Přejít na obsah

Čerpací stanice


:Petr

Nekvalitní palivo  

77 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

U nás v severních čechách je nafta z polska. Má menší počet biosložek. Důkaz byl proveden rozbor nafty Verva na benzině a nafty na polské stanici ORlen. Nafta byla skoro totožná až na nějaké ty bisložky. lol

Dokonce i obsluha (dlouholetá) řekla že Benzina je už teď polská společnost.

EDIT: byl proto, že jsem chtěl tyto články lépe zformulovat.

Ano,ORLEN je majitelem Unipetrolu a tím pádem i Benziny... stačí trochu googlit a může si ten řetězec firem (Orlen-Unipetrol-Benzina) najít každý sám. Asi to vozí z nejbližší rafinerie. Sám sice beru benzin u OMV (mám ji nejblíž),ale proti Benzině nic nemám.

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,ORLEN je majitelem Unipetrolu a tím pádem i Benziny... stačí trochu googlit a může si ten řetězec firem (Orlen-Unipetrol-Benzina) najít každý sám. Asi to vozí z nejbližší rafinerie. Sám sice beru benzin u OMV (mám ji nejblíž),ale proti Benzině nic nemám.

:palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zatim beru jen na shell a vyuzivam body ktere jsem sbiral :) ale to 2kč za 1L a 10 bodu plati jen do konce unora .. a ja mam nadrz uzamykatelnou takze vpohode :)natahnout mi tam jiny nez chci tak to proste nezaplatim a klidne si to povime s policajty ..
No jo, to já měl neuzamykatelnou nádrž, otevírala se zevnitř... a ještě navíc to bylo TDi a na kufru jsem měl nálepku HTP... jo, opravdu by mě tím V-Power benzínem potěšil. :D Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem též jen na Shell, ale pak mi známí řekl ať zkusím Benzinu a já poslechl. Na nádrži jsem najel o 50km více a auto šlo pěkně za plynem v rámci možností. Manželka teď do mého předchozího vozu tankuje jenom u Benziny. lol lol

A co se týče mého stávajícího vozu tak naftu bych jinde než u Benziny nekoupil. Kupuji VERVU a přidávám VIF. Mám svého MAZLIKA velmi rád. :prc: :prc: :prc: :prc: :prc:

Ahoj Snajpre, jelikož já svýho mazlíka taky :prc: tak se chci zeptat, jestli ten VIF můžu začít přidávat až po najetí 155 tis. km, a nebo jestli to už není po nájezdu tolika km (bez aditiv) vhodné...?

Díky a těpic....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No řeknu to asi takto. Po koupi mého vozu, který měl najeto 140 tis.km, jsem se rozhodl do té investice navíc skočit (VIF+VERVA). Auto má najeto o 15 tis.km a vše v pořádku a auto si přede jako pěkně rostlá 18-áctka s nohama do V. lol lol lol lol lol lol lol

Krom toho ten VIF je na zlepšení nafty (mazivost, pěnivost, ochrana proti korozi) = alespoň dobrá prevence

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

He... tady se to nějak rozjelo. U Shellu jsem bral benzín v době když se mi do pracek dostalo první auto, myslel jsem kdovíco neberu za kvalitu. Teď když koukám na ty jejich ceny, občas zapřemýšlím kterej blázen tam může tankovat.:) Potom jsem bral u Benziny, ale od té doby co jsem tam nabral v N95 (asi) vodu, jezdím jen k OMV a beru z 90% jen Carrera 100. Někdo mi říkal že to stejně jako dřív Verva 100 vozilo z Rakouska a neměl by tam být žádnej biosajrajt. Zkušenosti dobré, rozdíl je poznat hlavně když mám N95 a potom naberu plnou Carrera 100. Kdyby nebyla jiná možnost, nabral bych i Verva 100 u Benziny. Zkoušel jsem u OMV i Carrera 95 ale tam rozdíl oproti běžnému N95 nepoznám (možná to i běžný N95 je). Jinak nějaké sbírání bodů si můžou strčit někam, když to začalo u OMV tak mi to pořád cpali, ale nejsem zvědavej aby mé os. údaje lítaly po světě kvůli značkovým krámům 2. kategorie.

Ohledně nafty - příbuzný loni v létě chválil Vervu z Benziny na Kunratické spojce. Potom to prý nabral na jiné Benzině a stálo to za prd.

Takže stále co benzinka, kvalita může být jinde, nezáleží jestli Benzina, OMV, ZD Šakalov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dřív jsem taky tankoval u Shellu,ale pak jsem vyzkoušel Benzinu,a přišlo mi že ten benzín autu chutná víc.Trochu se ten motor ztišil a najedu na něj trochu víc.Ale zase mladá třeba dřív tankovala na jinej Benzině a furt si stěžovala že na to nic nenajede,tak teď bere u Shellu a je spokojena.Takže to bude asi opravdu jak kde no.Jinak na nějaký albert,tesco nebo agro pumpě bych benzín nevzal už jen pro ten pocit.Ušetřím 15 kč a může mě to pak vyjít pěkně draho.Táta když měl Fabii 1.2 40kw tak mu 2x odešla lambda a v autorizovanym servisu mu říkali že je to špatnym benzínem.Tankoval na ONO a když začal tankovat na normálních pumpách tak už to bylo good.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzete mi rict na jake benzince bych mohl tankovat do siciho stroje alias HTP? :) Je to dle meho hodne citlivy motor na kvalitu benzinu ne jako stare favority .. Doporucili by jste OMV misto Shell? Zajima me to hlavne proto ze na shell okamzite zdrazuji benzin a na OMV to aspon tyden trva vzdy ... to same benzina tam je zdrazeni okamzite jsou domluveni s shellem ... Popr. pokud je tu nekdo z Frydku-Mistku nebo jeho blizkeho okoli..kde tankujete vy? Poradte prosim diky:) A nebo mam radeji koupit plnou v tescu nejakou 100 Oktanovku? Co to udela s motorem? Na shell jsou ty ceny tech 100 oktanovych takove ze bych to ani za polovinu nebral .. A na OMV je taky nejaky 100 oktanu? Beru neustale Natural 95 ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

