Přejít na obsah

Blbé ráno a 2500,- pokuta.....


IgorT

Doporučené příspěvky

Ahoj pánové a dámy, tak si to dneska valim do rachoty a najednou koukám do zrdcátka že jsou za mnou městský policajti, a jak je tak pozoruju tak si to jedu v klídku na červenou, fakt je že svítilo dost blbě slunce a ten semafor nebyl nic moc vidět ale to mě neomlouvá, prostě jsem si to uvědomil přesně v okamžiku kdy jsem ho minul a v tu ránu mi blesklo hlavou že to asi bude drahýýýý.

A taky že jo, 2 500,- a pokárání že příště nemám koukat na ně ale na cestu, jinak se chovali slušně, proč to ale píšu, nějak jsem se v tom rozrušení že jsem právě přišel o pěkný prachy zapoměl zeptat zdali jsem taky přišel o nějaké ty bodíky a případně kdy, nebo spíše za jak dlouho se mi zase smažou.

Nevíte někdou jak to s těmi body je ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové a dámy, tak si to dneska valim do rachoty a najednou koukám do zrdcátka že jsou za mnou městský policajti, a jak je tak pozoruju tak si to jedu v klídku na červenou, fakt je že svítilo dost blbě slunce a ten semafor nebyl nic moc vidět ale to mě neomlouvá, prostě jsem si to uvědomil přesně v okamžiku kdy jsem ho minul a v tu ránu mi blesklo hlavou že to asi bude drahýýýý.

A taky že jo, 2 500,- a pokárání že příště nemám koukat na ně ale na cestu, jinak se chovali slušně, proč to ale píšu, nějak jsem se v tom rozrušení že jsem právě přišel o pěkný prachy zapoměl zeptat zdali jsem taky přišel o nějaké ty bodíky a případně kdy, nebo spíše za jak dlouho se mi zase smažou.

Nevíte někdou jak to s těmi body je ??

Jsou za to 4 body (nadání přednosti v jízdě v případech, kdy má řidič takovou povinnost).

Pokuta 2.500,- až 5.000,-

Pozor, spácháš-li stejný přestupek 2x a vícekrát během 1 roku, bude ŘP odejmut na dobu 1-6 měsíců).

Jukni se sem: http://data.idnes.cz/g/auto/infografika_prestupky.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou za to 4 body (nadání přednosti v jízdě v případech, kdy má řidič takovou povinnost).

Pokuta 2.500,- až 5.000,-

Pozor, spácháš-li stejný přestupek 2x a vícekrát během 1 roku, bude ŘP odejmut na dobu 1-6 měsíců).

Jukni se sem: http://data.idnes.cz/g/auto/infografika_prestupky.html

Sorry, že oponuji, ale za projetí redka na klacku je 5 bodov... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, že oponuji, ale za projetí redka na klacku je 5 bodov... ;)

redko = červená, to jsu pochopil lol ale "na klacku" - to nechápu.. What is it?

A je klidně možné, že to je 5 bodů, já to hledal v té infografice IDNES.

Asi nejvíce se to hodilo k tomu, co jsu psal výše a aj ta pokuta tomu odpovídala..

Mohu se ale i mýlit.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

redko = červená, to jsu pochopil lol ale "na klacku" - to nechápu.. What is it?

A je klidně možné, že to je 5 bodů, já to hledal v té infografice IDNES.

Asi nejvíce se to hodilo k tomu, co jsu psal výše a aj ta pokuta tomu odpovídala..

Mohu se ale i mýlit.. :palec2:

Jj, redko na klacku je červená na semaforu. A je to za 5 bodů, bo to není nedání přednosti v jízdě, nýbrž nezastavení vozidla na sinál, jež mu zastavení přikazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, redko na klacku je červená na semaforu. A je to za 5 bodů, bo to není nedání přednosti v jízdě, nýbrž nezastavení vozidla na sinál, jež mu zastavení přikazuje.

:palec2: Dík za osvětlení.. Jen pro IgoraT to není příjemné..

Igore, stane se.. Já v Praze přišel o 3 body, protože neomylní a inteligentní měšťaci rádi vždy číhají tam, kde je 4 proudá komunikace, bez přechodů, bez jiných překážek. A na 50 jsem jel 70.. Už po představení bylo vidět, jak se na svou "pomstu" těší lol

No, nevadí, já si říkám, že PánBuh to všechno viděl a vidí a podle toho všem spravedlivě dříve nebo později nadělí se vším všudy..

