Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

noaid

Uživatel
 • Počet příspěvků

  164
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

34 Výborná

O uživateli noaid

 • Hodnost
  Uživatel

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. A jsi si jist, že není problém v telefonu? Zkoušel jsi jiný? Někdy se u mne stává, že je třeba mít telefon probuzený aby se připojil k autu a přehrávač v tlf se dal spustit, Dále se na telefonech stává, že některé funkce přestávají fungovat spolehlivě, když je v telefonu nainstalováno mnoho software, který tuto funkci používá, zvláště u pomalejších telefonů. Mi svého času takhle blbla i GPS. Dále čínské značky mají méně spolehlivý sw, alespoň kdysi to platilo, teď nevím, mám Samsungy.
 2. noaid

  spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw

  To Greenscore snad ani nelze dosáhnout. Jak se to podařilo? Já jezdím z kopce i za míň ale celkové skóre tak max. do 80, spíše mnohem méně. To mi připadá jako jízda 90 vteřin z kopce se zařazenou rychlostí a spotřebou 0.
 3. noaid

  Výměna repro

  Myslím, že je to jinak. Alubutyl není tlumení, ale hlavně podklad a izolace pro tlumení Aerowave. Trochu omezí vlastní chvění plechu díky své hmotnosti, ale vlastní tlumení zvuku obstarává ten Aerowave, i když asi spíše na vyšších kmitočtech. Je to i v popisu materiálu. Izolace asi proto, aby se případná trvalá vlhkost z Aerowave nedostala přímo k plechu. Je ale fakt, že dát tam jen ten Alubutyl není špatná myšlenka. Pojmu "usměrňování zvukové vlny" moc nerozumím přesto, že akustice a šíření zvuku celkem jo, už pár desítek let. Správně jde o tlumení stojatých vln, které se tvoří v každém uzavřeném prostoru s kmitočtem dle jeho rozměrů, ať jsou to dveře, reprobedna nebo místnost.
 4. noaid

  Výměna repro

  https://www.ahifi.cz/akusticky-tlumici-material-gladen-aero-wave.html#tab-comments To je odpověď těch co to aplikují. Ale kolik viděli aut 5 let po aplikaci? Potřebují prodat. Je to pórovitý materiál, nedovedu si představit, že se tam ta vlhkost nedostane. Co se týče MDF - teď to nemohu najít, ale možná tady nebo na jiném českém fóru někdo ukazoval shnilý MDF kroužek po relativně krátké době, který si pak měnil na samodomo soustružený plastový. Takže bych si tím tak jistý nebyl. Kdo si ty dveře otevřel po pár letech a viděl, že je vše ok a nic nesmrdí?
 5. noaid

  Výměna repro

  Už nejméně rok přemýšlím o výměně repro a pořád mne trápí nejistota. 1. Ta MDF podložka, neshnije a nebude to problém do budoucna? 2. Tlumení dveří - nenasákne časem vlhkostí a hnilobou? Dle marketingových materiálů ne, ale věřte jim. Jsou nějaké dlouhodobější zkušenosti? Nebo se toho nemám bát. Mám pořád záruku, už 2 roky z 5.
 6. Tak po nekolika hodinach laborovani a studia jsem to spravil. Bylo treba vymazat i data GP Services, ne jen cache. Bal jsem se to udelat, protoze jsem na netu cetl jak to nejaky telefon tezko rozdychaval. Nakonec jsem najednou vymazal cache i data. Pote se v telefonu automaticky restartovaly asi vsechny spustene aplikace. To trvalo nejakou dobu a pak jsem zkusil AA a fungovalo. A ostatni se zda ze funguje taky. Clovek se porad uci, jen kdyby to nestalo tolik nervu... Nejlepsi je, kdyz problem zjistim, kdyz jsem sednu do auta a mam jet podle AA sluzebne do zahranici jako ten minuly tyden. To fakt nasere. Edit: Tak prece jen to vymazani dat zapomnelo nejaka nastaveni. Zatim jsem zjistil nastaveni duveryhodnych zarizeni. Patrne budou i dalsi, pocitejte s tim. Ale nebude to nic destruktivniho.
 7. Something went wrong - Zdá se, že aplikace Služby Google Play momentálně nefunguje. Tohle je momentálně zpráva, která se zobrazí po spuštění AA, po odklepnutí konec, to bez připojení auta, prostě to vůbec nejde spustit. Už nevím, co s tím. Dosud vše celkem fungovalo. Ještě před 10 dny jsem to používal a od minulého týdne utrum. Bez ohledu na instalovanou verzi AA, nic jsem neaktualizoval, jen se aktualizovaly automaticky právě ty Google Play Services, jejich akt. nelze ovlivnit, aktualizovaly se asi 3 dny před tím, než to přestalo fungovat. Už jsem prolezl kde co na netu (je takových více), provedl standardní kroky jako vyčištění cache GP a GPS, restarty, instalaci různých verzí AA apod. Vše ostatní funguje. Děje se to i někomu jinému? Neví někdo, co s tím? Samsung J5, Android 7.1.1, GPServices 15.0.90, vše nejnovější verze.
 8. noaid

  spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw

  Když tu rozebíráte tu pomalou rychlost šetřílků... Dnešní cesta z Rakouska. První část asi 120km přes kopečky po okreskách, milion vesniček s křivolakými uličkami a dodržováním rychlosti tak max 60/110, už jsem tam platil, pak přes Znojmo až do Pohořelic - za tuto část spotřeba 4.5l. Dále 200 km po dálnici rychlostí 130-170km/h, nejčastěji 140 na tempomat. Tady už spotřebu nevím, jen celkovou za celou trasu a ta je 5.3 l. A to jsem se nijak extra nesnažil, zvláště na dálnici. Je to 6kvalt 81kW. Benzín tentokráte Tank Ono, jinak většinou Efecta, ale nevidím rozdíl. Ten dojezd je 630 km + 180 km po dálnici od pumpy, takže při té rychlosti celkem asi 800km.
 9. noaid

  Zimní pneumatiky

  Taky jsem s TS860 už třetí zimu spokojen.
 10. noaid

  spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw

  Moje reálná zaplacená spotřeba (ne z PP ale ze stojanu) za prosinec a leden takže zima, 1000km většinou 10km zastudena po městě do práce a zpět a pár výletů po okreskách a dálnicích - 5.75 l/100. Reálná spotřeba posledních 20 000 km mix léto zima vše dohromady 5.57 l. V létě jsem míval dlouhodobou i 5.1 l. Jezdím rychleji než ostatní pokud to jde, pokud musím jet zrovna za někým, spotřeba jde rapidně nahoru. Minimum jsem měl už hodněkrát na asi 60-70 km 3.5 se studeným motorem, ale mírně z kopce, jednou i 3.2 l. Obecně nemá smysl uvádět spotřebu na krátké trase, pokud není jasný reliéf trasy. Smysl má leda pokud změřím cestu tam i zpátky, prostě abych se vrátil do stejného bodu. Tím se jakžtakž eliminuje vliv terénu. Nikdy nenechám motor běžet na prázdno, max pár vteřin a hned vyjíždím. Start stop vypnutý. Z kopce pokud je jen mírný, tak nebrzdím motorem ale na volnoběh, dojedu tak dál. Pokud je prudší, tak dle strmosti ta rychlost, která mi vypne vstřikování ale nebude zbytečně brzdit. Někdy 6, někdy 5, někdy 4. Brzdy používám celkem asi málo a o to rychleji jezdím. Velký vliv na spotřebu má nahuštění pneumatik. Jednou mi ze servisu dali auto s nedohušťenými a spotřeba se zvedla skoro o litr, v teplém jaru byla hodně vyšší než v zimě.
 11. noaid

  DAB

  To záleží na vkusu každého soudruha. Já ČR Dvojka, ČR Jazz, Samson Digital na folk, někdy ČR Vltava. Soukromá rádia neposlouchám vůbec, bolí mne hlava z jejich kvality technické (kompandéry na max, zkreslený zvuk) i obsahové, a nesnáším reklamy. Jsou mi přímo odporné.
 12. noaid

  Čím vás nová Fabia naštvala?

  Mohu potvrdit špatnou kvalitu skla ve srovnání se staršími auty. Teď po 2 letech mám sklo více poškrábané než předtím na 20 let staré Felicii. A to se o to dost starám mnohem více, vetšinou před delší jízdou přední sklo poliji vodou a setřu stěrkou, mám rád čistý výhled. Smetí pod stěrači vždy oklepu, nikdy nestírám hned po rozjetí, počkám, až se část prachu odvane větrem, někdy raději nestírám vůbec. Výsledek, taky škrábance hlavně v koncové poloze stěrače. Stejně tak je méně kvalitní lak. Ale o tom je jiné vlákno.
 13. noaid

  Textilní koberečky

  Já je nemám, ale kolega v práci by je mít měl, takže je opravdu zkusím, pokud bude ochoten je přinést, což nemohu zaručit. V autě má asi gumové, ale i ty by mohly stačit. Uvidíme...
 14. noaid

  Textilní koberečky

  No a to by mohla být výhoda, já mám ten černý plast pod sedadly špinavý a okopaný, delší spodní strana by to mohla chránit a navíc bránit svinstvu jít mimo kobereček. Prostě si myslím, že by to chtělo prakticky zkusit zda by opravdu byl problém. Šedivá je veškerá teorie a zelený strom života.
 15. noaid

  Textilní koberečky

  No jsou delší, tudíž mají jiný tvar. A o to delší přece jde, ne? Mne by zajímalo, v čem by to bylo horší, kde to nepasusuje nebo naopak se to vejde. Nebo alespoň tu fotku s koberečky přes sebe, aby bylo vidět rozdíl. Pokud je ski1961 autorem fotky, mohl by to vědět, ne?
×