Přejít na obsah

Krádeže koncernových aut


Hampejz

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

po roce a půl už zase přemýšlím o koncernovém autě. Konkrétně o Superbovi nebo OII. Problém je, že parkuji na v Praze na sídlišti (i když vcelku klidném na P8) a bojím se, že najdu každý týden auto vybrané ať už to budou xenony, rádio, airbagy apod. Vím, že na to je havarijní pojistka, ale nevím zda přijdu o bonosy, při hlášení vykradení vozu?? Jak to je? Krom toho člověk ráno potřebuje jet do práce a ne čekat na policii a řešit toto...

Takže koupit japonce a mít zase klid? (avensis nebo mazda6) A nebo to risknout? Jak jste na tom?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim zda jde srovnat kategoricky OII s Mazdou6, se Supem mozna, ale... Pokud hlasis vybrani auta na pojistovnu, ktera bude tobe plnit, takprichazis o bonus kazdopadne, tusim 10%, coz nasbiras Z5 za 2 roky! Pokud by doslo k tomu, ze by jsi jiz zadny bonus nemel, nejpravdepodobneji ti zdrazi pojistku... Pojistovny, co vice k tomu rici! ;):aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, srovnávat se to nedá, to je jasný, ale po super zkušenostech s fábií (teda, krom špatně zvoleného motoru :)), mám rád škodovky a cokoliv okolo škodovek je dostupnější, ať už to jsou ND, servis, rady, ceny atd. Jinak M6 i Avensis jsou bezva káry, ale špatný výběr mezi ojetinami (pokud seženu japonce dle svého gusta, moc váhat nebudu).

Každopádně zde bych se raději bavil o pojistkách, jak mě ochrání a co si za to vezmou (strhnuté bonusy apod) a jaké jsou obecné zkušenosti s parkováním vybavené škodovky venku mimo garáž.

Takže jak moc je to špatné??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem dneska obvolal pojišťovny a při jakémkoliv čerpání Havarijky se přichází o bonus. Takže to je na pikaču.

Takže teď dilema, bát se o Škodu a platit havarijko bez bonusů nebo mít klid a vzít japonce.

No ještě je důležitá spoluúčast, např. ČP (kterou nemusím) má už od 1% a min 1000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam zminovane 1% (minimalne vsak 1000,-) a muzu rici, ze se mi to celkem hodilo, pri plneni 40 000,- za dvoje opravovane dvere si vzali POUZE ten LITR... Coz jsem uvital. Plati se vice, ale stoji to dle me za to, me urcite ;)

To, co si mas koupit ti asi nikdo neporadi, muze ti rici svuj nazor, rozhodnuti zbyva stale vsak na tobe! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davon asi myslel znameni ;)

Presne tak, ja myslel, ze vidim a ctu sebe (VAHY) Ja kdyz mam neco rozhodnout, potrebuju na to dovolenou :D

Rika se, ze ryby si v klidku proplouvaji tim svym "bezstarostnym" zivotem, takze at koupis co koupis, budes proplouvat dale, nekdy mozna s vysekanym oknem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar hampejzáku :-) destruktor HTP zavítal na to správné forum po dlouhé době :-)

no kdyz se naslo moje ukradney auti, tak samo melo fuc radio, repro, znicenou kliku, construkt, spinacku, poskrabany dvere a zadni listu nad SPZ

dal jsem to na havarijku, samozrejme jsem prisel o bonus (to uz tu nerikam nic noveho) - k ostatnim vecem se vyjadrili nasledovne

radio - nebylo pripojisteno a uvedeno ve smlouve a nebylo ani v aute pri koupi dle VIN, takze je brano jako nadstandard a tudiz bez moznosti nahrady

repro - sice dle VIN ve voze byly ale chteli dokazat ze byly v aute i v dobe kradeze nebo je opet extra uvedeny v pojistovaci smlouve - parádička, takže taky nic

construkt - udajne staci kontrola dle likvidatora - tam uz jsem bojoval a nakonec me ho nacenili asi 6000 (dodavka + montaz) tak jsem jeste ukecal demontaz toho zniceneho a dostal jsem 7000

ostatni poskozene dily (ty dvere atd) byly uznany ale samo na ne padla spoluucast

takze s celkove skody nahlasene asi na 35000 bylo 7000 - no nasrání maximální

pojistku jsem okamzite po vyplaceni skody nechal predelat, ve finale neplatím o moc víc a mám extra ve smlouvě uvedeny veškeré prvky nadstandardní výbavy, včetně 18kol, sportovního pdovozku atd atd ... od te doby jsem celkove klidnejsi

