Jump to content

noaid

Uživatel
 • Content Count

  179
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

37 Excellent

About noaid

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak jsem to podle tvého obrázku taky našel. https://www.cars-equipment.com/en/shop/roof-antenna-9/oem-6c0035501j-6fq-roof-fm-dab/#prettyPhoto Je otázka zda MÁ nebo MŮŽE se do toho nasadit anténní prut. Součástí dodávky není. U jiných antén je. Možná je něco jednoduchého uvnitř, minimálně GPS a GSM. Ale je to jen taková úvaha. Jde o anténu pro GPS / GSM / FM / DAB. Vypadá to, že má 4 vývody. Zajímavé.
 2. ANO!!!!!!! Ten první obrázek - to je přesně ono, co jsem tam měl!
 3. Ale jo věřím, jen jsem myslel, že by těch možností zapojení mohlo být víc, což by vyvrátila či potvrdila jen rozborka (odpojení konektoru) a tu dělat nebudu neb nevím jak, abych něco neponičil. Každopádně děkuji všem za informace, zase jsme o něco chytřejší.
 4. Jasně, chápu. Mi v servise trvrdili, že bych střešní vůbec neměl mít, když mám DAB a tudíž anténu ve skle, podobně jak zmiňoval karlos s SII, a že tam dali jen základnu pro střešní asi proto, že karoserii bez díry pro anténu u Fabie nevyrábějí. Jestli je to pravda, čert ví. Rozdělávat to kvůli tomu nebudu. Ale byl by to zajímavý pokus zkusit to fyzické odpojení taky, jestli DAB přestane hrát. No nic. Bez rozborky u mne to asi nevyřešíme.
 5. A proč chytám DAB dobře i bez prutu?
 6. brrrm - říkáš, že bez střešní antény ti nehraje DAB vůbec a FM špatně. Jak daleko jsi od vysílačů? A od jakých? Mi bez střešní antény hraje DAB až 60 km i více a to obě pásma jak ČRa tak i Teleko v L-bandu. FM v podstatě pořád, ztrácel se až tak 50 km za hranicemi v Rakousku. Může to souviset i s konkrétním vysílačem a jeho výkonem. Já mám poblíž DAB vysílače 10 a 8 kW, což je dost. Možná to opravdu zapojovali ve výrobě v různou dobu různě nebo dle toho, jaké zesilovače zrovna měli skladem. Navíc ty jsi to kupoval na Slovensku a já v Česku, tak různé konfigurace mohly být. Ona není důležitá ani tak vlastní anténa, ale jaké pásmo zesilovač propouští ono 70 MHz FM a 200 MHz DAB ČRa tak velký rozdíl není, ale L-band 1500 MHz už je velký. A pokud chytám L-band bez střešní antény na vzdálenost 60 km, tak musí být DAB zesilovač pro anténu v zadním okně. FM zesilovač by to podle mne nepropustil. http://www.digitalradiodab.cz/seznam-vysilacu.html https://www.rtvs.org/a/116221_radia-digitalny-sposob-prijmu
 7. Martab - zapomněli tam dát anténu kde, ve výrobě nebo v servisu? V servisu určitě ne, tam tu záslepku viděli poprvé v životě a divili se, že tam anténa není. A proč tam byla ta modrá plastová záslepka místo antény? Modrá stejně jako moje karoserie. Proč se vůbec ta záslepka vyrobila když neměla být použita?
 8. Nezapomněli ji namontovat, sami se divili při předávání, že to přišlo bez antény a se záslepkou, bylo to poprvé. Ale bylo to v servise první auto s DAB tak to přisuzovali tomu, že to prostě má v případě DAB jen anténu vzadu. Hrálo to vždy bez problémů jak FM tak DAB z více vysílačů. Když mi záslepku někdo ukradl, dal jsem tam místo ní malý pendrek asi za stovku, hlavně kvůli ucpání závitu proti korozi. A ten pendrek mi už taky ukradli, takže opět jezdím nahoře bez. Náhradní anténu mám zatím v kufru. Pokud by anténa vzadu byla jen na FM/AM, k čemu by pak byla u aut bez DAB ta na střeše? Nemyslím, že svádět signál ze dvou antén pro stejné pásmo do jednoho svodu je ok, mohou se vzájemně rušit.
 9. noaid

  Bolero

  Ten full mirrorlink děláš jak? Kdysi mi to taky fungovalo, ale novější verze Androidu už full neumožňují.
 10. Já mám stejný MR a stejný model FC Style+ (09/2016), DAB z výroby, ale auto jsem dostal pouze se základnou pro anténu a místo šroubovacího prutu tam byla jen šroubovací plastová záslepka v barvě karoserie, kterou mi hned někdo ukradl a která se nedá sehnat ani ve Škodě 🙄. Anténu mám z výroby zabudovanou v zadním skle. Prutovou nemám momentálně žádnou. To každý den vyráběli stejné auto v jiné konfiguraci? Možné je vše...
 11. https://dotekomanie.cz/2019/05/android-auto-projde-zmenou-designu-a-funkci/
 12. Já si tankování do Fuelia přepsal ručně něco přes 30 položek a ani to nebolelo, bylo to celkem rychle. Zvýšené spotřeby jsem si nevšiml, nemám zapnutou Přesnost GPS, ukládám GPX.
 13. A až tam budeš mít spočítanou nebo ručně zadanou cenu a spotřebu benzínu, bude tam i přibližná cena cesty.
 14. Jen upozornění na slušnou užitečnou aplikaci, kterou asi hodně lidí zná, ale leckdo možná ne. Donedávna jsem léta používal na evidenci spotřeby v mobilu českou aplikaci Moje auto. Jednoduchá, vyhovovala mi. Nedávno jsem zkusil aplikaci od Sygicu Fuelio která dělá totéž, ale i věci navíc, jako třeba evidenci jízd vč. záznamu trasy, ujeté vzdálenosti a přibližné ceny apod. Fuelio automaticky zapne záznam při připojení k bluetooth auta a vypne při odpojení, není třeba se o nic starat. Podle mne hodně šikovná aplikace, doporučuji vyzkoušet. Jediný problém vidím v případě ochrany soukromí, kdoví, co do Sygicu odesílá. Ale to se týká v podstatě i všech navigací apod. Pro případné jízdy za milenkou apod. asi taky vypnout.
 15. noaid

  OneApp

  Ano, děje nová verze Smartgate už mi ani nejde spustit a neustále dokola cyklí jen hláška o crash programu. Odinstaloval jsem už navěky.
×