Přejít na obsah

Zakaz blikani před policií


zdeno77

Doporučené příspěvky

Mirek Dušín? těší mě, mé jméno je prase

Jirik: nikde tu nevidim, že by si někdo stěžoval na to, že se měří 90ka v místě, kde jde jet 150. motáš do sebe věci, který nesouvisí

ano, já klidně jedu mimo město 150, když někde hlídka měří, blikám na ostatní, stejně jako blikaj oni na mě (ono upřímně, stejně ten kdo bliká nepozná, jestli ten naproti jede 90 nebo 120, takže ani neví jestli mu tim pomůže), počítám s tím, že porušuju zákon.

ad měření v obcích- já už jsem teda dlouho neviděl, že by měřili hned za značkou nebo někde na 40tce, ale ve městě ať měří, tam si víc jak 60 netroufnu a hrozně mě baví, když někoho na státovce předjedu a on mě potom v 80ti předjede ve vesnici a ještě blbě čumí.

Nikde jsem nepsal, že mluvím jen k tobě, reaguju na příspěvky zde jako takové. A že motám dohromady něco, co spolu nesouvisí? To sorry, ale tvá myšlenka mi nějak uniká, co jako s čím nesouvisí?? Jo a na rozdíl od tebe si myslím, že nikdo z nás tady není kompetentní k tomu řešit, jak je který úsek přehledný a kolik se na něm dá max. jezdit. Nějak si pořád myslím, že i na těch tvých úsecích platí předpisy..nebo to taky spolu nesouvisí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježiš Jirko, hoď se do klidu prosim. jestli takhle řešíš pravidla i za volantem, tak musíš mít docela infarktový cestování, když vidíš, co se kolem tebe děje...

mě je fuk kde kdo měří, 50 dodržuju, a jinak počítám s postihem.

at si každej jezdí jak chce a neohroužuje nebo neomezuje u toho ostatní, ty můžeš bejt naprosto klidnej, většinou se pohybuju na uplně jiných trasách než ty, takže pravděpodobnost, že se setkáme na silnici je nula. jezdim docela dost často a proto je ta 90ka na drtivý většině úseků brutální...

peace

edit: úprava zbytečných emocí

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mirek Dušín nejsem a snažím se jezdit dle předpisů....ne jako Ty!!! Jen pro zajímavost, jezdím max +10 km navíc nad limit na dané silnici a ne jako Ty na 90-tce 150 :doh

Kurňa tak jezdíš podle předpisů nebo ne? +10km navíc není podle předpisů, o plus 10km navíc není v zákoně ani tečka.

Pánové co tady ukazujete jak jste "mravní" soudně se zamyslete jestli to je opravdu mravnost, nebo jen blbá póza.

Blikám je to bezpečnější, jede auto co nesvítí, zablikám a ono se mu většinou rozsvítí, může se stát, že budeš předjíždět v lese, pojedou rozsvícená auta a mezi nima jedno tmavší nerozsvícené, můžeš se dostat do hodně nebezpečné situace a tehdy bys byl opravdu rád, kdyby na toho vola někdo zablikal a jemu se rozsvítilo. Stejné je to s rychlostí, zablikám auto zpomalí a nehamtá na to na poslední chvíli, když spatří radar. Přesně tak blikám, když je někde problém na silnici, odstavené auto kdy by ho nikdo nečekal, děti u silnice...

A poslední kde blikám je když vidím v obci u rušného přechodu nebo u školy, když se tam evidentně řítí "střelec" tak zablikám a on zpomalí protože se lekne, že se tam měří.

Takže zrovna například Vorlajzovy důvody neblikání mi připadají česky sobecké a škodolibé, ale s bezpečností to nemá vůbec nic společného.

Nevidím v zablikání nic co by se dalo označit jako maření úředního výkonu (jak to nazývají), protože já jim v tom vlastně pomáhám, smyslem měření rychlosti je zvýšení bezpečnosti vynucením dodržování rychlostních limitů a já jsem dokonce rychlejší než ti u radaru (pirát zpomalí ještě před příjezdem k radaru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale tady přeci nejde o to jestli blikám nebo neblikám, tady jde o to, abych blikat nemusel... ;) asi jsem to napsal blbě... nechci bejt škodolibej, ale na druhou stranu... proč nedat policii šanci, aby pokutovala nějakýho vola co to valí obcí... jinak dělám přesně co ty... když to někdo valí a neměří, tak blikám tak zběsile, že vidím ve zpětným zrcátku jak mu svítí brzdový světla... na konci vesnice asi padají na mou hlavu samý pěkný slova :kol-98: dnes jsem jel asi 40 km a nesvítilo 8 aut... na všechny jsem blikal, rozsvítili 2, zamávali 3 a ty zbylí 3 si mě ani nevšimli :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa tak jezdíš podle předpisů nebo ne? +10km navíc není podle předpisů, o plus 10km navíc není v zákoně ani tečka.