toto pripojisteni je dobre nejen nma vykradeni teto vybavy ale v pripade ukradeni celeho vozu ti bude zaplacena cena vozu + cena nadstandardni vybavy coz je taky dobre ( to pripojisteni dela 750 kacek rocne na vybavu za 50000, coz je pri 1/4letnim splaceni prd)

podtrzeno secteno, Škodu ano ale ... urcite dobre udelanou pojistku s kompletnim vyspecifikováním nadstandardu!!!! k tomu nějaký vyhledávací systém (cenove dneska neco kolem 15-18tis) ale mas dalsi slevu na pojistku od 12 do 20% coz neni spatnya vzhledem k parkování venku bych urco doporucil bezpecnostní folie

kombinace dobré pojistky + rozumneho zabzpeceni si myslim ze urcite poslouzi ke klidnejsimu spanku i v pripade koncernu :-) otazka je jak pak stoupne dalsi cenova nevyhodnost vuci japonci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar Karlíku, teda, koukám, chvilku sem tu nebyl, a ty si takhle užíváš :( Chytit a přerážet vše co se dá :(

No já nakonec půjdu cestou alarmu (asi bez vyhledávání), construktu, a havarijky - plus tedy dopsat vybavu (a to ti šlohli v Čakovicích venku?).

Jinak v superb/ostatní pomalu eleminuju trh, až mi z toho vypadne jeden pěknej supík, kterej mě snad bude dlouho a spolehlivě vozit aniž by se do něj někdo chtěl podívat (ale pořád radši podívat, než ukrást)

Jinak japonci nejsou špatný, ale zrovna není nic co by se mi líbilo k mání :( Zjistil jsem, že jsem se zhejčkal a chci pěknou výbavu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo venku, mě auto ukradli svine normalne z garaze .. a nebyl jsem sam, behem tydne takhle v lete zmizelo asi 6 aut (samo samej koncern)

jinak kdyz chces jenom alarm tak aspon GSM lokalizaci k tomu kdyz uz ne GPS

jinak bych radsi teda OII nez supa, ale to je samo na tobe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc radsi O2? Kdyz pominu, že tam je samozřejmě od všeho nová generace, tak na pohodlí mi přijde SUP úplně někde jinde, co sem měl možnost obojí vyzkoušet.

Jinak v garážích to je klasika. U přítelky to bylo to samé. Dokud se v okolí makalo, tak byl furt v garážích nějakej problém. Půl roku potom, co tam přestaly práce, tak je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nj v garazich maj na to klidek :-(

ja nevim, at me superbaci sezerou, ale ja to auto moc nemusim :-) rozvor az zbytecne velkej, zvlast kdyz vzadu nejezdis, diky tomu ma karoserie mensi tuhost, pevná zadní náprava, motor pred predni napravou coz z hlediska rozlozeni hmotnosti je taky na prd, kufr pri tom mensi nez okta, zpracovani plastu taky horsi nez u okty

kdyz uz neco s tyhle platformy tak asi radsi pastiku, rozvor ma mensi (pri tom staci), 96ka tam byla myslim se 6kv narozduil od supa a mohl bych si ho doprat v kombicku :-)

jediny co je na nem lepsi ze ma samo bohatsi vybavy, preci jenom okty jsou nejvic v ambientce, tam by to urcito chtelo minimalne elegance

jak to shrnout, proste vetsi kompaktnost, zpracovani a vyspelejsi podvozek oktavky je me blizsi nez o neco lepsi komfort a obrovitost superbu

samozrejme muj nazor :-)

co chces za motor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne to co ma Karel, nadstandartni vybavu pripojistenou, mam to same, za 65 000 (radio, vsechny repro, kozeny paket, RS naraznik, doplnky Milotec, vse jde nahlasit! nad ramec tabulkove ceny auta! Vazne to nestoji nejak extra moc a urcite se to vyplati, vse jak jiz padlo z jeho prstu, klavesnice ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci 1,9 96 kw...převodovku neřeším.

Podvozek máš recht, ale to místo řidiče...to je nebe a dudy. V supu s roztáhneš nohy a pohoda, v OII tě nepustí středovej tunel, takže jseš hrozně sevřenej... pravda, je to tak u většiny dneska nově vyráběných aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...