Přejít na obsah

bojler

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Akční modely Magic opět na scéně:

http://www.skoda-aut...ster-Magic.aspx

O co jde:

- rozšíření akce Family o další motorizace (1.2/44kW, 1.2/51kW a 1.2/63kW)

- modely mají víc výbavy oproti Family

- jsou o něco dažší

- nemají navíc metalízu v ceně

např. Magic 1.4/63kW je dražší o 10 000Kč, 10 000Kč stojí případná metalíza a ve výbavě má oproti Family navíc kola Antares 15 palců, rádio Blues s CD/MP3, prodlouženou záruku na 4roky/60 000km a combi ještě střešní nosič. Po dokoupení všech věcí a využití metalízy je Family zhruba nastejno.

Roomster Magic Style 1.4/63kW je dražší o 15 000Kč, 10 000Kč stojí případná metalíza a oproti Family má navíc el. ovl. oken vzadu, vyhřívaná sedadla vpředu, prodlouženou záruku a střešní nosič - tzn. Family je i po dokoupení všech věcí v případě využití metalízy výhodnější

Jestli bude Family i dál spolu s Magicem, to je otázka..

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za podrobný výpis, Bojlere.

Škoda, že zatím není na webu ŠA zveřejněn kompletní cenuk, není Magic ani v konfigurátoru, docela by mě zajímalo, jak nastavili cenu Ambiente TSI a jestli jde doklikat i další výbavu z klasické Ambiente, např. Sport II (i když tam se "tlučou" radia).

Vidím, že už jsi ceny doplnil, akorát nechápu Magic Ambiente TSI stojí kolik? Píšeš částku 15 000,- oproti základní ceně, tou myslíš jakou cenu?

Editováno: , autor: Pandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podrobný popis jsem přesunul na první stránku. Magic je dobrá nabídka hlavně pro motory 1.2HTP, které byly u Family pouze s leasingem. Ne každý chce silnější motor a čím širší nabídka, tím líp. Dá se s tím šermovat v určitých kombinacích i u 1.4/63kW - když nechce člověk metalízu, může to být levnější varianta.

Asi se těžko můžeme divit, že cenová výhoda u TSI není tak velká jako u ostatních motorů. Právě Family přišla jako snaha nabídnout konkurenceschopnou cenu a přitom nejít s cenou TSI dolů. Je potřeba pamatovat na to, že 1.4/63kW je u Family oproti TSI levnější o 30 resp. 35 000Kč. Magic dává u TSI rozšířenou výbavu se slevou 5000Kč, lepší než drátem do oka.

Co se týče radií, dá se předpokládat kombinační cena pro Swing. Bylo to tak u prvního Magicu, u Beatu i u Sportline. S dostupností Sportu I. a II. pochybuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme tady další várku jarních novinek:

  • pro Magic FII a R je nakonec v základní výbavě barva, včetně zvláštního lakování
  • nový balíček Octavia Family (tedy FL Octavia) obdobný jako u FII/R/T
    • cena 10 000Kč pro Classic (nově v Edition CZ, sleva stejná jako u Primy a za to přibývá metalíza bez příplatku, klimatizace, tonovaná skla, radio Blues a dělená zadní sedadla, záruka 4roky/60000km) - krom klimatizae tedy přidává za 30 000Kč oproti Primě uvedenou výbavu včetně barvy, hlavové airbagy a ESP
    • cena 0Kč pro Ambiente a za to přibývá balíček Plus, barva bez příplatku, vyhř. před. sedadla, záruka 4roky/60000km, interiér Crystal, koberce

    [*]nový balíček Family pro Yetiho

    • cena 0Kč pro Active, do výbavy přibývá barva bez příplatku, dálk. ovl. zamykání, radio Blues, třetí opěrka vzadu, hlavové airbagy, záruka 4roky/60000km
    • cena 0Kč pro Ambition, přibývá barva, interier crystal, koberce, corner mlhovky, kontrola tlaku v pneu, kola dolomite, climatronic, vyhř. před. sedadla, záruka 4roky/60000km

    [*]Superb

    • pro liftback za 0Kč upravený paket Evident (kola 17 palců, barva bez příplatku, sunset), nově pod názvem Family a se zárukou 4/60000km pro Comfort a Ambition

blbej vtip :-)

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že Magic Fabie stále není v konfigurátoru.

Informace od prodejce - metalíza je v systému prodejce stále za standardní příplatek, Sport II objednat nelze, radio Swing lze doobjednat za 2 700,-

Editováno: , autor: Pandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je docela škoda, že ten Sport II. nepustí. Ostatně Sport I. třema s 16 palcovejma kolama by byla taky zajímavá věc. Ale on si to stejně kupuje málokdo.

Příspěvek s rozšířením nabídky Family je nemístnej ftípek, tak ne že se někdo stejné nabídky začne dožadovat u prodejce. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Viděl jste už někdo Fabia II Combi Family Grand? 22.3. - tedy asi týden před koncem akce jsem si jí objednal a měla by být někdy ve druhé polovině května. Teď si při ceně akce Magic drbu hlavu. Jde mi o to, zda má skutečně něco navíc od ostatních výbav - kromě loga po stranách - nebo jsem skutečně exot. Respektive mám k ní paket Sport II, který u Magicu na výběr není, ale to je slabá útěcha. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, Family Grand byl výhodný oproti Ambiente Family pouze v případě, žes nechtěl 1.4/63kW a vzal se motor 1.2/44kW. Už cena slabšího motoru 1.2/51kW byla v případě combi o výrazných 25 000Kč vyšší a pokud by se porovnávaly stejné motorizace, rozdíl byl dokonce ke čtyřiceti tisícům.

