Přejít na obsah

Šušká se - úprava cen škodovek


Jir-ka

Doporučené příspěvky

Tak od 15.9. OII začíná na 369 900. Jen pro orientaci ceník verzí 4x4:

Škoda Octavia Combi 4x4 Edition 08

- navíc Rádio Melody s CD přehrávačem oproti 4x4

Škoda Octavia Combi Elegance 4x4 Edition 08

- navíc Vkládané tkané koberce, Audiozdířka v Jumbo boxu, Maxi Dot, Rádio Stream s CD a MP3 přehrávačem, Vyhřívání předních sedadel oproti Elegance 4x4

Škoda Octavia Combi 4x4 L&K Edition 08

-navíc Mezipodlaha v zavazadlovém prostoru, Multifunkční kožený volant pro rádio a telefon a malý kožený paket, Příprava pro telefon GSM II s Bluetooth (bez držáku), Signalizace vzdálenosti při parkování vpředu a vzadu, Skicack - vyjímatelný vak na lyže, Sound System, 12 repro, digitální equalizér, sklopná neodnímatelná anténa, TPM - kontrola tlaku v pneumatikách, Vyhřívané trysky ostřikovače čelního skla oproti L&K 4x4

A co cena a výbava RSek, to nic?? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim, jestli se náhodou nespletl... co je těch 31000 co tam přičítáš? 1,4 TSI Elegance by pak vycházelo na nějakých 500 tis. Kč a to vč. čes. DPH. To je celkem nereálné, ne?

1. "obávám se", že nespletl ;), třeba OII combi Elegance 1,8TSI (1,4TSI snad ještě do oktávek nedávaj,ne?) cena 326.000DKK vychází při (3,30 CZK/DKK) na cca 460t Kč + cca 20t. Kč navrch (metalíza, doprava k dealerovi) + cca 15t. náklady na dopravu sem a přihlášení. Takže zhruba 500t a auto má ještě lepší výbavu než zde (viz můj příspěvek v tomto vlákně z 11.8.)

2. těch 31000 nemá reálný podklad, je to prostě numero, co mi vyšlo, když jsem pokrátil celkem zdlouhavý zp. výpočtu té jejich "registreringsafgift" (ekolog. daně na auta), vzorec funguje celkem přesně ( +/-10.000Kč ) pro auta dražší než 200.000 DKK, mám to několikanásobně ověřeno

3. všude můžeš číst: "kupte si auto (Škodovku) v Dánsku je tam nejlevnější", ale skoro nikomu se to nepodařilo. A kde že je zakopán pes? V totální neochotě dealerů Škodovek tam odpovídat na maily. Vím o čem mluvím, z několika desítek mailů mi pouze jediný (!!!) odpověděl (ostatní dělali mrtvé brouky) a i potom trvalo dost dlouho, než jsem ho přesvědčil, že to myslím vážně. Ale už se to (snad) blíží ke šťastnému konci. Až bude auto doma, podám podrobný report. Myslím, že ušetřená 1/3 ceny za trochu námahy stojí lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3. všude můžeš číst: "kupte si auto (Škodovku) v Dánsku je tam nejlevnější", ale skoro nikomu se to nepodařilo. A kde že je zakopán pes? V totální neochotě dealerů Škodovek tam odpovídat na maily. Vím o čem mluvím, z několika desítek mailů mi pouze jediný (!!!) odpověděl (ostatní dělali mrtvé brouky) a i potom trvalo dost dlouho, než jsem ho přesvědčil, že to myslím vážně. Ale už se to (snad) blíží ke šťastnému konci. Až bude auto doma, podám podrobný report. Myslím, že ušetřená 1/3 ceny za trochu námahy stojí lol

O tom žádná :) Být lépe jazykově vybaven, zařídím si živnost na dovoz aut z DK ;)

Problém tam je hlavně s DPH-áčkem. Jinak za každé detailní informace Ti tu budeme vdeční :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co cena a výbava RSek, to nic?? :(

Oficiální ceníky jsou už i na www.skoda-auto.cz a že by se snížila cena Octavie RS a Scout jsem tam neviděl. Taková Octavia Scout teď stojí takřka stejný peníze jako mnohem lépe vybavená Octavia Combi 4x4 Laurin a Klement Edition 08.

Editováno: , autor: Václav Š.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud ti ho ovšem prodejce prodá bez DPH...

Taky jsem měl obavy, že budu muset tam platit jejich 25% DPH a pak o to složitě žádat zpět a čekat měsíce... ale omyl, na můj dotaz mi ofic. dealer Škodovky ( a funguje to nejspíš obecně) sdělil, že nákup bez DPH není problém, jen stačí předložit pas a potvrzení (zatím záměrně nepíšu jaké konkrétně, ještě je to v běhu) a je vymalováno. Poté tady zaplatit naší DPH a auto přihlásit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl obavy, že budu muset tam platit jejich 25% DPH a pak o to složitě žádat zpět a čekat měsíce... ale omyl, na můj dotaz mi ofic. dealer Škodovky ( a funguje to nejspíš obecně) sdělil, že nákup bez DPH není problém, jen stačí předložit pas a potvrzení (zatím záměrně nepíšu jaké konkrétně, ještě je to v běhu) a je vymalováno. Poté tady zaplatit naší DPH a auto přihlásit.

