Přejít na obsah

zaslepeni EGR


creck

Doporučené příspěvky

mam octu1 r.v 2001(zari) 1.6,75kw AVU a byl jsem ted s kamose u jednoho mechanika (on si nechaval menit tlumice) a ja se jen tak mimochodem poptal na EGR ventil jelikoz uz mi dlouho vypisuje sporadickou chybu , odpovedel ze mi ho za 150 kc zaslepi a mam po problemech, o co mi jde, kdyz jsem procital vsechny prispevky narazil jsem na problem zrovna u meho motoru, ze RJ tento ventil vyzaduje a kdyz se zaslepi bude se hazet jednotka do nouzoveho rezimu, nemate s tim prosim nekdo zkusenost jestli to teda mam nechat udelat nebo ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj se toho, jde o mechanické zaslepení, nikoliv elektronické. Řj motoru to bude normálně otevírat a zavírat, ale ve zkutečnosti ti tam ty plyny neprojdou.

Je ovšem před zaslepením ten ventil dobře rozchodit (příčina hlášení závady, je že je zasr. splodinama a špatně se pohybuje) to by ti tu závadu hlásilo i po tom zaslepení dále.

Většinou se to dělá tak, že se pod tento ventil dává plechová podložka ve tvaru těsnění co je pod tímto ventilem a normálně se to přišroubuje na tmel zpátky.

Na oplech (ECOTECH) jsem to dělal běžně a bylo to i trochu znát na výkonu a na spotřebě.

Hodnoty emisní, co to má srážet, ti na STK stejně nikdo nenaměří...to bude tak za 10let....

Thomas

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky moc, no hlasi jen sporadickou, tak by to mohlo frcet bez nouzaku i kdyz ho neprocistim, i kdyz rad bych ho procistil ,ale jak jsem na to koukal tak me vubec nenapadlo co a kde povolit, neudelal bys mensi foto navod ? je to vubec on ?

post-12489-1213036699_thumb.jpg

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...