Přejít na obsah

Propojené úsekové radary v Praze?


injeniero

Doporučené příspěvky

Zdar lidi, někdě jsem zaslech, ze nějaká skopová hlava chce (nebo už udělala??) vzájemě propojit navazujícící úsekové radary v Praze.

Klasickej příklad je Jižní spojka od Barranovskýho mostu směrem na P10. Na prvním úseku před odbočkou na Krč každej zpomalí a pak jede vesele dál a na dalším před odbočkou na Spořilov to samé. Kdyby je propojili, tak sice asi dost řidičů uhne na Krč nebo D1, ale dost by se asi nachytalo....

Nemáte o tom někdo nějaké info?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar lidi, někdě jsem zaslech, ze nějaká skopová hlava chce (nebo už udělala??) vzájemě propojit navazujícící úsekové radary v Praze.

Klasickej příklad je Jižní spojka od Barranovskýho mostu směrem na P10. Na prvním úseku před odbočkou na Krč každej zpomalí a pak jede vesele dál a na dalším před odbočkou na Spořilov to samé. Kdyby je propojili, tak sice asi dost řidičů uhne na Krč nebo D1, ale dost by se asi nachytalo....

Nemáte o tom někdo nějaké info?

Na ty jizni spojce myslim v sobotu vecer neco montovali... Dneska jsem tam jel a na tech sloupech s kamerama jsou pridany nejaky novy krabice, taky tri, kazda nasmerovana do 'svyho' pruhu. Je to v Krci i u Bohdalce, tak to asi bude ono... :-(

Nechci se poustet do diskuzi o 'spravnosti' mereni dodrzovani rychlosti, ale tohle je minimalne nespravedlivy, ti co odbocej na D1 muzou ject kilo a pul beztrestne, zbytek dostane flastr za devadesat... :-((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by spis zajimalo, jestli znate nekoho, kdo z takoveho usekoveho radaru dostal pokutu ?

No ja to radsi moc nepokousim. Ale obcas se divim, kdyz to kolem me nekdo prosvisti. Bud ma sundanou predni SPZku nebo je to mimoprazskej. :)

Musim to zatukat zatim nic (ale aktivne po bodech nepatram). V Strahovskym tunelu a u Lihovaru jedu tachovych 80 na 70ce... Na jizni Spojce do 90 tachovych... na 80ce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja to radsi moc nepokousim. Ale obcas se divim, kdyz to kolem me nekdo prosvisti. Bud ma sundanou predni SPZku nebo je to mimoprazskej. :)

Musim to zatukat zatim nic (ale aktivne po bodech nepatram). V Strahovskym tunelu a u Lihovaru jedu tachovych 80 na 70ce... Na jizni Spojce do 90 tachovych... na 80ce

Prave, ze vidim spoustu aut co na to totalne serou a parkrat sem na to taky zapomel a zatim mi nic neprislo ani nikomu koho bych znal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by spis zajimalo, jestli znate nekoho, kdo z takoveho usekoveho radaru dostal pokutu ?

Jo bohužel to funguje, do firmy už přisly asi čtyři předvolání DP do Prahy a pokuty se platily.O tom slučování radarů jsem taky slyšel, ještě to snad nefunguje ale chystají to-pokrok v elektronice je halt svinstvo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapi,

dnes jsem jel okolo a zjistil jsem, ze jsou namontovane 3 krabice vertikalne vzdy na koncovych sloupech useku. Vypadaji spise jako kamery na zaznam prujezdu cervene. Jsou docela dost nizko, takze me napadlo, ze schvalne, aby videli ridicum do xixchtu... Tem stinitko nepomuze... Podle me kdyby chteli vzajemne propojit useky, tak to muzou delat bez tech dodatecnejch... Ale kdo to vyzkousi? ;) Takze odted jedine s helmou nebo maskou pres xiccht :ph34r: ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapi nespěte na vavřínech. Výzvy k projednání mi chodí do firmy tak nejdřív 6 měsíců potom, co někdo ze zaměstnaců jel o maličko rychleji po Praze na Jižní nebo v tunelech( zatím vše do + 20km/h). Všchni za 2000,- + 2 trestný......

