Přejít na obsah

Vlezou 18" do podbehu bez uprav?


Whitek

Doporučené příspěvky

Jdu do 18" kol. Chtel bych jen ujisteni, ze je to bez uprav podbehu. Myslim tim siri rafku 8 x 18 resp 7.5 x 18 s pneu 225/40 R18. Diky

Nepíšeš dost zásadní informaci a to jaké použiješ ET.

Mám 8x18,ET 32.Naložený lehce škrtá o plastové nadkolí při velkém prosednutí.Je to ale tak natěsno,že i značkou použitých pneu se to může změnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci pouzit kola s ET 35, jak by melo byt standardem u Octavek. Tedy co jsem cetl na strankach s prodejem kol. Tim ze bude kolo sirsi z 195 na 225 se rozsiri smerem dovnitr ne? Tedy pokud maji standardky 15" taky ET 35. Uvnitr to vypada ze tam ta rezerva 30 mm mozna je. Nevis o nekom kdo ma taky 18"? Ze bych se poptal. Mozna ze pri ET 35 to bude skrkat o tlumice...nevim.

Editováno: , autor: Whitek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci pouzit kola s ET 35, jak by melo byt standardem u Octavek. Tedy co jsem cetl na strankach s prodejem kol. Tim ze bude kolo sirsi z 195 na 225 se rozsiri smerem dovnitr ne? Tedy pokud maji standardky 15" taky ET 35. Uvnitr to vypada ze tam ta rezerva 30 mm mozna je. Nevis o nekom kdo ma taky 18"? Ze bych se poptal. Mozna ze pri ET 35 to bude skrkat o tlumice...nevim.

Orig 15" kolo je 6" široké s ET 38.18" široká 8" .S použitým ET 35 bude 29mm ven a 23mm dovnitř oproti 15" kolu

Odevři si ten odkaz výpočet hodnot alternativních rozměrů alu ráfků

http://www.epneu.cz/tech_podpora.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím jen přidám poznatek já mám alessio 18" ET38 225/40R18 a je to do podběhů bez ůprav jen taktak na předku to při plném rejdu lehce dře o vnitřní strany podběhů a na zadku to při naloženém kufru chytá o plastové podběhy, ale myslím kdyby tam nebyly tak je to ůplně OK a od tlumičů je to asi 1 centimetr ale jinak je to mazec a skvěle se na tom jezdí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od jara jezdím na 7,5x18 225/40 a ještě se mi nestalo že bych si škrtnul, a to ani když jsem vezl pět lidí. Takže jestli nejezdíš často úplně naložený tak bych se toho nebál.

Editováno: , autor: sin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orig 15" kolo je 6" široké s ET 38.18" široká 8" .S použitým ET 35 bude 29mm ven a 23mm dovnitř oproti 15" kolu

Odevři si ten odkaz výpočet hodnot alternativních rozměrů alu ráfků

http://www.epneu.cz/tech_podpora.php

no podle ty tabulky - ted mam 7,5J 16 ET38 a mezi gumou a tlumicem je tak na pul prstu mista, nevim, tak pod 10 mm a u vnejsi strany sem tak zaroven s blatnikem, tedy ze kolo nejde ven ani dovnitr, proste zaroven, kdyz dam 7J 17 ET37 tak mi tabulka ukazuje ze by to u tlumicu bylo ok, tedy mezera by narostla na ca. 17mm a venku je to o 5mm vic do auta, cili presne ten 0,5" rozdilu sirky (7,5 vs 7), takze proc tam nedat ET29? to by u tlumicu bylo uz asi 25mm mista a ven by to slo o 2mm oproti 7J 17 ET37, to by slo ne? nebo proc vetsina rika ze ET hlavne ne pod 30? vite tohle nekdo?

Editováno: , autor: kus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu ET pod 30,o tom už někde psal Davon,musel by jsi se smířit stím,že kola už jsou dost vystrčená a hází opravdu hodně bordel na boky a hrozí otlučení od kamínků.To mohu potvrdit,nějaký čas jsem jezdil s ráfkem 7,5 x 16" ET 30 a věčně nahozený až po okna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jasny, jiny nevyhody nejsou, jako treba ze cim vic kolo ven, tim vic se neco poskozuje, tlumice, poloosy, cojavim...?

Popravdě nevím.Všeobecně se tvrdí že ano,ale tak dramatický jak to někteří prezentují to asi není.Auto mám od 80 tis,nyní 170 tis a měnil jsem na předku gumy stab.,čepy a kosti,vzadu ložisko,ale ZN jsem kupoval jetou a něco už za sebou mněla a já na ní najel dalších asi 30 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Rocky Podáno: 30.10.2006, 13:43

Zdarec. Chci se zeptat, jestli máte někdo na Octávce 18" kola? mám tam zatím 16" a vypadá to nic moc Jaké máte z 18" zkušenosti při jízdě po těch našich cestách Najezdím měsíčně asi 6000km po celé Čr a cesty jsou hrozné.Možná bych ty 16" i prodal za dobrou cenu

