Přejít na obsah

problem s navi MDF


Doporučené příspěvky

zdravim mam problem s navi je to typ A,kdyz tam dam treba jen mapu tak je to strasne zpomaleny a kdyz chci navigovat tak je to taky pomaly a nedovede me to ani do cile,nemate s tim nekdo zkusenost dik za pomoc

Zdar, je možných několik příčin. Dvě nejpravděpodobnější:

1. Vadné CD

2. načatý až KO laser

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

úplně stačí to natáhnout z ISO konektoru radia - pin 1 /gala/, a nezapomen připojit na 26 pin konektor spínaných 15 - T26a/4 na ISO radia pin4

Ano stačí, ale zkus hádat, proč to je napojené na ABS? Rozhodně ne jen tak pronic zanic. Signál gala se v praxi používá pouze u vozidel, která nemají ABS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jakej vliv má gala vs. ABS na navigování víš ? (třeba u typu C )

Je to jednoduché. Gala má jinak signál, slouží k zesílení hlasitosti na základě rychlosti vozidla. Pokud to zapojíš na gala místo ABS, nebude ti automaticky zesilovat hlasitost a budeš muset přepočítat počet impulzů na rychlost, aby ti ta navigace ukazovala správně.

Kdežto když to zapojíš na ABS, tak jen zadáš velikost kol a je to. Bude navigovat i zesilovat hlasitost...A hlavně si navi z ABS bere zvlášť každé kolo, kvůli "tunelovému" navádění, kdežto přes gala je musíš spojit. Sice nevím, jak velký to má vliv, ale asi to tam nebude pronic zanic.

Editováno: , autor: HanZ - Sodan.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jednoduché. Gala má jinak signál, slouží k zesílení hlasitosti na základě rychlosti vozidla. Pokud to zapojíš na gala místo ABS, nebude ti automaticky zesilovat hlasitost a budeš muset přepočítat počet impulzů na rychlost, aby ti ta navigace ukazovala správně.

Kdežto když to zapojíš na ABS, tak jen zadáš velikost kol a je to. Bude navigovat i zesilovat hlasitost...A hlavně si navi z ABS bere zvlášť každé kolo, kvůli "tunelovému" navádění, kdežto přes gala je musíš spojit. Sice nevím, jak velký to má vliv, ale asi to tam nebude pronic zanic.

A můžeš mi říct, proč by to nemělo zesilovat hlasitost? Gala na pinu9 zůstané zapojená, to je blbost!! Zadat počet impulsů musíš zadat tak i tak... Ale navigace se stejně zkalibruje sama... Co je mi známo, tak u galy je to 8, u ABS 43 dle vozu.... obvod kol se taky zadává... myslím že tu mateš lidi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A můžeš mi říct, proč by to nemělo zesilovat hlasitost? Gala na pinu9 zůstané zapojená, to je blbost!! Zadat počet impulsů musíš zadat tak i tak... Ale navigace se stejně zkalibruje sama... Co je mi známo, tak u galy je to 8, u ABS 43 dle vozu.... obvod kol se taky zadává... myslím že tu mateš lidi...

Wow, zas někdo chytrej...Myslím, že nejlíp uděláš, když se podíváš alespoň do DP a něco si o fungování koncernové navi,o které se tu bavíme, nastuduješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jsi fakt borec... už jsem pár navigací zapojil... tak mi řekni jaký je rozdíl mezi zapojením Gala a ABS v praxi...

jo a asi nejsem tak chytrej jako ty, to máš pravdu.... já si rád nechám poradit... nedělám ze sebe mistra fora jako někdo jiný...

jenom pro zajímavost, můj vůz

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...t=0#entry792134

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jsi fakt borec... už jsem pár navigací zapojil... tak mi řekni jaký je rozdíl mezi zapojením Gala a ABS v praxi...

jo a asi nejsem tak chytrej jako ty, to máš pravdu.... já si rád nechám poradit... nedělám ze sebe mistra fora jako někdo jiný...

jenom pro zajímavost, můj vůz

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...t=0#entry792134

Podívej, já nikomu nenutím svůj profesní názor. Prosim tě, v klidu si přečti moje příspěvky ještě jednou. Nemá smysl se opakovat, když jsem tam rozdíl už jednou jasně napsal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když se podíváš do DP tak né všechny navigace mají rozdělen signál z pavé a levé strany

když napojíš na galu bude se ti dál zesilovat rádio v závislosti na rychlosti

zatočení vozu přebírá navi také ze snímače úhlu zatočení který je uvnitř navigace

přepočítavat impulzy není potřeba, navi má samokalibraci (mě se většinou sladí do 5 km v závislosti na satelitech)

nejsem profesionál , zapojil jsem jen cca 20-30 navigací a všechny navigují bez problémů a mám odzkoušeno že pokud je to na GALU tak není problém

když jsme srovnávali rozdíl v navigování (Gala vs, ABS) ničeho jsme si nešimli

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"zatočení vozu přebírá navi také ze snímače úhlu zatočení který je uvnitř navigace"

wow, tak to je opravdu nějaká novinka. Můžeš mi ho prosimtě najít (stačí označení) na schématu navigace MDF (tím samozřejmě myslím elektronické schéma) navigace?

Jak vidím, tak tu je hromada expertů, který si stále budou tvrdit své polopravdy...tím se nechci nikoho dotknout, ale snažil jsem se pouze pomoct a najednou koukám, že pravdu nikdo nechce. Raději bludy, polovičatá řešení, bastly které sand někdy v některých případech fungují atd. Hold nemá smysl to dále řešit.

Co je za problém to prostě zapojit správně? ŽÁDNÝ

Kdo chce, ať si to nabastlí na GALU, kdo chce, ať si to zapojí správně. Odpálených vstupů už jsem viděl dost na to, abych si dovolil říct, že navigace je dost drahá sranda na "pokusy" typu spojování vstupů, které k sobě nepatří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...