Přejít na obsah

10 000kc za zapsani auta?


ziza

Doporučené příspěvky

velmi zajímavé téma :)

Já jsem rozhodně proti těmto poplatků u aut starých 10 let! Jediný na co se má dohlížet je STK (a to i dovozová). Je stále hodně lidí na vesnici, kteří mají měsíční plat do 10tis tak mi ukažte když mají živit děti a platit energie a údržbu bydelní jak našetří každých 10 let na nové auto.

Mě se to osobně týká skoro všech aut mimo Fabky. Oktávka bude mít za rok 10 let a Felicie je teď 11 let stará. Oboje auta jsou bez koroze, všechny perfektně brzdí, jedou a stav podvozku je v pořádku. Pneu mají nové, tak nechápu proč platit za taková auta aby se vyřadila z provozu. Emisema prošla taky a s rezervou!

Uznávám že např. Š120 nebo hoodně Favoritů jsou shnilé na prach, ale to je na lidech s čím chtějí jezdit - STK jim má sebrat techničák a je pokoj. Pokud ale jsou inzeráty za za 2-3tis udělá někdo STK bez přítomnosti vozu, tak nepůmůže ani tento předpis (ba naopak lidi kteří nemají na nové auto raději budou uplácet něž aby si na rok koupili např. Felicii, která už zase bude spadat do aut víc ja 10 let starých).

s-talker: docela by mi zajímalo, jak bys koupil nové auto pokdu bych měl podprůměrný příjem a musel jsi řešt například bytovou situaci. I když budeš mít např. 20tis měsíčně a budeš platit hypotéku, živit přítelkyni (či manželku) na mateřské, denně dojíždět do práce cca 70km, tak budeš rád za 10 let staré kombi TDI s klimatronikem které bude v dobrém technickém stavu (a vyměníš to až se přestane být spolehlivé) než za novou Fabii 1.2 bez klimačky kam vedle kočárku už nedáš ani nákup ;)

Poplatky bych klidně zavedl, ale nechal bych to až pro vozy, ketré jsou starší jak průměrný věk vozového parku (tyto vozy stejně většinou jdou na ekologickou likvidaci, protože je už nikdo nekoupí), ale poplatek za 10 let staré auto je naprostá píč...na :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

janjoy: ja psal ze 10let ne ale 15 ano. A vysi poplatku by stanovili na STK...pokud by to auto bylo v takovem stavu, ze projde absolutne na vybornou tak dopaltek nula....pokud by slo videt ze majitel se staral aby prosel, ale auto je v hroznem stavu tak bych dal poplatky, ale vlastne co to resime, vsak lidi si technickou kupujou a kupovat budou, tak by si akorat koupili i zruseni poplatku....uplne sem na tohle zapomel, v tom pripade jsou poplatky na nic, protoze je budou chtit jen po tech, kteri nemaji na uplatky :feve: na vsechno se musime koukat z vice stran a nekdy je tezke rict ze to bude tak ci onak a stejne to je k nicemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve své podstatě jsou poplatky zbytečné kdyby fungovalo STK. Pokud auto projde, tak je vše OK, pokud má závady, tak odstranit nebo zakázat provoz a auto nechat zlikvidovat.

Spíše bych zpřísnil kontroly a hlavně dokled nad STK, ale výsledkem by bylo, že auta ve špatném stavu by protokol stejně měli OK (za poplatek bokem), ale naše spoilery, dodatečné xenony... by jsme museli sundavat. Na fotkách se neschovají narozdíl od koroze nosných částí, špatných tlumičů a brzd :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler: bohužel ne každá rodina má přijem převyšující 30 tisíc měsíčně... to cos napsal je fakt ubohý! přál bych ti se potkat s těmi problémy, že stavíš barák a máš rodinu, manželka na mateřský a ty bys měl příjem 18... Tady se pozná ta správná arogance... Ty woe, mě jebne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mischicka: No to je zajimavy... "predjizdet jak s novym autem". A co kdyz to bude fobia s htp? :) Co tim chces presne rict? Prece novy ≠ rychly :)

