Přejít na obsah

Pojištění schopnosti splácet


Tesna

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...
Protože asi zatnu pořádnou sekeru do rodinného rozpočtu (alias hypo), chtěl bych se zeptat, jestli někdo nedoporučí solidní pojištění schopnosti splácet při úraze, smrti, dlouhodobé nemoci atd.? Všude mi chcou nacpat životní pojistku, která mne nezajímá.

Pojištění neschopnosti splácet v podstatě nahrazuje životní pojištění,kryje tě na stejná rizika,můžeš si vybrat levnější variantu kdy jsi pojištěný na zbytek nesplaceného úvěru nebo na konstantní pojistnou částku v průběhu pojištění(pro případ smrti).Proti životnímu pojištění bývá většinou o něco levnější,ale nemůžeš si uplatnit daňový odpočet.Životní pojistka má i spořící částku takže po doplacení máš i něco naspořeno a není pravidlem,že musí být o hodně dražší.Pokud máš zájem můžu ti porovnat několik pojišťoven.Napiš sz nebo na mail Bocek@pmbs.cz

Editováno: , autor: Tomáš Boček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dák, ale bohužel už přes rok to není aktuální, ve finále jsem to pořešil přes pojistku nemocenských dávek a pojištění úvěru s degresivním plněním v čase, dohromady tuším okolo 510 kč měsíčně.

To, jaké různé kombinace mi pojišťovny nabízely, bylo kolikrát kouzelné (investiční, životní a už nevím jaké ...). Ale já jsem chtěl čistě a jen pojištění, nic víc. Na spoření nebo investování jsou úplně jiné produkty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dák, ale bohužel už přes rok to není aktuální, ve finále jsem to pořešil přes pojistku nemocenských dávek a pojištění úvěru s degresivním plněním v čase, dohromady tuším okolo 510 kč měsíčně.

To, jaké různé kombinace mi pojišťovny nabízely, bylo kolikrát kouzelné (investiční, životní a už nevím jaké ...). Ale já jsem chtěl čistě a jen pojištění, nic víc. Na spoření nebo investování jsou úplně jiné produkty.

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nieco take robim, je to vlastne ako keby sporenie, ale aj poistenie k hypoteke, mas to k urazom, smrti...a tak dalej, ono je vyhoda ta ze ked toto "poistenie-sporenie" prestanes splacat, teda ze uz prejde tych nekonecno vela rokov ze splatis hypoteku tak sa ti peniaze vlozene do toho poistenia vratia. keby si to poistis len normalne ze poistka hypoteky tak tie peniaze uz neuvidis. takto sa ti to pekne vrati:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšu, nejsem přítelem spoření přes pojistky, pojistka má krýt rizika, ne spořit. Ano, dříve to bylo běžné, ale dnes je to s ohledem na výnosnost (negarantovaná, a obecně nic moc) a likviditu (často desítky let) takového pseudospoření už asi trochu mimo. Ale když to lidi pořád chcou, proč ne.

On si totiž skoro nikdo neuvědomuje časovou hodnotu peněz. Na konci pojištění sice člověk často dostane něco "zpátky", ale jedná se o peníze s budoucí hodnotou, které si předplatím tím, že to toho rvu peníze dnešní. Když budu tuto sumu spořit/investovat jinak (produkty k tomu primárně určenými), tak budu mít rozhodně lepší likviditu a s velkou pravděpodobností i lepší výnos. Ale to už je asi na jinou debatu ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšu, nejsem přítelem spoření přes pojistky, pojistka má krýt rizika, ne spořit. Ano, dříve to bylo běžné, ale dnes je to s ohledem na výnosnost (negarantovaná, a obecně nic moc) a likviditu (často desítky let) takového pseudospoření už asi trochu mimo. Ale když to lidi pořád chcou, proč ne.

On si totiž skoro nikdo neuvědomuje časovou hodnotu peněz. Na konci pojištění sice člověk často dostane něco "zpátky", ale jedná se o peníze s budoucí hodnotou, které si předplatím tím, že to toho rvu peníze dnešní. Když budu tuto sumu spořit/investovat jinak (produkty k tomu primárně určenými), tak budu mít rozhodně lepší likviditu a s velkou pravděpodobností i lepší výnos. Ale to už je asi na jinou debatu ....

