Přejít na obsah

Právní pomoc


Petik

Doporučené příspěvky

Koupil jsem Superba 2.8 a po ujetí cca 90km se mi rozsvítila kontrolka elektroniky motoru - zajel jsem do autorizovaného servisu Škoda, kde mi zjistili, že je závada na katalyzátoru - oprava 30tis. Zajel jsem tedy do bazaru, kde jsem auto koupil a tam dávali ruce pryč, že se na takovéto závady jimi poskytnutá záruka nevztahuje. Že se jedna o opotřebení (najeto 95tis km, r.v. 12/2004). No co naplat - hádal jsem se s nimi, ale melou si svoje... Nicmeně naměřili hodnoty výfukových plynů a že to pošlou do Škodovky v rámci kulance do 100tis km. Nyní čekám, jak se vyjádří Škoda auto.

Pokud Škodovka řekne, že opravu neuhradí, jaké mám ze zákona nároky ? Po vymazání závady znovu cca po 150 km naskočí. Nemusím snad vyjádřit velkou pravděpodobnost objevení závady již před prodejem... Nicméně v době prodeje závada nebyla...

Bazar je součástí autorizovaného prodejce a servis Škoda Auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co? Nemusíš jim dokazovat, že o tom nevěděli. Musíš dokázat, že se jednalo o skrytou závadu. Což by neměl být zas takový problém.

Akorát, když se k tomu postavili hnedle takhle je otázka jestli se k tomu někdy postaví čelem.

Soudit se je naprd.

Akorát si myslím, že je to už v prdeli. Protože jsi to už opravil.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co? Nemusíš jim dokazovat, že o tom nevěděli. Musíš dokázat, že se jednalo o skrytou závadu. Což by neměl být zas takový problém.

Akorát, když se k tomu postavili hnedle takhle je otázka jestli se k tomu někdy postaví čelem.

Soudit se je naprd.

Akorát si myslím, že je to už v prdeli. Protože jsi to už opravil.

Opraveny to jeste neni - bazar to řeší se Škodovkou, takže se zatím čeká na jejich vyjádření... Auto jezdi ok - pry by se to projevilo na emisich...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opraveny to jeste neni - bazar to řeší se Škodovkou, takže se zatím čeká na jejich vyjádření... Auto jezdi ok - pry by se to projevilo na emisich...

Dnes vyřešeno - ŠKODA AUTO přidá 50% a část ješte bazar - zbytek jde za mnou... Ale lepší než drátem do oka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Co by člověk něčekal - katik vymenen a druhy den se opet rozsvítila kontrolka - na Vagu pise ta sama zavada. Co ted ? Servis mi rekl, ze je v pr... druhej katik a ze to bude stat dalsich 35tis :aggressive:

Ted jen jak jim dokazat, ze vymenili ten spravny katik nebo nevim co s tim... Mi pripada ze si ze me delaj normalne dobrej den... Clovek si koupi novy auto a abych do nej musel narvat hned 70tis to se mi teda vubec nelibi... Poradite nekdo.

Pripominky "vrat auto" nepiste - piste JAK !!! Dle pravniku to neni tak jednoduche, jedna se o ojete auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je snad normálně na reklamaci té opravy, ne?

(Jinak nové auto nemáš ani omylem, vždyť to bude za 14 dní čtyřleté)

No hadal jsem se s nima jak pes, ale oni si pořád tvrdí svoje - že ten katík co ho vyměnili byl špatnej a náhodou se zrovna podelal i ten druhej... Asi to budu muset rozmáznout trochu víc, aby s tim neco udelali - Škoda auto, právníci, media ... ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou, podělal, přece životnost katu není 14 dní a opravu dělali oni, takže měli odstranit i vše kolem co by ho mohlo zničit, takže je to na jejich triko, bez debat.

Kdysi mi prasklo po týdnu sklo co mi ve škodovce nalepili, dvě hodiny chodil chlápek s lupou a hledal tečku od kamene, než uznal, že to asi nelepili blbě - prasklo když jsem sjížděl přes menší terénní nerovnost a auto se nejspíš lehce zkřížilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Situace se změnila - opravdu vymenili ten druhej katik než co měli vyměnit ! Autorizovaný servis. Jeste meli takovou drzost to vsechno zapirat a zprvu chtit po mě dalsich 35 tis za druhej katalyzátor. Ted, kdyz jsem jim oznamil ze uz vim a mam potvrzeno jiným servisem že skutečně vyměnili druhou stranu než měli, tak přesto pořád zapírají, že o tom nic neví... No fakt mazec. Klokočka jede... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...