Přejít na obsah

Vypuštění nádobky ostřikovačů


RGB

Doporučené příspěvky

Dá se vypustit z nádobky ostřikovačů kapalina?. Jenom pro informaci. Diky

RGB-díky za odpovědi a za čes, který jste tomuto tématu věnovali. Každému tvrdím,

že zde se dozví vždy vše o svém problému. Ještě jednou díky a odpověď, že letní

směs tuhne při -5°C, mě bohatě stačí. Čau

Editováno: , autor: RGB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ona samotná (letní - zimní) směs do ostřikovačů taky tolik nestojí, aby se vypouštěla a skladovala do dalšího roku. Takže taky vystříkám a doliju do plného. Ale díval jsem se, že po vystříkání - co to jde naspod nádržky tak 1 - 2 dcl zůstává. A nebo to chce staré čerpadlo z auta a odčerpat. Před 15 lety, když jsme rušili Š 110 jsem si takhle hrál a odčerpával jsem kde co. :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ona samotná (letní - zimní) směs do ostřikovačů taky tolik nestojí, aby se vypouštěla a skladovala do dalšího roku. Takže taky vystříkám a doliju do plného. Ale díval jsem se, že po vystříkání - co to jde naspod nádržky tak 1 - 2 dcl zůstává. A nebo to chce staré čerpadlo z auta a odčerpat. Před 15 lety, když jsme rušili Š 110 jsem si takhle hrál a odčerpával jsem kde co. :t

řekl bych, že ty 2dc nic nezkazí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalitni letni smes ma mit bod tuhnuti -5°C. Nehrozi tedy, v nasich klimatickych podminkach zamrznuti, kdyz zacnes zacatkem listopadu dolivat zimni smes. Delam to tak jiz X let a zadny problem, ani treba s tim, ze by se ty dve smesi nesnesly a vytvorily nejakou srazeninu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kohout na vypousteni to tam urcite nema. Demontovat a vylit.

To by asi bylo náročnější sundat podběh a ten kohout hledat :p Zkusil bych dovnitř strčit nějakou měkkou silikonovou hadičku, i když teď si nejsem jistý, jestli by se tam vytočila :feve: A pak velkou stříkačkou vytáhnout.. Jinak směs mám pořás zimní, tím nic zkazit nejde. Zas nestojí tolik, navíc mám pocit, že ty letní směsi jsou nějaké mastnější..myslím na okně :feve: Takže mám pořád modrou.

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není jednodušší někde u stěračů rozpojit hadičku strčit ji kanystru a kapalinu vystříkat origo čerpadlem v nádržce?

Rozpojit hadičku u stěračů rovná se buď eečmontovat tu plastovou mřížku oddělovacího prostoru nebo alespoň vyndání trysky a následně plastové hadičky (pak ale zas není kolem prostor na další manipulaci, takže to taky není nic moc.. Navíc už tu padlo výše, že origo čerpadýlkem tam zbyde 1-2 dcl. Jinak jestli jde jen o výměnu kapaliny za zimní nebo letní, tak stačí dolít..

Jinak tady pořád všichni spekulujem nad důvodem, co kdyby sám autor otázky řekl, co zamýšlí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tam zbyde 1-2 dcl. Jinak jestli jde jen o výměnu kapaliny za zimní nebo letní, tak stačí dolít..

Jinak tady pořád všichni spekulujem nad důvodem, co kdyby sám autor otázky řekl, co zamýšlí?

Při objemu 3l nebo 5l , dle provedení vozu nepovažuji zbytek okolo 2 dcl za podstatný.Máš ale pravdu, že by autor měl lépe specifikovat o co mu jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadrzka uplne do sucha nejde vypustit a zustane tam asi 2dcl.Nektera nadrzka ma zatku,ale jde dost spatne vytahnout.Jedna rada-demontovat predni pravou mlhovku a kryt na tazne oko,strcit ruku dovnitr a vytahnout motorek ostrikovace.....prace cca 5minut

A jsi tam, kde před tím..docílíš to samé, jako když prostě jen necháš běžet čerpadýlko..navíc si ještě rozladíš mlhovku :) Navíc jakýkoliv zásah typu vyndat motůrek apod. si jen říká o to, že se ti tam potom dostane nějaký bordel a poteče ti to..