Tohle me taky zajima, osobne mam zkusenost takovou a to cerstvou, ze prechodem z 16 na 17 se rapidne zvysil hluk v aute, castecne to delaji gumy, nepatri zrovna mezi tichoslapky, byt sou celkem solidni, bridgestone, spotreba nevim, zatim se to tvari vselijak, teoreticky by mela zustat stejna, protoze sem pouzil stejnou sirku gumy, z 16 205 55 sem na 17 205 50, tedy RS styl, prakticky ted jedzim s vetsi spotrebou, ale je to chvili, takze jeste se zavery pockam, urcite je citit ze je disk vetsi, jako by okte ztezkly nozicky :-), no to je ale jen dojem, casem se ukaze jak ta spotreba, no ale kdybych dal 18, tak srdce hodne zaplesa, ale usi zdechnou, takze nevim, ja treba najezdim malo, kolem 10tis rocne a jen po meste, takze mne na komfortu jizdy nesejde, ale jestli ty najezdis 6/mes, takze 70 rocne, tak bych do 18 nesel, protoze ikdyz najdes hodne dobry = tichy gumy, stejne uz je ta guma tak mala, ze hluk musi bejt uz opravdu velkej, ikdyz ja to vidim jinak, mam 1,6 74kw, takze pri jizde slysim jen vitr a gumy, motor jen kdyz je ve vetsich otackach, to u vas traktoristu nehrozi, takze tam se to ztrati, tedy s hlukem nevim, rozhodne ale asi trosku jeste naroste, horsi je, ze pri takovym kvantu kilaku se rychlej vsechno odrbe na podvozku, tlumice, stabilizatory, ramena, cepy, cojamvimjeste... podle mne je 18 idelani na nakou 1,8T, snizenou (ale aby to vlezlo) co jezdi kolem 20 rocne pul mesto pul venku, A POPRETE TO! :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rocky Podáno: 30.10.2006, 13:43

Zdarec. Chci se zeptat, jestli máte někdo na Octávce 18" kola? mám tam zatím 16" a vypadá to nic moc Jaké máte z 18" zkušenosti při jízdě po těch našich cestách Najezdím měsíčně asi 6000km po celé Čr a cesty jsou hrozné.Možná bych ty 16" i prodal za dobrou cenu

Tohle me taky zajima, osobne mam zkusenost takovou a to cerstvou, ze prechodem z 16 na 17 se rapidne zvysil hluk v aute, castecne to delaji gumy, nepatri zrovna mezi tichoslapky, byt sou celkem solidni, bridgestone, spotreba nevim, zatim se to tvari vselijak, teoreticky by mela zustat stejna, protoze sem pouzil stejnou sirku gumy, z 16 205 55 sem na 17 205 50, tedy RS styl, prakticky ted jedzim s vetsi spotrebou, ale je to chvili, takze jeste se zavery pockam, urcite je citit ze je disk vetsi, jako by okte ztezkly nozicky :-), no to je ale jen dojem, casem se ukaze jak ta spotreba, no ale kdybych dal 18, tak srdce hodne zaplesa, ale usi zdechnou, takze nevim, ja treba najezdim malo, kolem 10tis rocne a jen po meste, takze mne na komfortu jizdy nesejde, ale jestli ty najezdis 6/mes, takze 70 rocne, tak bych do 18 nesel, protoze ikdyz najdes hodne dobry = tichy gumy, stejne uz je ta guma tak mala, ze hluk musi bejt uz opravdu velkej, ikdyz ja to vidim jinak, mam 1,6 74kw, takze pri jizde slysim jen vitr a gumy, motor jen kdyz je ve vetsich otackach, to u vas traktoristu nehrozi, takze tam se to ztrati, tedy s hlukem nevim, rozhodne ale asi trosku jeste naroste, horsi je, ze pri takovym kvantu kilaku se rychlej vsechno odrbe na podvozku, tlumice, stabilizatory, ramena, cepy, cojamvimjeste... podle mne je 18 idelani na nakou 1,8T, snizenou (ale aby to vlezlo) co jezdi kolem 20 rocne pul mesto pul venku, A POPRETE TO! :p

