Přejít na obsah

Parkovaci senzory


Chossse

Doporučené příspěvky

takze dnes som dostal email, ze senzory uz poslali, ale my tu mame 4 dni volna, tak slovenskou postou to mozem cakat...

sakra - toho vrtania sa bojim - asi to dam do tej listy (snimace su cierne a v tej ciernej liste sa stratia, aj ked naraznik mam tmavozeleny...) este uvidim.

Tu listu dam ako dolu - vypacim postupne skrutkovacom? predpokladam, ze je to naklipovane... (a snad ju neutrhnem)

kabliky od tych snimacov ste kadial viedli do kufra?

dnes som si vsimal nejake oktavky, co maju snimace - skoro vsetky ich mali v tej ciernej liste.

jednu som videl, ze snimace mala blizsie pri sebe - asi, aby nevycnievali moc do stran, ked boky je v zrkadlach vidiet.

co je lepsie - dat vsetky 4 do jednej linie (blizsie k sebe s mensimi rozostupmi), alebo tie krajne snimace dat trochu do stran?

ake rozostupy na oktaviu1 odporucate?

v navode su tolerancie od-do, lebo je to univerzalny navod na rozne typy aut, ale ake rozostupy snimacov su doporucene pre moje auto?

mysko - skus blizsie popisat, ako si ich tym dratom prevliekal - najradsej by som naraznik dolu nedaval...

a co je to polymerka?

a mimo temu - kadial presne si tahal kable pre subwofer? nemam vzadu repro - chystam sa tahat dozadu kable k reprakom... len neviem kade najlepsie to pretiahnut.

prochy603 - takto nejako si tie moje senzory planujem dat - robil si si to sam?

oktavku mam rv.2000 - male zrkadlo na pravej strane, takze facelift asi nehrozi (myslim tie predznacene diery)

a posledna - ako ste tie senzory nastavovali - aby boli rovnobezne umiestnene - neboli vytocene ani dolu, ani hore, ani do stran? nejake doporucenia?

Myslel som ze ked bude vrtat do listy tak zajdu az do naraznika. Neviem aka je tam vola a ake boli dlhe tie senzory. Tak preto.

Montaz Basy do zadu a kable riesia tu.

http://www.skodaoctavia.cz/muzikanavody/mo...oda-octavia.htm

Polymerka-plastova izolacka-paska. :) Ale nie tesco. Zaplat za poriadnu co aj vydrzi na kabli nalepena.

Drat cca cez pol metra silnejsi,na konci zahnuta fajka,na konci dratu maly uzol a udica je hotova. Do poslednej diery pojde kabel,do predposlednej drat a trafis ho do poslednej,navlecies ,pretiahnes a tak postupne jedna za druhou. Len potom oblepovat apostupne aj kabliky do pasky. Nechal som ich len vnutri v narazniku. Najdes nejaky prechod do kufra a pretiahnes dnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, diki za cenne rady.

uz sa tesim, kedy mi tie senzory pridu - uz mam predstavu, ako sa do toho pustim...

rozostupy senzorov som sa dozvedel, montaz tiez, akurat sa bojim toho

NASTAVOVANIA

- aby kazdy senzor "kukal" presne tam, kam ma, tzn. aby bol vodorovne s podvozkom a pozeral rovno pred seba, nie sikmo...

a taka drobnost - tu RJ (krabicku) k tym senzorom ste v kufri kde a ako umiestnili?

na fotkach som videl, ze oktavia kombi ma na lavej strane taky "odkladaci priestor", no ja na O1 tam nemam ziadny (len priestor dolu pod tapacirom, kde je rezervne koleso a naradie...

a to, ci tie senzory nakoniec umisetnim do tej listy, alebo 50mm pod tu listu do naraznika - este som sa definitivne nerozhodol - kde sa tie senzory lahsie montuju? alebo je to nastejno?

este Vas napada nieco, coho sa pri montazi vyvarovat/vystrihat? Nech to hned na zaciatku nedos...m!

Radsej sa opytam teraz, ako potom, ked uz bude neskoro.

:)

dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prikladam fotky.

1. Rozlozenie. Ako vidis krajne su pod svetlom,takze kukaju trochu bokom. Ono to kukanie...tie senzory siria ultrazvuk prakticky v elipse do priestoru a RJ si dotvara obraz co je vzadu. Podla mojej praxe zrejme nie je az take dolezite dodrzat tu kolmicu presne do nulovej odchylky. Nemusis si s tym urcite lamat hlavu. Pozries okometricky a urcis osadenie.

post-18780-1239472316_thumb.jpg

2. Detail.

post-18780-1239472173.jpg

3 Z boku. Ked sa pozries podla mojho nazoru tie senzory keby si chcel hodit do tej listy asi sa nevojdu len do nej. Zrejme dlzka bude väcsia takze asi budu musiet ist az do naraznika. Ved uvidis co ti dojde porovnas zamerias.

post-18780-1239472354_thumb.jpg

4. Vystup dratov v kufri zvonku. neviem presne uz kade vosli dnu ale je tam urcite medzera.

post-18780-1239472266_thumb.jpg

5. RJ-osadenie. Nechcelo sa mi robit do plechu diery tak som to riesil tym umelym nosnikom. Je to schovane pod tym tapacirom.

post-18780-1239472378_thumb.jpg

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mysko,

dik za fotky a info - teraz som pozeral do auta - z naraznika idu kable cez gumovu prechodku (naraznik je duty bez tlmiacej vyplne), takze v prepachavani uz problem nevidim.

