Přejít na obsah

Jaký je podle Vás adekvátní měsíční příjem???


century

Doporučené příspěvky

JJ, v hodinkách má hodně lidí asi úchylku nebo koníčka. Známýho táta co má stavební firmu tak si kupuje přesně takovýhle drahé hodinky.... Má v hodinkách něco přes 10 milionů :D

a pak se divíme, že čas je tak drahý :D

a ještě v televizi nedávno dávali v jednom pořadu (style??) něco o jachtách a prý si je kupuje i hodně čechů a jsou to nároční zákaznící.

Dle mě je optimální příjem pro jednu osobu 20tis čistého, pro pár 30tis celkem+ 1 dítě 10tis 2 děti 15

záleží na oblasti, kde bydlí a co dělají a dalších x faktorech (jejich rodiče, byt/dům, apod.)

Jo jo to sem taky nekde zaslechl...

Jinak s tim prijmem je to hodne slozity..Presne jak pises,zalezi na oblasti,bydleni a vubec celkove jejich porstredi ve kterym se pohybujou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Proto doporucuju drzet svoje vydaje na uzde. Je prijemne mit hodne, ale jak pise rolbar, kdyz pak neni na pokryti vydaju, je to pruser.

Jinak v zamestnaneckych pomerech, s fixnim platem, je to vzdycky tezky. Ja byl vzdycky OSVC a firma mi platila podle odvedeny prace, proto jsem se setsakra otacel :) Ted jsem sice zamestnanec, ale mam fixni plat a pohyblivou slozku mzdy, takze konecny vydelek je zase jen na me aktivite. Pro me je to maximalne vyhodne. Ale zase krvacim, kdyz vidim vyplatni pasku a tam odvody do statniho rozpoctu, ze bych s tim uzivil prumernyho policajta. Je mi z tech dani fakt zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych dodal něco, co jsem tady natvrdo napsaný neviděl a to: když stoupáte s mzdou, jde to jakš takš, ale když letíte dolů, tak je to o hubu. Na hodně si člověk zvykne rychle, ale opačný směr je tvrdý

To je fakt,ale jak psal baurak,kdyz clovek meni praci,tak logicky s tim,ze si rekne o vic penez..Nebo minimalne o stejne...Dolu by to jit nemelo...A kdyz to jde dolu,tak je to tvrdy,to mas recht...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Proto doporucuju drzet svoje vydaje na uzde. Je prijemne mit hodne, ale jak pise rolbar, kdyz pak neni na pokryti vydaju, je to pruser.

Jinak v zamestnaneckych pomerech, s fixnim platem, je to vzdycky tezky. Ja byl vzdycky OSVC a firma mi platila podle odvedeny prace, proto jsem se setsakra otacel :) Ted jsem sice zamestnanec, ale mam fixni plat a pohyblivou slozku mzdy, takze konecny vydelek je zase jen na me aktivite. Pro me je to maximalne vyhodne. Ale zase krvacim, kdyz vidim vyplatni pasku a tam odvody do statniho rozpoctu, ze bych s tim uzivil prumernyho policajta. Je mi z tech dani fakt zle.

Jo to je dneska v prdeli...Cim vic vydelas,tim vic ti seberou...Je to zlo.. :( Taky na tu pasku nerad koukam..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Proto doporucuju drzet svoje vydaje na uzde. Je prijemne mit hodne, ale jak pise rolbar, kdyz pak neni na pokryti vydaju, je to pruser.