Jen jsem si vzpomněl na včerejší D1 a některé "závodníky" a jejich vraky (ne nutně dovezené ze zahraničí). Nové neznamená rychlé, ale minimálně bezpečnější, když to zrovna není economy verze nějaké lowendové automobilky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler: bohužel ne každá rodina má přijem převyšující 30 tisíc měsíčně... to cos napsal je fakt ubohý! přál bych ti se potkat s těmi problémy, že stavíš barák a máš rodinu, manželka na mateřský a ty bys měl příjem 18... Tady se pozná ta správná arogance... Ty woe, mě jebne!

SOUHLAS ! ..stavet barak s turnovskejma vejplatama a jeste mit rodinu to je ekonomicka sebevrazda...natoz lizovat nove auto...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler: bohužel ne každá rodina má přijem převyšující 30 tisíc měsíčně... to cos napsal je fakt ubohý! přál bych ti se potkat s těmi problémy, že stavíš barák a máš rodinu, manželka na mateřský a ty bys měl příjem 18... Tady se pozná ta správná arogance... Ty woe, mě jebne!

Je to OT ale neda se nereagovat. Hold pokud jsem se rozhodl stavet barak a mam rozpocet nasponovanej, tak si nenadělam děcka a tim padem manzelka nemusi byt na materske. Je to vse o prioritach a ne se snazit vsechno zvladnout dohromady a jeste k tomu si koupit nejakou plecku. Mimochodem je to trochu hazard jezdit s detma v nejakem zrezavelem fáčku ci felde nemyslis?

Bud chcu barak a pak teda musi vyroba deti pockat az se financni situace zlepsi a nebo zustanu bydlet v panclu a muzu si najebat deti jak ta cerna verbeš! Teda pokud nemas tech penez jak sracek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to OT ale neda se nereagovat. Hold pokud jsem se rozhodl stavet barak a mam rozpocet nasponovanej, tak si nenadělam děcka a tim padem manzelka nemusi byt na materske. Je to vse o prioritach a ne se snazit vsechno zvladnout dohromady a jeste k tomu si koupit nejakou plecku. Mimochodem je to trochu hazard jezdit s detma v nejakem zrezavelem fáčku ci felde nemyslis?

Bud chcu barak a pak teda musi vyroba deti pockat az se financni situace zlepsi a nebo zustanu bydlet v panclu a muzu si najebat deti jak ta cerna verbeš! Teda pokud nemas tech penez jak sracek :)

Ty tvoje nazory to je :ble , škoda slov!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bud chcu barak a pak teda musi vyroba deti pockat az se financni situace zlepsi a nebo zustanu bydlet v panclu a muzu si najebat deti jak ta cerna verbeš! Teda pokud nemas tech penez jak sracek :)

Tak tohle i kdyby bylo psáno ze srandy, tak nechápu, jak to může někdo napsat a radši nebudu ani psát, co si o tom myslím :kol-64:

Souhlasím s tou druhou větou, co napsal Matthes 26.9. v 8:59 :palec2:

Ale je to OT, takže to radši přejdeme a vrátíme se zpět k tématu ;)

Editováno: , autor: Tangerín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to OT ale neda se nereagovat. Hold pokud jsem se rozhodl stavet barak a mam rozpocet nasponovanej, tak si nenadělam děcka a tim padem manzelka nemusi byt na materske. Je to vse o prioritach a ne se snazit vsechno zvladnout dohromady a jeste k tomu si koupit nejakou plecku. Mimochodem je to trochu hazard jezdit s detma v nejakem zrezavelem fáčku ci felde nemyslis?

