Přejít na obsah

Sťahuje elektriku .... ?


Kubox

Doporučené příspěvky

Prosím Vás o radu. Hľadal som tému, ale nenašiel som s takýmto mojím problémom. Mám fabiu 1,4 a už dva dni mi sťahuje /preblikujú/ predné svetlá aj budíky v prístrojovke. Samočinne sa mi spúšťa servo /počuť pri ľ. kolese/ a ten odber el. to asi robí. Kde je chyba? Servo mám new a inak funkčne šlape ok. Kontakty, alebo snímač? Prosím o radu, inak púšťam dole kopcom bez vodiča. :)

Baterka je new

Servo je new

????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závada je zas naspäť. :aggressive:

Servo TRW je nové - olej doliaty

Alternátor - OK

Baterka - OK

Zväzok opravený - new prepoje nacínované

Čidlo natočenia serva - iba vysušené a zasilikónované.

Čím to môže byť ? Treba mi new čidlo natočenia serva TRW ? Poradte :help:

Fabia 2001 - 1,4 mpi

Pripájam aj zoxidovanú kabeláž - no katastrofa . :aggressive:

post-22667-1229498833_thumb.jpg

post-22667-1229498843_thumb.jpg

post-22667-1229498964_thumb.jpg

Editováno: , autor: Kubox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prezrel a prerobil bi som tu kabelaz. ;) ;) Miesto izolacnej pasky bi som pouzil zmrstovacie buzirky.100% tesnost a odolnost voci vode , :);)

Veď pod tú izolačnú pásku som pravdaže všade dával tú zmršťovaciu bužírku. Ale aj tak som radšej ešte doizoloval tou páskou, istota je guľomet. V tom chyba na 10000% nieje !!! Dal som si záležať a kvalitné spoje s profi cínom a kyselinou soľnou spravili ten spoj doživotný!!! Takto mali vypadať aj z novoti tie káble, a nie ich dať do nosníka kde chytili oxidáciu a napučali ako riť. Škoda je le zasratý šmejd a preto ani vo svete nikdy nebude mať meno, lebo keby aj 300 modelov vyrábali aj tak vždy niečo poserú a nedotiahnu do konca. Už by sa to konečne mohli naučiť. Toto som nezažil ani na 20 ročných autách. Šmejďáci a fušeri!!! :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na letovanie pouzivaj kolofoniu+cin. Nie kyselinu.!!! Pozrel bi som tie spoje- tam hladaj chybu. ;):)

Prochy ja som slaboprúdar a viem čo sa dáva na spoje. Ale na tieto vodiče by si šancu s kolofóniou absolútne nemal, skúšal som to !!! Bohužiaľ iba s tou kyselinou, musel som ten povlak z káblov dať dole. Keby si to robil, tak vieš o čom píšem. :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: Ten povlak z kablou sa da aj opalit!!!! Potom sa cinuje jedna radost. ;):) :) Aj tak bi som pozrel tie kable. Tak tie kable prezvon. Ak si elektrikar tak ti nemusim hovorit co to slovko(prezvon) znamena. :);)

Sú presvietené a v 100% stave ako som písal. Kostra na aute skontrolovaná dotiahnutá, v poriadku. Fakt nikto nevie, čo s tým. Asi risknem kúpu new čidla. Je to výroba Made in France, asi skapalo nadobro. :feve: Prečítal som celú tému tu na fóre o serve, ale sú tam písané samé halušky, každému pomohlo niečo iné. :aggressive: Inak, cín čo mám ja, má už v sebe kolofóniu zapracovanú. Ale pridával som aj extra new ;) Tenké šli spájať, ale tie hrubé nie, ani 100W spájkou, a nie som sám písalo sa to aj v téme servo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

COSBY ale on je elektrikar :smich::palec2::smich::p ,Tak ho to neuc. :smich: :smich: :smich:

Prochy nemudruj. lol Neboli to kúsky, mali aj 24 cm niektoré. Všetky som presvietil a odrezal až po narušenú časť. V tom proste chyba nieje. Spúšta sa samé od seba servo a dnes som odpojil snímač serva a je podrbaný. Už len new a bude azda pokoj. Aj diagnostike ukázala chybu v snímači. Kolega mi ho vie new zohnať za 2100 sk, takže nieje o čom. A na jar ide tá špinavá Škoda /škoda ale peňazí/ z domu preč. Nech sa trápi niekto iný, ja už určite nie. :palec2:

Za 7 rokov poruchy hovoria sami za seba - auto mám od novoti a starostlivosť maximálna, skutočných 73.000 km.

