Přejít na obsah

Čim na lak po zimě?


author

Doporučené příspěvky

servus borci, dneska sem jen tak lehce oplach oplach auto a byl sem naprosto zdesen, je v dost silenym stavu...potreboval bych poradit nejakou lestici, rozlestovaci pastu ktera by mi pomohla odstranit nejaky nedokonalosti na laku ktery nastaly v zime. mame cosi doma, ale to je asi z roku 1960, protoze je to este z dob dedy kterej stim lestil starou octavku nebo co to bylo.....dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor, Tempo je dost agresivní. Na čištění laku a rozleštění jemných škrábanců používám Sonax - čistič laku. Nedávno jsem si koupil v Německu od Sonaxu nějakou novou leštěnku s nanotechnologií. A musí bejt asi strašně dobrá, protože byla podle toho patřičně drahá. Jo a asfaltový skvrny sundavám technickým benzínem. Těma leštěnkama to jde taky, ale necháš na tom ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi co děláte s těmi auty, že máte po zimě lak jak "humus"? Apropo to Tempo bych na auto nikdy nedal a rychle bych to zahodil co nejdál by to šlo!!

Já mám teda po necelých 3 letech lak karoserie i nelakované plastové části uplně nové, žádný humus se nekoná a jednoduchá rada jak toho docílit je auto často umývat, hlavně v zimě od soli a tak jedno za 2 měsíce navoskovat tvrdým voskem... Samozřejmě vždy předtím přejet kastlu technickým benzínem a zbavit se starého vosku a hlavně asfaltových teček. Na nelakované plastové díly použít silikon. Navíc když takhle máte auto ošetřené tak se skoro vůbec nešpiní pač ten sajrajt se nemá jak na karoserii a plastech udržet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi co děláte s těmi auty, že máte po zimě lak jak "humus"? Apropo to Tempo bych na auto nikdy nedal a rychle bych to zahodil co nejdál by to šlo!!

Já mám teda po necelých 3 letech lak karoserie i nelakované plastové části uplně nové, žádný humus se nekoná a jednoduchá rada jak toho docílit je auto často umývat, hlavně v zimě od soli a tak jedno za 2 měsíce navoskovat tvrdým voskem... Samozřejmě vždy předtím přejet kastlu technickým benzínem a zbavit se starého vosku a hlavně asfaltových teček. Na nelakované plastové díly použít silikon. Navíc když takhle máte auto ošetřené tak se skoro vůbec nešpiní pač ten sajrajt se nemá jak na karoserii a plastech udržet.

ono je to taky o tom, kolik toho najedeš. Já mám za tři roky 120 t. km a je jasný, že lak může mít úměrně k tomu různý defekty od kamínků nebo skvrny od asfaltu a tak. Já ho teda mám taky mimořádně pěknej, protože si jednak dávám bacha, druhak to téměř výhradně meju wapkou, málo kdy houbou a nikdy v myčce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono je to taky o tom, kolik toho najedeš. Já mám za tři roky 120 t. km a je jasný, že lak může mít úměrně k tomu různý defekty od kamínků nebo skvrny od asfaltu a tak. Já ho teda mám taky mimořádně pěknej, protože si jednak dávám bacha, druhak to téměř výhradně meju wapkou, málo kdy houbou a nikdy v myčce.

Přesně tak!!! Lépe bych to nenapsal,Jiřiku...Mariosy,ty najezdiš asi 20 tisic ročně a máš nejspiš auto na parádu.Já ho mám na práci a na zábavu současně.Do myčky nejezdim a snažim se ho umývat jednou měsičně ale prostě na té černé metalíze je všechno vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No občas se na laku něco obejví, jediná obrana na kamínky je fólie, ale s tím se nic nedá dělat. Ale škrábance po zimě? Kde se berou? Od čeho?

Tempo bych na to taky nevzal.

jakou folii máš na mysli Rambo ? Mimochodem, co vy tam vlastně děláte krom focení a chlastání drahýho píva ? lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na vlastní oči ne, ale je to folie od Bruxafolu a dá se polepit komplet celé auto a vydrží to několik let, podle nich.

Zjisti toho víc. To by bylo alespoň na kapotě a zrcátkách dobrý. To jsou místa, kde to od šutrů chytám nejvíc. Nárazník taky, ovšem, ale ten je asi příliš složitej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjisti toho víc. To by bylo alespoň na kapotě a zrcátkách dobrý. To jsou místa, kde to od šutrů chytám nejvíc. Nárazník taky, ovšem, ale ten je asi příliš složitej.

