Přejít na obsah

Pozor na Kartáče!!!


Pitris.K

Doporučené příspěvky

všechno se dá zrenovovat, dnes Corrado po celodenní renovaci laku, původní lak r.v. 95 krasne to prokouklo

Pěkná práce :palec2:

Tak že s tou houbou se to má tak jak už kolega dříve psal. Ano i já jsem čuměl jako tele na nové vrata co mi to ten starej chlap povídá, nicméně pokusím se někde najít materiály, kde je opravdu uvedeno od výrobců laku, že houba NE.

Oni dokonce doporučují myčky, ale jen ty, které nemají ty silonové kartáče a když je mají, tak jen ty neopotřebované (už se vidím jak lezu do myčky a kontroluju konce těch silonových chlupů). Nejlepší jsou prý kartáče z nějaké pryže, jsou to takové jako by dlouhé hranolky, jen nejsou bramborové, ale sintetické - gumové či co. Oni dokonce ti lakýrníci ani nedoporučují mýt v myčkách, kde se myje jen tlakem vody (např. Praha - Šafránka), prý to zase neumyje nic.

Hlavně doporučují minimálně 3 krát do roku nejdražší program, kde je aktivní pěna (po nastříkání té pěny by myčka neměla minimálně 20sekund pracovat) a politura nebo vosk na konci. Potom stačí během roku i levnější programy.

Sám také myji Lízu ručně, dal jsem na rady pana lakýrníka, i když je fakt, že lak mám poškrábaný a hodil houbu do popelnice a koupil žínku a v německu ještě smetáček s divnýma chlupama(ale vypadá stejně jako ten co prodávají v každém supermarketu i s lopatkou na smetí, tak nevím) a umývám tím.

Někde pohledám ty materiály a myslím, že bylo i něco takového v nějakém auto moto revue nebo v něčem podobným cca před měsícem možná dvěma.

Jinak každé jaro, každý podzim používám tu sračku od Horsta z WS teleshopinku, WS Platinum, protože v testu MF Dnes (světe div se) dopadla velmi velmi dobře a je fakt, že Líza vždy prokoukne :palec2:

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná práce :palec2:

Tak že s tou houbou se to má tak jak už kolega dříve psal. Ano i já jsem čuměl jako tele na nové vrata co mi to ten starej chlap povídá, nicméně pokusím se někde najít materiály, kde je opravdu uvedeno od výrobců laku, že houba NE.

Oni dokonce doporučují myčky, ale jen ty, které nemají ty silonové kartáče a když je mají, tak jen ty neopotřebované (už se vidím jak lezu do myčky a kontroluju konce těch silonových chlupů). Nejlepší jsou prý kartáče z nějaké pryže, jsou to takové jako by dlouhé hranolky, jen nejsou bramborové, ale sintetické - gumové či co. Oni dokonce ti lakýrníci ani nedoporučují mýt v myčkách, kde se myje jen tlakem vody (např. Praha - Šafránka), prý to zase neumyje nic.

Hlavně doporučují minimálně 3 krát do roku nejdražší program, kde je aktivní pěna (po nastříkání té pěny by myčka neměla minimálně 20sekund pracovat) a politura nebo vosk na konci. Potom stačí během roku i levnější programy.

Sám také myji Lízu ručně, dal jsem na rady pana lakýrníka, i když je fakt, že lak mám poškrábaný a hodil houbu do popelnice a koupil žínku a v německu ještě smetáček s divnýma chlupama(ale vypadá stejně jako ten co prodávají v každém supermarketu i s lopatkou na smetí, tak nevím) a umývám tím.

Někde pohledám ty materiály a myslím, že bylo i něco takového v nějakém auto moto revue nebo v něčem podobným cca před měsícem možná dvěma.

Jinak každé jaro, každý podzim používám tu sračku od Horsta z WS teleshopinku, WS Platinum, protože v testu MF Dnes (světe div se) dopadla velmi velmi dobře a je fakt, že Líza vždy prokoukne :palec2:

jj, tu myčku co je docela ok maj na JETce, ma označení SOFTEC nebo tak nějak :) kartáče jsou jakoby z náke pěnovky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ruční mytí používejte šampón s voskem a žínku. Taky Vám mohu doporučit občas nanést polituru na lak. Je to tvrdý vosk, který lak chrání.