Teď nedávno mi dorazily dvě srpnový měření

Editováno: , autor: cippis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty úsekové radary jsou propojené.....to už vim dávno,jsem to i četl v SM a pár lidí z firmy se kterou spolupracuji už tak nachytalo.

Takže když pojedu od Barranďáku po Již.spojce třeba až do Štěrbohol tal mi to spočítá celkovej rychlost.průměr a ne jen ty jednoráz.úseky.

Zrovna nedávno dostal za tento úsek nemalou pokutu jednen z chlápků z firmy........řikal že na těch úsekách rychlost dodržuje že si to hlídá a přišlo mu ať se dostaví k vyřešení přestupku(měl to z ledna a přišlo mu to cca koncem února,takže celkem brzy),tam mu to ukazali......on měl za trasu od Barranďáku ke Šterbohol.exitu za všechny úseky vypočtenej rychl.průměr 112km/h(na 80km/h) a dostal 3.body a 2.500,- pokutu a to řikal že na těch měřených úsekách si to na 100% hlídá.

Líběj se mi tam ty borci co nechápou ani ty jednotlivé úseky.....ty vždy jen přibrzděj u kamery,pak zas plnej a u toho konce úseku zas brzdy a mezi tim na všechny bliká jak splašenej a ťuká na čelo jaký jsou to všichni kolem něj kreténi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jižní spojka je úsek s takovým provozem, kde tě stejně vždycky něco natolik zbrzdí, že rychlostní průměr moc nepřesáhneš. To bude nebezpečný hlavně v noci, kdy je málo aut. Je ale dobrý o tom propojení vědět. Jinak jsem taky zvědav, kdy dají nějaký měření na příjezd do Prahy od letiště. Tam to každej na tý 70 pálí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jižní spojka je úsek s takovým provozem, kde tě stejně vždycky něco natolik zbrzdí, že rychlostní průměr moc nepřesáhneš. To bude nebezpečný hlavně v noci, kdy je málo aut. Je ale dobrý o tom propojení vědět. Jinak jsem taky zvědav, kdy dají nějaký měření na příjezd do Prahy od letiště. Tam to každej na tý 70 pálí.

Přesně tak..tam u toho letiště jezdim denně několikrát a tam je to fakt mazec....tam je problém udržet se pod 100km/h,natož 70km/h,ale jsou borci že 140-150km/h neni problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty úsekové radary jsou propojené.....to už vim dávno,jsem to i četl v SM a pár lidí z firmy se kterou spolupracuji už tak nachytalo.

Takže když pojedu od Barranďáku po Již.spojce třeba až do Štěrbohol tal mi to spočítá celkovej rychlost.průměr a ne jen ty jednoráz.úseky.

Zrovna nedávno dostal za tento úsek nemalou pokutu jednen z chlápků z firmy........řikal že na těch úsekách rychlost dodržuje že si to hlídá a přišlo mu ať se dostaví k vyřešení přestupku(měl to z ledna a přišlo mu to cca koncem února,takže celkem brzy),tam mu to ukazali......on měl za trasu od Barranďáku ke Šterbohol.exitu za všechny úseky vypočtenej rychl.průměr 112km/h(na 80km/h) a dostal 3.body a 2.500,- pokutu a to řikal že na těch měřených úsekách si to na 100% hlídá.

Líběj se mi tam ty borci co nechápou ani ty jednotlivé úseky.....ty vždy jen přibrzděj u kamery,pak zas plnej a u toho konce úseku zas brzdy a mezi tim na všechny bliká jak splašenej a ťuká na čelo jaký jsou to všichni kolem něj kreténi.

jj, taky se mi libej mistri co pribrzdujou jen u kamer useku a uprostred to palej... lol Chlapek co k nam chodi delat skoleni ridicu, rikal, ze v Praze maj nastaveno na radarech +10km/h.... takze za 81 na 70 uz to chodi..... prijde mi to rozumny...

