Přejít na obsah

Jak snížit nehodovost?


TomasB

Doporučené příspěvky

Tak taky přileju do mlejna a asi v trochu jinem duchu.

Prevence je jedná věc, ale druha věc jsou tresty za přestupky - tim nemyslím pouze rychlost ale alkohol, špatne parkovani atd. Znáte někoho koho chytli pod vlivem - ja ano a ten trest co dostal je prostě směšný - 1.8promile v krvi = pul roku bez řidičaku + 5000kč pokuta + nějaky bod. Člověk kteremu se to stalo tak se jim hodil prachy a řidičak na stul a vysmal se jim ksichtu - prachy pro něho nejsou nic a pul roku "přežije" a body nejsou zed (i během toho pul roku jsem ho viděl v autě). Už par bouraček měl a podle mě to vždy vyřešily prachy.

To v takovem švedsku když vas chyti s alkoholem v krvi tak bez vyjimky je za poprve 1týden v base + pokuta 15000švedkych korun, Po druhe je to všechno dvojnasobek a po třeti odebrani řidičaku na hooodně dlouho.

Loni za překročeni rychlosti o 5km/h v obci tam kamarad nafasoval pokutu 3000švedskych korun. Když jsem tam před 2 lety tak za 14dni na cetach jsem nepotkal jedinou autonehodu. Všichni tam z těch trestu maji respekt a proto se tam jezdi podle předpisu ale přitom vas to nezdržuje.

Prevence - ano.

delši zaučeni řidiču - ano

tvrde postihy za cokoliv

kamery v autach policistu aby bylo vidět jestli berou uplatky či nikoliv

u každeho policisty a uřednika zapnuta vysilačka aby bylo slyšet jestli se nedomlouvaji na uplatcich

A co se tyče duchodcu za volantem - zavedl bych tvrde testy na jejich reakce za volantem v ruznych stresových situacich. Osobně jsem před 4 lety zažil pro mě obrovskou tragedii kdy pravě dědek 70+ ji zavinil - na vině byla jeho pomala reakce - 1 mrtva, 1 skončila na vozičku, 3 těžce zraněni = odebrani řidičaku, pokuta 10000kč, kvuli jeho zhrouceni si pobyl měsic v psycho lečebně a to je všechno - jestli v tom nebyly uplatky tak to mě poser

Ja taky nejsem zastancem jizdy rychlosti podle předpisu, ale je to taky tím že si řikam že těch par korun mě nezabije a bodu mam stale dost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko hodnotit, každej občas ulítne, chybovat je lidský. A myslet si, že někdo, komu je 30-40, je bezchybnej, tak to by byl velikej omyl...

Osobně si myslím, že takovýhle blbců je víc, jak těch mladých blbců....ale kdo ví, záleží kdo na koho narazí...

ne,ne, mlaďasové nemají zkušenosti a dělají telecí chyby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taky přileju do mlejna a asi v trochu jinem duchu.

Prevence je jedná věc, ale druha věc jsou tresty za přestupky - tim nemyslím pouze rychlost ale alkohol, špatne parkovani atd. Znáte někoho koho chytli pod vlivem - ja ano a ten trest co dostal je prostě směšný - 1.8promile v krvi = pul roku bez řidičaku + 5000kč pokuta + nějaky bod. Člověk kteremu se to stalo tak se jim hodil prachy a řidičak na stul a vysmal se jim ksichtu - prachy pro něho nejsou nic a pul roku "přežije" a body nejsou zed (i během toho pul roku jsem ho viděl v autě). Už par bouraček měl a podle mě to vždy vyřešily prachy.

To v takovem švedsku když vas chyti s alkoholem v krvi tak bez vyjimky je za poprve 1týden v base + pokuta 15000švedkych korun, Po druhe je to všechno dvojnasobek a po třeti odebrani řidičaku na hooodně dlouho.

Loni za překročeni rychlosti o 5km/h v obci tam kamarad nafasoval pokutu 3000švedskych korun. Když jsem tam před 2 lety tak za 14dni na cetach jsem nepotkal jedinou autonehodu. Všichni tam z těch trestu maji respekt a proto se tam jezdi podle předpisu ale přitom vas to nezdržuje.

