Přejít na obsah

Co utáhne HTPčko - rozměr pneu


Milos

Doporučené příspěvky

Nedávno som nahodil 16" 205/45. Na jazdnej dynamike to bolo trošku poznať , ale HTP nikdy nebolo pretekárske :) Spotreba - zatiaľ nebadám nejaké rozdiely. Stabilita auta je uplne inde ako 165/70 R14, zase sa aj zvýšil valivý hluk od pneu. Myslím že je to len o tom ako veľmi chce človek dobrý vzhľad a stabilitu, či je ochotný prehliadnuť drobné nedostatky väčších pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno som nahodil 16" 205/45. Na jazdnej dynamike to bolo trošku poznať , ale HTP nikdy nebolo pretekárske :) Spotreba - zatiaľ nebadám nejaké rozdiely. Stabilita auta je uplne inde ako 165/70 R14, zase sa aj zvýšil valivý hluk od pneu. Myslím že je to len o tom ako veľmi chce človek dobrý vzhľad a stabilitu, či je ochotný prehliadnuť drobné nedostatky väčších pneu.

co se týče toho valivého hluku, myslím že na to má hlavně vliv i kvalita pneu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milos: Tomu nerozumim - tzn., ze horsi pneu = vetsi valivy hluk a naopak? Pokud ano, tak to tak byt vubec nemusi ;) Znam spoustu velmi kvalitnich pneu, ktere jsou hlucne.

přesně, třeba bridgestone,,,,, -_- ale jenom nějaký model, třeba asymetrický pneu jsou vždy hlučnější než normální dezén,,, B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se do toho nechci nijak extra plést... Já jsem vybíral gumy podle německých testů... Mám Continental Contactsport 2... Kolik mohou mít najeto... 18tis... mám najeto na autě zhruba 23... měl jsem tam chvíli zimní... dobře at nežeru 20 tisíc a jsou docela sjetý... hlavně napředku... v testu kvality skončily na 2. místě... výborné vlastnosti na suchu i vodě... skončili snyd o bod nebo 1,5 bodu za pirreli Pzerro nero... nebo jak se to píše... ale ani u jedný nepíšou kolik která vydrží... koukat se na test kvality není zase tak dobrý... Mít gumy jenom na jednu sezonu... nic moc... já to přehodím za zadní ty nejsou tak moc sjetý... Spousta lidí nadává na Barum... ale aspon vydrží a když se sjede tak je o hodně lacinější než všechny ostatní... Nejvíce mi vydržela Mishelinka... Bomba guma na vodu... měl jsem Pilot exalto 2 Neměla chybu... jestli jednou budu investovat do dražších gum tak jedině tato...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlučnost taky docela dost ovlivnuje teren po kterém jedete... To je snad každému jasné, ale doted jsem si neuvedomoval jak je to důležité... jedu po dálnici v čechách klasika 130-140 a radio na 15 aby bylo slyset nejak normálne na poslech a když na sebe s přítulí mluvíme tak radio na 10... v itálii??? radio na 5 a když mluvíme tak na 3... a rychlost na 140... rakusáci mají taky dost hlucnej asfalt a nemci jak kde... ale vesmes taky tichej...

(když teda mluvíme o hlučnosti...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je samozrejmé, aj u nás sa dá stretnúť s rôzne drsným povrchom asfaltu. Starý ujazdený býva obvykle pomerne hladký a tichý. Novší je obvykle drsnejší, sem tam sa im podarí tam dať extra veľké kamienky a je ešte drsnejší a robí to riadny hluk. A samozrejme asfaltka a betónka je rozdiel a podobne. O daždi ani nehovorím.

Ešte by bolo zaujímavé vedieť, ako ovplyvňuje hlučnosť nahustenie pneumatík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Chcel by som dat na fabulu 17ky len nechcem znizovat(PRACHY :D ), nebude to vyzerat ako koza ? Neni tu nejaka foto bez znizovania na 17 ? Co na to polisi ake mate skusenosti ? Urcite to musel niekto zazit -_-

Se obávám že se z toho stane jeep nebo jinej offroad :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel by som dat na fabulu 17ky len nechcem znizovat(PRACHY :D ), nebude to vyzerat ako koza ? Neni tu nejaka foto bez znizovania na 17 ? Co na to polisi ake mate skusenosti ? Urcite to musel niekto zazit -_-

ty voe když už máš prachy na 17ky tak snad najdeš ňákou kačku i na spúortovní kratší pérka(aspoň) ty se daj pořídit někde od dvou tis!!!!

ale dát sedumnáctky bez snížení je příšerný!!!!!

jinak já nanich jezdil rok a policajti ani Ň ;)-_--_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel by som dat na fabulu 17ky len nechcem znizovat(PRACHY :D ), nebude to vyzerat ako koza ? Neni tu nejaka foto bez znizovania na 17 ? Co na to polisi ake mate skusenosti ? Urcite to musel niekto zazit -_-

dojdi na stretko a uvidis 16tky bez znizenia..ale buduci rok pojde dole o takych 3-4cm..co navrhujete ked mam zaujimavy vyjazd z garaze a RS predny naraznik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel by som dat na fabulu 17ky len nechcem znizovat(PRACHY :D  ), nebude to vyzerat ako koza ? Neni tu nejaka foto bez znizovania na 17 ? Co na to polisi ake mate skusenosti ? Urcite to musel niekto zazit  -_-

dojdi na stretko a uvidis 16tky bez znizenia..ale buduci rok pojde dole o takych 3-4cm..co navrhujete ked mam zaujimavy vyjazd z garaze a RS predny naraznik :)

co jak navrhujete???, nevim jakej máš zajímavej vjezd do garage, ale k šestnáctkám to chce určitě taky snížení ;) , co se ještě dá je to k patnáctkám, ale i tam už to je takoví divný..

prostě pokud se pouštíte do nějakejch uprav, chce to nejdřiv snížit(podle mě!!, pokud je někdo uchyl offrouďák, tak ať si zvyšuje, ale to je kekel :ble:ble:ble a nikdo mi tu už nemelte, že je to kvuli našim silnicim-to je pikačovina lol )

tady 16 "bez :ble "

post-7-1160460404.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...