Přejít na obsah

Rozumí tu někdo videokamerám?


kodemi.:R

Doporučené příspěvky

Zdravim, chtel bych se zeptat .. jakou videokameru koupit cca do 18tisic .. Chtel bych neco menšího lehkýho no na vaze tak moc nezaleží ale hlavne aby to bylo tak do ruhy ne nejakou klapku na rameno :) taky bych se chtel zeptat v cem je rozdil ve videokameře která má 1 mil. bodů a jesi to stačí nebo se na takovou radči vykašlat a vzít nejakou co má 3 mil. bodů? Jako me stačí úplně nejaka obyč je to jen pro nahravani takovejch momentek ze srazu a promitnutí na tv atd :) ... Radči se zeptám než neco koupím :palec2: snad poradite

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jukni tady ...

http://www.videokamery.cz/

JA se pred roky do 3CDD s poradnym objektivem a chrochtam si do dneska. Prihod jeste nejaky drobak a sonduj kamery ve FULL HD ...

Zdravim, chtel bych se zeptat .. jakou videokameru koupit cca do 18tisic .. Chtel bych neco menšího lehkýho no na vaze tak moc nezaleží ale hlavne aby to bylo tak do ruhy ne nejakou klapku na rameno :) taky bych se chtel zeptat v cem je rozdil ve videokameře která má 1 mil. bodů a jesi to stačí nebo se na takovou radči vykašlat a vzít nejakou co má 3 mil. bodů? Jako me stačí úplně nejaka obyč je to jen pro nahravani takovejch momentek ze srazu a promitnutí na tv atd :) ... Radči se zeptám než neco koupím :palec2: snad poradite
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě 3CCD, to v každém případě.

Já osobně bych asi vybíral mezi Panasonic, Sony a JVC, ale to je věc názoru.

Pokud to chces jen na nejake momentky jak pises, zda se mi zbytecny pokukovat po 3MPix... Usetris a splni ti to hodne podobny ucel, ne li stejny. Stejne, co dnes koupis, je zitra stare co se tyce elektroniky, pc atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HDD - pokud disk zaplníš a nebudeš mít po ruce PC nebo NB, máš smůlu.

DVD - je zde patrná komprese (MPEG2). Můžeš si sice nastavit kvalitu, ale stejně to není ono. Nehledě na to, že média jsou drahá.

SD - kamery se záznamem na SD karty jsou dražší - nemám vlastní zkušenost.

Podle mého názoru je ideální volbou "klasika", tzn. kamera na MiniDV kazety.

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Panasonic NV-GS320. Na to, co od kamery potřebuješ, ti bohatě stačí. Měl jsem ji od Vánoc, nedávno jsem ji prodal za 10T. :(

Pokud bys nevěděl, co s penězi, tak se vyplatí investovat do kamery HD (AVCHD, HDV) s rozlišením 1920x1080i a záznamem na SDHC (High Capacity) nebo SD karty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HDD - pokud disk zaplníš a nebudeš mít po ruce PC nebo NB, máš smůlu.

DVD - je zde patrná komprese (MPEG2). Můžeš si sice nastavit kvalitu, ale stejně to není ono. Nehledě na to, že média jsou drahá.

SD - kamery se záznamem na SD karty jsou dražší - nemám vlastní zkušenost.

Podle mého názoru je ideální volbou "klasika", tzn. kamera na MiniDV kazety.

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Panasonic NV-GS320. Na to, co od kamery potřebuješ, ti bohatě stačí. Měl jsem ji od Vánoc, nedávno jsem ji prodal za 10T. :(

Pokud bys nevěděl, co s penězi, tak se vyplatí investovat do kamery HD (AVCHD, HDV) s rozlišením 1920x1080i a záznamem na SDHC (High Capacity) nebo SD karty.

Uz jen to, za poridis zaznam napr. 4 hodky na MINI DV kazetku, ktera neni o mnoho levnejsi nez DVD 8cm a musis to 4 hodky kabelem firewire tahat do pc, nebo mas moznost si to nahrat na videokazetu VHS, coz asi neni uplne nej volba, bych tuto uvadajici variantu nedoporucoval...

U DVD disku v cam udelas finalizaci, coz je 1,5minuty a hodis to do pc. Pokud je plny disk (1 strana) coz znamena cca 1,3GB (30minut na SQ) tak to pres DVD Shrink trva max. 10 minut...

by the way - neprijde mi dat cca 50kc za prepisovatelne dvd moc.. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44599

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Jackem, taky bych bral miniDV, výborná kvalita, kazety už nejsou drahý, neni problem si nesestříhanývideo na kazetách archivovat, DVD mužeš poškrábat a jsi v ...

Já natočenou kazetu natáhnu do compu, sestříhám vypálim na dvd a kazetu schovám.

Ten Panasonic 320 za ty peníze neni špatnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Jackem, taky bych bral miniDV, výborná kvalita, kazety už nejsou drahý, neni problem si nesestříhanývideo na kazetách archivovat, DVD mužeš poškrábat a jsi v ...

Já natočenou kazetu natáhnu do compu, sestříhám vypálim na dvd a kazetu schovám.

Ten Panasonic 320 za ty peníze neni špatnej.

Opet mohu oponovat... Kazetu muzes pretrhnout stejne jako dvd poskrabat. Je zde stejna moznost, zakoupit disky R a sestrihat v pc, vypalit na dvd a zachovat obe kopie, kdyby se jedna poskrabala lol Ale 100 lidi, 100 nazoru. Stejne jako nafta vs. benzin v autech... Nekonecne tema :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...