Přejít na obsah

Hospodský pokec


Marek

Doporučené příspěvky

Vyberam ziarovky/LED-ky pre F2. Do oka mi padli Osram Diadem Chrome kvoli povrchovej uprave. No objavil som este toto, ale neviem, co to bude zac...skusenosti?

www.alarmshop.sk/bau-15s-led-ziarovky/10311-bau15s-oranzova-12smd-samsung-3w-osram-10-30v-8595128240503.html . Maju aj cervene, ktore by sa dali pouzit do zadnych svetiel...

--

Z mobilu

Ono s umístěním ledek do normálních světel je celkem problém, protože obvykle mají menší svítivost než klasické žárovky a také mají několik ohnisek (Diod) se světlem oproti klasické žárovce, která má jen jedno a tak se světlo například v blinkru jinak odráží.. Dalším problémem je u ledek, že málokteré jdou dostatečně vidět, že svítí za slunečného počasí.. Upřímně bych minimálně do brzdových světel ledky nedával a nebo dal hodně kvalitní, to si ovšem o těch, na které si dal odkaz upřímně nemyslím (Ledky osram ani samsung si dovolím tvrdit ta žárovka ani neviděla)  ;) . Ledky se navíc v první řadě dávají hlavně kvůli jejich životnosti a nemyslím si, že by byl problém s životností žárovek u blinkrů nebo brzdových světel, nepamatuji si, že bych někdy tyto žárovky měnil u nějakého auta. A v druhém řadě se ledky dávají kvůli nižší spotřebě, ovšem pak zase jde snadno narazit na kontrolu prasknuté žárovky...

 

Takže jestli mohu doporučit, kup do blinkrů klasické homologované Osram DIadem, případně stříbrnější Osram Diadem Chrome (ty mám a jsem spokojený), nebo jsou třeba ještě na trhu Philips Silvervision, s těma ale zkušenost nemám.

Pokud by si však moc trval na osazení blinkrů ledkama, koupil bych nějakou verzi s cree diodami, které jsou daleko kvalitnější a obvykle i déle vydrží. Na e-bay se jich da sehnat dost, případně mohu poradit, už mi několik ledek do blinkrů prošlo rukama  :kol-28:

 

O Homologaci, kterou zmínil Sakal77 se bavit nemusíme, ledky v těchto světlech nemají co dělat a je možné, že v případě i nezaviněné nehody by mohla třeba pojišťovna po tomto zjištění dělat drahoty a odmítnout případně snížit plnění.. Ale to je na dlouhé diskuze a na zvážení každého kdo si to do auta dá....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to mi je jasne. Preto som radsej dal dotaz :) asi predsa skoncim u diadem chrome, necelych 15eur 2ks zatial. I ked i zadne by casom bolo fajn vymenit. Len naraz nemozem, aby neboli ubytky z uctu take napadne. CREE do parkovaciek isli zo spanielskeho ebay-u. Osramy tam vychadzaju drahsie...

--

Z mobilu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli chceš ušetřit a přitom mít klasické žárovky v blinkru, zkus třeba TOTO.. Není to ledka, takže by to mělo být bez problému. Ale o jejich životnosti nemám zprávy, ještě jsem je nezkoušel... Výhodou je, že jdou z GB, takže do týdne doma   ;).

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

objednané nakoniec tie od Galvi-ho z ebay-u :) keď dorazia, dám vedieť ako to vyzerá a svieti/bliká...a možem sa ísť venovať prípravám na svadbu ďalej :D

 

čo poviete?? nuda, CorelPhoto a CorelDraw...mojej sa to veľmi nepáči, že mám nechať len Mladomanželia...

edit: tak bude tretia verzia :D

 

 

post-83257-0-74153900-1407528414_thumb.j

post-83257-0-87425900-1407528548_thumb.j

post-83257-0-18749000-1407531201_thumb.j

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wirer: To dej určitě vědět, sám jsem na ně zvědavý, za ty peníze  ;)

 

SPZ-ku děláš v Corelu? Takže vyřezáváš pak z fólie? No jestli jo, tak to tě předem lituji, vybírat ty malé hvězdičky  :kol-28:  Ale co by člověk kvůli milované ženě neudělal..  :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SPZ bude tlačená na veľkej tlačiarni asi na nálepkový papier, možno vrch ešte nejaká fólia a to sa potom osadí namiesto klasickej SPZ...snáď to dobre ukáže. vyrezávať nie, na to mám trošku iný plán...na zadné okno dať nálepku rezanú na plottri, len text. no neviem, či mi to prejde doma :D

 

post-83257-0-77709100-1407588804_thumb.p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ináč dnes výlet Krosno. spotreba cca 5,3 priemer...ale máme doma už Dankine šaty + topánky + závoj, poháriky, motýlika, nedávno som bol ešte pre oznámenia...už chýba len to najhlavnejšie - prstienky...a + pár drobností termín sa blíži...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zásnuby boli pred rokom a týždňom na dovolenke v Grécku. o ničom netušila, boli sme na oslave ocových narodenín a potom ešte sa prejsť. chcel som až na pláž, ale bola unavená, tak sme dali skratku okolo kostola :) tam klasika, kľaknúť, vybrať krabicku a vezmeš si ma? jej viac netrebalo, hneď sa prebrala (okolo 11-11:30 v noci) a ešte hneď cchela volať domov. len sme ju odhovorili že radšej nie, lebo si jej rodičia pomyslia, že sa niečo stalo...

(foto vzniklo dodatočne, boli sme najprv sami)

 

post-83257-0-23417700-1407613504_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako o tom zadna ze by to nebylo idealni , ale jak uz je clovek starsi tak co potom kolem auta uz by te nebavilo litat a pak se hodi i manzelka a dite. Ja jsem zasnuby neresil nam rekla tchyne ze bude lepsi at se vezmem tak jsme do toho sli :D a chci podotknout dite bylo planovano ne zadne nechtene :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...