1: Servo

2: Tyčky riadenia 3X

3: Spínacia skrinka

4: Vodná pumpa

5: baterka

6: Výfuk

7: 3X ložiská predné / náboj /

8: Tlmiče full 4 kusy

9: Stabilizátor

10: Zámok šoféra

11: Rozvody

12: snímač riadenia

13: alternátor

14: čapy

15: Na iné si už ani nespomínam ..... patok :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kubox: presne takto mam aj ja nadletovane kable, ktore boli ko, ked som to videl v akom je to stave som myslel ze ma slahne a mal som chut nalozit do auta 500kg trhaviny a poslat ho do skodovky. nuz dnes uz to mam vyriesene. kablom to nebude, podla mna to bude snimacom ak mas moznost vyskusat nejaky dobry tak to skus vymenit.

p.s.: za tu kabelaz by som ich nakopal niekde a vratil im vsetky fabie nech si to prerobia kreteni, kua auto za cenu takmer pol melouna a kabelaz prehnije co dodat simply clever :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kubox: presne takto mam aj ja nadletovane kable, ktore boli ko, ked som to videl v akom je to stave som myslel ze ma slahne a mal som chut nalozit do auta 500kg trhaviny a poslat ho do skodovky. nuz dnes uz to mam vyriesene. kablom to nebude, podla mna to bude snimacom ak mas moznost vyskusat nejaky dobry tak to skus vymenit.

p.s.: za tu kabelaz by som ich nakopal niekde a vratil im vsetky fabie nech si to prerobia kreteni, kua auto za cenu takmer pol melouna a kabelaz prehnije co dodat simply clever :feve:

Viem že nie som sám s týmito problémami, ale za 346.000 sk som čakal niečo viac. Nie výbavu auta, ale kvalitu. No sklamanie už po 4 roku bolo hrozné.

Škoda bude stále len Škoda. A licencia po celom svete .... to už nieje kvalita, ale kvantita. Houmr, ďakujem za pomoc, máš pravdu s tou chybou. Takto som to potreboval mať napísané hneď. Škoda roboty, tie káble by do jari ešte vydržali a nech by si to potom robil už new majiteľ. :palec2: THX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy nemudruj. lol Neboli to kúsky, mali aj 24 cm niektoré. Všetky som presvietil a odrezal až po narušenú časť. V tom proste chyba nieje. Spúšta sa samé od seba servo a dnes som odpojil snímač serva a je podrbaný. Už len new a bude azda pokoj. Aj diagnostike ukázala chybu v snímači. Kolega mi ho vie new zohnať za 2100 sk, takže nieje o čom. A na jar ide tá špinavá Škoda /škoda ale peňazí/ z domu preč. Nech sa trápi niekto iný, ja už určite nie. :palec2:

Za 7 rokov poruchy hovoria sami za seba - auto mám od novoti a starostlivosť maximálna, skutočných 73.000 km.

1: Servo

2: Tyčky riadenia 3X

3: Spínacia skrinka

4: Vodná pumpa

5: baterka

6: Výfuk

7: 3X ložiská predné / náboj /

8: Tlmiče full 4 kusy

9: Stabilizátor

10: Zámok šoféra

11: Rozvody

12: snímač riadenia

13: alternátor

14: čapy

15: Na iné si už ani nespomínam ..... patok :feve:

:smich: :smich: Mam rad takych mechanikou ako si TY!!! 68 Prispevkou a ked mu poradis tak ti vynada!!! :smich::p:smich: :smich: :smich::palec2::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy, kto ti vynadal? No ja teda nie. Ale presviedčať ma o cínovaní, keď som robil v Tesle , je asi trošku smiešne nemyslíš? Nič v zlom. :palec2:

A prosím prestante s tým podceňovaním užívateľov. Tj. keď mám 68 príspevkov, to neznamená že som amatér a šmejďák. :p

Som sa neskoro regol, lebo dovtedy som ležal pod Škodovkárskym črepom. :smich:

Týchto 14 ťažkých závad a ďalších 50 podobných, som si opravil sám bez nejakej Ďalšej pomoci a v garáži. Takže pán majster mi môžeš akurát hovoriť. :palec2:

Ďakujem všetkým za pomoc a prajem Šťastné a veselé sviatky. ;)

Editováno: , autor: Kubox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prosim Vas o radu. Mam rocnu autobateriu s kapacitou 44ah a mam pocit, že je slaba. Predtym tam bola 54ah. O kabelaži som sa dočital sem. pred vyše rokem som mal problem s kabelažou a momentalne mam od pasky odmotanu a volne nechanu. Ked som na mieste a mal som zohriaty a naštartovany motor tak ked som volant vytočil či už do jednej,alebo druhej strany tak na doraze riadenie som spoznal zniženie otačok a stiahnutie osvetlenia na palubovke. A stahovanie osvetlenia som zbadal ja pri zapnutom vystražnom trojuholniku. Do elektriky sa nevyznam no na alternatore ma napis 70 A ( 1.4 50 kw). Može to bit v kabelaži, alebo v niečom inom? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...