Přejít na obsah

Šušká se - úprava cen škodovek


Jir-ka

Doporučené příspěvky

Ono ten golf je taky prochu líp dělaný.Mám doma obojí a když něco dělám,tak to vidím.Golf má daleko lépe řešené odhlučnění.Hrubší vaty na podlahách v místech podběhů,vaty na spolujezdcové schánce atd.Myslím,že oproti OII je prostě lepší v tomhle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám, ale koukám všude, bohužel to co mám vyhlídnuto je jen ve verzi comfort, jiný se nedováží a tam mi chybí park senzory, hands-free, mlhovky a pár blbostí, bohužel jen za tučný příplatek (třeba mlhy za 13.000), takže jedině nákup v Německu, taky moc nechtějí dávat větší slevu, spíš tak sonduju co můžu koupit tak za cca 550.000,- a taky čekám na novou corollu verso

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja toho slovenskeho importera akosi nechapem. OII FL sa este oficialne nepredava, cenniky nie su k dispozicii ale kazdy dealer ma auto vystavene a ponuka ho na predaj. Vid obr. z Prievidze. Co ma serie je este absencia ESP a hlavove airbagy za priplatok, inac cena fajn (len by to xcelo iny motor).

V com je problem? Zasveteny nech mi to vysvetlia.

post-7056-1230739739_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja toho slovenskeho importera akosi nechapem. OII FL sa este oficialne nepredava, cenniky nie su k dispozicii ale kazdy dealer ma auto vystavene a ponuka ho na predaj. Vid obr. z Prievidze. Co ma serie je este absencia ESP a hlavove airbagy za priplatok, inac cena fajn (len by to xcelo iny motor).

rába

V com je problem? Zasveteny nech mi to vysvetlia.

Ono je to tak, že (ne)oficiálne cenníky pre SR sú už u importérov od 23.10.2008, teda dá sa objednať faceliftovaná Octavia, v podstate od polovice októbra sa vyrábala už len faceliftovaná Octavia. Ceny sú zhruba rovnaké, do základnej výbavy pribudlo ESP, DSR a ESBS a pod, ale ináč nič moc navyše. Ceny sa zaokrúhlili smerom nahor o cca 2000 SK (ževraj kvôli Euru.

Najlacnejšia Octavia Combi 1,4 MPi stojí teraz 474 990,- a najdrahšia vyjde na 934 990,- (2,0 TDI DSG L&K). Taká elegance 1,4 TSI vychádza na 659 990,- 1,8 TSI v tejto istej výbave 708 990,- (Všetko Combi - liftback = -45 000 Sk). U importérov sa pred vianocami pohybovala verzia cenníkov č. 5, dá sa možno predpokladať, že okolo polovice januára by to mohli nahodiť do systému a predpokladám že budú úpravy buď v cenách alebo vo výbavách. Nevidím iný dôvod, prečo by to nenahodili hneď od novembra, keď Škodovka má problémy s výrobou. Nechajme sa prekvapiť :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry ale je to viac ako divne, ze predavaju auto ktore nema ani oficialne zverejnene cenniky uz 3 mesiace. Mam pocit, ze SAS chce naschval stratit trhovy podiel, pretoze toto je dost velky amaterizmus. A na tych predajoch to je aj vidno.

Fakt mi to mozog neberie.

PS: ESP v zakladnej vybave rozhodne nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry ale je to viac ako divne, ze predavaju auto ktore nema ani oficialne zverejnene cenniky uz 3 mesiace. Mam pocit, ze SAS chce naschval stratit trhovy podiel, pretoze toto je dost velky amaterizmus. A na tych predajoch to je aj vidno.

Fakt mi to mozog neberie.

PS: ESP v zakladnej vybave rozhodne nie je.

PS: ESP určite je! A to vo všetkých výbavách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto uvadza Skoda v svojom sk konfiguratore:

Vážený návštevník, z dôvodu príprav konfiguračných dát pre model Nová Škoda Octavia (Octavia 3. generácie) sa ospravedlňujeme za dočasný výpadok Konfigurátora.

Za pochopenie Vám ďakujeme.

3.generacia - ja z nich asi zomriem :smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oficiálne SK cenníky už sú na webe! Žiadna zmena, len sú prepočítané na Euro, takže vznikli nesympatické sumy. ESP je v základe od Classica, hlavové bagy buď za príplatok, alebo v prípade "Max"-u v cene. Cenník "Max" je tu http://new.skoda-auto.sk/modely/cenniky/ak...ombi_cennik.pdf , bežný cenník tu http://new.skoda-auto.sk/modely/cenniky/oc...ombi_cennik.pdf .

Ten názov "Octavia 3. generácie" je veru pravdivý, ak zarátame Octaviu zo 60-tych rokov B) Podľa marketingového oddelenia sa ale kampaň bude niesť v duchu "Úplne nová Octavia". Keď som a pýtal, že prečo, tak preto, lebo OII pred faceliftom bola "Nová octavia" :sleep:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuz co dodat, sklamany nie som, pretoze som to cakal. Skoda nasadila tie ceny hodne sebavedome. Myslim, ze v porovnani s Focusom prehrava Octavia II FL na plnej ciare (co sa tyka ceny a vybavy). A nie len v porovnani s Focusom.

Ale kto chce kam, pomozme mu tam, trhovy podiel aj celkove predaje budu aj nadalej pomerne rychlo klesat ;)

Ina ten cennik vyzera akoby ho niekto narychlo zbuchal v exceli, nema to ziadnu graficku uroven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranki: Ako človek, ktorému v garáži parkuje aj 1,5 roka starý Focus môžem zodpovedne povedať, že Focus II v týchto rôznych superlacných edíciách nie je hoden ani toho mála peňazí, čo zaňho pýtajú. Na OII, ktoré poznám z práce sa Focus nechytá ani v spoľahlivosti, ani v technickom spracovaní a ani v cene a kvalite servisu. OIIFL ešte posúdiť neviem, bude tam dosť zmien - no OII je na míle ďaleko pred Focusom, nech si hovorí kto chce čo chce! To len na Ford fóre si chalani myslia, že maju najlepšie auto v našej a susednej galaxii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...