Bud chcu barak a pak teda musi vyroba deti pockat az se financni situace zlepsi a nebo zustanu bydlet v panclu a muzu si najebat deti jak ta cerna verbeš! Teda pokud nemas tech penez jak sracek :)

no on ten panelák je cenově skoro totéž co barák. Pokud se budou lidi řídit tvým receptem a nebudou plodit, tak to asi taky nedopadne úplně nejlíp, nemyslíš? Ono mít děcka nejde odkládat do nekonečna. A mimochodem to je v podstatě ten jediný úkol, který by měl každý v životě splnit. To je podstata existence.

A vůbec tenhle poplatek(jako řada jiných) je jen způsob jak získat více peněz, které si následně mohou mocní přihrát domů a svůj vliv dále posílit. Prostě to tak je, to už jsem dávno pochopil. Ať je u moci Franta nebo Karel, bylo to tak a bude. Kdo má prachy, má moc. Čím víc peněz, tím víc moci. Jen se to vždycky zaobalí do nějaké ideologie.

Marios: a píšu to jako někdo, kdo rozhodně nepatří do nízkopříjmových skupin, ba ani průměrných. Navíc to svědčí o tvé jisté hlouposti, protože právě bohatí potřebují nejvíc, aby se ti chudí množili a tvořili další chudé, kterých bude moc, aby se z nich dalo získat ještě více peněz.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to OT ale neda se nereagovat. Hold pokud jsem se rozhodl stavet barak a mam rozpocet nasponovanej, tak si nenadělam děcka a tim padem manzelka nemusi byt na materske. Je to vse o prioritach a ne se snazit vsechno zvladnout dohromady a jeste k tomu si koupit nejakou plecku. Mimochodem je to trochu hazard jezdit s detma v nejakem zrezavelem fáčku ci felde nemyslis?

Bud chcu barak a pak teda musi vyroba deti pockat az se financni situace zlepsi a nebo zustanu bydlet v panclu a muzu si najebat deti jak ta cerna verbeš! Teda pokud nemas tech penez jak sracek :)

Tak to zní, jako že je lepší si koupit kus šrotu neskutečně předraženýho než bydlet ve svým. docela síla a kravina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to OT ale neda se nereagovat. Hold pokud jsem se rozhodl stavet barak a mam rozpocet nasponovanej, tak si nenadělam děcka a tim padem manzelka nemusi byt na materske. Je to vse o prioritach a ne se snazit vsechno zvladnout dohromady a jeste k tomu si koupit nejakou plecku. Mimochodem je to trochu hazard jezdit s detma v nejakem zrezavelem fáčku ci felde nemyslis?

Bud chcu barak a pak teda musi vyroba deti pockat az se financni situace zlepsi a nebo zustanu bydlet v panclu a muzu si najebat deti jak ta cerna verbeš! Teda pokud nemas tech penez jak sracek :)

Ty woe to už si fakt děláš prdel ne??? To cos vyplodil za nesmysly, to fakt nemá hlavu ani patu! Seš asi kua vostrej týpek ne? Sorry, ale pokud tohle bylo třeba i napsáno ze srandy, tak sto kua posral!!! Tebe bych snad radši ani nechtěl potkat osobně, protože by to nemuselo dopadnout dobře!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marios má svět hodně zjednodušenej. Docela by mě zajímali i jeho další názory, poměrně jsem se nasmál.

Takže chlape, co bys dělal, kdyby tvá žena dostala od doktorů varování, že pokud nebude mít do roku až dvou dítě, nemusí ho mít vůbec. Dejme tomu, že pracuješ v místním zemědělském družstvu, bydlíš u rodičů v rodinném domku (vrchní patro ti tam nechaj) a nemáš káru. Nemaj ji ani tví rodiče. Potřebuješ rychle upravit vrchní patro tak, aby to dítě, pro který se normální člověk rozhodne (to zřejmě nebude tvůj případ, ale hypoteticky to zkus) mělo kde spát, takže si vezmeš půjčku na rekonstrukci. Z tý bezúčelný půjčky uděláš co:

a) půjdeš a koupíš si od kamaráda formana/dlouhou felinu, i když víš, že už je dost stará a má svoje mouchy, ale jezdí dobře

B) půjdeš a složíš větší akontaci, s vidinou dalších splátek navíc, aby sis mohl koupit desetkrát tak drahou fabii, jen proto, že se to někomu, jako je Marios nelíbilo. V tomhle případě riskuješ to, že ty splátky jednou neutáhneš a tvoje dítě nedostane takovou péči, jakou si zaslouží.

