Přejít na obsah

Stavební pozemek....


Fire

Doporučené příspěvky

Ahoj, koukám po pozemcích, ty ceny Brno a okolí jsou děsný no ....v nabídce je jich hafo se síťěmy, tedy stačí jen zajít pro "povolení a začít stavět" :-) ale mnoho jich nemá síťě a to je ten problém.... jejich výhoda je ta, že jsou o dost levnějśí !!!!!! ALE: jak moc velkej je problém vybudovat IS ? Co např. můžu udělat sám ? ( asi jen kopat a kopat do země, jelikoš zbytek musí dělat specializované firmy, jak hluboko jsou položeny kabely apod ??? ) ...a asi mít povolení, který mi kolikrát asi úřad ani nedá, co ? díky za zkušenosti.... ;)

Editováno: , autor: Fire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupil jsem taky bez sítí

- vodu jsem si vybagroval sám a druhej den přijeli vodáci s trubkou a napojili (nejjednodušší připojení) cena kolem 10 000,- už nevím přesně

- u plynu jsem si zasjistil protlak a zavolal firmě co mi řekli na plynárnách a ty to připojili, práce na 2 hodiny, pak jim trvalo 14 dní než to dali na plynárny a já ted půjdu žádat o plynoměr, připojení včetně protlaku cca 18 tis za 5metrů

- elektrika porod největší, platí se odvelikosti jističe na RD kolem 13 000,- Kč, zaplatil jsem jim vloni v červnu a mám elektriku týden, tahali mi kabel z trafačky a dělal se na to projekt a pak vyběrový řízení na firmu, která to provede, na projek mají dle smlouvy 8 měsíců a potom na provedení 6, takže celkem 14 měsíců, ale jde zřídit dočasný připojení přes staveništní rozvaděč( to jde rychle), než udělaj to trvalý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ty plynárny taky žádnej med, včerá poslali dopis, že něco změnili a moje původní smlouva není platná a poslali novou, kterou jsem eště v nasranosti nečetl a další požadavky a taky prej ústřižek, že jsem zaplatil jejich postranej poplatek a to rok předem, jenže já to platil z účtu a eště nevím z kterýho jestli můj nebo mladý a ani nevím kdy přesně jsem to poslal

oni se kokoti nemůžou kouktnout do PC jako na ČEZu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k té vodě:

přípojku do 50m si můžeš položit sám, jen napojení provedou vodaři a provádí se na územní rozhodnutí, pak jen úřadu nahlásíš dokončení stavby. Jak je to nad 50m jde o vodní dílo tudíš je na stavební povolení a musí ji dělat firma s atestem na vodní stavby a po dokončení jde o kolaudaci.

s elektrikou je to v pohodě, uděláš si sloupek, vykopeš výkop a čekáš na firmu, která má smlouvu s distribucí na provádění připojek.

U e se můžete napojit svépomocíkanalizace platí to samé, jako u vody, jen s tím rozdílem, že se můžete napojit svépomocí, napojení se provádí do kanálu - šachty (nikdy jen tak mimo) obsype se trubka pískovím lože, zavolaté na vodárny, zkouknou vám to a můžete zahrabávat. Hlavně se dbá na průsak povrchové vody do napojení kanálu = dobře utěsnit

Samo před jakoukoliv přípojkou se musíte zeptat, jestli kapacitně dostačuje rozvod na vaše připojení, u malých měst či vesniček by mohl být problém, kdy nedostačuje ČOV nebo výkon trafostanice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

