Přejít na obsah

Jak snížit nehodovost?


TomasB

Doporučené příspěvky

no jo, tak si kup svoje. Já si taky koupil svoje a od prvního dne jsem jezdil svým

Proč? zbytečně vyhozené peníze. Navíc když si dle svých možností koupím 120ku, ničemu neprospěji. Myslím že výkonnější, ale modernější auto je bezpečnějši pro mně i okolí. Neříkám však, že v rukou každého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pan TomasB je asi trochu zamindrákovanej vůči mladším řidičům :D navíc si myslím, že nejvíc nehod způsobují právě tyhle arogantní řidiči, co si myslí, že sou vyježděný, jen proto, že jsou za volantem každej den... a pak jsou dotčerný, že dostanou pokutu za rychlou jízdu nebo za to, že jeli po dálnici neustále v levém pruhu, kterej ovšem slouží pouze k předjíždění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pan TomasB je asi trochu zamindrákovanej vůči mladším řidičům :D navíc si myslím, že nejvíc nehod způsobují právě tyhle arogantní řidiči, co si myslí, že sou vyježděný, jen proto, že jsou za volantem každej den... a pak jsou dotčerný, že dostanou pokutu za rychlou jízdu nebo za to, že jeli po dálnici neustále v levém pruhu, kterej ovšem slouží pouze k předjíždění...

mladí řidiči- rozhodně žádnej mindrák nemám

vyježdění řidiči - rozhodně nezpůsobují nejvíce nehod

levý pruh - a co myslíš, že tam dělám jiného než předjíždím? Teda pokud mně někdo předemnou nebrzdí, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. Poctive jsem si procetl vsechny prispevky, nedalo mi to a musim taky prihodit... Na svuj vek (22) toho najezdim vcelku dost a situace, ktery se stavaji na silnicich, jako by z nejakyho hororu vypadly. Kdyz vidim postarsiho pana, ktery jede ve Favu 120 km/h po dalnici v prostrednim pruhu, ptam se, proc mu nekdo pri nejblizsi zastavce u pumpy nerozbije jeho umely zuby. To by znamenalo, ze lidi 60+ by meli automaticky odevzdavat papiry, stejne jako by meli mladsi ridici jezdit pod dozorem. Starsi aby nebrzdili provoz, mladsi aby neohrozovali rychlou jizdou. Kdyz uz tady chce nekdo nekoho omezovat vekem, tak z obou stran... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Houmik ma vskutku inteligentni nazor :feve: Proc brat lidem nad 60 papiry? Kdyzby nad 85 nereknu ale 60 je malo. Nektery lidi neumej jezdit ani ve 40 a neumeli to ani ve 20 ...

Treba dedovi je 70 a ridi urcite lip nez nakej frajirek s ksiltovkou drsne na stranu kterymu je 22, nikoho nebrzdi. A proc? No protoze celej zivot jezdi jako profesional, reflexy si tim udrzuje. Zadny problem ... To proste neni o veku ale o kazdym konkretnim cloveku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec. Musím taky reagovat - rozhodně bych nic neomezoval věkem. Když nějaké omezení, tak po psycho testech, nesedím sice za volantem denně, ale taky toho najedu dost a co se dneska děje, to je děs - ono je ještě horší, když to co bylo popsáno někteří dělají úmyslně. Zablokovat autobus na zastávce, umyslně brzdit kamion - s tím že, všichni sou to přeci prasata a pod.. To že někteří přemýšlí jen tak daleko, jak sahá jejich haupna to je problém, ale naschváli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kus práce by v tomto směru měli udělat poldové - osobně bych byl za dvojnásobné tresty, pokud bude evidentní, že to "dělá naschvál". Ale máš pravdu je to asi o výchově (ať už v rodině, nebo autoškole) Podle mne i když jedu službně a myslím na dalších 50 věcí nic nebrání tomu se řízením "bavit" nevím no prostě mi přijde naprosto normální někoho pustit z vedleší - pokud tím nezpůsobím nebezpečnou situaci a to nejen v případě, že za pár metrů budu stavět před přechodem....ale to už se asi opakuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kus práce by v tomto směru měli udělat poldové - osobně bych byl za dvojnásobné tresty, pokud bude evidentní, že to "dělá naschvál". Ale máš pravdu je to asi o výchově (ať už v rodině, nebo autoškole) Podle mne i když jedu službně a myslím na dalších 50 věcí nic nebrání tomu se řízením "bavit" nevím no prostě mi přijde naprosto normální někoho pustit z vedleší - pokud tím nezpůsobím nebezpečnou situaci a to nejen v případě, že za pár metrů budu stavět před přechodem....ale to už se asi opakuju.

ale hloupost, tresty jsou už podle mě dost vysoký. Akorát policajti nestaví. Já myslím, že po nějaký 5000 pokutě si to člověk rozmyslí... Ale ty největší hajzlové maj největší štěstí. Je normální, že kdo jede podle limitů a někde mu to ulítne,tak ho hned zastaví. Ale můj kámoš jezdí dálnice pořád 200 a okresky 160. Prej jel včera na spotřebu, tak jel okresky 130...to mě teda dostal. A ještě nedostal pokutu, no je tohle spravedlnost? Pěkně mě s tím sere.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, když jezdíš předpisy a někde ti to trochu vyleze, tak hned koukáš jestli tam nebyla kamera....