To by bylo super !

OT: Nevíte jaký je rozdíl ve výrobním programu mezi O2 pro Česko a Dánsko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na níže uvedeném odkazu jsem našel formulář zřejmě na výpočet té jejich ekologické a registrační daně.

Moc tomu zatím nerozumím, snažím se to nějak přelouskat a vydedukovat. V každém případě se musí dole zaškrtnout políčko "export" a vyplnit všechny položky, po vypočtení dole svítí tučně 3 různé částky, netuším zatím, která značí ty jejich poplatky a která je vlastně čistá cena auta, očištěná od těch poplatků a navíc nevím jestli je to vypočteno s jejich DPH či bez DPH. Nuže kdo chcete mrkněte na to, víc hlav víc ví ;)

www.skat.dk - dánský finančák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, treba 16´´ kola za 3000Kc...to je fakt palka. Sorry, ale ceny mimoradnych vybav dost klesly a jinde to neni lepsi.

třeba hlavové airbagy a esp, sorry, ale to má konkurence ve standartu, když už kola, tak se podívej jaký rozměr má standart OII v eleganci lol , o to nepíšu o xenonech a rádiu, které je i v eleganci za příplatek, takže jedině vzít OII L+K, schválně se podívej na cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na níže uvedeném odkazu jsem našel formulář zřejmě na výpočet té jejich ekologické a registrační daně.

jj, taky jsem na to kdysi narazil. Úvodní stránka:

(1) - vybrat typ auta

(2) - cena nového auta vč. všech daní

(3) - tržní cena ojetiny (u nového auta zadat stejnou cifru jako (1)

(4) - vybrat palivo

(5) - zadat spotřebu v ujetých km / l !!!

(6) - počet bezp. pásů (max. 3) a airbagů (max.6)

(7) - zda má auto filtr pevných částic (u dieselu), ABS, radio, 5* v crashtestu EuroNCAP, ESP/ESC

Pak odklepnout a úplně dole na další stránce je vyčíslená cena auta vč.dánské DPH (25%) tzv. "Afgiftspligtig vaerdi" . U ojetiny se vyčíslí nějaká část daně, co by se měla vracet nebo tak, ale dál jsem to nezkoumal, protože ojetinu nechci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: Nevíte jaký je rozdíl ve výrobním programu mezi O2 pro Česko a Dánsko?

Myslíš rozdíl ve výbavě pro daný typ? Třeba u Ambiente cca + 60t. Kč ve prospěch Dánské verze (hl.airbag, akt.hl. opěrky, ESP, DO, tempomat, 4 repra vzadu, nez. el. topení, el. zadní okna).

V originále zde: http://skoda-auto.dk/Kundeservice/pdfgen.a...2008%2022:05:30

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba hlavové airbagy a esp, sorry, ale to má konkurence ve standartu, když už kola, tak se podívej jaký rozměr má standart OII v eleganci lol , o to nepíšu o xenonech a rádiu, které je i v eleganci za příplatek, takže jedině vzít OII L+K, schválně se podívej na cenu

Hm super, ukaz mne auto nizsi stredni tridy za 465 000 s xenonama, esp, 16 palcu velkejma kolama a hlavovyma airbagama. Mozna najdes auto, ktery ma tyhle dva tri prvky, ale vsechny ctyri ne. Radio je uz v Ambiente.

Za 400 koupis v akci zakladni focus, kterej ma sice 6 abg a esp, ale zas nema spoustu dalsich veci. Je to o tom rikat jak A, tak i B.

Btw. Octavia Elegance Edition 08 1.6/75kW 464900,- CENIKOVYCH, soucasne fakticka vybava Elegance

tzn. Elegance plus tohle:

Maxi Dot

Rádio Stream s CD a MP3 přehrávačem

Audiozdířka v Jumbo boxu

Vkládané tkané koberce

Vyhřívání předních sedadel

akcni paket Elegance 2 WE2 21500,-

- ESP včetně ABS+EBV+MSR+ASR+EDS+HBA+DSR (PFA)

- Přední mlhové světlomety s Corner funkcí (PWG)

- Kola Lyra z lehké slitiny 6,5J x 16" - 4 ks (PJ1)

- Xenonové světlomety s dynamickou regulací sklonu a výsuvné

ostřikovače světlometů (PK6)

Zda se ti to drahy? Jestli mas prvni fabku a ses citlivej na cenu, tak bys o tom mel uvazovat. Po FL uz to tak levny nebude ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výbavy CZ - dnes se mi v HN líbil nadpis , česko je drahý outlet a opravdu to sedí :feve:

Jinak já mám výbavu elegance a když si sednu dovnitř nebo se koukám z venku tak

to nikde není vidět ......

To máš sice trošku pravdu, ale jak chceš třeba z venku vidět vyhřejvání sedaček, klimatizovanou schránku, ESP, EPS, ABS, MSR atd,.....je spousta užitečnějch věcí v eleganci co nejsou zběžným pohledem hned vidět....alespoň mě to vyhovuje.....nechci výkladní skříň :-) lákající zlodějíčky ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...