teď trochu mimo hlavní téma, ale taky souvisejicí s pozemkem. Má někdo zkušenosti, jak je to teď se schvalováním územního rozhodnutí, když nemám pozemek určený pro výstavbu. Jak dloho trvá proces shcválení, popř. na jaké překážky je si potřeba dát bacha? Jestli má vůbec cenu takový pozemek kupovat...o to mi hlavně jde, stavět chci až tak za 4 roky, ale pozemek bych koupil už teď(cena), ale takový, který není schválen v územním plánu pro výstavbu(zahrada apod.), počítám, že časem by tam stejně byl....má někdo takové zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musíš podat návrh na změnu územního plánu u příslušného úřadu, ale hlavně bych si zjistil, jak je to se sítěma, jak jsem psal nahoře, pokud nebudou sítě, tak ani nečekej, že ti obec změní územák - ten se mění cca 1x do 2let, ale záleží na obci, třeba v Peci pod Sněžkou je územák už 6let, úřad je plnej návrhů na změnu územáku, ale nikdo se k tomu nemá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musíš podat návrh na změnu územního plánu u příslušného úřadu, ale hlavně bych si zjistil, jak je to se sítěma, jak jsem psal nahoře, pokud nebudou sítě, tak ani nečekej, že ti obec změní územák - ten se mění cca 1x do 2let, ale záleží na obci, třeba v Peci pod Sněžkou je územák už 6let, úřad je plnej návrhů na změnu územáku, ale nikdo se k tomu nemá :)

se sítěma problém není, co mám vybrané pozemky, tak většinou jsou hned vedle novostavby, nebo již stojicí RD, mě jde právě o to, jak ochotný je úřad při změně územního plánu....no doufám, že Pec pod Sněžkou je vyjímka, ono taky jde o to aby se nestalo, že si natáhneš sítě a pak úřad řekne sory, ale máš smůlu, ale to je radši si dopředu zjistit že?....jinak jsem v...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem kupoval pozemek.Lítal jsem 14 dní,než jsem si ověřil,jestli bude vyjmut z půdního fondu,jestli dovolí změnu územního plánu,jestli dovolí rozdělit pozemek-nekupoval jsem celý,jestli není problém s přípojkou plynu,elektriky,vody atd.pak jsem teprve šel do koupi.vše jsem vyřizoval sám,prodejce nehnul ani prstem.teď jsem majitel a začínám se starat o projekt atd,bude to složité,nestavím "obyč,barák"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně, dopředu zjistit sítě, jestli dostačují (to, že je vedle nějaký RD neznamená, že je ještě kapacita) nechat si vše potvrdit na papír a pak už jen žádat o změnu. Pochopitelně čím víc lidí v jedné lokalitě žádá, tím je větší šance na změnu. Hlavně si musíš uvědomit, že pro město/obec další výstavba znamená starost o místní komunikace, jejich opravy, výstavbu a údržbu třeba v zimě. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem kupoval pozemek.Lítal jsem 14 dní,než jsem si ověřil,jestli bude vyjmut z půdního fondu,jestli dovolí změnu územního plánu,jestli dovolí rozdělit pozemek-nekupoval jsem celý,jestli není problém s přípojkou plynu,elektriky,vody atd.pak jsem teprve šel do koupi.vše jsem vyřizoval sám,prodejce nehnul ani prstem.teď jsem majitel a začínám se starat o projekt atd,bude to složité,nestavím "obyč,barák"

a za jak dlouho ti slíbili, že změní územní plán? a jenom technická....můžu vědět, kolik tě stálo to lítání, teda spíše poplatky, ať vím?

ono je prodejce a prodejce, dneska většinu pozemků nabízejí realitky a tak je to všechno hlavně o co největším a nejrychlejším zisku...mnohdy napíší stavební pozemek a ve skutečnosti je to jenom kus bezceného pole....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatim jsem neplatil nic krom geometra-5500,právníka na nějaké smnlouvy atd-2000.Nic víc.

Co se týče územního plánu tak nevím,jak dlouho to bude trvat,to jsem se neptal,teď se starám o projetk,ale ono ty pozemky jsou určeny na stavbu komerčních budov,to tam mají zapsáno,tak snad to bude rychle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatim jsem neplatil nic krom geometra-5500,právníka na nějaké smnlouvy atd-2000.Nic víc.