Jinak v zamestnaneckych pomerech, s fixnim platem, je to vzdycky tezky. Ja byl vzdycky OSVC a firma mi platila podle odvedeny prace, proto jsem se setsakra otacel :) Ted jsem sice zamestnanec, ale mam fixni plat a pohyblivou slozku mzdy, takze konecny vydelek je zase jen na me aktivite. Pro me je to maximalne vyhodne. Ale zase krvacim, kdyz vidim vyplatni pasku a tam odvody do statniho rozpoctu, ze bych s tim uzivil prumernyho policajta. Je mi z tech dani fakt zle.

to je snad jediné, co si nemůžeme závidět - daňové odvody, tam jsme si všichni "rovni" jak děláš ofiko, tak pak točíš bulvy, kam se zbytek poděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Proto doporucuju drzet svoje vydaje na uzde. Je prijemne mit hodne, ale jak pise rolbar, kdyz pak neni na pokryti vydaju, je to pruser.

Jinak v zamestnaneckych pomerech, s fixnim platem, je to vzdycky tezky. Ja byl vzdycky OSVC a firma mi platila podle odvedeny prace, proto jsem se setsakra otacel :) Ted jsem sice zamestnanec, ale mam fixni plat a pohyblivou slozku mzdy, takze konecny vydelek je zase jen na me aktivite. Pro me je to maximalne vyhodne. Ale zase krvacim, kdyz vidim vyplatni pasku a tam odvody do statniho rozpoctu, ze bych s tim uzivil prumernyho policajta. Je mi z tech dani fakt zle.

to je snad jediné, co si nemůžeme závidět - daňové odvody, tam jsme si všichni "rovni" jak děláš ofiko, tak pak točíš bulvy, kam se zbytek poděl.

To jo no a to neni jen u dani... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mate recht velebnosti. Cim vic vydelam, tim me vic seberou. Takze jsem na tom stejne. je to vazne naprd. U nas se neda rict, ze reditel je p.ca. Jednou za rok grilovacka, na konci roku mecheche. Ale jak jde o prachy... tak s nim nepohne ani dynamit. Jinak ja planujustavbu rod. domku, takze asi jsem blazen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych se nebal jit u noveho zamestnani niz... Ale s jasnou perspektivou, pak se to zezacatku da vydrzet.

Tohle jsme řešili nedávno s kolegy a shodli jsme se, že za stejno nebo za míň to absolutně postrádá jakoukoliv logiku i smysl. Když už měnit, tak za 20-25% navrch minimálně (po zkušební době), protože když si věřím, že jsem dobrý, tak s velkou pravděpodobností alepoň polovinu téhle částky jsem schopen dostat i ze stávajícího zaměstnavatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych se nebal jit u noveho zamestnani niz... Ale s jasnou perspektivou, pak se to zezacatku da vydrzet.

Tohle jsme řešili nedávno s kolegy a shodli jsme se, že za stejno nebo za míň to absolutně postrádá jakoukoliv logiku i smysl....

Pokud ti vyhovuje vse,krom pracovniho prostredi...Resp. jako je to v mem pripade zrovna ted,ze moje nadrizena je takova kun*a,ze se to tam s ni neda vydrzet....Tak sem rek,ze tohle za tyhle prachy vazne nemam zapotrebi... :feve: Jinak bych byl spokojenej.Vsichni ostatni jsou super lidi,jen ona ne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě pokud můžete pracujte jako OSVČ...já to tak mám, každý měsíc faktura a nazdar...za 12 faktur měsíc dovolené. A danim jenom pulku...

Taky jsem si říkal, že OSVČ je asi lepší než bejt zaměstnanej. Tak mít za měsíc 35 000 na fakturu a nebo hrubýho tak jako zaměstnanec zaplatím státu více. Teda myslím, že to tak je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale musíš mít jistotu, že ta faktura bude zaplacená ;) Znám lidi, co pracují na živnosťáky a peníze vidí s několikaměsíčním zpožděním a tam pak je výhoda v háji ... Podobně jako známý, co pracuje za minimální mzdu a bokem bere nedaněné prachy. teď nedostává ani jedno a je v háji ... když bude marodit, dostane nula nula nic a totéž na pracáku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale musíš mít jistotu, že ta faktura bude zaplacená ;) Znám lidi, co pracují na živnosťáky a peníze vidí s několikaměsíčním zpožděním a tam pak je výhoda v háji ... Podobně jako známý, co pracuje za minimální mzdu a bokem bere nedaněné prachy. teď nedostává ani jedno a je v háji ... když bude marodit, dostane nula nula nic a totéž na pracáku