párkrát se mi taky stalo,že jsem chytil špatný benzín,tak jsem koupil VIF a dávám ho při každém tankování.Měl jsem doma schované lahvičky od STP,takže jsem do nich odměřil na jednu nádrž a je to.I kdyby v benzínu něco chybělo,tak ve VIFu to určitě bude a tudíž si benzín sám aditivuju.Tedy doufám :) A cena 160 kč na 500 litrů je úplně zanedbatelná.Než brát na Shelce za 35 ,to raději jinde za 30 plus VIF. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co benzin z polska? A nebo taky od nas? Nejaky znacky? A ten VIF .. to pouzivas jaky? A kde najdes za 30 kč benzin prosimte dnes?:) jak jsem tak objizdel benzinky po okoli cestou do skoly co jsem videl vsude 34.50 - 35.30 .. HRUZA !!! Navic az stat snizi dan ( jestli snizi ) tak ty hovada si to promitnou do marzi !! Okamzite bych jim celou benzinku zavrel .. Pokud nekdo vi o levnejsi benzince kolem Frydku-Mistku prosim napiste :( Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to víš,my pražáci......já než jedu natankovat tak mrknu na český benzín a hned vidím.I když už teď mám vytipováno tak 3 pumpy kde jsou levnější tak o 2 kč než jinde.Dneska za 29.90,do toho frknu benzínový VIF a myslím že jsem nic nepokazil :) .Ale kdybych mohl,tak jezdím tankovat do Rakouska,tam nemají různé "lepší benzíny" a přitom to jede lépe.Ale to už bych měl moc z ruky. :smich: Takže jedině o dovolené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co benzin z polska? A nebo taky od nas? Nejaky znacky? A ten VIF .. to pouzivas jaky? A kde najdes za 30 kč benzin prosimte dnes?:) jak jsem tak objizdel benzinky po okoli cestou do skoly co jsem videl vsude 34.50 - 35.30 .. HRUZA !!! Navic az stat snizi dan ( jestli snizi ) tak ty hovada si to promitnou do marzi !! Okamzite bych jim celou benzinku zavrel .. Pokud nekdo vi o levnejsi benzince kolem Frydku-Mistku prosim napiste :( Diky

Tak dnes Lukoil Dobrá zatim 33.20,tudiž o 2kč levněji než shell,uvidime ale jak dlouho.Jinak benal za 35.50 apod. je fakt hnus :ble

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nafta dobrá - nejlepší byla na benzínkách ORLENU.

Když jsme tankovali v Polsku naftu tak stačilo trochu pod nulou a autí nechtělo startovat, trvalo mu to. Pak stačilo zajet na shellku a klidně mohlo být dvacet pod nulou a nebyl problém, tak si říkám co v tom asi je.....

Teď mám auto svoje na benzín tak mě zajímá jak je na tom Polsko a benzín?! Ještě jsem neměla odvahu, mám prej citlivej motor...1,2 40kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.2HTP je podle me silene citlivy na kvalitu benzinu..bojim se tankovat jinde nez na shell nebo benzine ale ty ceny na shell asi nerozdycham a pojedu nakonec na ten lukoil..A u nas ve skole zase rikali ze natankovali naftu na shell a v zime nenastartovali a na benzine i jinych startovali i v -20:) Takze asi pumpa od pumpy :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIF je aditivum do pohonných hmot. Jiný je do benzínu a jiný je do nafty. Vif do nafty se dělí ještě na 2 další druhy a to letní a zimní (rozdíl je v nich jen ten, že zimní obsahuje složku na zabraňování tuhnutí nafty).

Aditiva se používají k zkvalitnění jakosti pohonných hmot, které jsou v dnešní době nekvalitní (v rámci šetření nákladů a maximalizování zisků). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsme tankovali v Polsku naftu tak stačilo trochu pod nulou a autí nechtělo startovat, trvalo mu to. Pak stačilo zajet na shellku a klidně mohlo být dvacet pod nulou a nebyl problém, tak si říkám co v tom asi je.....

Teď mám auto svoje na benzín tak mě zajímá jak je na tom Polsko a benzín?! Ještě jsem neměla odvahu, mám prej citlivej motor...1,2 40kw.

Takže nevím kde a hlavně na které pumpě v Polsku jsi tankovala. ;) Pokud tankuješ na ORLENU, tak neuděláš chybu. Co se týče Shellu, nekoupil bych tam benzín ani do sekačky. Manželka má felicii a při stejném stylu jízdy najela o 70km méně na nádrži, než když tankovala na Benzině. Si myslím asi docela velký rozdíl a to nemluvím o tom, že sama manželka mi řekla že auto jede lehčeji (což je tedy u ní zásadní informace :smich: ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...