Přejít na obsah

Kompletní kola nebo přezouvat.


Turista

Doporučené příspěvky

Zdravím motoristy.

Jelikož jsem si pořídil novou Fabii/2007/ a jsem nováček, nemám skušenosti, chtěl bych přezout na zimní pneu

ale nevím jak se k tomu postavit. Je několik možností:

1. Objednat si na netu kompletní kola /zimní gumy již na disku/ cca.1700,- kus /Polaris/ a pak si je montovat na zimu sám.

2. Nechat přehodit v servisu původní letní gumy na zimní /které bych tam koupil/ na pův.disky a na jaře opakovat.

3. Nechat celou transakci na servisu - koupit tam gumy i ráfky a nechat si to přehazovat.

Snad je ještě nějaká možnost tak bych rád podiskutoval o možnostech.

Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co se týče mě,určitě pořídit plecháče a na nich mít zimáky. Jednak to přezuješ kdy chceš,nevyhazuješ peníze za pneuservis tj 2 ročně min 800 kč a to nemluvím o tom,že přezouvání pneumatikám neprospívá. Další věc je ,zkus jet teď necham někam přezout gumy,někde se objednává až týden -14 dní,takže ještě ty nervy s tím..... Já mám plechy v garáži a čekám až budou teploty tak okolo 5st....pak si to za chvilku v klidu přezuju sám -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar,

ja som to tiesil takto :

- objednal som si pneumatiky aj disky cez internet (kedze neboli komplety .. ale mozno ked dobre pokukas po nete komplety budu .. prip. v skoda servies mavaju komplety )

- nasledne dal do pneuservisu nahodit gumy na disky a vyvazit ...

- kolesa -- prehodil som sam ...

robim to tak preto lebo aspon mam pocit ze na aute obcas neco sam urobim ... :-)

inak by som mozno nechal prehodit v servise

summa sumarum . cez net objednas lacnejsie ... a jednoznacne odporucam mat komplety a menit tie .. nie prezuvat ...

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepší jsou komplety a přehodit si je sám, aspoň si člověk zkoukne, jak to za koly vypadá, zkontroluje...

Vyvážit- podle počtu najetých km. Mě to myslím bohatě stačí á 2 roky

Souhlasím, také jsem radši když si to prohlédnu sám.

Předešlé auto jsem měl ještě za minul.režimu - tedy před 20ti léty a když jsem si koupil teď Fabku

přesto při kontaktu s machaniky ve mně přetrvává jakási nedůvěra i když jsem si po revoluci myslel

o budoucnosti něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar,

ja som to tiesil takto :

- objednal som si pneumatiky aj disky cez internet (kedze neboli komplety .. ale mozno ked dobre pokukas po nete komplety budu .. prip. v skoda servies mavaju komplety )

- nasledne dal do pneuservisu nahodit gumy na disky a vyvazit ...

- kolesa -- prehodil som sam ...

robim to tak preto lebo aspon mam pocit ze na aute obcas neco sam urobim ... :-)

inak by som mozno nechal prehodit v servise

summa sumarum . cez net objednas lacnejsie ... a jednoznacne odporucam mat komplety a menit tie .. nie prezuvat ...

na netu jsem objednal komplet i s vyvazenim...jen jsem je prehodil misto letnich.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, mám rád svoje ložiska, proto doporučuji a ne jen já... vždy před přezutím kola vyvážit. Bo, když ty kola nechám před sezónou vyvážit, tak je to vždycky rozvážené.

A ještě - nikdy nevíš, jestli během ježdění nestratíš závaží a to potom ty ložiska jdou do kopru a nemusí to být ani cítit na volantu.

PS: nejsem mechanik pneuservisu -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na gumě označení pravá levá nenajdeš, ale je lepší je dávat vždy na stejné místo, při přezutí by ti je měli snad automaticky a všude označit bílým fixem.

Rovněž mám dvě sady, liťáky koupené jako komplet přes E-shop.

Vyvažuji klasicky před obutím, a třeba v sezoně před dlouhou cestou na dovolenou, prostě jak mě napadne. Ale ještě se mně nestalo, že by na mé kola musel v průběhu sezony mechanik přidávat olůvka, ale jistota je jistota a těch pár korun nikoho nezabije za vědomí, že neničíš ložiska, pneu a kdoví co ještě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen poznámka: gumy se nedávají na stejné m ísto, ale přehazují se přední za zadní, kvůli rovnoměrnému sjetí vzorku..pokud je budeš nechávat na stejným místě, tak na předku budeš mít vzorek např. 4mm a v zadu "třeba" 6 mm - auto s náhonem vepředu :-)...proto se takhle přehazují....jinak většina zimních kol mám na boku označem směr otáčení ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No poslední dobou se mně zdá, že současné moderní pneumatiky se již sjíždějí poměrně rovnoměrně, takže nutnost měnit kola z předku na zadek mně přijde už zbytečné. Možná záleží i na více okolnostech - styl jízdy atd.

Na zimákoch je samozřejmě šipka - zažil jsem, že mně pneuservis jednou obul dvě kola opačně! Ovšem nedalo se s tím jezdit, tak šup z5 do servisu a tam se divili, jak to mohli tak blbě obout.

Mimochodem - co používáte za pneu? Já jsem před třemi lety podlehl značce Dunlop a od té doby nic jiného. Na zimu mám Dunlop SP Winter Sport 3D a na léto Dunlop SP Sport 01 a jsem moc spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No poslední dobou se mně zdá, že současné moderní pneumatiky se již sjíždějí poměrně rovnoměrně, takže nutnost měnit kola z předku na zadek mně přijde už zbytečné. Možná záleží i na více okolnostech - styl jízdy atd.

Na zimákoch je samozřejmě šipka - zažil jsem, že mně pneuservis jednou obul dvě kola opačně! Ovšem nedalo se s tím jezdit, tak šup z5 do servisu a tam se divili, jak to mohli tak blbě obout.

Mimochodem - co používáte za pneu? Já jsem před třemi lety podlehl značce Dunlop a od té doby nic jiného. Na zimu mám Dunlop SP Winter Sport 3D a na léto Dunlop SP Sport 01 a jsem moc spokojen.

No gumy se Ti rovnoměrně nesjíždějí ani náhodou....rozdíl je samo v hnací a hnaný nápravě, ale i ve stylu jízdy to jo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No komu sa zjazdia gumy rovnako tak je ukrutne kludny sofer :D Ja som sice znamy tym, ze jazdim predpisovo, ale gumy co kolegovia zlykviduju za 40kkm som ja zlykvidoval za 20kkm. A to len preto, ze "prasacky" jazdim zakruty. A predne dostanu poriadne do tela. Minule som isel cez kopec a bola tam asi nehoda a boli stopy obtiahnute oranzovou kriedou. Dost som bol na vetvy, ked som videl ze mam tu kriedu na boku pneu. Takze som ju skoro vyzul, sakra :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...