Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Mám otázku, ať si udělám jasno..

Chipování = zvýšení výkonu ?

HOdím to tam, jede mi to teda řekněme rychlej, lépe a s lepší akcelerací, jak teda může jít spotřeba dolů??

Pokud to ovlivní i spotřebu tak to chcu taky :wub:

rapidne dolu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to by mohlo být zajímavý...jako teoreticky kromě prvního dílu se s tím dá celkem laborovat, jenže origo sportovní výfuky např. od miloušteku asi zvuk moc neudělají...chtělo by to slyšet, případně kouknout co se nabízí :help:

Zitra to zkusim nahrat pres fotak. Mam v planu se jich na to jeste zeptat. :)

Ale stejnak je nejlepsi to slyset nazivo, nema to proste chybu...fakt se mi to moc libi i ostatnim lidem co se mnou byli! :palec2:

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dneska jsem si nechal načipovat OII 2.0TDi od firmy FLASH MOTORS. Výkon by měl být 138Kw/410nm, ale nějak se mi to nezdá. Máte někdo zkušenosti s touto firmou? Jinak čipovali mě auto v Brně, ale myslím, že mají pobočku i v Praze. Ještě jedna otázka, nevíte někdo, kde se dá v Brně nechat změřit výkon? Díky moc za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dneska jsem si nechal načipovat OII 2.0TDi od firmy FLASH MOTORS. Výkon by měl být 138Kw/410nm, ale nějak se mi to nezdá. Máte někdo zkušenosti s touto firmou? Jinak čipovali mě auto v Brně, ale myslím, že mají pobočku i v Praze. Ještě jedna otázka, nevíte někdo, kde se dá v Brně nechat změřit výkon? Díky moc za odpovědi.

Tak o této firmě jsem ještě neslyšel.

Mě se zdají podezřelé už jenom ty hrubky na jejich stránkách.

Např. "přímím vstřikováním" nebo "vzduchoví podvozek" ...

Kolik jsi za to dal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o této firmě jsem ještě neslyšel.

Mě se zdají podezřelé už jenom ty hrubky na jejich stránkách.

Např. "přímím vstřikováním" nebo "vzduchoví podvozek" ...

Kolik jsi za to dal?

Jejich stránky jsou www.profichip.cz . Mají akci za 5500,- jinak ostatní čipy kolem 10tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vole Sieger, ty jseš teda pacient ! Nejdřív tady sbíráš rozumy, kde jako to nechat udělat a kdo je nejlepší a když se to dozvíš (a myslím, že jsi si s informací, cos tu dostal mohl udělat jasnej obraz), tak naskočíš bůhvíjakejm udělátorům na nějakou "super akci". No hlavně, že to bylo levný, viď. To je přesně, ale úplně přesně to, na co se nechaj lidi nachytat a pak si drbou hlavu (viz ABC tuning). Ještě že je toho tady o tom tolik napsáno. A co teď jako chceš zkoumat, když se ti to nezdá ? To se ti snad mělo nezdát, než jsi do toho skočil, ne ?! Mně by z tebe normálně prasknul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vole Sieger, ty jseš teda pacient ! Nejdřív tady sbíráš rozumy, kde jako to nechat udělat a kdo je nejlepší a když se to dozvíš (a myslím, že jsi si s informací, cos tu dostal mohl udělat jasnej obraz), tak naskočíš bůhvíjakejm udělátorům na nějakou "super akci". No hlavně, že to bylo levný, viď. To je přesně, ale úplně přesně to, na co se nechaj lidi nachytat a pak si drbou hlavu (viz ABC tuning). Ještě že je toho tady o tom tolik napsáno. A co teď jako chceš zkoumat, když se ti to nezdá ? To se ti snad mělo nezdát, než jsi do toho skočil, ne ?! Mně by z tebe normálně prasknul.

No tak sem to možná posral, já nevím. Přede mnou odjížděl borec s fábkou a já se s ním bavil a on říkal, že to čipoval manželce, ale že má taky oktávku 2.0TDi a tu že si nechal taky načipovat a je spokojenej. Tak nevím, proč by mě kecal. Jenom říkám, že se mě ten výkon nezdá, tak si to chci nechat změřit. Třeba tam fakt je a já jsem debil a nepoznám to, nevím. Spíš mě poraď kde si mám nechat v Brně změřit výkon. Tím cos mě napsal mě už moc nepomůžeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vole Sieger, ty jseš teda pacient ! Nejdřív tady sbíráš rozumy, kde jako to nechat udělat a kdo je nejlepší a když se to dozvíš (a myslím, že jsi si s informací, cos tu dostal mohl udělat jasnej obraz), tak naskočíš bůhvíjakejm udělátorům na nějakou "super akci". No hlavně, že to bylo levný, viď. To je přesně, ale úplně přesně to, na co se nechaj lidi nachytat a pak si drbou hlavu (viz ABC tuning). Ještě že je toho tady o tom tolik napsáno. A co teď jako chceš zkoumat, když se ti to nezdá ? To se ti snad mělo nezdát, než jsi do toho skočil, ne ?! Mně by z tebe normálně prasknul.

