Přejít na obsah

ztracim vykon


j.jurasek

Doporučené příspěvky

ahoj mam octavii 1.8t 20V rok 1998. Normalne jedu rozjizdim to, otacky jdou nahoru nejednou spadnou a zase jdou nahoru. nevim proc to dela. Mam to auto chvili tak nevim jestli je to normalni. Poradte mi prosim co stim.

Jak spadnou, na jak dlouho, jaká pauza? Může být taky plynovým pedálem. Pokud se nepletu, je to potenciometr. Lanko se už nepoužívá. Zkus si někde půjčit a vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám podobný problém.Například jedu klidně,stabilní rychlostí,řekněme 90km/hod.Najednou potřebujete trochu na to šlápnout.Přišlápnu teda plyn,začíná zrychlovat a najednou auto jakoby cukne a výkon se na cca 1-2 s ztratí.Po této prodlevě zrychluje dál.Je to velice nepatrné,ale je to tam.Nedělá to vždycky.Stejně tak se to mi to stává,když chci třeba z křižovatky rychle vypálit,hlavně když to chci roztáhnout trochu víc na 3.rychlost,ale jak už jsem psal,není to pravidlem. Jedná se o 1,8T r.v.12/99 AGUNevíte co by tohle mohlo být,přemýšlel jsem nad turbem,ale raději bych tuhle myšlenku opustil,ty ceny jsou hrozný !

Budu opravdu rád za každý tip

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc,zkusím to vyměnit.Je složitá montáž?Dá se to zvládnout svépomoci nebo musím do servisu.Máš nějaký tip kde ji sehnat za rozumný peníz?Ukáže se chyba lamdy na VAGU?

Chyba se ukáže na vagu ( nejdřív se připoj a vyměň jí pokud to ukáže že je vadná - pokud né tak máš jinej problém jak já ), výměna tak minutu, ale musíš pod auto, lambdu kup pouze novou - né použitou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc,zkusím to vyměnit.Je složitá montáž?Dá se to zvládnout svépomoci nebo musím do servisu.Máš nějaký tip kde ji sehnat za rozumný peníz?Ukáže se chyba lamdy na VAGU?

Chyba se ukáže na vagu ( nejdřív se připoj a vyměň jí pokud to ukáže že je vadná - pokud né tak máš jinej problém jak já ), výměna tak minutu, ale musíš pod auto, lambdu kup pouze novou - né použitou.

A kydž to nebude lambda?Co by připadalo v úvahu dále...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
ahoj mam octavii 1.8t 20V rok 1998. Normalne jedu rozjizdim to, otacky jdou nahoru nejednou spadnou a zase jdou nahoru. nevim proc to dela. Mam to auto chvili tak nevim jestli je to normalni. Poradte mi prosim co stim.

Jak spadnou, na jak dlouho, jaká pauza? Může být taky plynovým pedálem. Pokud se nepletu, je to potenciometr. Lanko se už nepoužívá. Zkus si někde půjčit a vyměnit.

spadnou na chvili treba o ticis otacek pak se auto rozjizdi dal a treba zase spadnou. ted se mi to stava casteji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj mam octavii 1.8t 20V rok 1998. Normalne jedu rozjizdim to, otacky jdou nahoru nejednou spadnou a zase jdou nahoru. nevim proc to dela. Mam to auto chvili tak nevim jestli je to normalni. Poradte mi prosim co stim.

Jak spadnou, na jak dlouho, jaká pauza? Může být taky plynovým pedálem. Pokud se nepletu, je to potenciometr. Lanko se už nepoužívá. Zkus si někde půjčit a vyměnit.

spadnou na chvili treba o ticis otacek pak se auto rozjizdi dal a treba zase spadnou. ted se mi to stava casteji. jo byl jsem v servise tam to projeli i na pocitaci a pry tam nic neni za chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci diagnostika motoru není nic moc určujícího. Může se to náhodou trefit a taky nee. Může to bejt i špinavá klapka, váha nebo potenciometr klapky, zapalovací stupeň. Každopádně je nejlepší nejdřív přečíst auto VAGem a zamyslet se co tím chtělo říct. Já jen abyste neměli doma "kampeličku". I když auto píše, že je vadná lambda, nemusí to bejt lambda.

Kontrola zadarmo, jest, že zkontroluješ podtalkové hadice a výfukové potrubí a zkontroloval koncový stupeň zapalování. Pak bych připojil VAG. Zkusil bych vyčistit váhu vzduchu, klapku (tu pak ještě přizpůsobil), změřil tlak paliva, emise a vidělo by se.... Asi zdlouhavé, ale určitě účinější než jen přemýšlet co by to asi bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...