Přejít na obsah

RS z OBYČEJNÉ OCTAVIE ?


jvees69

Doporučené příspěvky

ZDRAVÍM, RÁD BYCH TU ZAČAL DISKUZI NA TÉMA OII RS Z OBYČ. O II, bo tak prostě v tom smyslu.., různý dodělávky, tipy, triky a tak...

-co si myslíte o tuningu obyčejné octavie II na model RS?? Co jsem se o to zajímal, tak kromě motoru a podvozku není problém všechno dodělat, no když nad tím tak přemýšlím, tak i chipem 2.0 TDi 103kW se člověk dostane na nějakých 130kW, takže i motorově by to pak mělo být relativně sladěno, no ne??

Koukal jsem na stránky http://auto.asp2.cz/octavia-2-sedacky.aspx :palec2:

tak tam se dají sehnat plně všechny doplňky RS, myslim, že by to pak mohlo být moc pěkný :palec2:

Nemáte někdo s tímhle obchodem zkušenosti??

Jak myslíte, že budou vypadat 18" zenith kola na obyč. O II ?? asi stejně jako na RS, že? (asi blbá otázka...)

No nic, tak snad se třeba najde někdo kdo sem hodí nějaký ten poznatek.. zatim se mějte... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastní zkušenosti s motorem 2.0TDi ti ho buhužel nemohu doporučit,už takhle má hromadu problémů bez chipu,natož s čipem.Já měl 3x Octávky II 2.0TDi roky výroby v rozmezí počátek roku 2005 až polovina roku 2006 a prostě to byl bohužel ten nejhorší motor co jsem kdy měl,každý měsíc na těch motorech řešily nějaké jóbovky,kybych to tu měl vypsat tak tu budu sedět celý den to mi věř.Vrchol všeho u 2.0TDi bylo když se zaseknul píst kvůli nedostatečnému mázaní pístu (u 2.0TDi časté-příčina je špatné mazací trysky,ve větších otáčkách motoru nestíhají mazat) a následek toho byl ten zaseknutí píst a ojnice proletěla blokem.Za koupi 2.0TDi bych si :wallbash:kol100

Ted místo těch 2.0TDi nakupuji 1.8TSi,to je fakt velmi povedený motor (118kw,250Nm)navíc se skvělou spotřebou a nemusíš dělat ani chip,ten už takhle dokáže pořádně zatopit i skutečným Oct.II-RS.

Jinak s AutoAsp2 mám taky už zkušenosti,taky už jsem tam pár věcí pokoupil a spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co si myslim o tuningu civil OII na RS? že je to absolutní nesmysl. sám jsem dal akorát kola z RS, protože si myslim, že jsou to tak jediny rozumně sehnatelný co jí sluší, ale dělat z toho komplet RS? nesmysl. si kup RS rovnou, protože jinak budeš eresákům tak akorát pro smích. to je uplně stejný, jako znáčky RS nalepený na 1.9kách apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to nemá cenu , protože peníze které do toho narveš se ti stejně nikdy nevrátí . Já teďka přestavuju Felicii a už jsem do ní narval cca 70.000,- ještě nemá lak , motoratd. U toho auta nepočítám ,že ho budu prodávat , protože mě ty úpravy nikdo nezaplatí . A hlavně nidky z toho to RSo neuděláš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Já bych do těchto úprav nešel. Pokud chci sportovní auto, tak bych si rovnou koupil RS (nejlépe v benzínu) a nepředělával "normální" motorizaci na RS.

Jinak myslím, že ideální volba motoru pro OII je 1.8TSI.

