Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

vzhledem ke spojce urcite, ale kdyz vezmes, ze 2.0 ma o 10 koni min a 20Nm vic, tak mi to prijde nepoměrný

obecně čím máš při daném počtu HP nižší krouták, tím je jeho křivka plošší...

Alexas a JasteR mají skoro stejně koní, ale různý krouták, rozdíl skoro 50Nm, jenže první jmenovaný pěkne plochou křivku...

já měl kdysi podobně naladěno jako JasteR, ale nevyhovovalo mi to, tak mi to Reesha předělal na něco podobnýho jako má Alexas a líp se s tím jezdí... B)

No vidis ja to mel presne obracene, chtel jsem ale abych mel 150PS+ uz od 3200-4600ot. :) sprinty s tim nejezdim, na to jsou vetsi borci a na predjizdeni je tohle lepsi.

Mereni dopadlo vyborne, i Risa byl prekvapenej ;) ..prej se porad zlpsuje a kazdej novej chip je lepsi :D

Graf mereni pred a po ;)

post-60-1168010304.jpg

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF

No vidis ja to mel presne obracene, chtel jsem ale abych mel 150PS+ uz od 3200-4600ot. :) sprinty s tim nejezdim, na to jsou vetsi borci a na predjizdeni je tohle lepsi.

Mereni dopadlo vyborne, i Risa byl prekvapenej ;) ..prej se porad zlpsuje a kazdej novej chip je lepsi :D

Graf mereni pred a po ;)

Pekny pekny :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim drzi, na 1dnicku to setrim ;)

mam takovej dojem, ze tim nicemu nepomuzes, na jednicku ma spojka nejmensi odpor, nejvic dostava zahul na vyssi prevodovy stupne. alespon tak mi to bylo vysvetleno v servisu. taky jsem si myslel, ze kdyz tomu nebudu davat kopr na jednicku, nic se nestane. pak mi zacla klouzat ctyrka, posleze petka, trojka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim drzi, na 1dnicku to setrim ;)

mam takovej dojem, ze tim nicemu nepomuzes, na jednicku ma spojka nejmensi odpor, nejvic dostava zahul na vyssi prevodovy stupne. alespon tak mi to bylo vysvetleno v servisu. taky jsem si myslel, ze kdyz tomu nebudu davat kopr na jednicku, nic se nestane. pak mi zacla klouzat ctyrka, posleze petka, trojka...

jak píše Luke, to sedí...na 1čku trpí spíš poloosy(už jsem takto jednu oddělal při prudké akceleraci), převodovka....na 5ku hlavně spojka, mám to ověřený, před měsícem jsem upgradoval na trysky Race520 a na nejvyšší převod kolem 2000 si klouzne, občas... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim drzi, na 1dnicku to setrim ;)

mam takovej dojem, ze tim nicemu nepomuzes, na jednicku ma spojka nejmensi odpor, nejvic dostava zahul na vyssi prevodovy stupne. alespon tak mi to bylo vysvetleno v servisu. taky jsem si myslel, ze kdyz tomu nebudu davat kopr na jednicku, nic se nestane. pak mi zacla klouzat ctyrka, posleze petka, trojka...

Jj vim tak jsem to slysel, ze se nejdriv kluze petka atd., ale zase kdyz tomu davas pri rozjezdech, tak to taky neni dobry serou se homokluby, poloosy atd. i v serii...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim drzi, na 1dnicku to setrim ;)

mam takovej dojem, ze tim nicemu nepomuzes, na jednicku ma spojka nejmensi odpor, nejvic dostava zahul na vyssi prevodovy stupne. alespon tak mi to bylo vysvetleno v servisu. taky jsem si myslel, ze kdyz tomu nebudu davat kopr na jednicku, nic se nestane. pak mi zacla klouzat ctyrka, posleze petka, trojka...

jak píše Luke, to sedí...na 1čku trpí spíš poloosy(už jsem takto jednu oddělal při prudké akceleraci), převodovka....na 5ku hlavně spojka, mám to ověřený, před měsícem jsem upgradoval na trysky Race520 a na nejvyšší převod kolem 2000 si klouzne, občas... :)

Kdyz jsi menil zase trysky, tak to mas porad 130tkovy turbo, jak se to snasi ? Nebo uz mas 150tkovy ? To si musel znova upravit chip ne ?

Prineslo to nekej znatelnej vykon ? Me uz to takhe prijde na hrane, na normal jizdu..

A spojku mas preci uz z VR6tky, tak si nedelej prdel ze i ta klouze :)

sorry za castecny OT ..pod na icq.

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

80 tis.,to je super.Podle stránek Motordesignu jsi šel nahoru o 30kw / 70 nm,což je slušnej skok. Šlapeš tomu často na krk,nebo jenom když je to potřeba? :)

šlapu tomu na krk jenom když je potřeba, což je ale skoro vždycky :D

Jinými slovy to moc nešetřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Kabelem jde flashnout.Pouze u drazsich modelu aut to delam primo na jednotce, protoze pri vypadku komunikace pres kabel je to v haji, pokud nemas zalohu z BDM.Oprava je dost draha.

Ja to mam taky delany pres kabel. Cca mesic zpatky. Do RJ bych mu asi sahat nedovolil

Vrata

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja za sebe muzu rict ...ze firma ABC je pro me naprostej hnuj ... nikdi vice... ani kolo bych si tam nenechal vyladit .

jinak ja muzu doporucit www.brazdil.com - pan tomu rozumnel a vyladil mi moji Fabii RS k dokonalosti ( i kdyz malinko hulila ) mel jsem pred tim Golfa a chip u ww.gxtuning.com ...ted se peru kam jit ale vypada to na www.cimbu.cz ....tak uvidime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...