, kde někde za zadním kolem by ta hadička měla viset. Můžeš ji zkusit ze spoda najít a profouknout třeba stalečeným vzduchem, či tlakem vody. Lift má za zadním kolem kryt, tam jedině sundat kolo a podběh, kdyby ses chtěl dostat k vedení té hadičky.
 3. Ano cena je za obě bederní opěrky i s dopravou. Nezkoušels sehnat ty plastíky vedení lanek u nějakých vrakárníků? Díval jsem se na škoda-díly, že ten ty mechanismy opěrek 5N0 881 880 a 5N0 881 880 E pasují i do O3, S2, S3, Yeti - tak je zkusím někde sehnat použitý. Takhle by mě ty plastíky vyšly ještě dráž než ty bederní opěrky :-)
 4. Také na to čumím jak puk - je to věc, která mi v Rapidu taky hodně chybí. Už mám na e-bay koupený oba ty mechanismy opěrek (cca 1.900Kč vč. dopravy). Páčky jsou na Auto kelly po 120Kč, což je pohoda. Největší oříšek je ta opravárenská sada s vedením lanek - ta je na Auto kelly také, ale za 1.005Kč a to je za ty kousky plastů opravdu raketa!!! Zkusím sehnat po nějakých vrakovištích - obdobný mechanismus by měly mít O3 atd. Práci s čalouněním možná raději svěřím čalouníkovi. Zkusím se domluvit, že by mi to svlekl, já udělal mechanismus a pak by mi to zas oblékl s potřebnými úpravami.
 5. @miklisek Pro jistotu se zeptám - ta opravárenská sada stačí jen 1x pro obě sedačky? EDIT: Koukám na fotky z návodu - asi bude potřeba pro obě sedačky 2 tyto sady, viď?
 6. Zajímavá inspirace. Toto v budoucnu udělám na svém Rapidu také 👍
 7. tom01

  Výfuk

  Z plánů na koncovku nakonec sešlo, prodal jsem ji. Dnes jsem čirou náhodou zahlédl spaceback s tou samou koncovkou. No, ja sice zamýšlel ji osadit výš se zapuštěním do nárazníku, alei tak nevím nevím...
 8. Tak dnes proveden další slepičí krok v odhlučňování a to kapota. Ve výsledku má motor zvenčí a možná i uvnitř takový dospělejší zvuk. Zavírání kapoty je teď o dost tlumenější. Antivibračního materiálu jsem dával jen střídmě, cca 0.5kg plus tlumící materiál do 0,2kg. Mám totiž v plánu instalovat plynové vzpěry, tak jsem se chtěl vejít do max. kilového přitížení, aby vzpěry netrpěly.
 9. tom01

  Brzdy

  Pružiny má teď k prodeji wirer: https://forum.skodahome.cz/topic/136988-fabia-iii-combi-ambition-plus-wirer/?do=findComment&comment=2581046 Jejich montáž je myslím pro trochu technicky založeného člověka blbuvzdorná. Přišel jsem na ni sám, když jsem ležel pod autem. Na balení bylo označeno, která je levá a která pravá. A pak už na to přijdeš, ono to ani na té straně nějak obráceně snad ani dát nejde :-) EDIT: Pro úplnost, zde je wirerův návod: https://wirer.sk/f3_brzdy-zadne-pruzina/
 10. Případně by to mělo být uvedeno přímo na štítku klimakompresoru, to by bylo nejjistější.
 11. Myšlenku high kamery s Amundesenem opouštím z finančních důvodů (čekají mě mj. patrně nemalé výdaje spojené s výměnou klimakompresoru Sanden cca 2 roky po záruce). Ale rýsuje se mi možnost nahradit Swinga 871C za typ 869D, který má videočip pro kameru. Kameru bych chtěl origo s ostřikem. Mám Rapida Spaceback MR 2019. Mohl by někdo poradit ohledně správného typu kamery? Na eshopu Škodovky je toto: https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/zadni-parkovaci-kamera-rapid-spaceback/p/5JB054634 Existují i nějaké alternativy?
 12. Byl jsem to už ukázat v AS a mají ode mě i video vč. VIN, kde je to kovové cvrlikaní opravdu slyšet 🥴. Jsem objednaný na dílnu. Snad za nějaké dva týdny by to mohlo být hotové, tak dám pak vědět, jak ta anbáze dopadla.
 13. Osobně na černá ramena podvozku aut i na jiná místa se začínající korozí používám barvu Konkor. Vyspravuji s ním jen rezavá místa, nenatírám plošně. https://www.balshop.cz/proxim-konkor-500-asfaltovy-antikorozni-lak-3-5-kg/?gclid=Cj0KCQjw1tGUBhDXARIsAIJx01k4toFfzvgMi2tCoTQY4xSmO6CEakGTH8A_KNNOHhskpZb9nOZJBx0aAg5qEALw_wcB Na výfuk příp. třemy brzd jsem vloni koupil žáruvzdornou barvu kovářská čerň. Ještě jsem ji nepoužil. https://www.barvylakyjanu.cz/zaruvzdorna-barva-ve-spreji-cerna-do-800-c-400ml?gclid=Cj0KCQjw1tGUBhDXARIsAIJx01kQ3vM6gcAZCaAZyJrWMODevb2lfdZd8OvCy8aswA2Ltys19PHFzTUaAqbYEALw_wcB
 14. Zkusil jsem se teď podívat, ale neúspěšně. Scala nemá kolem klimakopresoru zdaleka tolik místa jako Rapid - viz foto. Shora to prostě jako na Rapidu nevyfotim. Před 2-ma měsíci jsem ale pod Scalou ležel a sundaval kryt pod motorem (u paketu pro špatné cesty pancéřovaný a pěkně těžký). Mám tušení, že tam byl také Sanden made in PL, ale 100% jistý si nejsem. Nicméně sám potvrzuji, že Scala je v tomto oproti Rapidu opravdu tichá.
 15. tom01

  Řazení zpátečky

  Pokud nejde zpátečku zařadit ani tímto postupem, tak bude něco opravdu špatně a je to práce pro servis...
×
×
 • Create New...