´T kazdoadne, ne jako ta lina 2,0atmosfera....ale 1,8TFSi zase ukrutne nestiha podvozek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastní zkušenosti s motorem 2.0TDi ti ho buhužel nemohu doporučit,už takhle má hromadu problémů bez chipu,natož s čipem.Já měl 3x Octávky II 2.0TDi roky výroby v rozmezí počátek roku 2005 až polovina roku 2006 a prostě to byl bohužel ten nejhorší motor co jsem kdy měl,každý měsíc na těch motorech řešily nějaké jóbovky,kybych to tu měl vypsat tak tu budu sedět celý den to mi věř.Vrchol všeho u 2.0TDi bylo když se zaseknul píst kvůli nedostatečnému mázaní pístu (u 2.0TDi časté-příčina je špatné mazací trysky,ve větších otáčkách motoru nestíhají mazat) a následek toho byl ten zaseknutí píst a ojnice proletěla blokem.Za koupi 2.0TDi bych si :wallbash:kol100

Ted místo těch 2.0TDi nakupuji 1.8TSi,to je fakt velmi povedený motor (118kw,250Nm)navíc se skvělou spotřebou a nemusíš dělat ani chip,ten už takhle dokáže pořádně zatopit i skutečným Oct.II-RS.

Jinak s AutoAsp2 mám taky už zkušenosti,taky už jsem tam pár věcí pokoupil a spokojenost.

Sam jsem prekopal Octavku tour skoro celou na RSo, ale financne je to hodne narocny.,nehlede na pramalou navratnost...ale zase ted je to vykonejsi octavka jak seriova ORS1 a se spotrebou o min 35% mensi...

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=23390

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sam jsem prekopal Octavku tour skoro celou na RSo, ale financne je to hodne narocny.,nehlede na pramalou navratnost...ale zase ted je to vykonejsi octavka jak seriova ORS1 a se spotrebou o min 35% mensi...

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=23390

Si si jistej ? ;)

RE: J ted uz jo po par jizdach, na okresce, i s ORSII v kombiku sem se drzel bezproblemu, nemel sanci ujet, akorat na delsich rovinkach me uz trochu poodjizdel nad 150kmh... ale na dalnici me samodrejme ujede, ja koncim na 225kmh tacho, ale to me zase tak netrapi, ale uvazuju o petce z F ta ma byt o 10%delsi kuli jinym kolum, to by me stacilo, 6gang vyjde draho nehleda na to, ze bych musel dat znova spojku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Já bych do těchto úprav nešel. Pokud chci sportovní auto, tak bych si rovnou koupil RS (nejlépe v benzínu) a nepředělával "normální" motorizaci na RS.

Jinak myslím, že ideální volba motoru pro OII je 1.8TSI.

´T kazdoadne, ne jako ta lina 2,0atmosfera....ale 1,8TFSi zase ukrutne nestiha podvozek...

Z vlastní zkušenosti nemohu tvrdit, zda u motorizace 1.8TSI nestíhá podvozek. Myslím, že Rosta, který tuto motorizaci má psal, že se mu nezdá. Každopádně by to mohl vyřešit doplatek za podvozek sportovní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZDRAVÍM, RÁD BYCH TU ZAČAL DISKUZI NA TÉMA OII RS Z OBYČ. O II, bo tak prostě v tom smyslu.., různý dodělávky, tipy, triky a tak...

-co si myslíte o tuningu obyčejné octavie II na model RS?? Co jsem se o to zajímal, tak kromě motoru a podvozku není problém všechno dodělat, no když nad tím tak přemýšlím, tak i chipem 2.0 TDi 103kW se člověk dostane na nějakých 130kW, takže i motorově by to pak mělo být relativně sladěno, no ne??

Koukal jsem na stránky http://auto.asp2.cz/octavia-2-sedacky.aspx :palec2:

tak tam se dají sehnat plně všechny doplňky RS, myslim, že by to pak mohlo být moc pěkný :palec2:

Nemáte někdo s tímhle obchodem zkušenosti??

Jak myslíte, že budou vypadat 18" zenith kola na obyč. O II ?? asi stejně jako na RS, že? (asi blbá otázka...)

No nic, tak snad se třeba najde někdo kdo sem hodí nějaký ten poznatek.. zatim se mějte... ;)

Tak přesně tohle jsem udělal. Výsledek je asi dobrej, ale musím souhlasit, že jsem do toho narval spoustu peněz, který jsem spláchnul do hajzlu. Jinak auto jede skvěle, vypadá taky dobře, tak mám aspoň dobrej pocit. Dojezdím to do konce leasingu a pokud mě to už ničím nevytočí, koupím si normální RS. Kdyby je dělali v době, co jsem tohle kupoval, už bych v tom jezdil. Tahleta mě už vyšla myslím na víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, asi máte pravdu, je fakt, že já byl taky vždycky proti těm, co si na obyč. auto dávaj znaky vRS a jak říkáte, je to fakt divný.. A s těma kolama máte naprostou pravdu, to pak to auto dostane úplně jiný vzhled.. Máte 17" nebo 18" ??

