Publikováno Březen 29, 200817 r Zdravim vesechny ! Mam 1.2 47 KW rok vyroby 2005 najeto 30 000 Km. Auto jezdi v poho akorat v rozmezí 2000-2500 otacek vydava motor jak to napsat proste vyssi tony, ktere jsou dost slysitelne. Pod touto hranici a nad ni je vse v pohode. Dela to pri ustalene rychlosti. Pokud pridam a motor je v tahu tak to zmizi. Nedela to remen jak jsem cetl, nebo neco jineho. Je to z motoru ...´Bral jsem to jako vlastnost, ale ted jsem se svezl 1.2 40 KW a tyto zvuky nevydavala, nebo byly jen pramalo slyset. Tak ted nevim jestli to delaji vsechny 47 a 40 diky tomu , ze maji jen dva ventily na valec jsou tissi, nebo mam nejakej problem na aute. Jeste dodam, ze jsem presne tento problem nasel i na tomto furu a tam vsichni rikali, ze je to 3 valec a ten to dela. 40 to opravdu nedela a to jsem poslouchal prepeclive.
Březen 30, 200817 r Vůbec ničeho se neboj, já ho mám taky a úplně stejnej rok výroby a počet km navíc v combi. Motor o výkonu 47 kw je opravdu o něco hlučnější než 40 kw varianta. V určitých otáčkách má zvuk jako když se do válců dostal písek. Připomíná to jakési chroustání. Tyhle motory vydávají zvuky naprosto odlišné od čtyřválcové koncepce. Proto buď v klidu a věř, že naběháš dost tisíc km než se položí. Někde jsem četl, že na slováči ho má nějakej taxikář a 320 000 km bez problému.
Březen 31, 200817 r Autor Dík za info ! Já to auto nemám od novoty,takže nejsem schopen objektivně říct zda je t v pořádku,ale dle mého je to ten typický zvuk co je slyšet i z venku. Osobně mi zvuk 3 válce nevadí na volnoběh ho skoro neslyším do 2000 otáček naprosto v pohodě od 2000-2500 tam je ten zvuk co me trošku dráždí zvyšovat hlasitost na rádiu a za 2500 zase opět naprosto v pohodě. Jen jsem byl opravdu mile překvapen jak ta 40 byla tichá hlavně v tom pásmu 2000-2500 tam prostě ten vysoký ton tam skoro nebyl. Ono to registruji hlavně ve městě kde to vychází na rychlost kolem 50 KM/h . Vůbec ničeho se neboj, já ho mám taky a úplně stejnej rok výroby a počet km navíc v combi. Motor o výkonu 47 kw je opravdu o něco hlučnější než 40 kw varianta. V určitých otáčkách má zvuk jako když se do válců dostal písek. Připomíná to jakési chroustání. Tyhle motory vydávají zvuky naprosto odlišné od čtyřválcové koncepce. Proto buď v klidu a věř, že naběháš dost tisíc km než se položí. Někde jsem četl, že na slováči ho má nějakej taxikář a 320 000 km bez problému.
Připojte se k diskuzi
Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.