Jinak Jizni spojka je fakt obcas parkoviste, zejmena smerem na Barrandak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
znamej taxikar mi riklal, ze ty novy vertikalne namontovany kamery na konci usekovych mereni jsou pro zaznam pouzitych bezpecnostnich pasu..

Taxikáři no :) ty toho nakecaj.

To je naprostej nesmysl....to si asi pan taxikář hrál na chytráka.

To je prostě úsek kterej spočítá čas za jak dlohou to člověk urazí a podle toho vypočítá rychlost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ty nový kamery co jsou přidělaný na sloupech fotěj. známej tam večer projížděl,jel sice 80, ale při průjezdu okolo druhé kamery prý červený blesk a bylo.ale asi to teprve nastavovali.no uvidíme ,co nás čeká....

Přesně tak, blejská to v noci červeně, ale nechápu co to fotí, už jsem to viděl několikrát bliknout a to všechny auta jeli +- těch 80.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taxikáři no :) ty toho nakecaj.

To je naprostej nesmysl....to si asi pan taxikář hrál na chytráka.

To je prostě úsek kterej spočítá čas za jak dlohou to člověk urazí a podle toho vypočítá rychlost.

ja nemyslel ty puvodni, ja myslel ty novy krabice (cca 1 mesic co) jsou vertikalne na konci merenyho useku... vypadaj jak na zaznam cerveny... jsou dost nizko, takze videj do kabiny jedna basen, takze bych tomu, ze fotej pasy docela veril.... ale jelikoz jezdim porad pripasanej, tak me to netrapi..... teda pokud jsou fakt na ty pasy.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, blejská to v noci červeně, ale nechápu co to fotí, už jsem to viděl několikrát bliknout a to všechny auta jeli +- těch 80.

To co to blejská jsou normalní foťáky na usekových radarech a fotí SPZ a obličej. A jestli to bliklo na někoho tak to znamená, že jel v daném úseku víc, než je povolená průměrná rychlost, hlavně záleží kolik mají cajti nastaveny limit pro prům.rychlost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty úsekové radary jsou propojené.....to už vim dávno,jsem to i četl v SM a pár lidí z firmy se kterou spolupracuji už tak nachytalo.

Takže když pojedu od Barranďáku po Již.spojce třeba až do Štěrbohol tal mi to spočítá celkovej rychlost.průměr a ne jen ty jednoráz.úseky.

Zrovna nedávno dostal za tento úsek nemalou pokutu jednen z chlápků z firmy........řikal že na těch úsekách rychlost dodržuje že si to hlídá a přišlo mu ať se dostaví k vyřešení přestupku(měl to z ledna a přišlo mu to cca koncem února,takže celkem brzy),tam mu to ukazali......on měl za trasu od Barranďáku ke Šterbohol.exitu za všechny úseky vypočtenej rychl.průměr 112km/h(na 80km/h) a dostal 3.body a 2.500,- pokutu a to řikal že na těch měřených úsekách si to na 100% hlídá.

Líběj se mi tam ty borci co nechápou ani ty jednotlivé úseky.....ty vždy jen přibrzděj u kamery,pak zas plnej a u toho konce úseku zas brzdy a mezi tim na všechny bliká jak splašenej a ťuká na čelo jaký jsou to všichni kolem něj kreténi.

to se mi zdá nějak divoký, aby to měli takhle propojený. to by mohli rovnou dát jeden na Barranďák a druhej na konec a nemuseli tam dávat úsekový

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co to blejská jsou normalní foťáky na usekových radarech a fotí SPZ a obličej. A jestli to bliklo na někoho tak to znamená, že jel v daném úseku víc, než je povolená průměrná rychlost, hlavně záleží kolik mají cajti nastaveny limit pro prům.rychlost

Rychlost to určitě neměří, jezdím tam tachometrovejch 70 a je tam 80 a blikne to taky, ale jen někdy. Zrovna včera v noci to na mě bliklo nikde nikdo nejel, měl jsem na tempomatu 70 a to v noci je tam 100, tak je blbost že bych jel rychlej. Mluvím o těch nových krabicích co jsou na sloupu po pravé straně.