Já bych na ni chtěl hodit 18"tky, co tím ale získám nebo naopak ztratím?

Jinak, ještě bych uvažoval o nějakym křídle dozadu, pač obyč. octavie II bez křídla mi přijde taková fádní.., to RS křídlo je moc pěkný a moc jí sluší.., ale jak říkám, to by byly asi jediný úpravy který bych na tom udělal..

---pojezdim s ní a až třeba jednou policie ČR začne dostatečně odměňovat své zaměstnance a budu konečně bohatej, půjdu do nové RS.. ;)

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, asi máte pravdu, je fakt, že já byl taky vždycky proti těm, co si na obyč. auto dávaj znaky vRS a jak říkáte, je to fakt divný.. A s těma kolama máte naprostou pravdu, to pak to auto dostane úplně jiný vzhled.. Máte 17" nebo 18" ??

Já bych na ni chtěl hodit 18"tky, co tím ale získám nebo naopak ztratím?

Jinak, ještě bych uvažoval o nějakym křídle dozadu, pač obyč. octavie II bez křídla mi přijde taková fádní.., to RS křídlo je moc pěkný a moc jí sluší.., ale jak říkám, to by byly asi jediný úpravy který bych na tom udělal, ale uvažoval jsem i o komplet předělávce, z té už ale myslim sešlo díky vám.. a abych řeklo pravdu, ještě že tak..

---pojezdim s ní a až třeba jednou policie ČR začne dostatečně odměňovat své zaměstnance a budu konečně bohatej, půjdu do nové RS.. ;)

Taky jakou máš na autě teď barvu, jestli máš nějakou, co s edává i na RSa, tak po předělávce na RS to bude dokonalé :palec2: (mě se líbí červená a modrá metla)

a co se týče kol, tak už se tu někde psalo, že čím větší, tím více zadek odskakuje :feve:

PS: u Policie CR to máte teď blbý, bavil jsem se s kamarádem a po těch reformách je mi na nic, tak snad se nějakýmu státníkovi zase rozsvítí a uvědomí si, co je potřeba ;)

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZDRAVÍM, RÁD BYCH TU ZAČAL DISKUZI NA TÉMA OII RS Z OBYČ. O II, bo tak prostě v tom smyslu.., různý dodělávky, tipy, triky a tak...

-co si myslíte o tuningu obyčejné octavie II na model RS??

Viděl jsem takto udělanou 1.9 TDI červená corrida a vypadala velice dobře-prozradily ji jen ohnuté výfuky dolů (i RS TDI je má rovně) a menší brzdové kotouče.Byla na 17" kolech a vzhled byl jako skutečná RS

-výkon motoru tam samozřejmě nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ROSTA1.8 : jj, ona musí vypadat suprově a když si dá člověk záležet, nechá udělat i komplet interiér, bude to auto k nerozeznání, na druhou stranu ale ta návratnost investice bude při následném prodeji asi fakt téměř nulová.. :feve: , což je škoda no..

Nevrátí se Ti skoro nic a možná budeš mít ještě problémy s prodejem - můžou vyvstat pochybnosti proč jsi to předělával ale záleží na koho narazíš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VASEKK: to je taky možnost no, ale uvidim..

Nejspíš bych na to hodil jen takový ty nutnosti ala 18" kola zenith a "křídlo RS", protože O II bez RS křídla je zezadu opravdu dost fádní a obyčejná..

Spíš teď dost řeším tu motorizaci, 77kW je na takový velký auto fakt málo.., no ne? No a jak tu již někdo psal, kupovat auto rovnou s tím, že budu chipovat, to je taky asi nesmysl.. Je to těžký, ale když je na 2.0 tolik špíny, nebude jiná možnost.. viz. sekce: MOTOR

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...