známý jezdí s Tatrou u Skansky a platí mu s i 6 měsíčním zpožděním, nějaký promile jako pokutu si nemůže dovolit - dojezdil by...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na paušál:) nevim co za bych utratil pulku platu na firmu:) Samozřejmě někde to jde někde ne, záleží jaké jsou vztahy...to že jedu na živnosták je výhodné pro mě i pro zaměstnavatele, takže mi pak lépe může přidat a pod. Když jsem nemocný, tak se nic neřeší...snad až kdybych byl nemocný každý měsíc:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A navic po soucasny zkusenosti s nadrizenejma,ze sebe nenecham nekde delat debila.Proste sem si rekl,ze chci makat sam na sebe a byt panem svyho casu. Deno denne premyslim nad tim,co rozjet,abych se nemusel denne nervovat a stresovat... :(

nervy a stresy budou pořád, ty nezmizí makáním na sebe, naopak v začátku budou větší a pak záleží jak si to ukočíruješ, ale ani po patnáct let soukroma s vlastní vymyšlenou koncepcí a organizaci nezmizely, ale jsou méně četné :feve: a jiného druhu než na začátku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak v zamestnaneckych pomerech, s fixnim platem, je to vzdycky tezky. Ja byl vzdycky OSVC a firma mi platila podle odvedeny prace, proto jsem se setsakra otacel :) Ted jsem sice zamestnanec, ale mam fixni plat a pohyblivou slozku mzdy, takze konecny vydelek je zase jen na me aktivite. Pro me je to maximalne vyhodne. Ale zase krvacim, kdyz vidim vyplatni pasku a tam odvody do statniho rozpoctu, ze bych s tim uzivil prumernyho policajta. Je mi z tech dani fakt zle.

a to ještě nevidíš vyčíslenou částku, kterou odvádí firma za tvou mzdu, asi trest, že zaměstnává lidi lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

známý jezdí s Tatrou u Skansky a platí mu s i 6 měsíčním zpožděním, nějaký promile jako pokutu si nemůže dovolit - dojezdil by...

ve stavebnictví a zvlášť u firem jako je Skanska apod, je to běžný standart, pro Skansku už nikdy více, moje osobní zkušenost s dodávkama výtahů pro tuto "světovou" firmu s ISO 9001 :ble

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A navic po soucasny zkusenosti s nadrizenejma,ze sebe nenecham nekde delat debila.Proste sem si rekl,ze chci makat sam na sebe a byt panem svyho casu. Deno denne premyslim nad tim,co rozjet,abych se nemusel denne nervovat a stresovat... :(

nervy a stresy budou pořád, ty nezmizí makáním na sebe, naopak v začátku budou větší a pak záleží jak si to ukočíruješ, ale ani po patnáct let soukroma s vlastní vymyšlenou koncepcí a organizaci nezmizely, ale jsou méně četné :feve: a jiného druhu než na začátku

NO to je jasnacka,ze nerva byly jsou a budou vzdycky v kazdy praci,ale radsi se budu nervovat a stresovat nad necim,o cem budu vedet,ze je moje a ze buduju pro sebe a proste a jednoduse delam na svym. Nez abych chodil do kanclu,kde se cukaj dat cloveku prumernej plat a pak tam sedis celej den na trni a cekas na to,s cim nat tebe prijde nadrizena,ktera je nafoukana nana a nesnese pomalu to,ze diky jejimu chovani maji ve firme radsi tebe,nez ji a kdyz neco potrebujou,tak jdou za tebo a ne za ni..A to neni vsechno..Vis jak..Vsechno ma svy meze.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...