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne,ze vysledek je uplne stejny a nikdy jiny nebude.Mlhovku nerozladis protoze povolis jen srouby ktere drzi mlhovku a sroub naserizeni je jiny-ten muj zpusob je jen dobry,kdyz mas vic jak pul nadrzky,tak je to rychlejsi nez vystrikavat normalne za pomoci ostrikovacu-nic vic jsem tim nesledoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalitni letni smes ma mit bod tuhnuti -5°C. Nehrozi tedy, v nasich klimatickych podminkach zamrznuti, kdyz zacnes zacatkem listopadu dolivat zimni smes. Delam to tak jiz X let a zadny problem, ani treba s tim, ze by se ty dve smesi nesnesly a vytvorily nejakou srazeninu.

Já taky na přelomu října/listopadu dolívám zimní náplň (zbytek letní nevypouštím) a zatím nebyl nikdy problém, ani předloni při velkých mrazech.

Jinak vypouštěcí ventilek tam není, v minulosti na Feldě jsem to odsál šlaukem-hadicí, jako když se stahuje víno z demižónu !

Mirek1,8T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadrzka uplne do sucha nejde vypustit a zustane tam asi 2dcl.Nektera nadrzka ma zatku,ale jde dost spatne vytahnout.Jedna rada-demontovat predni pravou mlhovku a kryt na tazne oko,strcit ruku dovnitr a vytahnout motorek ostrikovace.....prace cca 5minut

Tak to mám dřív vystříkanou nádržku než ty rozebereš mlhovku a vytáhneš motorek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky na přelomu října/listopadu dolívám zimní náplň (zbytek letní nevypouštím) a zatím nebyl nikdy problém, ani předloni při velkých mrazech.

Jinak vypouštěcí ventilek tam není, v minulosti na Feldě jsem to odsál šlaukem-hadicí, jako když se stahuje víno z demižónu !

Mirek1,8T

Tak u vínka v pohodě, ale u kapaliny bych si nechtěl loknout ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky na přelomu října/listopadu dolívám zimní náplň (zbytek letní nevypouštím) a zatím nebyl nikdy problém, ani předloni při velkých mrazech.

Jinak vypouštěcí ventilek tam není, v minulosti na Feldě jsem to odsál šlaukem-hadicí, jako když se stahuje víno z demižónu !

Mirek1,8T

Tak u vínka v pohodě, ale u kapaliny bych si nechtěl loknout ;)

Musíš opatrně, dá se to určitě odsát i bez napití !

Mirek1,8T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi já myslím, že jste kolegovi RGB poskytli dostatek námětů na řešení problému.Myslím, že výměnu či přechod na zimní směs zvládne po vašich radách bez problémů a bude mu to ostřikovat i kdyby jel na Aljašku.Pokud by v nádržce chtěl pašovat Marihuanu bude ji mít halt trochu navlhlou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadrzka uplne do sucha nejde vypustit a zustane tam asi 2dcl.Nektera nadrzka ma zatku,ale jde dost spatne vytahnout.Jedna rada-demontovat predni pravou mlhovku a kryt na tazne oko,strcit ruku dovnitr a vytahnout motorek ostrikovace.....prace cca 5minut

Tak to mám dřív vystříkanou nádržku než ty rozebereš mlhovku a vytáhneš motorek.

Tak to muzem zkusit,kdo bude rychlejsi kdyz nadrzka bude plna :) co vsadis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadrzka uplne do sucha nejde vypustit a zustane tam asi 2dcl.Nektera nadrzka ma zatku,ale jde dost spatne vytahnout.Jedna rada-demontovat predni pravou mlhovku a kryt na tazne oko,strcit ruku dovnitr a vytahnout motorek ostrikovace.....prace cca 5minut

Tak to mám dřív vystříkanou nádržku než ty rozebereš mlhovku a vytáhneš motorek.

Tak to muzem zkusit,kdo bude rychlejsi kdyz nadrzka bude plna :) co vsadis?

Ono to musíš taky vrátit i na zpátek a to ti bude chvilku trvat .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...