Jo a s tím ABC tuningem-máme doma bmw 330xd načipovanou v akci od ABC za 9990,- z 205 na 240koní a není s ním problém. sice se mě zdá, že tam ten výkon taky neposkočil, ale otec tvrdí že jo. Tak jsem třeba já fakt divnej a nepoznám to. I když to nechápu.

¨

A koukám, že ty máš auto taky načipovaný, jak ti to jede s těma 140kw? Odkud jsi? Že bych se s tebou třeba svezl, kdybys byl tak hodnej.

Editováno: , autor: Seiger86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak sem to možná posral, já nevím. Přede mnou odjížděl borec s fábkou a já se s ním bavil a on říkal, že to čipoval manželce, ale že má taky oktávku 2.0TDi a tu že si nechal taky načipovat a je spokojenej. Tak nevím, proč by mě kecal. Jenom říkám, že se mě ten výkon nezdá, tak si to chci nechat změřit. Třeba tam fakt je a já jsem debil a nepoznám to, nevím. Spíš mě poraď kde si mám nechat v Brně změřit výkon. Tím cos mě napsal mě už moc nepomůžeš.

Já vím, že ti nepomůžu, ale nemohl jsem se udržet. Připomínáš mi mojeho šváru, kterej ze mně vždycky před koupí auta tahá rozumy a pak udělá pravej opak. Samozřejmě s patřičnými dopady. A jak ti mám poradit brzdu v Brně, když bydlím 300 km daleko ? A krom toho, tady nepujde jen o výši výkonu, ale o jeho průběh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že ti nepomůžu, ale nemohl jsem se udržet. Připomínáš mi mojeho šváru, kterej ze mně vždycky před koupí auta tahá rozumy a pak udělá pravej opak. Samozřejmě s patřičnými dopady. A jak ti mám poradit brzdu v Brně, když bydlím 300 km daleko ? A krom toho, tady nepujde jen o výši výkonu, ale o jeho průběh.

Já nevěděl, kde bydlíš, tak se nezlob... Zítra pojedu na nějakou brzdu a napíšu co mě teda vyšlo, nebo to naskenuju a hodím to sem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevěděl, kde bydlíš, tak se nezlob... Zítra pojedu na nějakou brzdu a napíšu co mě teda vyšlo, nebo to naskenuju a hodím to sem...

Tak to mě teda fakt zajímá co naměříš.

Nezapomeň to sem hodit.

Hlavně mě zajímá graf.

PS: jestli nepoznáš rozdíl cca 35kW tak teda fakt nevím...

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mě teda fakt zajímá co naměříš.

Nezapomeň to sem hodit.

Hlavně mě zajímá graf.

PS: jestli nepoznáš rozdíl cca 35kW tak teda fakt nevím...

No protože tam ten rozdíl není! Nebo mě napadá ještě jedna věc, že jsem to auto koupil už s čipem a nevěděl jsem o tom, ale to ja asi blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No protože tam ten rozdíl není! Nebo mě napadá ještě jedna věc, že jsem to auto koupil už s čipem a nevěděl jsem o tom, ale to ja asi blbost.

Jestli tam není tak to potom chápu.

Jinak jsem měl možnost porvnat 110kw 20V Turbo zvednuté na 130kW a mlůžu řici, že to potom bylo úplně jiné auto.

Prostě nebe a dudy. To musí poznat každý.

JEstli tam ten výkon je tak to na brzdě musí být vidět.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tam není tak to potom chápu.

Jinak jsem měl možnost porvnat 110kw 20V Turbo zvednuté na 130kW a mlůžu řici, že to potom bylo úplně jiné auto.

Prostě nebe a dudy. To musí poznat každý.

JEstli tam ten výkon je tak to na brzdě musí být vidět.

Dřív jsem měl fabii 1,2 47kw a když jsem pak jel s fabií 1,4 55kw tak jsem ten rozdíl viděl a hodně. Takže si myslím, že 35kw by mě neuniklo. I když v těch nižších výkonech je to asi vidět víc, ale stejně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O týhle firmě slyším taky poprvý a co se týče chiptuningu, tak neznámá firma je pro mě pochybná firma. Zlákat se na nižší cenu se u chipu nevyplácí dvojnásob. A když už máme ty Škodovky, tak bych zajel tam, kde se něma zajímaj speciélně.

Každopádně i kdyby na brzdě ten výkon byl a ty ho v reálu nepoznal, tak to asi k ničemu není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...