Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Co je prosim tebe zavádějící ? Jestli má, jak sám říkáš, "v papírech" 250 Nm, tak je třeba z toho vycházet. Kolik to teda je, to "trošku víc" ? Tohleto jsou takový pindy, který mi zvedaj adrenalin. Jestli tam je nějaká rezerva, tak jedině dobře, osobně jsem si to taky myslel, než mi to zrovna na tomhle foru vyvraceli ti, co se tvářili, že tomu rozumí. A jak už jsem napsal, už to tu proběhlo a jestli tě to zajímá, zkus si to najít.

Hlavně klid a nohy v teple nerváku. Nech si změřit nějakou 1.9 na brzdě. Bye :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se díval na nějaké firmy co dělají čipování a ze 110kw na 120kw je to vůbec poznat?????Já nemám zkušenost ale myslím si že ne a kde to půjde hlavně poznat bude spotřeba.Nevím je to pouze můj názor.

při stejnym stylu jizdy de spíš dolu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chipovat atmosféru je nesmysl. sice je tu krysař, kterej s tim byl u 1.6ky spokojenej, podle mě jsou to vyhozený prachy.

jirkaK: ser na to, to je stejný jak ten řízek co si koupil OII 4X4 1.9 TDI a hned psal, že má výkon 86kW, protože Cimbu narzdil u nějakýho TDI víc než 77kW a 250Nm. ano, je možný, že výkon je vyšší, ale nikde neni dáno o kolik a jestli vůbec. spojky z prvních sérií byly jako z másla...že jsem měl pečipováno vim, ale tyhle klouzaly lidem i bez chipu

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chipovat atmosféru je nesmysl. sice je tu krysař, kterej s tim byl u 1.6ky spokojenej, podle mě jsou to vyhozený prachy.

jirkaK: ser na to, to je stejný jak ten řízek co si koupil OII 4X4 1.9 TDI a hned psal, že má výkon 86kW, protože Cimbu narzdil u nějakýho TDI víc než 77kW a 250Nm. ano, je možný, že výkon je vyšší, ale nikde neni dáno o kolik a jestli vůbec. spojky z prvních sérií byly jako z másla...že jsem měl pečipováno vim, ale tyhle klouzaly lidem i bez chipu

Tak ten "řízek" si vyprosuje aby si sa do neho takto navazal. Za prve - nikdy som sa s tebou nehadal o tom, ze to ma 86 kw. A nijako na tom netrvam. Iba som sem napisal info, ktore mi povedali vo firme, ked som rozmyslal nad tym, ze si dam chip. No a tieto informacie podporovalo este aj to meranie u Cimbu. Nie som ziadny odbornik, proste som sem dal iba info, ktore mi boli povedane. Jednoducho sa mi to zdalo pravdepodobne. Basta.. koniec. Na tuto temu by som uz nerad debatoval a este menej sa hadal. Ved na to sem hadam nechodime. Ze ano?

Kazdopadne uz je to jedno, kedze dnes sa auto chipuje. Vecer si pre neho idem. Ked sa vratim, napisem vam parametre a dalsie podrobnosti. Uz sa tesim co to bude robit. Snad to ubrzdim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jseš chlap s koulema? jestli jo, tak nevim, co se hned cítíš tak ublíženej. nikde nevidim žádný hádky nic, prostě jsi sem napsal jako nováček blbost a já to tady konstatuju. pokud se v životě necháváš oslovovat striktně jenom křestním jménem a ještě nijak neupravovaným, tak se omlouvám, že jsem tě nazval řízkem pane. možná bysme ti měli i vykat ne?

a až sem budeš dávat paramatery, tak dej to, co s tebou aspon naměřil VAGem při zkušební jízdě, ne že ti řekne, že teď to má 328koní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten "řízek" si vyprosuje aby si sa do neho takto navazal. Za prve - nikdy som sa s tebou nehadal o tom, ze to ma 86 kw. A nijako na tom netrvam. Iba som sem napisal info, ktore mi povedali vo firme, ked som rozmyslal nad tym, ze si dam chip. No a tieto informacie podporovalo este aj to meranie u Cimbu. Nie som ziadny odbornik, proste som sem dal iba info, ktore mi boli povedane. Jednoducho sa mi to zdalo pravdepodobne. Basta.. koniec. Na tuto temu by som uz nerad debatoval a este menej sa hadal. Ved na to sem hadam nechodime. Ze ano?