ano ano, tam to kryje aj tie rizika pokial viem:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to tak nějak jak říkáš, u životních pojistek máš tzv. technickou úrokovou míru,čili smluvně garantované minimální zhodnocení

peněz,které jsou v pojistce určené jako spořící část ta se pohybuje kolem 2,4%,průměrné zhodnocení před krizí se pohybovalo kolem 7%.Samozřejmá nevýhoda je,že si pojistku platíš do 60let (aby se mohl uplatnit daňový odpočet) a to většinou znamená,že ty prachy dostaneš až za dlouho.Když řeším životku tak je to většinou proto,že klient chce zajistit rodinu kdyby se mu něco stalo at už smrt,vážné onemocnění nebo úraz.Pak dělám ješte stavebko,to vychází ještě tak nějak rozumně (hlavně když klient má zájem o úvěr) a penzijní připojištění,ale doporučuju ten nejnižší vklad 100kč,protože stát přidává 50kč - za 30let pak dostane zhruba 3násobek postupně vkládáných peněz což vypadá opticky docla dobře (po 100kč měsíčne během 30let vloží 36 000 kč a dostane cca 100 000kč) což za těch 30let může být hodnota 2piv,ale zase kilo měsíčně nikoho nezabije a člověk má pocit,že mu stát aspoň něco dává - samozřejmě stát už uvažuje,že to krouhne stejně jako krouhl dřív stavební spoření.Jako nejlepší investici co se týká pojištění vidím investici přímo do pojišťovny jako takové,nedávno přes naši společnost šlo 150mega za neuvěřitelný měsíční úrok...jestli se Vám podobná částka nudí na účtu tak se ozvěte,stojí to fakt za to.

Co se teď jinak docela uzavírá je produkt od ČPP - Garant kde je jednorázový vklad min 100 000,- na dobu 4 let úročený roční sazbou 4,2 % ročně.

Editováno: , autor: Tomáš Boček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsou možnosti spoření nebo investování neskutečné, problém je v tom, že finanční gramotnost je u nás zoufalá a lidi se o své peníze absolutně neumí starat, znalosti končí max. u mediálně razantně propagovaného SS nebo PP a pak je riziko, že jim někdo prodá produkt, kterému v podstatě nerozumí a není pro ně vhodný. Neexistuje obecně "nejlepší" produkt pro všechny, vždycky je to jen o 3 věcech - riziku, výnosu a likviditě. A proti tomu jde složené úročení inflace....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

no taky se přidám, tak před půl rokem jsem měl brigádu v call centru a obvolával jsme lidi co maj účet u český aby si to zřídily. rozhodně doporučuju tyhle věci řešit osobně a s papírem v ruce protože plnění tohoto pojištění má takovejch záludností že je dost velká šance, že lidi to platit budou ale česká pak už ne. jak nás v tom centru učili ,, co neřekneš to není lež,, tzn jedna z otázej byla jste zdráv (zakázáno rozvést do vět) myšleno: pokud pravidelně užívá léky, máš chron onemocnění slabý srdce atd tak vás utřou jak psy a jdou dom,protože zdráv není ale kdo si to uvědomí když je to součástí jeho života, protože maj souhlas vyžádat si kartu lékaře a jdou po tom,aby nemuseli platit nic. navíc se v bance podepisuje že se nedaj informace 3 osobě,ale to je ošetřenej kec, call centrum byla uplně jiná společnosti a měl jsme po ruce jména adresy tel čísla a mnohdy i rodný čísla. po téhle zkušenosti jsem to v call zapíchl a šel radši jinam, tam to hezky smrdělo. a k těm 3 osobám - neřešte to, delaj to všichni jen když jsem volal produkt český tak jsme se představil jako jejich pracovník, nebo O2, bo něco jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to'sysa':

To bych viděl jako právně napadnutelný únik důvěrných informací (obzvláště R.Č.)!

No co jsem sledoval nějaké kauzy ohledně tohoto,tak pokud neprokáže osoba jejíž údaje unikli,nějakou škodu nebo újmu,tak se to moc neřeší,max. padli nějaké pokuty cca 50 000kč za neoprávněné nakládání nebo porušení mlčenlivosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

oni maj tohle moooc dobře ošetřený, ale každej kdo ti odněkud volá není na 90% zaměstnanec firmy kterou reprezentuje,ale brigádník v call centru,který se o tohle staraj, nicméně pokud ti někdo zavolá a ty se zeptáš odkud, tak je interně nařízený lhát a tvrdit,že seš zaměstnanec těch co ti danej produkt nabídnou a 100% lidí se v takovymhle hovoru nepídí po tom jestli volá zaměstnanec call centra xxx nebo např call centra český spořitelny. A nenaděláš nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...