To jsou slova odborníka na slovo vzatého pana Roberta Csolleho, který mi minulý týden provedl renovaci laku. :palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ruční mytí používejte šampón s voskem a žínku. Taky Vám mohu doporučit občas nanést polituru na lak. Je to tvrdý vosk, který lak chrání.

To jsou slova odborníka na slovo vzatého pana Roberta Csolleho, který mi minulý týden provedl renovaci laku. :palec2:;)

Tak potom asi takto :

http://www.sonax.cz/web/image_cla/11248701...ycirukavice.jpg

SONAX Mycí rukavice

Mycí rukavice s přírodních vláken s vysokou mycí schopností. Vhodná pro mytí těžko dostupných míst.

SONAX Mycí rukavice - 1 ks 303.45 Kč

+

http://www.sonax.cz/web/image_cla/11248734...mkoncentrat.jpg

SONAX Šampon s voskem koncentrát

Vynikající mycí prostředek pro ruční mytí, který na ošetřených plochách součastně vytváří i ochrannou vrstvu vosku.

SONAX Šampon s voskem koncentrát - 500 ml 153.51 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Chlapci, a co tahle zinka? Prodava Tesco za 99,- Dneska jsem s ni umyval auti a vypada to dobre :)

post-2920-1210625701_thumb.jpg

post-2920-1210625677_thumb.jpg

post-2920-1210625683_thumb.jpg

Tuhle mam a je to na vyhazov - nasakne snad litr vody a uz to ani neudrzis a to stim mas smrdlat cele auto - me upadla ruka malem po par kouscich takze jsem to zavrhl

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ruční mytí používejte šampón s voskem a žínku. Taky Vám mohu doporučit občas nanést polituru na lak. Je to tvrdý vosk, který lak chrání.

To jsou slova odborníka na slovo vzatého pana Roberta Csolleho, který mi minulý týden provedl renovaci laku. :palec2:;)

Co je to za odborníka, když neví, že v látkové struktuře "žínky" se špína drží mnohem více než v přírodní houbě, která mimo jiné nasákne mnohem více vody a tím se z ní nečistoty rychleji vyplavují????

Nic proti názoru pana Roberta Csolleho, ale já zůstávám u houby. Mj. snad všichni velcí výrobci kosmetiky pro autolaky doporučují přírodní houby na mytí laku... lol

Nechám se poučit, pokud mi někdo dokáže opak ;)

Žínku lze použít max. na ty detaily, ale na velký zablácený plochy laku je houba lepší právě pro velkou schopnost zadržovat vodu a odplavovat tím špínu pryč. Samo se musí pořád namáčet...

Editováno: , autor: ph007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je to za odborníka, když neví, že v látkové struktuře "žínky" se špína drží mnohem více než v přírodní houbě, která mimo jiné nasákne mnohem více vody a tím se z ní nečistoty rychleji vyplavují????

Nic proti názoru pana Roberta Csolleho, ale já zůstávám u houby. Mj. snad všichni velcí výrobci kosmetiky pro autolaky doporučují přírodní houby na mytí laku... lol

Nechám se poučit, pokud mi někdo dokáže opak ;)

Žínku lze použít max. na ty detaily, ale na velký zablácený plochy laku je houba lepší právě pro velkou schopnost zadržovat vodu a odplavovat tím špínu pryč. Samo se musí pořád namáčet...

?????Žínku lze použít max. na ty detaily, ale na velký zablácený plochy laku je houba lepší právě pro velkou schopnost zadržovat vodu a odplavovat tím špínu pryč. Samo se musí pořád namáčet...????

co to tady čtu?Ty myješ ZABLÁCENÉ auto houbou?to jako děláš jak?Auto máš od bahna, namočíš houbu do kýble a myješ, jo? :palec2: to rovnou připravuješ pro lakýrka, ne? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...