Editováno: , autor: brot1cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlost to určitě neměří, jezdím tam tachometrovejch 70 a je tam 80 a blikne to taky, ale jen někdy. Zrovna včera v noci to na mě bliklo nikde nikdo nejel, měl jsem na tempomatu 70 a to v noci je tam 100, tak je blbost že bych jel rychlej. Mluvím o těch nových krabicích co jsou na sloupu po pravé straně.

jj, o tech ja mluvim celo dobu.... jsou fakt dost nizko, takze jim stinitko nebrani. Takze bud jsou tam fakt kuli tem pasum a nebo doplnek k tem usekovejm a fotej xichty, aby se pak nikod nemohl vymlouvat na osobu blizkou... Na druhou stranu, pokud to blejska i kdyz jedes 70, tak to podporuje teorii, ze to foti permanentne a treba na ty pasy,.... dukaz je dukaz....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Princip prujezdoveho radaru: sejmuti fotky na zacatku, OCR precteni SPZ, prirazeni rozlisene SPZ fotce, ulozeni. Na druhem bode (konci) opet fotka, OCR rozliseni SPZ prirazeni snimku. Pote probiha naparovani obou snimku dle SPZ, precteni casovych znacek, vypocet rychlosti pripadne skartovani fotek pokud nebyla rychlost prekrocena (aby se nepreplnovalo datove uloziste).

Takze pro ty co badaji nad tim proc to nepatrne blejskne.... zkratka prisvecuje si to aby OCR "programek" korektne rozlisil SPZ a to bez ohledu na to jak rychle jedete.

Tyhle usekace jsou ale v poho, kdyz do takoveho useku vletim 120 a je tam 80tka tak je dost casu dostatecne zbrzdit na tolik, aby vysledek byl okolo te 80tky. Horsi svinarna je to co udelali na Teplicke dalnice (oba smery), most pred sjezdem na Lovosice jsou kamery a merici (kalibracni) pruhy na silnici jsou od sebe 10m a to neubrzdite ani za h... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Princip prujezdoveho radaru: sejmuti fotky na zacatku, OCR precteni SPZ, prirazeni rozlisene SPZ fotce, ulozeni. Na druhem bode (konci) opet fotka, OCR rozliseni SPZ prirazeni snimku. Pote probiha naparovani obou snimku dle SPZ, precteni casovych znacek, vypocet rychlosti pripadne skartovani fotek pokud nebyla rychlost prekrocena (aby se nepreplnovalo datove uloziste).

Takze pro ty co badaji nad tim proc to nepatrne blejskne.... zkratka prisvecuje si to aby OCR "programek" korektne rozlisil SPZ a to bez ohledu na to jak rychle jedete.

Tyhle usekace jsou ale v poho, kdyz do takoveho useku vletim 120 a je tam 80tka tak je dost casu dostatecne zbrzdit na tolik, aby vysledek byl okolo te 80tky. Horsi svinarna je to co udelali na Teplicke dalnice (oba smery), most pred sjezdem na Lovosice jsou kamery a merici (kalibracni) pruhy na silnici jsou od sebe 10m a to neubrzdite ani za h... :-(

Dik za tip o ty Teplicky u Lovosic... tam bych to fakt necekal.... a nedejboze jestli prosadej ze by to mohli merit soukrome subjekty, to by bylo peklo... :076

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...