Přejít na obsah

Jak zblbnout OII v souvislosti s parkovačkama


superfatty

Doporučené příspěvky

Díky, to je opravdu úplně něco jiného. Nechápu to.. koupil jsem to ze stejného odkazu - název "Autostyle žárovka 12V 5W patice T10 -- barva osvětlení - bílá" - kód "EU 1012LB", který je i shodný s nalepeným čárkovým kódem na obalu .. tak nevím, jestli ty nálepky s kódama spletli .. každopádně ty moje hrůzy se pokusím jim vrátit! Přiložím tady ještě moje fotky:

dsc04148nh0.th.jpg dsc04149ui9.th.jpg dsc04150sh9.th.jpg

Jak Ti dopadla ta reklamace? Na základě toho co tady napsal karlos3, mne to zaujalo a koupil jsem je taky. A mají takový nádech do modra. Tak nevím jestli to nějak špatně zabalili nebo o co jde. Když mají napsané na webu bílé, tak by měly být bílé a ne do modra.

Editováno: , autor: dasbag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Do parkovaček jsem dal LED od Stöckela a na svorkovnici jsem nechal udělat odbočku, na které je napojen takový ten malý boční blinkr z blatníku (např. ze staré octavie nebo fabie), kde je normální žárovka a tento blinkr zároveň osvětluje motorový prostor. Diagnostika LEDku vedle žárovky nepozná a je spokojená, pokud se to napojí do série, tak funguje i detekce prasklé žárovky (resp. i vadné LEDky) Problém je vyřešen a navíc jako bonus osvětlení motoru :-)

Je to sice trochu škrábání pravou rukou za levým uchem, ale je to jednoduché a efektivní. ...

Tak to mi přijde jako hodně velké škrábání pravou rukou za levým uchem..aneb není nad osvětlení motorového prostoru za jízdy :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do parkovaček jsem dal LED od Stöckela a na svorkovnici jsem nechal udělat odbočku, na které je napojen takový ten malý boční blinkr z blatníku (např. ze staré octavie nebo fabie), kde je normální žárovka a tento blinkr zároveň osvětluje motorový prostor. Diagnostika LEDku vedle žárovky nepozná a je spokojená, pokud se to napojí do série, tak funguje i detekce prasklé žárovky (resp. i vadné LEDky) Problém je vyřešen a navíc jako bonus osvětlení motoru :-)

Je to sice trochu škrábání pravou rukou za levým uchem, ale je to jednoduché a efektivní.

Mj, Omicrone, co jsi myslel tím, když Stockel nezapomene na odpory??? Že by to souviselo s tím mým interiérem, jak mi to lehce svítí i po zamčení auta?

A na závěr pochvala pro věrozvěsta Omicrona, který LED od Stöckela "přivezl" do čech :-)

Moc zajímavé a invenční řešení - je pravdou, že jiné uspokojivé vyřešení tohoto problému asi zatím neexistuje, a tady je to i s jakousi přidanou hodnotou. Budu nad tím sám přemýšlet :palec2:

Můžeš sem dát nějaké foto se "Stöckel LED" v parkovačkách ?

Mě to svítí lehounce též (po opakované kontrole), je to ale tak neznatelné, že to ani nestojí za pozornost. O2 si navíc hlídá pokles napětí baterie a umí (co jsem slyšel) ty kritické větve odpojovat. V autě jsou jiné "žravější" komponenty typu alarmu atd., se kterými tento mikroproblémek není vůbec srovnatelný.

A díky za pochvalu, jen doufám, že na mě Herr Jan z Eisenbergu vzpomíná v dobrém, po tom co jsem mu zde byznys s LED sety pro O2 dobře nastartoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mi přijde jako hodně velké škrábání pravou rukou za levým uchem..aneb není nad osvětlení motorového prostoru za jízdy :smich:

Nemyslím, že je to až tak velký lapsus, spíše naopak, hodněkráte jsem přemýšlel o chybějícím osvětlení motorového prostoru, zejména v zimních měsících při neustálém dolévání ostřik. kapaliny, není vždy na každé benzínce večer dost světla. Tohle není až tak špatný nápad, jen bych potřeboval někoho, kdo mě to tam nějak rozumně zbastlí. Stačí zapnout zapalování, a je to.

A Tobě (Jirik. DC) svítí parkovačky jen za jízdy ? To máš asi nějako u divnou či (pře)tuzenou O2 ? Nebo ne ? ;)

Mě tedy parkovačky svítí za chodu motoru, zapnutém zapalování, či zapnutých světlech....Myslel jsem si tedy dodnes, že to tak má být :palec2:

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jak tobě, ale mně motor zbytečně neblafe..nevidím k tomu důvod..nebo že bych nechal rozsvíceno a dělal něco jiného..to si raději vozim v autě baterčičku, ta mi udělá služby rozhodně víc. Jinak samozřejmě mi taky svítí při stání na závorách, na semaforu, ale nějak u toho taky nemám potřebu lézt do motoru. Světe div se, jen asi dvakrát jsem lezl do motoru se zapnutým zapalováním (či dokonce s běžícím motorem)..z toho potmě ani jednou. Neříkám, že osvětlení motoru se nehodí jako takové, ale určitě bych nebyl unešený z myšlenky, že to bude řešené takhle a že k tomu bude svítit celé auto..sorry, že tvé nadšení nesdílím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jak tobě, ale mně motor zbytečně neblafe..nevidím k tomu důvod..nebo že bych nechal rozsvíceno a dělal něco jiného..to si raději vozim v autě baterčičku, ta mi udělá služby rozhodně víc. Jinak samozřejmě mi taky svítí při stání na závorách, na semaforu, ale nějak u toho taky nemám potřebu lézt do motoru. Světe div se, jen asi dvakrát jsem lezl do motoru se zapnutým zapalováním (či dokonce s běžícím motorem)..z toho potmě ani jednou. Neříkám, že osvětlení motoru se nehodí jako takové, ale určitě bych nebyl unešený z myšlenky, že to bude řešené takhle a že k tomu bude svítit celé auto..sorry, že tvé nadšení nesdílím.