Tipuju tě na možnost c) nemít dítě, nebo ho strčit k adopci a koupit si minimálně fabinu. Tak co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo jste to nepochopili, mozna jsem to napsal moc ostre, ale stojim si za tim!! Svet zjednodusenej teda sakra nemam, ale vse si hodne dopredu planuju a snazim se vyhnout nenadalim situacim. S tim ze by moje pritelkyne dostala varovani od doktoru ze nemuze mit pozdeji dite na me nechodte a i kdyby tak to je zas otazka priorit a v tomto pripade by byla priorita to dite a bydleni by se muselo resit jinak, ale rozhodne ne tou extremni a nejankladnejsi variantou staveni... Se na me nezlobte, ale stavet pouze v pripade ze na to mam a nemusim se extra omezovat v dalsich ohledech. A ne nepatrim mezi bohatsi vrstvu lidi, jen jsem realista!

Dakie: Ja bitkar nejsem ale kdyz na to prijde, tak se umim pekne pobit!

century: jsem nikdy nenapsal

Woody: nazor je nazor, ze se s nim ti neztotoznujes je mi uplne fuk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je vidět, kdo neřeší peníze :p

Marios:

Člověk kterej nemá hodně peněz, tak s autem jezdí dokud není důvod ho vyměnit - tim nemyslim novej model v šopu. Pokud mam auto na ježdění vesnice + okolí, tak mi stačí felina dokud nereznou nosné části a je spolehlivá není důvod kupovat jiný auto. Vzhledem k reálné měsíční mzdě, která je ve většine krajích hodně pod republikovým průmerem se můžeš rozhodnout za jak dlouho uštříš na barák, když při tom budeš platit měsíčně nájem v paneláku. Asi jediné možné řešení je stavět a zároveň bydlet - tj. všechny prachy nacpat do baráku. Ale vzheldem k výši příjmu a ceně věcí na stavbu to trvá déle jak rok nebo dva. Tak během pár let ty děti někdy mít musíš, pokud nechceš bejt fort až ve čtyřiceti.

Abys ještě navíc moh odvézt nějakej materiál ze stavebnin, tak si na to kup novýho Superba nejlépe v kůži, hačni si do toho v monterkách a svojí měsíční mzdu dej na splátku za luxus káru, když tě na těch pár kilomterů který ujedeš stačí např. forman.

Když už tady řešíme vraky, vrátil bych se k tomu co jsem napsal v prvním příspěvku. 10 let staré auto je už Octavie a brzo bude i Fabie. Je dost zachovalých aut, které si lidi koupili na občasné ježdění -tj. do teď najeto tak 30-50tkm, pečlivě udržované... Proč by se za takováto auta mělo platit jako za vraky? Rád bych si přečet názory ostatních na tuto situaci. Sice Octavie, kterou mám doma má nejeto trošku víc, ale technický stav je jako u nového auta, bady a ABS to má - dle některých názorů je to vrak. Dyť nevyužiju ani spolehlivost auta a jeho antikorozní ochranu. Proč se zbavovat takovýchto aut (nebo lépe řečeno platit nesmyslné polatky)? Až bude motor vyběhaný, karoserie zrezlá a podvozek KO, půjde auto do šrotu, ale pokud je vše v pořádku, nevidím důvod! Podobné poplatky jsou jen pro tahání peněz z lidí. Jediná obrana je důsledná kontrola na STK. Vžyť např. nekvalitně opravená bouračka může i z pár let starého auta udělat nekontrolovatelný šrot na silnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...