Tak já nevím ale většinou někdo kdo si dá 18" kola jako já tak asi nezůstane jen u těch kol ale přibude nějakej laďáček, sportovní podvozeček a hlavně kvalitní audio to ti trochu pomůže od toho "hluku" atd. no prostě ten člověk musí bejt tak trochu hráblej do aut a nějaký poslouchání větru a ptáčků... :p JO a svezení na 18" bomba to si člověk neuvědomí až když přezuje na zimní neuvěřitelná houpačka, a další řízení ztěžkne proto že to holt líp drží na silnici a jen tak to neutrhneš ale to poznáš až v zatáčkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no poslouchnai vetru opravdu nehrozi, ja to myslel spis tak, ze je treba na bruslich jako sou 195/15/65 krasne ticho a mekko, ale jinak je to jako u tebe, ja raci uberu komfort, abych vyladil vzhled, ale psal sem to proto, ze vetsina lidi na 17 a 18 kola kouka jako na neco uz zbytecnyho a spatnyho, takze predpokladam ze obecne lidi sledujou uzitecnost a prakticnost nez vzhled a sportovni vlastnosti, ale opakuju ze ja volim tu druhou moznost, proto sem taky snizil podvozek, presel z 16 na 17 a budu delat vejfuk, taky rs naraznik by bodnul :-) ALE moc dobre nerozumim ty vete co slysim vsude, ze kdyz jako dam 225 gumu (tedy 17,18) tak sedis v zatackach a neutrhes a tak, no ja ikdyz mam zimaky 195, tak si nepamatuju, ze by mi nekdy v zatacce uletel zadek, okruhy nejezdim a na silnici do pravouhlych zatacek 70 taky ne (takle kamos votocil trabuka na strechu), takze tohle sou podle mne jen takovy kecy, aby jako clovek nemusel priznat, ze je auto tvrdy jak krava, spotreba vyssi a podvozek trpi jak pes, jedinou protivahou je ten vzhled, ale vetsina rekne, no v zatacce sedim jak pribytej, aby se nereklo, jo sedis, ale se 195 bys taky sedel za normalnich okolnosti - a to 50 rozhodne nejezdim, a pokud jede nekdo uz tak rychle a dementne ze vezme ostrou zakrutu jak sem psal, tak potom myslim se muze stat cokoliv jinyho, nez jen ustrelit prdel, takze pro normalni lidi a polozavodniky je to jen o vzhledu, kterej je ale bomba, takze ja bych do 18 taky sel, ale nebudu rikat ze je to kvuli tomu, ze sem sumachr a auto nesedi, ale kvuli tomu, ze sem narcis, hej B)

Editováno: , autor: kus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jo jo,to ja vim,ze nejoptimalnejsi je ET 35 nebo 38...To neni,ze by se mi to nelibilo,nebo ze bych to nechtel,ale uplnou nahodoujsem si vybral kola a jsem vubec rad,ze se delaj v rozteci 5x100 ale prave pouze s ET 42.. :( Tak proto se ptam...jde mi o to,jestli se tam proste vejdou a nebudou nekde-spis vevnitr-skrtat..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak by asi tak vypadalo 8 x 18,ET 35 s pneu 225/40 R18 a na to snížený podvozek?Nemá to z Vás někdo na autě?

O to ma urcite vic lidi a tusim,ze treba zrovna Vitto... ;)

Já si právě myslím že Vitto to snížený nemá,ale nevím určitě....

A já bych právě skrz tu kombinaci 18tek a sníženého podvozku potřeboval nějaké info a názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak by asi tak vypadalo 8 x 18,ET 35 s pneu 225/40 R18 a na to snížený podvozek?Nemá to z Vás někdo na autě?

O to ma urcite vic lidi a tusim,ze treba zrovna Vitto... ;)

Já si právě myslím že Vitto to snížený nemá,ale nevím určitě....

A já bych právě skrz tu kombinaci 18tek a sníženého podvozku potřeboval nějaké info a názory.

No to ja si taky nejsem uplne jistej...

Ja bych prave taky potrebovbal nejaky info ohledne tech kol..A halvne jestli tam proste dostanu kola 8x18" a hlavne s tim ET 42...Jinak co si pamatuju,tak jeden muj kamos ma na ORS 1 kola z audiny RS 6 a to 8x18",navic to mel na podlozkach kvuli zmene roztece a ma na aute stavitelnej HP sporting a bez problemu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak by asi tak vypadalo 8 x 18,ET 35 s pneu 225/40 R18 a na to snížený podvozek?Nemá to z Vás někdo na autě?

O to ma urcite vic lidi a tusim,ze treba zrovna Vitto... ;)

ja mam 225/45

ale v podstate je to stejny...no problemo. mam et38? kua ted nevim.

a jeste pujdu o 35mm dolu..

jinak osmnactky 215/40???to neeee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak by asi tak vypadalo 8 x 18,ET 35 s pneu 225/40 R18 a na to snížený podvozek?Nemá to z Vás někdo na autě?

O to ma urcite vic lidi a tusim,ze treba zrovna Vitto... ;)

Já si právě myslím že Vitto to snížený nemá,ale nevím určitě....

A já bych právě skrz tu kombinaci 18tek a sníženého podvozku potřeboval nějaké info a názory.

Jestli použiješ rozměr 8x18 ET 35,i s pneu 225/40 to bude OK.Jak už jsem psal výše,mám ten samý rozměr,ale ET 32 a než jsem upravil vnější stranu plastového nadkolí,ta to při plným autě a plném prosednutí lehce škrtalo.Sníženo mám -30.

Martyp - Kola s ET 42 bych asi nedával,proti standardnímu rozměru 6x15 ET 38 to bude o 30mm širší dovnitř,22 mm ven.Těch 30 je asi dost a ještě si myslím,že to nebude moc hezké.Nechápu proč uvádíš příklad svého kámoše s Audi a podložkama,jejich použitím ET zmenšoval a to není Tvůj případ.

btw -Vitto má na těch Ronalech myslím ET 35. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...