Prevence - ano.

delši zaučeni řidiču - ano

tvrde postihy za cokoliv

kamery v autach policistu aby bylo vidět jestli berou uplatky či nikoliv

u každeho policisty a uřednika zapnuta vysilačka aby bylo slyšet jestli se nedomlouvaji na uplatcich

A co se tyče duchodcu za volantem - zavedl bych tvrde testy na jejich reakce za volantem v ruznych stresových situacich. Osobně jsem před 4 lety zažil pro mě obrovskou tragedii kdy pravě dědek 70+ ji zavinil - na vině byla jeho pomala reakce - 1 mrtva, 1 skončila na vozičku, 3 těžce zraněni = odebrani řidičaku, pokuta 10000kč, kvuli jeho zhrouceni si pobyl měsic v psycho lečebně a to je všechno - jestli v tom nebyly uplatky tak to mě poser

Ja taky nejsem zastancem jizdy rychlosti podle předpisu, ale je to taky tím že si řikam že těch par korun mě nezabije a bodu mam stale dost :)

no tak výše trestu, respektive drakonické tresty jsou k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peněžní tresty asi nejsou úplně nejlepší(je plno lídi pro který to nic neznamena),ale takový odebraní řídičáku na rok nebo dva to je jina pak znova přezkoušení a pak přes celej kufr auta nalepka "Sem debil - neumim jezdit"........ :D :D :D :D :D

možná by stalo ještě za zamyšlení nějaká pozitivní motivace--po nějakem čase bez trestu slevy v pojištění nebo na nějaké služby apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, to je sice pěkný, ale když někomu seberou papíry byť jen na 1/2 roku, tak je bez práce...

To je asi kravina, ne? Beru měsíc bez papírů, nebo při nějakým opakování opravdu brutálního chování na silnici 1/4 roku, ale rok????

Tresty jsou celkem k hovnu, důležitá je výchova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stačí se kouknout na mýho kolegu z práce. Má minimálně 10bodů v prdeli, pokud nejsou ještě nějaké na cestě o kterých neví. Reálně mu tedy hrozí odebrání řidičáku. Je mu něco k padesátce a nikdy žádnou nehodu nezavinil... Protože musí jezdit denně, nejspíš by rok bez papírů znamenal pro něho konec. A teď mi teda řekni, že to je O.K. Poslední body má za 44 na 30tce.... Já osobně se s ním vůbec jet nebojím, protože vím, že nedělá píčoviny a má za sebou mrtě kilometrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

srovnej si třeba tresty v DE s českými a fakt, že v DE je v přepočtu na obyvatele(řidče) mnohem menší nehodovost. Za loňský rok měli v DE nejnižší úmrtnost v historii. Čím to asi je? No speciálně v DE asi propracovanou infrastrukturou, kvalitním vozovým parkem a taky kulturou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne,ne, mlaďasové nemají zkušenosti a dělají telecí chyby

hovadina, nejsi zaujatej? řekl bych, že kdejakej mlaďas může mít se smymaka víc zkušeností než kdejakej ten starej...

přijdeš mi nepřiměřeně zaujatej, ale chápu,samozřejmě nejlepší jsou ti tvý věkový hranice, kteří chyby nedělají, zkušeností maj plno (nikdo neřek, že každej musí v 18cti dostat řidičák, někdo si ho dělá i pozdějc samozřejmě)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hovadina, nejsi zaujatej? řekl bych, že kdejakej mlaďas může mít se smymaka víc zkušeností než kdejakej ten starej...

přijdeš mi nepřiměřeně zaujatej, ale chápu,samozřejmě nejlepší jsou ti tvý věkový hranice, kteří chyby nedělají, zkušeností maj plno (nikdo neřek, že každej musí v 18cti dostat řidičák, někdo si ho dělá i pozdějc samozřejmě)....

statistiky i životní zkušenosti hovoří jasně. I když se ti to nemusí líbit. Časem třeba sám uvidíš. Hele, kdysi jsem něchtěl poslouchat "kecy" mýho dědy, myslel jsem si svý, ale postupem času jsem zjistil, že mi říkal životní moudro. Nebudu nijak moralizovat, přeber si to jak chceš, chápu, že ti starší jsou "divní", ale čas ti sám ukáže, jak divní byli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježiš to je zase diskuze...porušil pravidla - nejspiš ano jinak by ty body nedostal takže má smůlu bohužel.....ten rok sem napsal jako příklad ne že strikně rok !

nemá cenu se tady dohadovat o nějakych legislativních nebo právních úpravách stejně to je víš k čemu...akorát se tady budem hádat a za chvíli se pošlem do p.dele.já si prostě myslim to a ty zas něco jinýho .pokud ale nebudou tresty z kterych pude respekt tak jsou k ničemu to je snad jasny.vychova je supr věc ale sami víme jak to chodilo ve škole připadně v autoškole zbalíš vysvědčení a v hlavě máš vymetíno a učí tě život.

za mě se ve škole chodilo na dopravní hřiště nevim jak to je ted ale tam do nás zkoušeli nějakou teorii i jako praxi dostat jestli to mělo efekt netušim...je sice fakt že jezdim taky denně sice jen do práce z prace a na nákupy ale za 10 let bez jediné nehody a s plným počtem bodů(sem tam pokuta za pas a světla) možná že mělo efekt že sem začinal š120....a ne jak dnešní cucáci ktery dostanou od tatky za řidičák RS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježiš to je zase diskuze...porušil pravidla - nejspiš ano jinak by ty body nedostal takže má smůlu bohužel.....ten rok sem napsal jako příklad ne že strikně rok !