Kazdopadne uz je to jedno, kedze dnes sa auto chipuje. Vecer si pre neho idem. Ked sa vratim, napisem vam parametre a dalsie podrobnosti. Uz sa tesim co to bude robit. Snad to ubrzdim :)

Nic si z toho nedelej, tenhle element je vzdy chytrej jak radio, dokud ho nekdo prokazatelne nenachyta na svestkach, a potom se zacne vymlouvat na to, ze jen jen cerstvy stavar apod. Je to jen lehce dorostle mlade, ktere jeste zivota moc nepobralo, takze jeho nektere soudy jsou jaksi "unahlene", a tak z principu musi byt vzdy v opozici k cemukoliv. Zejmena je velmi agresivni vuci novackum, nebot si odvozuje nejake sve zasluhy od poctu napsanych prispevku typu techto kydu.

Ty informace o tom, ze VW TDIcka jsou ve skutecnosti o cca 10% silnejsi, nez uvadi koncern, se samozrejme zaklada na pravde, a uvedli ji v minulosti v podstate vsechny svetove renomovane motoristicke casopisy a servery, aniz by to VW jakkoliv nasledne rozporoval ci odmital. Takze pokud mas TDI 77 kW motor PDI, muzes si byt skutecne jisty, ze to ma celkem jiste kolem 82-85 kW v realu. Mj. u nas to potvrzuji vsechny renomovane ladiccske firmy, zabyvajici se TDI chiptuningem.

Ja sam mam jiz cca 4 TDI motor od koncernu, a u 2 z nich jsem resil chiptuning (Karcher), jeden z nich byla O1 66 kW, a pred precipovanim me na tom v Brne namerili na brzde kolem kolem 71 kW, a uz tehdy (tj. cca 7 let, to byl chytrak L. nekde na zakladni nebo stredni skole :-) me potvrdili tuto znamou vec o uvadeni oficialniho nizsiho vykonu u VW TDI...

Proc to tak koncern dela je jiste otazkou spekulaci, duvodu je mnoho, pocinaje jistotou, ze je nikdo nenacapa na svestkach pri testech, pres temer jiste vitezstvi pri srovnani se stejne silnou konkurenci, ktera vykon udava pravdiveji, az po vypocet pojistky u mnoha pojist. spolecnosti v Nemecku podle vykonu motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo.. koule mam a minimalne dve B) To, ze si na svoje 1.9 TDicko naplacas veci z RSky z teba este nerobi praveho chlapa, ci hej? :doh (to mas za to rypnutie s gulami -_- )Vobec nejde o oslovenie. Ide o sposob akym sa spravas. Ked s niecim nesuhlasis, hned utocis a robis z cloveka blbca. To mas este vzburene hormony? Vsak klidek a pohoda. Proste nemam rad, ked niekto reaguje utocne, hlavne ked argumentujes sposobom, ze to proste "tak neni". Ja som napisal domnienku a ty tiez, ale rozdiel je v tom, ze ja na nej nijako striktne netrvam. No a nesnaz sa tu zo mna urobit cloveka, ktory si vymysla a prehana. Pretoze prave to si tu v citovanom prispevku robil. Necuduj sa teda, ze sa voci tomu ohradzujem.

No a pokial ide o auto. Chipovanie sa presuva na pondelok. Mali by to spravit na cca 110 kW, ale bude sa to robit na mieru, tak uvidime co z toho vylezie naozaj. Sam som zvedavy.

Editováno: , autor: lenin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic si z toho nedelej, tenhle element je vzdy chytrej jak radio, dokud ho nekdo prokazatelne nenachyta na svestkach, a potom se zacne vymlouvat na to, ze jen jen cerstvy stavar apod. Je to jen lehce dorostle mlade, ktere jeste zivota moc nepobralo, takze jeho nektere soudy jsou jaksi "unahlene", a tak z principu musi byt vzdy v opozici k cemukoliv. Zejmena je velmi agresivni vuci novackum, nebot si odvozuje nejake sve zasluhy od poctu napsanych prispevku typu techto kydu.

