Přejít na obsah

Zkusenosti s pojistovnou pri odcizeni


juryn1

Doporučené příspěvky

zdravim vsechny.mate nekdo zkusenost jak postupuji pojistovny v plneni kdyz je auto pojisteno havarijne i proti kradezi?.uvazuju ze si O2 pojistim a zajimalo by mne jestli pri odcizeni zapocitavaji nejakou amortizaci,nebo vyplaceji castku ktera byla pojistena..znama mi rekla ze smlouva se vypracovava na dva roky a kdyz se vozidlo odcizi vyplati celou castku ponizenou o spoluucast..po dvou letech se vse uzavre a smlouva prepracuje s tim ze se snizi o amortizaci a plati se mene s adekvatnim plnenim k vysi pojistneho..otazka je zda se tomu co rika da verit..prece jen je to ,,pojistovacka,,....tak vas prosim o vyjadreni,o radu..doufam ze jeste nikdo nemate vlastni zkusenost na svych ou/tu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak. napr. kdyz ti to ukradnou ten stejnej den cos to koupil, obvykle odectou cca 20% z puvodni ceny, pak jeste minus spoluucast a je to :)

Pokud by si chtel mit jistotu, ze dostanes pokazde 100% hodnoty porizovaci ceny, tak jedeni jeste druha pojistka, ktera dorovna rozdil mezi cenou noveho auta a vyplacenou pojistkou. (cca 15 000 Kc na roky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli nemáš Oktu pojištěnou, tak jsi frája.

Jinak plnění při krádeži je o tom, že Ti dají cenu za kterou bys stejné vozidlo koupil na trhu mínus spoluúčast.

Já znám víc lidí co auta nemaj pojištění než ty co jo ;) ........a co Oktu :) ....jsou borci co nemaj pojištění E,S-clase,BMW,Audinky..a né žádný strarý šuplíky,celkem zánovní káry.Borci no.. ;) ..jednou možná budou litovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novy auto se pojistuje na cenu za jakou se prodava, ojety auto se pojistuje na cenu 'obvyklou'.

Ta 'obvykla' cena by mela byt plus minus takova, za jakou se podobny auto da koupit, ale nemusi, protoze na to maj pojistovaci nejaky vlastni tabulky.

NICMENE ta castka na kterou je to pojisteny v podstate urcuje jenom vysi toho, kolik budes mesicne platit, jinak je naprosto virtualni. Kdyz dojde k odcizeni vozidla, pojistovak opet vezme chytrou tabulku a spocita amortizaci. Takze ty si pojistis auto na pul mega, za rok ti ho ukradnou, tak ti spocitaj, ze dostanes jenom 350.000,-. z toho ti odectou spoluucast, takze dostanes 315.000,-

Tech 315.000,- dostanes samozrejme AZ POTOM, co se to vsechno administrativne doresi, takze zejmena az policajti reknou, ze se to auto nenaslo a ze teda pripad odkladaj ad akta, coz delaj nejdriv po mesici.

Kdyz mas k tomu ten Eurogap, pujdes pak na Carlife, ukazes jim papiry 'hele ty mrdky z pojistovny mi dali jenom 315.000,-' a oni reknou 'samozrejme pane, hned se na to podivame, to jsou teda darebaci, vidte, tak tady mate ten zbytek do tech pul mega a honem si bezte koupit novy auto, at nemusite jezdit mastnou tyci' lol

Takzeee, to co ti rekla ta pojistovacka je tak trosku prekrouceny.... protoze ty to mas treba dva roky pojisteny na 500.000, ale kdyz dojde k plneni az na konci druhyho roku, dostanes max 220.000,-

No a pak po tech dvou letech kdyz se teda udela nova smlouva, tak se do ni misto pul mega napise treba 210.000,-, takze budes platit mesicne min, ale treba uz za dva mesice kdyz budes chtit pojistne plneni, bude to zase min nez tech 210, bude to treba 190.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj.diky vsem za vyjadreni..tvoji odpoved jsm tak nejak predpokladal i kdyz jsem si jinechtel pripustit..(je to banda ti pojistovaci).sef v praci rikal ze ti co sjednavaji pojisteni ani nemaji paru o tom co se deje kdyz dojde k plneni a tem informacim co ti podaji veri i oni.. je to ovsem na mile vzdalene realite....a jak je to kdyz pominu kradez,treba s odcizenim xenonu,zrcadka,rozbiti okna a odcizeni treba navigace?....ja mel kdysi audi a kdyz jsem ji naboural tak veskere prace provadene svepomocne hradila pojistovna nejakym pausalem a kdybych to dal do servisu tak,, pry uhradi celou fakturu,, je to pravda? ja to totiz opravil cele sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při havárce Ti dají 100% mínus spoluúčast taky jen do určitého stáří vozidla - na tohle dojela kamarádka, ze zadu jí nabourala kravka co v 90 telefonovala, ona sice nic nezavinila a šlo to z pojistky té kravky, ale jelikož auto bylo starší než 5 let, dostala jen almužnu za kterou si nové auto nekoupila a nevyšlo to ani na pořádnou opravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novy auto se pojistuje na cenu za jakou se prodava, ojety auto se pojistuje na cenu 'obvyklou'.