nemá cenu se tady dohadovat o nějakych legislativních nebo právních úpravách stejně to je víš k čemu...akorát se tady budem hádat a za chvíli se pošlem do p.dele.já si prostě myslim to a ty zas něco jinýho .pokud ale nebudou tresty z kterych pude respekt tak jsou k ničemu to je snad jasny.vychova je supr věc ale sami víme jak to chodilo ve škole připadně v autoškole zbalíš vysvědčení a v hlavě máš vymetíno a učí tě život.

za mě se ve škole chodilo na dopravní hřiště nevim jak to je ted ale tam do nás zkoušeli nějakou teorii i jako praxi dostat jestli to mělo efekt netušim...je sice fakt že jezdim taky denně sice jen do práce z prace a na nákupy ale za 10 let bez jediné nehody a s plným počtem bodů(sem tam pokuta za pas a světla) možná že mělo efekt že sem začinal š120....a ne jak dnešní cucáci ktery dostanou od tatky za řidičák RS

doufám, že s tím cucákem to nebyla narážka na mě....

protože to bych si vyprošoval, do RS jdou moje těžce vydělaný prachy, nic od rodičů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doufám, že s tím cucákem to nebyla narážka na mě....

protože to bych si vyprošoval, do RS jdou moje těžce vydělaný prachy, nic od rodičů....

ne nebylo to na tebe...ale u nás bydli dva takvovy synáčci zbohatliků jedem fabii RS druhej octavii rs a podle stylu jejich jízdy kdy mě při cestě domu předjížděj takovym zpusobem na takových místech....že čekam kdy bude u nás další pohřeb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych posilal nove ridice na crash testy,ale ne s figurinama,ale figurinama by byly oni , takovej crash testik pri rychlosti 40 km za hodku a pak by si hoodne mladochu rozmyslelo do ceho jdou :D

ne vazne souhlasim s tim ze vetsina nehod proste udelaji mladosi okolo 18 - 25 let, proste cerstvy ridicak, nejaky stary krap za dvacku a hura na cesty co to da,hlavne ze ta kocka za mnou vidi jak umim ridit ,no ale neodsuzuju , svou nehodu jsem me l taky kdyz mi bylo neco pres dvacet , proste parkrat si vymeles pysk, dej bohu kdyz to prezijes a pak uz si das sakra velkyho majzla (nepoucitelne psychopaty co maji i nekolik nehod za rok na ty bych dal proste nejaky limit, )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No řekl bych, že u nás by pomohla jen silná diktatura... ale opravdu silná....

hele, tak na to právě každej sere. :) Mimochodem, co se změnilo zavedením vysokých trestů? Mám na mysli bodový systém a výši pokut, která výrazně vzrostla? Vůbec nic!!!! Jen pár spíše nešťastníků má papíry v čistírně. A vsadím boty, že to nejsou zrovna ti, kteří jsou ti pravé piráti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych posilal nove ridice na crash testy,ale ne s figurinama,ale figurinama by byly oni , takovej crash testik pri rychlosti 40 km za hodku a pak by si hoodne mladochu rozmyslelo do ceho jdou :D

ne vazne souhlasim s tim ze vetsina nehod proste udelaji mladosi okolo 18 - 25 let, proste cerstvy ridicak, nejaky stary krap za dvacku a hura na cesty co to da,hlavne ze ta kocka za mnou vidi jak umim ridit ,no ale neodsuzuju , svou nehodu jsem me l taky kdyz mi bylo neco pres dvacet , proste parkrat si vymeles pysk, dej bohu kdyz to prezijes a pak uz si das sakra velkyho majzla (nepoucitelne psychopaty co maji i nekolik nehod za rok na ty bych dal proste nejaky limit, )

:palec2: pravdu díš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já osobně taky občas poruším rychlost jako asi většina (zatim beztrestně) a když mi moje polovička řekne že jedu rychle tak moje reakce je no a já mám bodů dost a je mi to jedno což je jasnej důkaz aspon pro mě nedostatečnýho respektu z bodového systemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já osobně taky občas poruším rychlost jako asi většina (zatim beztrestně) a když mi moje polovička řekne že jedu rychle tak moje reakce je no a já mám bodů dost a je mi to jedno což je jasnej důkaz aspon pro mě nedostatečnýho respektu z bodového systemu.

a kolik toho najezdíš ročně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tebe a tvyho znamyho samozřejmě nemam nejezdim pracovně a nejsem profi řidič ...můj průměr je cca 20-25 000km

tak si vem ročně 50-60tis. a že často musíš chvátat, aby jsi stihnul, co domluveno máš. Kolega je smolař, já jezdím daleko dravěji a momentálně nula bodů, ale co není může být. Kdo ví, co bude zítra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...