Že se musí každý přestupek posuzovat zvlášť je snad jasné všem chytrým, když ale u měšťáků berou lidi s 8 třídami ZŠ, předají záhy do ruky pistoli, odznak a zákon, normální vzdělaní lidé, třeste se..

p.s. včera městáci v Brně kvůli přestupku jiného odepsali totálně auto za 300.000 CZK. No řekněte mají ti měšťáci vůbec mozek? lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě fakt zajímalo zdali mě nějak bodově ohodnotili, každopádně nic o tom neříkali ale...., za jak dlouho se ty body zase smažou, standartně žádné přestupky nepáchám, moje první pokuta snad za 10 let a 500tis km :-)

Nasranej jsem ale byl, hlavně na sebe, prostě jsem nekoukal, o tom není pochyb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Body ti nesmi nikdo udelit aniz by to s tebou neprojednal. Ted si nejsem jistej jestli zaplaceni pokuty neni v podstate souhlas s udelenym trestem, ale odebrani bodu resi az spravni odbor ve tvem trvalem bydlisti, ne policie na miste.

zaplacení pokuty je zároveň souhlas s přestupkem a není možné odvolání, body jsou přiděleny přesně podle přestupku, ten je vyznačen na kuponech - blokách o zaplacení pokuty, je tam § a článek zákona, do třech dnů (nevím ten časový údaj přesně) ti bude zaznamenán do karty a zapsáno bodové ohodnocení - vše automaticky, požádej tak cca za 14 dní o výpis z karty řidiče a uvidíš.

správní řízení se děje při neuznání přestupku na místě a podle jeho výsledku následuje případná pokuta a body

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě fakt zajímalo zdali mě nějak bodově ohodnotili, každopádně nic o tom neříkali ale...., za jak dlouho se ty body zase smažou, standartně žádné přestupky nepáchám, moje první pokuta snad za 10 let a 500tis km :-)

Nasranej jsem ale byl, hlavně na sebe, prostě jsem nekoukal, o tom není pochyb.

Pro odečítání bodů platí za prvních 12 měsíců 4 body,za dalších 12 další 4 body za další rok zbytek.Z toho plyne,že na 0 se dostaneš za dva roky,pokud nebudeš mít peška a nenasbíráš další.Myslím,že o odepsání všech trestných bodů Tě potom musí obecní úřas informovat do 5 prac.dní.

Jinak s těmi body si myslím je to asi trochu jinak než píše Martinoslav.Tak jak to píše to platí v případě,že odmítneš platit v blokovém řízení,nebo spácháš přestupek,který ani blokově pro svoji závažnost řešit nejde.Potom je projednáván ve správním řízení za tvé účasti.

Pokud spácháš přestupek zařazený do bodového hodnocení a zaplatíš blokovou pokutu,PČR nebo MP musí do 3 prac.dnů oznámit uložení pokuty obecnímu úřadu a ten musí zaznamenat do registru příslušný počet bodů do 5 prac.dnů.

Obecní úřad nemá povinnost posílat vyrozumění o uložení trestných bodů,pouze v případě,kdy dosáhneš 12.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z té tabulky vyplývá, že to mám za 5 bodů a znamená to že mi bude odebrán ŘP pokud se mi to povede ještě jednou do uplynutí 12 měsíců,

Ještě se chci zeptat, plný počet na odebrání je 12 bodů ?? Matně si vzpomínám že něco takového se řílako na posledním školení řidičů.

No, můžu si za to sám, prostě sem to přehlédl a bylo to.....

Vždycky jsem si říkal že ty magory co jezdí na červenou bych vraždil a teď jsem to samí, budiž mi ale omluvou že jsem to neudělal schválně, široko daleko jsem tam byl jen já a policajti a upřímě se kaju a nadávám si jakej sem debil !!

To je tak když člověk dělá něco jinýho a myslí na něco jinýho, dělám dispečera u kamionový dopravy a protože jak známo nejsou řidiči často se stává, že mi šéf poručí něco ve smyslu "vem si támhleto auto a koukej s tím mazat" někam na druhej konec EU, to v lepším případě, v horším mi řekne " hele nastoupil novej kluk tak s ním pojedeš, všechno mu vysvětlíš a vyzkoušíš ho", to se pak člověk ani strachy nevyspí, většinou jsou to klucí s nic moc zkušenostmi, celý žhaví na to jaký budou týtáci, a já mám dávat pozor na to aby někde někoho nezabili, no to je povolání...