Ahá, takže baterčička, hmmm... lol

Ani jsem jinou reakci skoro nečekal, nicméně si přesto myslím, že "Boodek" navrhnul zajimavé řešení. Myslím, že jsem jasně a průhledně popsal konkrétní výhodu takového řešení, ať si každý přebere...

Mimochodem jsem hlavně reagoval na Tvé odborné hodnocení typu "...aneb není nad osvětlení motorového prostoru za jízdy..." (což je zcela směšná a hloupá poznámka vůči "Boodekovi"), a opakuji že správně funkční obrysové osvětlení nesvítí jen za jízdy (a s blafajícím motorem) ;)

Howgh !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš potřebu se do někoho navážet, tak prosím, ale řekl bych, že tady na to není vhodné místo..klidně mi napiš, můžeme to rozebrat. Zas nechápu tvoje rádoby vtipné poznámky o baterkách. Asi jsi tu poznámku nepochopil, takže pro tebe tedy podruhé. Super byla přednáška o tom, kdy svítí obrysová světla. Předpokládám ale, že většina lidí s obrysovými světly více najezdí než nastojí (pokud je to v tvém případě jinak, potom sorry) a proto mi nepřijde účelné motorový prostor osvětlovat za jízdy (což, opakuji, tvoří podstatně větší podíl z doby, po kterou svítí obrysovky..už chápeš?). Jinak v podstatě jsem dal za pravdu Boodekovi se škrábáním se za uchem. Jsem detailista, takže pokud hledám řešení (nemyslím teď tohohle problému konkrétně, kdybys mně chtěl zase chytat za slova), tak komplexní. Osvětlení motorového prostoru pro případy, o kterých píšeš i ty, bych řešil rozhodně jinak. Pokud je tvým cílem jen LEDka do světla a vše kolem ti je fuk, tak potom je to řešení právě pro tebe..pro mně ale ne. Tak se s tím smiř a nech už to plavat, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viktor: ..sory za kvalitu....je to mobilem no ;)

Jaké měly označení ty žárovky? Nejsou při svícení do modra? Mám podobný problém jako Viktor, že jsou namodralé, jde o stjený typ. Pěkně mne to nas..., po tom shánění, montáži (to bylo teda) a výsledek takový- prodejce píše na webu barva bílá. Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Jak Ti dopadla ta reklamace? Na základě toho co tady napsal karlos3, mne to zaujalo a koupil jsem je taky. A mají takový nádech do modra. Tak nevím jestli to nějak špatně zabalili nebo o co jde. Když mají napsané na webu bílé, tak by měly být bílé a ne do modra.

Reklamaci uznali, peníze vrátili.

Vrátil jsem tam Philipsky, tak když příjdeš na něco lepšího, tak dej určitě vědět, nejlíp s fotodokumentací ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky jsem zkoušel před časem dát do parkovaček led diody a nastal stejný problém jaký tady popisujete, po chvíli přestali svítit a na přístrojovce svítila kontrolka prasklé žárovky. Dal jsem zpět původní žárovku a chodí to v pohodě. Tak te´d nevím jestli letovat odpory nebo ty ledky rovnou hodit do popelnice . . . nebyly nejlevnější...??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mno jo no, já mám teda v parkovačkách LEDky a máme to se Zitnym uděláno o mistra v oboru, Rolbaře..

Svítí mi krásně, obzvláště v noci.. Buhžel k tomu nemám xenony ale vyfotím to ráno až pujdu do práce a frknu sem fotku..

jinak takhle to vypadá, když tam ty odpory jsou přidělané a jen pro přesnost uvádím, že se TO NEROZDĚLÁVALO kvůli odporům k parkovačkám.. lol

ty odpory jsou ty zlaté potvůrky.. mám pár doma, kdyby měl někdo zájem..

post-5385-1223414207_thumb.jpg

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě hrozně překvapuje........já tam tehdy objednal na zkoušku 1.sadu.....po té co se mi osvědčily jsem objednal dalších 10x sad do ostat.OII+nějaké do náhrady a všechny co jsem namontoval na OII svítěj viz.foto...mám doma ještě asi 3-4x sady nerozbalené jako náhradní.....

Podle mě se ti spletly a poslali ty stejný,ale Modrý Světlo(maj stejný balení..jen jinou koncovku obj.čísla)........Můj brácha co si z jara taktéž pořídil OII se je tam objednával na dvakrát...do parkovaček a po té i do osvětlení v zrcátkách a pokáždé mu to přišlo správně jako mě.....BÍLÝ SVĚTLO!!!!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...