Přejít na obsah

Parkovaci senzory


Chossse

Doporučené příspěvky

Zdravim hosi,sorry ze zakladam dalsi tema!Je tu toho napsano uz dost no ale chci vedet jake mate zkusenosti!Nasel jsem jeden system a jestli s nim nahodou nemate zkusenosti?

http://www.stualarm.cz/produkt/se338ac-par...edni-zadni-lcd/

Po tom co jsem si male urval zadni naraznik kdyz jsem prehledl zasnezeny patnik,musim mit parkovaciho asistenta! :p Chtel bych bud tady toto z te adresy nebo proste jenom neco do zadu,stacil by mi jenom s pipakem nepotrebuju displey stejne nevim kde bych ho do toho auta dal! :) Mate nejake typy ktere mate na aute a jste s nima spokojeni?Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim hosi,sorry ze zakladam dalsi tema!Je tu toho napsano uz dost no ale chci vedet jake mate zkusenosti!Nasel jsem jeden system a jestli s nim nahodou nemate zkusenosti?

http://www.stualarm.cz/produkt/se338ac-par...edni-zadni-lcd/

Po tom co jsem si male urval zadni naraznik kdyz jsem prehledl zasnezeny patnik,musim mit parkovaciho asistenta! :p Chtel bych bud tady toto z te adresy nebo proste jenom neco do zadu,stacil by mi jenom s pipakem nepotrebuju displey stejne nevim kde bych ho do toho auta dal! :) Mate nejake typy ktere mate na aute a jste s nima spokojeni?Dikes

Nepřemýšlej o ptákovinách a napiš BadyS má originál za dobrou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim hosi,sorry ze zakladam dalsi tema!Je tu toho napsano uz dost no ale chci vedet jake mate zkusenosti!Nasel jsem jeden system a jestli s nim nahodou nemate zkusenosti?

http://www.stualarm.cz/produkt/se338ac-par...edni-zadni-lcd/

Po tom co jsem si male urval zadni naraznik kdyz jsem prehledl zasnezeny patnik,musim mit parkovaciho asistenta! :p Chtel bych bud tady toto z te adresy nebo proste jenom neco do zadu,stacil by mi jenom s pipakem nepotrebuju displey stejne nevim kde bych ho do toho auta dal! :) Mate nejake typy ktere mate na aute a jste s nima spokojeni?Dikes

ja mam origo a spokojenost,v bazaru nekdo prodava za 16stovek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,

vím, že toto téma je již staré, ale přesto bych vás rád poprosil o radu.

Chci si na Oct.I pořídit zadní parkovací asistent, pozorně jsem si přečetl vaše rady tady na fóru, v montáži nevidím problém.

Spíše bych potřeboval vaši radu, který asistent si pořídit. Nechci žádný dispej ani žádný diodový.

Stačí mně vyloženě jen pípák.

Podle vašich rad jsem si chtěl pořídit originál a kontaktoval jsem BadyS. Ten mě řekl, že už žádný nemá a že se na Oct.I již dá těžko sehnat.

Nemáte někdo ještě jiný kontakt, kde bych mohl sehnat origoš za rozumnou cenu ?

Rovněž ocením, když mně případně doporučíte (dle vašich zkušeností) jinou značku, jiného výrobce senzorů.

Předem díky za rady a pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jaky jsou od AdamaCZ ale ja nemam s neorigo park. dobry zkusenosti... strejda setril a koupil naky no name chinsky 2roky mu vydrzeli, ale pak se podalo cidlo a ted nedavno i jednotka, navic cidla nekdy detekuji vzdalenost zmatene..

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem odhadnut vzdialenost pri cuvani v O1 - cena neoriginalnych parkovacich senzorov klesla na prijatelnu uroven...

Pozeral som na:

http://www.alarmshop.sk/pm-y2605-p-386.htm...aafa2a667d241b3

alebo s displejom:

http://autoalarmy.sk/katalog/autodoplnky/p...2628-flash.html

pripadne este tento:

http://www.alarmshop.sk/pm-y2611-new-p-767...aafa2a667d241b3

vsetci mate namontovane skoda original senzory, alebo sa tu najde aj niekto, kto ma namontovany niektory z tych mojich 3 tipov?

Ktory z tychto 3 by ste mi odporucili?

Vrtani zadneho naraznika mi nevadi - mam ho uz trosku puknuty (predosly majitel).

Ide mi o to, ci su tieto neorigo senzory pouzitelne (spolahlivost, falosny poplach, necitlivost = ze to bude pipat, ako sa mu zachce, ...) - da sa na tie senzory spolahnut?

Ten displej vyuzijem hlavne na zaciatku, kym si na to zvyknem (neskor ho mozno odpojim, nech nezavadzia na palubovke), potom to uz snad zvladnem podla zvuku...

Priznam sa - este som nesedel v aute s cuvacimi senzormi.

V popise pisu, ze funguju do 30 cm - je to realne aj pri tychto neorigo, alebo je to obchodnicky tah?

Podla coho mam vyberat?

Orientujem sa aj podla ceny (O1 ma uz 8 rokov) - ale zase nechcem kupit blbost, co nebude fungovat!

Zapajat si to budem sam, ide mi hlavne o funkcnost.

Dakujem za Vase rady a tipy, coho sa vyvarovat a coho si vsimat...