Pánové co tady ukazujete jak jste "mravní" soudně se zamyslete jestli to je opravdu mravnost, nebo jen blbá póza.

Blikám je to bezpečnější, jede auto co nesvítí, zablikám a ono se mu většinou rozsvítí, může se stát, že budeš předjíždět v lese, pojedou rozsvícená auta a mezi nima jedno tmavší nerozsvícené, můžeš se dostat do hodně nebezpečné situace a tehdy bys byl opravdu rád, kdyby na toho vola někdo zablikal a jemu se rozsvítilo. Stejné je to s rychlostí, zablikám auto zpomalí a nehamtá na to na poslední chvíli, když spatří radar. Přesně tak blikám, když je někde problém na silnici, odstavené auto kdy by ho nikdo nečekal, děti u silnice...

A poslední kde blikám je když vidím v obci u rušného přechodu nebo u školy, když se tam evidentně řítí "střelec" tak zablikám a on zpomalí protože se lekne, že se tam měří.

Takže zrovna například Vorlajzovy důvody neblikání mi připadají česky sobecké a škodolibé, ale s bezpečností to nemá vůbec nic společného.

Nevidím v zablikání nic co by se dalo označit jako maření úředního výkonu (jak to nazývají), protože já jim v tom vlastně pomáhám, smyslem měření rychlosti je zvýšení bezpečnosti vynucením dodržování rychlostních limitů a já jsem dokonce rychlejší než ti u radaru (pirát zpomalí ještě před příjezdem k radaru)

presne takhle jsem to myslel, lepe bych to asi nevystihl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa tak jezdíš podle předpisů nebo ne? +10km navíc není podle předpisů, o plus 10km navíc není v zákoně ani tečka.

Pánové co tady ukazujete jak jste "mravní" soudně se zamyslete jestli to je opravdu mravnost, nebo jen blbá póza.

Blikám je to bezpečnější, jede auto co nesvítí, zablikám a ono se mu většinou rozsvítí, může se stát, že budeš předjíždět v lese, pojedou rozsvícená auta a mezi nima jedno tmavší nerozsvícené, můžeš se dostat do hodně nebezpečné situace a tehdy bys byl opravdu rád, kdyby na toho vola někdo zablikal a jemu se rozsvítilo. Stejné je to s rychlostí, zablikám auto zpomalí a nehamtá na to na poslední chvíli, když spatří radar. Přesně tak blikám, když je někde problém na silnici, odstavené auto kdy by ho nikdo nečekal, děti u silnice...

A poslední kde blikám je když vidím v obci u rušného přechodu nebo u školy, když se tam evidentně řítí "střelec" tak zablikám a on zpomalí protože se lekne, že se tam měří.

Takže zrovna například Vorlajzovy důvody neblikání mi připadají česky sobecké a škodolibé, ale s bezpečností to nemá vůbec nic společného.

Nevidím v zablikání nic co by se dalo označit jako maření úředního výkonu (jak to nazývají), protože já jim v tom vlastně pomáhám, smyslem měření rychlosti je zvýšení bezpečnosti vynucením dodržování rychlostních limitů a já jsem dokonce rychlejší než ti u radaru (pirát zpomalí ještě před příjezdem k radaru)

Nejde o pózu....pokud jedeš např. na 90-tce 100 tacho...takže když připočtu odchylku tachometru a nepřesnost měření radaru...tak jsem na svojí 90-tce.....ale koukám že Ti spíš vadí moje +10 km než že tu někdo mastí na 90-tce 140-150 km/h....hlavně že všichni kritizujeme motorkáře, že jezdí jak blázni...copak asi dokáže s autem ve 150 když mu rupne guma nebo mu do cesty vběhne zvíře....prd... jinak s tím problikáváním s Tebou souhlasím.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o pózu....pokud jedeš např. na 90-tce 100 tacho...takže když připočtu odchylku tachometru a nepřesnost měření radaru...tak jsem na svojí 90-tce.....ale koukám že Ti spíš vadí moje +10 km než že tu někdo mastí na 90-tce 140-150 km/h....hlavně že všichni kritizujeme motorkáře, že jezdí jak blázni...copak asi dokáže s autem ve 150 když mu rupne guma nebo mu do cesty vběhne zvíře....prd... jinak s tím problikáváním s Tebou souhlasím.....