RJ asi tiez "usadim" podobne ako Ty.

Co mi ale este nieje jasne - ako pripajate napajanie RJ k cuvacim svetlam - je mi jasne, ze paralelne (+ na +12V, - na -12V, prip. ukostrim), len to fyzicke pripojenie nechapem.

Odizolovat tie 2 kabliky, co ide do ziarovky, prispajkovat a zalepit?

Alebo nakrimpovat tie 2 kabliky priamo v objimke ziarovky?

A cim ste lepili/tmelili tie snimace v narazniku (aby sa otrasmi nepohli)?

Nejakym silikonom v tej tube (napr. co sa dava v kupelni na vane, umyvadla?

Len naokraj:

Mysko, co to mas za repro v tom plate? - vyzera to slusne.

Ja mam v aute len seriove repro vpredu - som rozmyslal, ze natiahnem dozadu nejake 2 repro a dam ich nie do toho plata (nechcem rezat), ale do tych plastovych drziakov po stranach (vedla toho plata, co uz je od vyroby predpripravene - su tam domceky pre 4 samorezky a mriezka v tom plaste).

Daval tam uz niekto repraky (do tych predpripravenych plastov vzadu)?

Rozostup protilahlych skrutiek je 140mm, priemer tej mriezky je 110mm - ake repraky tam mam dat?

Bude to cosi platne, alebo to nestoji za tu namahu?

Velke prachy do toho investovat uz nechcem (ked sedi zena vzadu s detmi, tak im vadi, ked mam v predu hlasnejsie pustene radio, a do roboty to mam cca. 10 minut). Ide mi len o to, aby mi tie 2 repraky vzdu troska prekreslily basy (ale je mi jasne, ze subwofer z toho nespravim)

;)

Ale otazka bola hlavne k tym snimacom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepenie. Netreba nic lepit ani tmelit. Ked sa pozries na tie senzory tak tie pozdlzne pasiky su take mäksie plasty do tych sa zahryzne naraznik. Musis ich zatlacat dnu s nejakym kuskom rovneho dreva,dosticky aby sa nepotento senzor. Rovnomerne zatlacat. On si sadne. Diery su robene presne,to stacilo aku srobovacka a islo to v pohode.

Zapojenie. Kostru si videl kde som mal. Je tam po ruke kostrici bod. A plus som dal pomocou krimplovacej zlodejky co ide priamo na kabel.

http://www.sos.sk/a_info/img_data/f/kon/faston/40459.jpg

Toto normalne otvoris nasunies na kabel,do druhej vidlicky das dalsi a zatvoris. Kaberl sa zareze cez buzirku a vytvori spoj.

Zatial drzi. Aj na tazne mi niekto takto napajal kable. Samozrejme ze letovany spoj je najidealnejsi.

Repro. To su sony xplod,dost dobre hraju. Ak nemusis tak zadne ani neries. Skor by som ti odporucil teda predne dokoncit. A hlavne seriove vyhodit. Pozri si tu MDF podlozky.

http://www.skywolker.wz.cz/audio.htm

Prave mam objednane tak mozem doobjednat aj pre teba ak chces a nemusis riesit dobierku. Mne to ide k znamej do ciech a zhruba za 2 tyzdne si idem pre tovar.

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mysko,

este k tym senzorom - tym prilozenym vrtakom si to tou akuskrutkovackou vrtal len tak od oka (netreba nejako dodrzat presnu kolmost)?

a k tym repro - asi mas pravdu, pravy predny mi uz pri vyssej hlasitosti "drnčí" - co je mozno aj tym, ze v tom odkladacom priecinku dveri mam vselijake "sprostosti"...

:)

siel by som do tej MDF podlozky - ale Ty si z Galanty a ja zo Starej Turej (Nove Mesto n/Vahom) - ako sa dohodneme?

Mozem Ti poslat peniaze na ucet a Ty mi ich potom posles postou?

ak ano - zavezne si cez Teba teda objednavam 1 par tych MDF podloziek (mam O1 predfacelift /rv.2000-male prave spetne zrkadlo/ - ale ta MDF podlozka asi bude pasovat na vsetky oktavie, ze?)

Len sa troska bojim davania toho tapaciru na L prednych dverach (vzadu som to daval uz niekolkokrat dolu, ale vpredu ma desia tie ovladacie tlacitka - este som to nerobil...) pri montazi tej podlozky.

Inak - zlepsi sa o cosi zvuk tych seriovych repro s tou MDF podlozkou (docasny stav), kym kupim nejake lepsie?

Ty tie Sony xploid mas teraz bez tych MDF podloziek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...