Ta 'obvykla' cena by mela byt plus minus takova, za jakou se podobny auto da koupit, ale nemusi, protoze na to maj pojistovaci nejaky vlastni tabulky.

NICMENE ta castka na kterou je to pojisteny v podstate urcuje jenom vysi toho, kolik budes mesicne platit, jinak je naprosto virtualni. Kdyz dojde k odcizeni vozidla, pojistovak opet vezme chytrou tabulku a spocita amortizaci. Takze ty si pojistis auto na pul mega, za rok ti ho ukradnou, tak ti spocitaj, ze dostanes jenom 350.000,-. z toho ti odectou spoluucast, takze dostanes 315.000,-

Tech 315.000,- dostanes samozrejme AZ POTOM, co se to vsechno administrativne doresi, takze zejmena az policajti reknou, ze se to auto nenaslo a ze teda pripad odkladaj ad akta, coz delaj nejdriv po mesici.

Kdyz mas k tomu ten Eurogap, pujdes pak na Carlife, ukazes jim papiry 'hele ty mrdky z pojistovny mi dali jenom 315.000,-' a oni reknou 'samozrejme pane, hned se na to podivame, to jsou teda darebaci, vidte, tak tady mate ten zbytek do tech pul mega a honem si bezte koupit novy auto, at nemusite jezdit mastnou tyci' lol

Takzeee, to co ti rekla ta pojistovacka je tak trosku prekrouceny.... protoze ty to mas treba dva roky pojisteny na 500.000, ale kdyz dojde k plneni az na konci druhyho roku, dostanes max 220.000,-

No a pak po tech dvou letech kdyz se teda udela nova smlouva, tak se do ni misto pul mega napise treba 210.000,-, takze budes platit mesicne min, ale treba uz za dva mesice kdyz budes chtit pojistne plneni, bude to zase min nez tech 210, bude to treba 190.

Takhle to vážně funguje???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle to vážně funguje???

čaute,ja mam to sve nove pojištene havarijne a ešte,protože mam opravdu štěsti,viz moje předchozi o2 sktere je totalka.sem si pořidil pojisteni do pořizovaci hodnoty auta stalo meto 15tis na 3roky je to MAXIGEP je to pri odcizeni a totalni škode,coš u cen o2 je raz dva.ja sem tu mou taky neměl buhvi jak rozjebanou,a totalka je to fakt dobra vec :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zjistil jsem, že Uniqa nabízí kromě klasického havarijního pojištění i tzv. Kasko Max (po dobu 3 roků plní do výše pořzovací ceny- bez amortizace). Údajně je potřeba pojistku uzavřít na nové auto, do ujetých 100 km a 30 dnů. Zaujala mne i cena pojištění. Nemáte s Uniqou někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mám ten EuroGap ... stálo mě to 14 tis. na 3 roky... myslím, že dobrá investice! ;) mám celkem klid, páč vím, že kdyby náhodou někdo auťák ukradl, tak si pak můžu jít koupit novej! :)

co se pro to musi udelat?...ja mam O2 z r 2005 a koupil jsem ji za 325 tis...jak ji mam pojistit...havarijni uz mam ale pri plneni by mi po amortizaci vyslo na ojetou feldu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mel jsem FI combi r.v. 2000,

pred dvema lety pojisteno na 150.000 - obvykla hodnota.

Kradez

"pátrání" policie, pozastaveno po měsíci

zaslání všech dokladů pojišťovně. Vyplní se takový formulář, ve kterém se specifikuje dodatečná výbava, servis atp.

plnění 131t - 5t spoluúčast.

Peníze poslali cca za 10dní.

Měl jsem to u CSOB pojistovny. Nedelam reklamu. Vsechno jednani rychle, bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...