Přitom výbavy bylo na ty peníze navíc hodně málo:

  • interiér Crystal (látka)
  • vkládané tkané koberce
  • kola z lehkých slitin Antares
  • střešní nosič (combi)
  • síť pod platem v kufru (hatchback)
  • tašku v zavazadlovém prostoru

Zkusil bych kontaktovat prodejce s tím, jestli je ještě možné změnit výbavu. Podle mojeho názoru je vina na obou stranách - ty sis pořádně neprohlídl nabídku a prodejce by tě měl upozornit, že jsou také jiné možnosti. Z uvedené výbavy jdou kola koupit včetně sportovních sedadel a koženého paketu za 10 000Kč, textilní koberce do tisícovky a síť je maximálně pětistovka. Pokud ti nedali ještě nějakou neveřejně prezentovanou slevu, tak opravdu nejde o úplně rozumnou volbu.

Můj návrh - kontaktovat prodejce s tím, že při porovnání s Ambiente Family došlo k nedorozumění a požádat o úpravu výbavy - podle toho, co preferuješ, tak na Ambiente Family a nebo aktuální Magic. Teoreticky by v případě odhadu dodání v průběhu května nemusela být zaplánovaná do výroby a s tím je ještě šance hnout. Možná to ale nejde.

Pokud by nechtěl změnu udělat a spočítal sis cenový rozdíl na vysokou částku oproti dohodnutým sankcím, uvažoval bych i o stornu objednávky. K ochotě prodejce bych ale zkoušel dojít nezmiňováním akce Magic, ale spíše nabídky Ambiente Family. Pokud by byl svolný a Magic by vycházel lépe (je o něco dražší a nemá metalízu v ceně), hurá do změny i tak. Jestli chceš, hoď sem podrobnosti objednávky.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za ochotu. Objednávku u sebe momentálně nemám. Co jsem projížděl konfigurátor, tak se jedná o rozdíl cca 15 000 Kč oproti Magicu - tedy kdybych týden počkal, tak mám stejnou výbavu - jen místo rádia Swing jedno DIN radio myslím, že Blues - to je mi celkem jedno, stejně se obávám, že tam dlouho nevydrží, jelikož parkuji na ulici (pojistku mám pro jistotu jen se spoluúčastí 1 000 Kč) a bez ESP, kontroly tlaku pneumatik a myslím, že ještě nějaký asistent, ale to není podstatné - nechci o těchto věcech rozpoutávat diskusi.

Spíš mi jde o to, zda jste výbavu Grand už někdo viděl, jelikož ani prodejce - ani na stránkách Škoda jsem žádný obrázek nenašel, jak vypadá "Exluzivní" interiér Crystal, nebo zda je k něčemu a jak vypadá "taška v zavazadlovém prostoru" - zase mě to tak nežere, abych kvůli tomu prudil - pokud tato "exkluzivní" výbava bude jen nějaká legrační záležitost, tak si řeknu "seš blbej" a chybama se člověk učí - to je asi tak vše. Auto už nutně potřebuju, takže nemohu zase přeobjednávat.

Ona celá ta historie byla taková, že jsem měl představu, jak stejně, jako v roce 2006 pošlu v pondělí email prodejci s dotazem co má na skladě a v sobotu odjíždím s novým vozem s vyřízenou veškerou administrativou a na značkách (Fabia Combi Ambiente 1.2 47 kW). No a letos už potřebuje svůj vůz i manželka. Nákup jsem naplánoval na konec března, jako nejzašší termín. Můj dotaz co má na skladě prodejce upřímně pobavil - jeden Roomster a jedna Fabia Combi - obojí rok výroby 2010, výbava a barva zcela mimo mé představy. Původně jsem šel pro Octavii Combi Tour, ale čekací doba, nutné dodatečné lakování zrcátek, nákup bočních lišt, výbava a výsledná cena změnili můj názor na Fabii s plnou výbavou (mám ještě nakonfigurovány další věci).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já zrovna kolem menšího prodejce jezdím a je fakt, že mu tam stálo tak 30 aut, Fabií a Octávií, a teď tam nemá vůbec nic, jen pár aut vystavených uvnitř.

Ale proč sem píšu, nevíte někdo něco o akci na alu kola i s gumama, cena by měla být cca 4000 za kus, někdo tu informaci vypustil v sekci Bazar, ale už je to smáznuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bojler zapoměl u Yetiho, na zrcátka, nově budou se i sklápět. Za příplatek 1000,- budou el. ovládaná, vyhřívaná, sklopitelná a s osvětlením nástupního prostoru. Nová kola jsem viděl jsou moc pěkný podobný Arktosům, ale cenu nevím. A model Champion už nebude, ale bude Yeti fresh. Více na škodováckých stránkách nebo na auto.cz.

Editováno: , autor: MikeTTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrcátka jsem nikde neviděl, nebyly psané ani k Ženevě, ani teď. Ale byl by to logický krok. Snad nestáhnou u Superbu Trifidy, protože to jsou snad nejoblíbenější kola podle toho, kolik jich jezdí. Ceny výbav zatím nevím, černá světla a lišta pro FRS je u rakušáků asi za 60 eur.

Trochu jsem čekal od nového MR SII L&K, zatím ticho po pěšině...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tiskové zprávy k Yetimu:

Za mrazivých zimních dní přijde vhod novinka v podobě dálkového ovládání nezávislého topení, které lze pro model Yeti pořídit v rámci mimořádné výbavy. Zahájit vytápění vozu tak bude možné třeba přímo od stolu se snídaní a před příchodem k vozu již bude interiér vyhřátý na příjemnou teplotu. Při parkování v úzkých ulicích nebo při průjezdu zúženými místy v terénu bude možné nově využít komfortního elektrického sklopení vnějších zpětných zrcátek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...