Přejít na obsah

VAG: chyba 01314, HTP jede na 2 válce...


Wassermann

Doporučené příspěvky

Zdravím kolegové,

mám velký problém se svojí Fabií HTP 1,2 12V 47kW:

- pořád šlapala jako hodinky (najeto 76t km), ale před 2 dny zničeho nic prudký pokles výkonu, silné vibrace, rozsvícená kontrolka elektroniky motoru (oranžový kohout) a auto jelo (jestli se to tak dá nazvat) jen na 2 válce, motor nešel vytočit na víc jak 1800-2000 ot/min, volnoběh byl samozřejmě taky hodně rozkolísaný :help:

- protože normálně jezdím na lpg, přepnul jsem ihned na benzín, ale závada přetrvávala

- zastavil jsem, zkoušel jsem opakovaně několikrát vypnout motor a znovu nastartovat, ale problém byl pořád stejný, tak jsem se doslova odplazil cca 15 km domů na 2. a 3.rychlostní stupeň rychlostí 20-30km/h (víc to nejelo) a hodil auto do garáže

Druhý den, až motor zchládl, auto naskočilo a šlapalo jako hodinky, po vibracích, jízdě na 2 válce a kontrolce elektroniky motoru ani vidu, ani slechu :wacko: Pořádně jsem auto projel, ale zatím šlape.

Upaloval jsem tedy okamžitě do servisu na VAG v bláhové naději, že přece musí být v paměti závad uchována příčina tohoto extempóre, ale chyba lávky...

V hlavní paměti závad (doufám, že to říkám dobře a ne moc hotentotsky) nebyla závada vůbec žádná, v paměti závad v sekci přístrojový štít (palubovka) byla uchována sporadická závada s číslem 01314. Jenže taková závada prý podle škoda servisu vůbec neexistuje :wacko::076:help: :help: :help:

Nevíte prosím Vás někdo, co by číslo té závady mohlo označovat za problém nebo kde by mohla být chyba????

Veškerý pravidelný servis absolvovala Fabča vždy předpisově, svíčky byly měněny vrámci roční prohlídky při 62t km, nyní mám najeto 76t km, problém se vyskytuje jak při jízdě na plyn, tak i při jízdě na benzin, takže lpg jako možnou příčinu problémů jsem vyloučil...

Je krajně nepříjemné vědět, že se závada může kdykoliv opakovat a já můžu zůstat kdekoliv trčet a škoda servis si vůbec neví rady, kam sáhnout a co dělat... ;)

Jestli někdo máte s něčím obodobným zkušenosti nebo víte, v čem by mohl být zakopaný pověstný pes, tak prosím :help:

Editováno: , autor: Wassermann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V hlavní paměti závad (doufám, že to říkám dobře a ne moc hotentotsky) nebyla závada vůbec žádná, v paměti závad v sekci přístrojový štít (palubovka) byla uchována sporadická závada s číslem 01314. Jenže taková závada prý podle škoda servisu vůbec neexistuje :wacko::076:help: :help: :help:

ako to ze neexistuje ???

nainstaluj si VIS (Vag Info System)...

post-27-1228249372_thumb.jpg

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne sa s tým moc netráp...ak Ti to ide...Mne tiež každu chvilku niečo vyhodí. Ale ak chceš pozri hlavne najprv sviečky. Tie aj tak musíš čas od času vymenit. Mne vydržali cc+ 15000 km, potom mi jedna skolabovala, strelilo mi pár krát do sania a rozdrapilo celý vzduch. filter. Možeš skusit vymenit aj tie cievky čo pisal kolega. Najlepsie si požičat od dakeho znameho, skusit pobehat....Ale hlavne sa s tým netráp. Je to ako s človekom ...ked sa Ti kýchne este to nemusí nič znamenat... :feve: :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uaooo, kluci Vy jste zlatí -_- Děkuji moc :worthy :worthy :worthy

To tedy nevím, kde to ten technik hledal, že prdlajs našel ;)

Nicméně dnes dopoledne jsem zajel do jiného servisu Škoda, kde trochu znám přejímacího technika a nechal jsem si načíst paměť závad znovu a nic nikde nebylo, vše prázdné a čisté, přestože technik v tom prvním servisu tvrdil, že tu závadu 01314 mazat nebude a dle mého ji taky nemazal (díval jsem se mu celou dobu na ruky i na VAG) a závada je z paměti fuč, přestože jsem od toho dvouválcového kolapsu ujel jen asi 100km a uplynuly 3dny :unsure: A doporučení znělo jezdit a čekat až se to pos.... :horse: znovu, pak volat asistenční službu nebo se na 2 válce doplazit do nejbližšího škoda servisu a okamžitě si nechat načíst paměť závad, dokud porucha trvá <_< Áchjo, ještě že nemám třeba před cestou do Chorvatska, to nevím, nevím, jestli bych měl odvahu vyjet... :(

Děkuji všem za nápady i podporu -_-:palec2:

Zkusím vymyslet nějaký další postup, ikdyž mám obavu, že spíš budu muset čekat, co zase "vymyslí" fabča... <_< A je mi jasné, že asi nic příjemného to nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...