:palec2: za tu dobu co jsem tady na foru jsem nabyl přesně stejný dojem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nemá smysl hledat urážlivé příspěvky o vzdělanosti, když jsem žádal radu u navigace, že taťko omi? líbí se mi, jak tu vynášej soudy lidi, co mě nikdy neviděli, ale to už je úděl internetu...rád se s Váma někdy potkám...

no kluci, koukám, že vy tři jste se hledali až jste se našli, takže pusku, chyťte se za ručičky a hurá na Luka lol

PS: doporučuju nějakej sport, vyvětrat si hlavu, relax, dobrej je i sex, třeba potom přestanete brát ten internet tak vážně ;)

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nemá smysl hledat urážlivé příspěvky o vzdělanosti, když jsem žádal radu u navigace, že taťko omi? líbí se mi, jak tu vynášej soudy lidi, co mě nikdy neviděli, ale to už je úděl internetu...rád se s Váma někdy potkám...

no kluci, koukám, že vy tři jste se hledali až jste se našli, takže pusku, chyťte se za ručičky a hurá na Luka lol

PS: doporučuju nějakej sport, vyvětrat si hlavu, relax, dobrej je i sex, třeba potom přestanete brát ten internet tak vážně ;)

Ale ved my Luka mame radi ;) To len Luke je na nas taky zly kol119 Vyriesime to jednoducho: ty na nas budes milsi a mi ta za to budeme mat radi. A ked pojdes niekedy okolo mojho "statku", tak ta pozyvam na jedno velke chladene pifco, co ty na to? Vyriesime to pekne, po chlapsku -_-

Editováno: , autor: lenin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave som ho doviezol domov. Skusobne tomu pridali cca 30 konikov. Ale samozrejme je to iba orientacne, nemam este ziadne namerane hodnoty. Subjektivne je to o dost zivsie, ale cakal som viac. Udajne skusali pridat este o hodne viac, ale uz to trochu dymilo. Takze budu musiet najst nieco medzi tym. Robil mi to jeden sukromnik, ziadna znama velka firma. Odporucil mi ho moj znamy mechanik, ku ktoremu chodim minimalne 10 rokov. Vraj sa ten clovek specializuje iba na VW a davaju k nemu robit vsetky auta. Jemu doverujem, tak som to riskol. Cena cca 13 tisic Sk.

Zatial to jazdi krasne, bez cukania.. bez problemov. Zabera uz v nizsich otackach a drzi aj vo vysokych, kde predtym vobec nevladal. Akurat by to chcelo este trochu pridat a bude to ono. Nuz co.. je to tazke auto. Najblizsie dni to doriesim a potom napisem ako to dopadlo. Pripadne aj kontakt na toho pana - zatial vobec netusim kdo to je, kedze to vsetko islo cez mojho technika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vcelku schvaluju, že ses neuchýlil k firmám jako cimbu apod, protože tyhle motory zvládá spoustu lidí srovnatelně za nesrovnatelný peníze. žes čekal víc, k tomu snad jenom to, že každej motor má svuj limit a jestli budeš jezdit hodně, tak 30koní navíc je optimální. mě to chipli na 150koní a 355Nm, jelo to parádně, ale dlouho to nevydrželo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlho to nevydrzalo? A kde nastal problem? Ja som sa ho pytal ako je to so spojkou.. Tvrdil mi, ze konkretne verzie 4x4 by mali mat spojky, ktore su stavane aj na vyssiu zataz, takze by s nou nemal byt problem (udajne uz robil par tychto stvorkoliek). Ci je to pravda, to neviem.. Ja to skusim na viac (asi tych 150 konikov) a uvidime co to bude robit. Nuz co.. obcas treba trochu zariskovat, ze ano :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved uvidim. Dufam, ze vydrzi. Ale na predoslom aute som spojku menil aj bez chipu, takze casom na nu rad pride tak ci tak (otazne je kedy). Inak opravujem svoje prve dojmy. Uz teraz to jazdi ako raketa. Asi tyzden som totiz jazdil na 170 konovom passate, takze mi ten rozdiel hned nejako nedosiel. Nahanal som sa s kamaratom, ktory ma BMW 318d (115k). Predtym som na neho nemal sancu alebo som ho ledva dobiehal a teraz sa rola vymenila :) To uz o niecom vypoveda. A pre ludi, ktori o chipe uvazuju. Za najlepsiu vec povazujem fakt, ze to zacina zaberat uz pri 1500 otackach. Clovek nemusi tolko podradovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...