Přejít na obsah

hodnoty- klima


juri23

Doporučené příspěvky

nazdar!

sorry ak som sa netrafil do rubriky ale chem sa opytat ci nema niekto nejake materialy o klime, je jedno ake, a z akeho to je auta. napriklad nejake navody, manualy, ako to pracuje, popis suciastok, hodnoty namerane pocas diagnostiky, LOGY proste vsetko co suvisi s klimou.... potrebujem to na semestralnu pracu do skoly... DIKI MOCC!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Dobrý den,

neznáte někdo přesnou funkci tlačítka "odmrazování čelního okna" klimatroniku? Teplo jde hned, dle principu otočení tepel. čerpadla, nebo je bráno z chladicí kapaliny? Ve druhém případě nechápu proč se tomu říká odmražování, když to stejně chtě nechtě oškrabu. Nikde jsem to nevyčetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odmrazování předního skla:

Po stisknutí tlačítka pro odmrazování předního skla se na dipleji zobrazí týž symbol, jako na tlačítku. Zapnutím odmrazování předního skla se automaticky přeruší režim ECON. Tento režim se používá, jak už jeho označení napovídá, k odmrazování, ale také k odmlžování předního skla. Využívá se ho také pro zvýšení vysoušecího účinku, např. tehdy, nastoupí-li do vozu cestující ve vlhkém oděvu.

Tolik z příruček.

Teplota se doporučuje nastavit na HI - intenzivní odmrazování. Tato funkce samozřejmě za nikoho neoškrábe namrzlé čelní sklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď. Upřesním otázku. Měl jsem na mysli zda klimatronic umí topit hned po nahození motoru tj. otočením funce výparníku a kondenzátoru, technicky možné, nebo zda teplý vzduch potřebný k odmražování dá až chladicí kapalina motoru. Toto jsem nikde nevyčetl, takže nevím zda řešit problém s klimačkou. Pokud opravdu dle lit. spíná kompresor po staru do 5°C nověji do 0°C, teplo tedy v teplotách kdy je odmražování potřeba, opravdu nevyrobí klim. a škrábu a čekám na ohřátí motoru. Ptám se protože u některých jiných výrobců automobilů tak klimatronik funguje. Děkuji všem za případné komentáře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už vím kde jsem to četl. V dílenské učební pomůcce 25. A nejsou to 2, ale 3°C.

Manuál sice říká 5°C, ale vím, že to později upravili na 3°C.

post-57881-0-57421200-1357395291_thumb.j

EDIT:

Tak tady tomu moc dobře nerozumím, ale myslím, že pravdu máme tak nějak oba dva.

Je tu jedna hranice pro vypnutí 0°C (do MR99 2°C) a pak druhá pro zapnutí 5 °C.

post-57881-0-17243600-1357395944_thumb.j

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...