A jak jsem si to tak dneska jel do práce už jsem přemejšlel na to co mě asi čeká a kdy se zase dostanu domů.

Přemejšlim, jestli se nemám zastavit u těch měštáků a poptat se jak to vlasně je.

Tak zdar a koukejte na cestu Igor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víc takových, jako jsi ty! Věřím tomu, že naprostá většina českých řidičů by se hádala do krve, že tohleto a támhleto, ale svojí vinu by nikdy nepřiznali. Tleskám ti, upřímně! :palec2:

Tak to máš asi pravdu, já ale zastávám názor že pokud něco provedu tak se neztrapňuju vymlouváním ale nesu si následky, ale na druhou stranu když se cítím nevinej tak se peru jako lev.

Jednou mě policajti brutálně dojeli s houkačkou a že jsem jim nezastavil na znamení a snažil se ujet což nebyla pravda, poliši stáli asi 50m za křižovatkou a číhali, já jsem hodil bliknu a odbočil k domovu, on si to vyhodnotil jako že se mu snažím ujet a aby tomu dodal váhu začal ten spratek tvrdit že než jsem odbočil tak měl už zvednutou plácačku což nebyla pravda.

Dusil mě tam snad půl hodiny, všechno ověřoval, dejchání atd. všechno OK, a pořád si trval na svym, musel vědět že nemá pravdu ale prostě to nepřiznal, co budu povídat, došlo to až na správní řízení, tam byl celkem pohodovej chlapík kterej všechny vyslechl, ověřil si že jsem skutečně zahnul do ulice kde bydlím, prohlásil že ani následnou kontrolou se nezjistil žádný důvod proto abych se snažil ujet, nakonec moudře prohlásil že mi dává za pravdu a policajtovi řekl že nevidí jako nejšťastnější stavět vozidla hned za křižovatkou a defakto je svým máváním nutit jet do jeho směru, a že podle jeho prohlášení by musel vypadat každý kdo odbočí podezřele.

Takže nakonec jsem zvítězil ale rozhodně si nedělám iluze že pravda vždy zvítězí, to ani náhodou.

Igor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Tak to máš asi pravdu, já ale zastávám názor že pokud něco provedu tak se neztrapňuju vymlouváním ale nesu si následky, ale na druhou stranu když se cítím nevinej tak se peru jako lev.

Jednou mě policajti brutálně dojeli s houkačkou a že jsem jim nezastavil na znamení a snažil se ujet což nebyla pravda, poliši stáli asi 50m za křižovatkou a číhali, já jsem hodil bliknu a odbočil k domovu, on si to vyhodnotil jako že se mu snažím ujet a aby tomu dodal váhu začal ten spratek tvrdit že než jsem odbočil tak měl už zvednutou plácačku což nebyla pravda.

Dusil mě tam snad půl hodiny, všechno ověřoval, dejchání atd. všechno OK, a pořád si trval na svym, musel vědět že nemá pravdu ale prostě to nepřiznal, co budu povídat, došlo to až na správní řízení, tam byl celkem pohodovej chlapík kterej všechny vyslechl, ověřil si že jsem skutečně zahnul do ulice kde bydlím, prohlásil že ani následnou kontrolou se nezjistil žádný důvod proto abych se snažil ujet, nakonec moudře prohlásil že mi dává za pravdu a policajtovi řekl že nevidí jako nejšťastnější stavět vozidla hned za křižovatkou a defakto je svým máváním nutit jet do jeho směru, a že podle jeho prohlášení by musel vypadat každý kdo odbočí podezřele.

Takže nakonec jsem zvítězil ale rozhodně si nedělám iluze že pravda vždy zvítězí, to ani náhodou.

Igor

Tak něco podobného se mi stalo včera.Jedu z nákupů,najedu něco kolem 70ti km.a celou cestu se snažím jet předpisově.Doma jsem složil nákup a že hodím auto do garáže,kterou mám asi 150m od bytu.Po sto metrech za zatáčkou je křižovatka a dvacet metrů za ní stáli "pomáhat a chránit" a jak mě ten policajt uviděl mával plácačkou jak na prvního máje.Nestačil jsem ani odbočit,tak jsem u nich zastavil.Po důkladé kontrole mě dosllova vynadal jakto že jezdím nepřipoutaný.Myslel jsem,že mě polejou.To snad nemůže být pravda.Marné bylo vysvětlování tam bydlím tu garážuji.Pomohli mi odlehčit peněženku o tisícovku a dva body dolů.To byl pech.No pro příště si musím dát majzla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...