PS: vzadu na narazniku mam tu ciernu plastovu (dezenovanu) ochrannu listu - tie senzory mozem dat do tejto listy, alebo radsej kusok pod tu listu do lakovaneho naraznika?

PS2: mozem tie 2 krajne senzory umiestnit viac ku kraju - aby snimali trochu aj po stranach?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdarek.

Ja mam tie z prveho odkazu.

http://www.skodaklub.sk/images/comprofiler...g_406123844.jpg

nedaval som ich do listy,lebo to nevyzeralo ze budu senzory zvislo dole,alebo teda kolmo za autom. Tak som ich hodil dole pod listu tak aby to bolo okometricky kolmo dole.

Naozaj neber s displejom,lebo pri cuvani mas sledovat zrkadla alebo do zadneho okna a nie do nejakeho displeja...Chapes? Zbytocne vyhodene love za displejovy.

A k tej funkcnosti. Ozaj to pri cca 30 cm zacne piskat trvalym tonom takze to vidis ze sa posunies este kusok a si na dotyk. A zacina reaovat aj cez meter a cosi...Postupne sa zvysuje frekvencia piskania.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar,

nakoniec som sa rozhodol pre tie PM Y-2616:

http://www.alarmshop.sk/pm-y2616-p-388.htm...aafa2a667d241b3

ked nebudem displej potrebovat, odpojim a schovam, ale na zaciatku kym si zvyknem, sa mi paci, ze na displeji je vidiet, na ktorej strane je prekazka.

tie senzory som chcel dat do tej ciernej listy na zadnom lakovanom narazniku - je lepsie ich dat do tej listy, alebo pod tu listu do naraznika?

treba davat dolu cely naraznik? (musim zistit, ako nato)

vnutri auta kade vediete kavle z tych senzorov a kde umiestnujete tu RJ ?

Ako najlepsie nastavim vsetky senzory do spravnej polohy v narazniku?

vdaka za Vas cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Das do listy,dodrbes aj tu aj naraznik. Das na naraznik dodrbes len ten. Myslim diery.

Dole som ho nemusel davat. Kus dratu a nasukal som ich z jednej do dalsej diery postupne. polymerkou potom vsetky draty postupne oblepoval. RJ je vzadu nad lavym blatnikom. Najprv som pipak dal dozadu,az neskor kolko vydal kabel,ked som daval dozadu na subwofer kabel tak som potiahol pipak dopredu,uz ked to bolo rozhodene. mam ho teraz vedla lavej nohy dole v podpalubi.

ten displej mi nepasuje. Vies ake love budes davat za narazniky? Ked sa budes kukat na displej?

lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Das do listy,dodrbes aj tu aj naraznik. Das na naraznik dodrbes len ten. Myslim diery.

Dole som ho nemusel davat. Kus dratu a nasukal som ich z jednej do dalsej diery postupne. polymerkou potom vsetky draty postupne oblepoval. RJ je vzadu nad lavym blatnikom. Najprv som pipak dal dozadu,az neskor kolko vydal kabel,ked som daval dozadu na subwofer kabel tak som potiahol pipak dopredu,uz ked to bolo rozhodene. mam ho teraz vedla lavej nohy dole v podpalubi.

ten displej mi nepasuje. Vies ake love budes davat za narazniky? Ked sa budes kukat na displej?

lol

Misko: Ked poseres listu tak kupis novu. ALE ked bude vrtat pod listu tak posere naraznik. Cena novej listy je ina jak cena noveho narazniku. Ja mam senzory v liste vid foto. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze dnes som dostal email, ze senzory uz poslali, ale my tu mame 4 dni volna, tak slovenskou postou to mozem cakat...

sakra - toho vrtania sa bojim - asi to dam do tej listy (snimace su cierne a v tej ciernej liste sa stratia, aj ked naraznik mam tmavozeleny...) este uvidim.

Tu listu dam ako dolu - vypacim postupne skrutkovacom? predpokladam, ze je to naklipovane... (a snad ju neutrhnem)

kabliky od tych snimacov ste kadial viedli do kufra?

dnes som si vsimal nejake oktavky, co maju snimace - skoro vsetky ich mali v tej ciernej liste.

jednu som videl, ze snimace mala blizsie pri sebe - asi, aby nevycnievali moc do stran, ked boky je v zrkadlach vidiet.

co je lepsie - dat vsetky 4 do jednej linie (blizsie k sebe s mensimi rozostupmi), alebo tie krajne snimace dat trochu do stran?

ake rozostupy na oktaviu1 odporucate?

v navode su tolerancie od-do, lebo je to univerzalny navod na rozne typy aut, ale ake rozostupy snimacov su doporucene pre moje auto?

mysko - skus blizsie popisat, ako si ich tym dratom prevliekal - najradsej by som naraznik dolu nedaval...

a co je to polymerka?

a mimo temu - kadial presne si tahal kable pre subwofer? nemam vzadu repro - chystam sa tahat dozadu kable k reprakom... len neviem kade najlepsie to pretiahnut.

prochy603 - takto nejako si tie moje senzory planujem dat - robil si si to sam?

oktavku mam rv.2000 - male zrkadlo na pravej strane, takze facelift asi nehrozi (myslim tie predznacene diery)

a posledna - ako ste tie senzory nastavovali - aby boli rovnobezne umiestnene - neboli vytocene ani dolu, ani hore, ani do stran? nejake doporucenia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...