Ale zpět - ještě sem neviděl, že by někoho chytli za schválnosti - hlavně ty skryté, jak sem psal, sou vlastně nepostižitelný...a tam to chce změnu!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak a pak jede clovek vesnickou, kde jsem za tu dobu jezdeni nepotkal vic jak 5 lidi a pojede si proste 70 km/h, jenze za autobusovou zastavkou bude stat svestka s radarem a to uz nikomu nevysvetlim, ze jedu mimo obec klidek a pohodu mezi 80-95 km/h. V Rakousku funguje v mensich vesnickach normalne 70 km/h, ale s tim rozdilem, ze tam tech 70 pojede kazdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je asi problém té naší padesátky - nedodržuje se a tak nehodovost narůstá - kdyby všichni dodržovali šedesátku, tak mohla klidně zůstat. Provozu by to prospělo a kde je potřeba - školy, nemocnice... by se to vyřešilo značkou. V tomhle mi vadí Prágl - dřív to jakš takš šlo - nebyly kamery a když to člověk uměl prodral se z pruhu do pruhu i za cenu, že to na chvíli přišláp. Teď mam už strach a průjezd trvá podtatně díl - takže víc emisí než při vyšších rychlostech. Samo mluvím o místech, kde jsou "jen" auta a ne kde ti může každou chvíli na haupnu skočit chodec, tam je to něco jiného - ale to je o tom přemejšlení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasna vec, o tom jsem se ani nechtel zminovat, ale jak rikam, vesnice a nebo mista (dlouhy konec nejakyho mesta - bez obchodu, skola atd) se da uvazovat o 70. Ale to pozoruju zase v jiny vesnici, kde projizdim. Nedavno tam dali na jednom miste 70 a za asi 400 metru pred prechodem zase 50 a myslim si, ze prujezd obci se uklidnil a ridici, kteri driv jezdili obci 80 si ted pribrzdi a 70 jedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímala by mne statistika míst, kde sou v Práglu nejčastější nehody - nedivil bych se tomu, že to vzniká tak, že jedou nárazník na nárazník 80 a všechno v poho do chvíle, než toho prvního navigačka upozorní na radar a ten na to dupne...co všechno nastane nemusím asi popisovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne na tohle jsem myslel nedavno, kdyz jsem Prahou projizdel... :feve: Taky si kolikrat rikam, ze mit ridicak je dnes proste automaticky. Obdivuju lidi, kteri si reknou, ze na to nemaji a ridicak nedelaji. Porad je to lepsi, nez sednout do auta s tim, ze nejak dojedu a nekdo mi u supermarketu zaparkuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je stále dost radarů, který nic neřešej a sou to jenom pasti, jako bejvávali za komančů - na přehlednym rovnym úseku pod kopcem. Nevím proč všude cpát kamery a neupozornit na to - jde tu o to aby se v tom úseku zpomalilo, nbo vybralo co nejvíc peněz. Pokud budu chtít redukovat rychlost - tak na určitou dobu bude stačit jen cedule "radar" - i když tam nebude a pak ho tam časem třeba i dát. Ale nervat 500 metrovej úsek 20 radarama a nic neříct - tak jasně porušil si - zaplať ale ten účel mi uniká...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem rád, že se tady takto rozvinula diskuse. Nicméně musím říct, že to vůbec není o dodržování rychlosti, bodovém systému či výši pokut. Je to jen o tom jet tak, abych měl vždycky rezervu, což je pro každého jinde. Přeci záleží na konkrétních podmínkách, na zkušenostech, na autě,... Každopádně jsem přesvědčen o tom, že výchova od útlého věku je potřeba a autoškola by neměla být záležitost týdne či měsíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ušetři nás prosím Tě...

Ale dyk ma pravdu ... proc je na ZS dementni obcanska nauka ktera je uplne na hovno. Takova dopravni vychova by byla mnohem lepsi ... Strasne moc casu se na ZS vynalozi na uplny hovadiny ktery clovek v zivote nevyuzije ... ale ucastnikem provozu je opravdu uplne kazdy. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...