Přejít na obsah

problem s navi MDF


Doporučené příspěvky

Jinak další popis včetně rozkreslených smínačů rotace,jejich funkci atd najdeš v učební pomůcce č.31.

Jinak taky občas zapojuji na Galu a viděl jsem už desítky navi takto udělaných a nikdy nebyl problém.Pokud jsem viděl odpálený vstup nebo výstup,tak spíše od koncáku zesilovače

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud prd víš o funkci navi,není na místě urážet druhé.Vaša má pravdu

Jo, já vím že tam je nakreslený, ale není osazen ve všech verzích...to bys měl vědět, jak tě tak znám ;-)

Proto jsem chtěl označení ve schématu! Schémata co tu mám tam mají označení dle verze...Rozhodně bych nesázel na to, že tam je osazen...

Ale to je fuk, kdo chce kam, pomozme mu tam, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já než něco napíšu tak si to ověřím jestli to je nebo není pravda

škoda že to tak nedělá každej

co máš proti zapojení na GALU ? setkal jsi se s tím že by něco fungovalo špatně ? nebo že by napojení na GALU odpálilo vstup ?

tomu že se neomezí zesilování v závislosti na rychlost už asi věříš, je ještě něco zásadního ?

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2cosby: když píšu o el.schématu navi, tak asi opravdu nemyslím DP. Schémata mám od známého, který dělal v siemensu ve vývoji...jestli chceš, pošlu ti něco trochu jiného (schémata nedám), ale něco co jsi asi taky ještě neviděl...

2vaša: a myslíš že já to tak nedělám? Nicméně jsem se právě kouk do starší verze schémat...no pak jsem tu navi vzal do ruky...no a stejně to tam nemám...ale to je fuk.

Nemám proti tomu vůbec nic, sám to zapojuji, když není k dispozici ABS.

Ale původní dotaz byl jinak, ten ABS měl, takže "správně" to je na ABS. Prostě nemám rád paka, co to smotají všelijak, hlavně že to funguje. Pak aby se v tom prase vyznalo...

A ano, odpálených vstupů bývá docela dost, vesměs kvůli nabastlené kabeláži...nezřítkakdy GPS moduly (ale to je kvůli něčemu jinému)...

Ano, v některých instalacích se to chová opravdu prapodivně, uskakování o 1/2 metru oproti silnici, opožděné reakce v křižovatkách atd.

Ano, zřejmě to fungovat může (zesilování zlasitosti s proklemováním), osobně jsem to netestoval, ale je to možné. Avšak dle vnitřního zapojení navi, by to chodit nemělo (korektně).

Editováno: , autor: HanZ - Sodan.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"zatočení vozu přebírá navi také ze snímače úhlu zatočení který je uvnitř navigace"

wow, tak to je opravdu nějaká novinka. Můžeš mi ho prosimtě najít (stačí označení) na schématu navigace MDF (tím samozřejmě myslím elektronické schéma) navigace?

Jak vidím, tak tu je hromada expertů, který si stále budou tvrdit své polopravdy...tím se nechci nikoho dotknout, ale snažil jsem se pouze pomoct a najednou koukám, že pravdu nikdo nechce. Raději bludy, polovičatá řešení, bastly které sand někdy v některých případech fungují atd. Hold nemá smysl to dále řešit.

Co je za problém to prostě zapojit správně? ŽÁDNÝ

Kdo chce, ať si to nabastlí na GALU, kdo chce, ať si to zapojí správně. Odpálených vstupů už jsem viděl dost na to, abych si dovolil říct, že navigace je dost drahá sranda na "pokusy" typu spojování vstupů, které k sobě nepatří.

Hele showmane a jak to zapojíš na autě, kde není ABS? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já s tímto zapojením nikdy neměl problém

děkuji za povíšení na PAKO.

Já zas v některých případech neuznávám zapojení podle origináli když to zjevně ztrácí smysl a kvůli originalitě se rozebere 1/2 auta s tím že to zákazník musí platit.

s tím vstupem jsem měl na mysli vstup pro signál rychlosti odpálenej GALOU

nevím jak máš zvětšený zobrazení ale poznat 1,5 m úskok mimo silnici na nejdetalnějším zobrazení kde silnice je široká 2mm je celkem divný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já s tímto zapojením nikdy neměl problém

děkuji za povíšení na PAKO.

Já zas v některých případech neuznávám zapojení podle origináli když to zjevně ztrácí smysl a kvůli originalitě se rozebere 1/2 auta s tím že to zákazník musí platit.

s tím vstupem jsem měl na mysli vstup pro signál rychlosti odpálenej GALOU

nevím jak máš zvětšený zobrazení ale poznat 1,5 m úskok mimo silnici na nejdetalnějším zobrazení kde silnice je široká 2mm je celkem divný

No tak zrovna natažení 2 drátů od ABS, pokud je mám připravený mi trvá cca 20min...

no to je v celku jednoduchý. Když máš zobrazenou mapu, na ní silnici na který jsi, víš jak je silnice široká (protže na ni koukáš) a máš namalovanou šipku zobrazující tvou polohu hned vedle silnice, tak je v celku jednoduché spočítat, jak daleko je šipka od skutečné pozice,ne?

Ps.: To pako nepatřilo tobě, spíše to byl všeobecný povzdech nad garážovým bastlením...

Editováno: , autor: HanZ - Sodan.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaša a Cosby mají pravdu, v tomto týdnu jsem zapojoval navi DX, původně jsem si myslel, že to sám nezvládnu, ale koupil jsem na www.kunset.de adaptér, propjil s originálním ISO, připojil anténu, jedu přes GALA, nastavil jsem snímač impulsů na 8, obvod kola a je to. Navi se sama zkalibrovala a jede jak víno i bez propojení na ABS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...