Přejít na obsah

Řazení zpátečky - problém


Avocet

Doporučené příspěvky

Mám problém s řazením zpátečky přišel jsem na to náhodou. Když jsem vycouvával z parkovište tak jsem vyřadil a opětovně chtěl zařadit zpátečku a ejhle spočítal jsem zuby v převodovce.

Děje se to pouze při tomto postupu : sešlápnu spojku zařadím R - vyřadím R, pustím spojku, sešlápnu znovu spojku a chci zařadit R tak to rachoti jako prase ( tak v osmi z deseti pokusu). Je to normalni???

Pokud zařadím R potom zařadim 1 popojedu a znovu R tak je vse OK. Spojkou to asi nebude vse ostatni jde radit dobre a mam najeto 43K.

Jestli se porouci prevodovka tak se pos..ru.

Všem předem dik za reakce.

Editováno: , autor: Avocet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to normální - pokud to bylo za jízdy, zpátečka nemá synchrony, už to nedělej...

Nemusi to byt za jizdy deje se to i na miste. :( Ale vzdy az pri druhem pokusu o jeji zarazeni jak jsem psal vys.

Prisel jsem na to uplnou nahodou pri vyjizdeni z parkoviste.

Snad mas ale pravdu. Mohou se takto znicit ozubena kola?

Editováno: , autor: Avocet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ted jsem to byl vyzkouset a mas pravdu asi to bude tim synchronem. Dela to u studeneho motoru ted to u tepleho neudelala je fakt ze jsem to vzdy zkousel u studeneho ale to muze byt i nahoda. Kdyz tam zpatecku davam pomalu tak drnci pres zuby kdyz rychle (normalne) tak to akorat cvakne malinko to cukne ale fakt malinko a je tam. Normalne bych si toho nevsimnul deje se to nekdy az pri opakovanem razeni R-R nebo pri dojeti na neutral zastaveni a razeni R. Docela me to vydesilo u Citroena se mi to nikdy nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...