Co se týče územního plánu tak nevím,jak dlouho to bude trvat,to jsem se neptal,teď se starám o projetk,ale ono ty pozemky jsou určeny na stavbu komerčních budov,to tam mají zapsáno,tak snad to bude rychle

dík za info...uvidíme, jak dopadnu případně já...ale stejně je to na prd, úředník se blbě vyspí a všechna snaha jde v niveč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- elektrika porod největší, platí se odvelikosti jističe na RD kolem 13 000,- Kč, zaplatil jsem jim vloni v červnu a mám elektriku týden, tahali mi kabel z trafačky a dělal se na to projekt a pak vyběrový řízení na firmu, která to provede, na projek mají dle smlouvy 8 měsíců a potom na provedení 6, takže celkem 14 měsíců, ale jde zřídit dočasný připojení přes staveništní rozvaděč( to jde rychle), než udělaj to trvalý

U elektriky to takhle opravdu funguje, děláme projekty pro E.on, takže mluvim z vlastní zkušenosti. Ono to neni žádná prdel, když chce někdo elektriku a ten kabel pro něj se musí třeba tahat po jinejch soukromejch pozemcích. Nikdo si to tam totiž jen tak nenechá položit, to kolikrát ani nestačí těch 8 měsíců. A nevim jak jinde, ale tady v jižních čechách se dělá stavební povolení i na elektriku, pokud je přípojka delší než 50 metrů (takže ještě + cca 3 měsíce). Je to v zákoně, takže by to mělo bejt všude stejný.

Jinak hloubka uložení kabelového vedení NN by měla být 50 cm a ochranné pásmo kabelu je 1 metr na každou stranu.

Editováno: , autor: oggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni jsem dělal přípojky Voda,elektrika,plyn. Délka 230m! Naštěstí po pozemku mém a rodičů.

Elektrika - pohoda(jsem elektrikář), Plyn musel být projekt - taky svépomocí - po HUP - revize a tlakovou zkoušku provedl plynař s kulatým razítkem, Vodu svépomocí - napojenou ji ještě nemám,je braná jako reserva - kopal jsem studnu. Podal jsem Eonu všechny formuláře,zažádal o přípojku do antoníčku - do 50m bylo loni ještě zdarma. Pak jsem zaplatil 12500,- za připojení.Udělal jsem revizi přípojky a namotovali mě eleltkroměr. U plynu jsem vykopal výkop mezi HUP a plynovou rourou,zavolal smluvní firmu RWE a ti mě napojili plyn do HUP. Udělali revizní zprávu,zaměřili a vyinkasovali 12500,-. Po předložení žádosti,protokolu o revizi, protokolu o tlakové zkoušce mě nqamotovali plynoměr.

Výkopy jsme dělali UNC a rukama,když se teď dívám na fotky ,tak si až teĎ uvědomuju jaká to byla hokna. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám čerstvou zkušenost z HK, změna územního plánu - běh na dlouhou trať cca 3 roky, na rovinu - chce to "přátelé", bohužel rozhodnutí leží na radě města i na zastupetlstvu a to několikrát, tedy je potřeba zajistit si dostatečný počet hlasů a ještě ke všemu těch správně naladěných, jak se to píše - napříč politickým spektrem :) , v HK se za změnu územního plánu platí, tedy za vypracování projektu, v mém případě šlo o částku 60.000,- Kč :wacko: , a to jsem chtěl schválit změnu, která byla ve výhledu, jen bohužel ten výhled byl daleko lol , vše následné jako je rozdělení pozemku, povolení sítí, územní rozhodnutí je věcí podružnou ve vztahu ke změně územního plánu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatim jsem neplatil nic krom geometra-5500,právníka na nějaké smnlouvy atd-2000.Nic víc.

Co se týče územního plánu tak nevím,jak dlouho to bude trvat,to jsem se neptal,teď se starám o projetk,ale ono ty pozemky jsou určeny na stavbu komerčních budov,to tam mají zapsáno,tak snad to bude rychle

přinejhorším to budeš mít jako kolega - komerční objekt firmy se služebním bytem :) a následně provedeš změnu chrakteru užívání budovy na bydlení v průběhu stavby, neboť jsi přišel o kšefty a komerční objekt by ti byl nanic ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...