Přejít na obsah

Rachot Motoru 1,9TDI (77kW)


Martingeff

Doporučené příspěvky

karlos tu kdysi psal něco o nějaký vymezovací kladce, kam se má kápnout maličko oleje na ložisko, jinak se ráda seká, bo co...buď v této sekci, nebo v motoru (1.9, nebo 2.0TDi)

Tak včera mně navštívili odborníci (2mechanici) z autorizovaného servisu Škoda a pohmatem určili závadu jako napínací kladku. Rozmontovali mně půlku motoru (palivovej filtr, hadice od turba, dražáky atd.) vyměnili kladku vše složili zpět.

Nastartoval jsem auto a rachot snad ještě větší než před odbornou opravou..:-)).

Takže už týden nejezdím a odborníci ze Škodovky hledají závadu. Dnes rozebírají alternátor - prý by to mohli být ložiska.

Tak jsem zvědavej jestli mně to po týdnu dají do pojízdného stavu. Hlavně, že si nezapomenou při servisní prohlídce (dělali mně jí minulej týden) naúčtovat 160,- Kč jako záruku mobility..:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsou amatéři.Je problém sundat drážkovaný řemen a nastartovat????Tím alespoň vyloučí volnoběžku,kladku.Jinak píšeš z levé části.Tam žádné kladky ani altík není(pokud tedy víš,jak se strany u motoru určujou).Pokud je to opravdu z levé,soustředil bych se na setrvák,spojku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsou amatéři.Je problém sundat drážkovaný řemen a nastartovat????Tím alespoň vyloučí volnoběžku,kladku.Jinak píšeš z levé části.Tam žádné kladky ani altík není(pokud tedy víš,jak se strany u motoru určujou).Pokud je to opravdu z levé,soustředil bych se na setrvák,spojku

Levou stranu motoru myslím když zvednu kapotu a koukám do něj (strana kde je nádržka ostřikovačů a palivovej filtr).

Když sedím v autě tak je to na straně spolujezdce..(v pravo):-)).

Musím říct, že když jsem měl starou Octavii 1,8 110 kW - benzín neměl jsem ani jedinou závadu na motoru za celou dobu používání. Najel jsem s ní 190 tisíc a v pohodě.

Pouze mně odešlo čidlo ABS a to postupně na všech kolech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsou amatéři.Je problém sundat drážkovaný řemen a nastartovat????Tím alespoň vyloučí volnoběžku,kladku.

Tak jsem dnes mluvil s mechanikem co mně opravoval alternátor a prý ten rachot způsobovalo jedno z ložisek(to blíž ke kladce). Pokud to dobře dopadne tak mně dnes alternátor a vše ostatní namontují zpět.

No uvidím jestli se o víkendu zase svezu oktávkou..:-)) lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám zase motor v pořádku a dnes ráno jsem se po dlouhé době svezl do práce..:-))).

Závada dle mechanika byla - vadné ložisko v alternátoru a následkem toho poškozená i volnoběžka.

Vyměnil jak ložisko tak volnoběžku vše smontoval a auto jede jako nové.

Děkuji mechanikům z autorizovaného servisu Škoda, kteří mně opravili auto v neděli (ve svém volnu).

Týden jsem ho měl odstavené než sehnali potřebné díly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
Ahoj nevíte někdo co může být příčinou podivného drnčení v levé části motoru (někde v místě napínací kladky)?? Dělá to pouze při studeném motoru, když se ohřeje je to OK. Že by zrovna ta napínací kladka nebo alternátor??

Stejný problém jsem řešil,hluk a vibrace napínací kladky(1-2 cm) najeto 136000 km, v servisu vyměněna volnoběžka na alternátoru, placeno 2146,- a je klid, napínací kladka se téměř ani nehne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Stejný problém jsem řešil,hluk a vibrace napínací kladky(1-2 cm) najeto 136000 km, v servisu vyměněna volnoběžka na alternátoru, placeno 2146,- a je klid, napínací kladka se téměř ani nehne.

Zdravim ... nevím jestli mam uplně stejný problém...Ale když nastartuju auto studené, tak chvilku běží normálně na volnoběh a po chvilce se tam ozývají divné zvuky, nevím jak bych to měl popsat (nejsou pravidelné, je to takový drnčení).

Když otevřu kapotu, tak to slyšel přes ten motor neni, ale nejvíce je to slyšel u předního kola řidiče.

Myslíte, že by se mohlo jednat o stejný problém??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Mohl by si nekdo poslechnout video, ktere jsem prave nahral a potvrdit mi, ze je to spatna volnobezka? Nebo by toto mohl delat spatny napinak? Jedna se o takove klepani nebo drnceni, rekl bych, ze od drazkoveho remene. Nejvice je to slyset od 15. sekundy videa a potom ke konci.

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...