Takhle je to v pořádku já jezdím cca rychlostní limity podle navigace, takže tachometrově taky rychleji. Ale nejsem svatoušek na okresce to taky roztáhnu na cca 110-115 skutečných (120-130 tachometrových) a kdybych jezdil lepším (výkonnějším)autem tak asi i rychleji. Pochopil jsem to tak, že jezdíš 50+10 skutečných. Proto ta poznámka. A jinak máš pravdu míň mi vadí rozjeté moderní auto s kvalitními brzdami, než plečka co jede +10km/h a za volantem sedí mistr světa v blbosti. Neber to na sebe tam to bylo špatným výkladem rychlostí. S ruplou gumou no, je to kus od kusu moderní udržované rychlé auto má gumy dobré, stará plečka se dá předpokládat, že má i gumy na vyliž a tam platí, že mi vadí i +10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby praskla guma, kdyby mi před auto spadnul meteorit, kdyby mi 50m před autem začalo přes silnici přebíhat stádo zběsilých muflonů...kdyby, kdyby, kdyby...

to bys nemoh ráno ani vstát z postele, protože co kdyby se pod tebou propadla podlaha?

jestli jsi to pochopil tak, že vylítnu z vesnice a nasadím 150, pak pánbů s tebou :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pane bože s Tebou je ale pořízení.....nejde o to jak meleš kdyby kdyby ....ale o skutečnost...pořád nedokážeš přijmout fakt, že jezdíš a teď už to napíšu..jako prase...a já jen doufám, že jezdíš co nejdál od míst kde se pohybuju....už na Tvoje příspěvky nebudu reagovat....a jen se modli aby Ti opravdu v těch 140 nerupla guma.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marku, Marku, kdyby sis to přečetl ještě jednou, bez nervů a bez emocí, tak bys pochopil, že to moje "kdyby" byl ironickej příspěvek na tebe, protože s teoriema "kdyby" jsi přišel ty. to je první věc.

a druhá věc- ty absolutně netušíš jakým stylem a způsobem jezdim, jestli někoho ohrožuju nebo omezuju. to že jsem napsal, že jsem schopnej jet na státovce 140-150km/h neznamená, že vyjedu z vesnice a okamžitě to nasazuju. všichni kromě tebe to tady pochopili a ty z toho vytváříš hrozný drama. běžně jezdim mezi 110-130 a to naprosto plynule, nikoho neomezuju, ani neohrožuju. a neboj, tebe taky určitě ne.

a poslední věc- že nejsem schopnej přiznat, že jezdim jako prase? kde? já to přiznám, pokud je pro tebe prasecká jízda taková, která je o něco rychlejší než dovoluje zákon. pro mě je teda prasecká jízda něco uplně jinýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jedu po prázdné dálnici 160km/h tak jsem pirát? Či když jedu po prázdné okresce 120 tak jsem taky pirát?

Takhle se to přece nedá říci, i když média to takto prezentují. Já tedy nevím jak vy ostatní, ale pro mě je pirátem, hovadem atd. řidič, který nebezpečně předjíždí na nepřehledných místech, dělá riskantní manévry a tím ohrožuje sebe (to budiž ať se třeba zabije), ale hlavně ostatní.

Řidič, který jede nad limity také riskuje, ale rozhodně ne takovou měrou jako řidič předjíždějící před horizontem.

Hrát na kdyby je kravina, poněvadž KDYBY člověk myslel na to, co se může stát, tak sedí doma zavřený v kumbále podělaný strachy, protože co kdyby na něho třeba spadlo letadlo. Avšak je dobré, občas popřemýšlet nad tím co se může stát a uvědomit si všechny rizika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to těžky.Taky občas zablikám na protijedoucí vozidlo ale blikám hlavně při bouračkách jako upozornění že se něco děje aby zpomalili.Jinak všichní máte kousek pravdy.Každopádně jak píše Vorlajz z 50 km rychlosti se brzdí jinak než z 90.Jezdím 17 let a pořád mám respekt z volantu.Jakmile člověk ztratí půd sebezáchovy tak dřív nebo později udělá průser-můj názor.Roman.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Já taky neblikam jen na hlidku, ale upozornuju na ner.svetla,na bourčky, blikani považuju za dobrou komunikaci mezi řidiči.Blikam dost často,a i na mě často bliknou a sem jim vděčny :worthy

Reknes ze si neblikl a oni se naserou ze se s nema hadas a zacnou prolezat vsechny papiry a vybavu a kde co, jen aby neco nasli... Ono to je tezke.

Ale taky budu blikat smerovkama, jak uz tu nekdo rekl. Dost chytry napad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já blikám vždycky a hodně. Jak už tady jiní psali, blikám nejan na radar. Taky nejezdím podle značek, ale podle situace. Takže pro některé jsem prostě pirát a nevím co ještě, když jedu třeba 160 po prázdné okresce.

Sám jsem vděčnej když mně někdo upozorní na radar. jinak využívám databáze radarů na navi, to je super. Aškoliv jezdím denně nad limity, tak díky ostražitosti bez bodu.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reknes ze si neblikl a oni se naserou ze se s nema hadas a zacnou prolezat vsechny papiry a vybavu a kde co, jen aby neco nasli... Ono to je tezke.

Ale taky budu blikat smerovkama, jak uz tu nekdo rekl. Dost chytry napad...

Tak směrovky jsou fajn..hlavně s nimi blikej, když budeš mít auta za sebou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...