JirkoK, mám kamaráda v Australii a ten má firmu a dělá to. Hovořili jsme o tom, když byl u nás, že je to super. Už jsem mu říkal, tak proč jsi to nedovezl a proč to nedal na moje auto, že bych mu dělal reklamu. Tady už to dělají firmy také, ale teď si nepamatuji, ale asi v Praze. Levné to moc není.

Zkus kouknout a dávám odkaz :

www.ducoscratch.com.au/gallery.asp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JirkoK, mám kamaráda v Australii a ten má firmu a dělá to. Hovořili jsme o tom, když byl u nás, že je to super. Už jsem mu říkal, tak proč jsi to nedovezl a proč to nedal na moje auto, že bych mu dělal reklamu. Tady už to dělají firmy také, ale teď si nepamatuji, ale asi v Praze. Levné to moc není.

Zkus kouknout a dávám odkaz :

www.ducoscratch.com.au/gallery.asp

čau Prochy, díky. Je fakt, že jet za tvým kamarádem do Austrálie by se poněkud prodražilo lol , ale jestli existuje technologie, tak to tu už určitě je taky. Jen to najít. Ale on se tu určitě někdo ozve, kdo bude vědět. Teď už je mi to na Octě jedno, ale jestli pujdu do toho Supa II, tak to nechám udělat. Já mám ten lak úplně nádhernej, právě až na ty rány od šutrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau Prochy, díky. Je fakt, že jet za tvým kamarádem do Austrálie by se poněkud prodražilo lol , ale jestli existuje technologie, tak to tu už určitě je taky. Jen to najít. Ale on se tu určitě někdo ozve, kdo bude vědět. Teď už je mi to na Octě jedno, ale jestli pujdu do toho Supa II, tak to nechám udělat. Já mám ten lak úplně nádhernej, právě až na ty rány od šutrů.

tak fólie na předek auta asi nebude problém.. jen stačí někde sehnat tu správnou fólii, dostatečně silnou... věřim že 3M určitě něco nabízí.. a nalepit to zvládně asi každá reklamka...

Podívejte se na ty okty O2... ty maj polepený celý auto fóliema.. když to prodávat, tak to z toho nechaj sundat a lak vypadá jak novej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak fólie na předek auta asi nebude problém.. jen stačí někde sehnat tu správnou fólii, dostatečně silnou... věřim že 3M určitě něco nabízí.. a nalepit to zvládně asi každá reklamka...

Podívejte se na ty okty O2... ty maj polepený celý auto fóliema.. když to prodávat, tak to z toho nechaj sundat a lak vypadá jak novej...

nevím, jestli je to tatáž technologie, jako na těch australských stránkách, ale asi bych to hned tak nějakou "reklamku", jak píšeš, nenechal dělat. Tady bude zatraceně záležet na kvalitě práce. A ten Vařecha tam píše, že je to na přední části kapoty, což musí být vidět, to mi nikdo nevymluví. Jestli tam je předěl, bude se tam džet špína a ta hranka bude zřetelná. To by musela být celá haupna polepená jedním kusem folie. No a ta cena je taky zajímavá. Na ty rovný jednoduchý světla, jaký má Vařecha na fotkách, bych si to troufnul naopak nalepit i sám a to je pak ta cena trochu magorská. Pokud by to ovšem byly lampy jako má Sup II, pak by to asi odpovídalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JirkaK - něco jsem zkusil. Co toto www.trieste.cz/ochrana-laku.asp

Je jasný, že do Au je to daleko, ale kamarád má s tím moc dobré zkušenosti.

jo tak tohle je už trochu něco jinýho, než normální folie. Podle mně je to nějaká smršťovačka, která se nahřívá horkovzdušnou pistolí. Nedovedu si jinak představit, jak by to mohlo kopírovat všechna zaoblení a hrany karoserie. I tak ale, jak uvádí dodavatel, jsou přechody vidět :

UPOZORNĚNÍ: CarShield není nástřik ale film.Nutno brát na vědomí,že po instalaci jsou minimálně znát přechodové hrany a spoje.Tento materiál má určitou hranici tvárnosti (elastičnost) kterou nelze překročit!!! Při tlakovém mytí automobilu dodržujte minimální vzdálenost trysky od povrchu s instalovaným Carshieldem 50cm!!!

No a taky bych se trochu bál toho, že to odfouknu na wapce, kam jezdím pravidelně. Tam jsem dokonce jednou nafouknul lak na zrcátku. Ale jinak jo, tohle je nepochybně řešení a příště ho na novým autě použiju. Když vidím ty rány od šutrů, trpím spolu s autem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...