Jump to content

noaid

Uživatel
 • Content Count

  199
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

42 Excellent

About noaid

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. OK Pawouku, už tady žádnou užitečnou informaci nevložím abych nekazil čistotu fóra.
 2. Zdá se, že Teleko momentálně vysílá stanice ČRo ve vyšší kvalitě než vlastní ČRo multiplex - 72kbit místo 48kbit na stejném kodeku. http://www.digitalradiodab.cz/rozhlasove-stanice.html
 3. Cituji z předchozího: další citace z Worlddab Z toho by vyplývalo, že dnešní DAB+ vysílání je přinejmenším stejně kvalitní jako totéž v DVB-T v MPEG2 kodeku 192-256kbit. Bohužel nemohu porovnat, mám DAB jen v autě. No a v té slavné Británii jsou s DAB sto let za opicema - nemají DAB+, vysílají ještě v zastaralém kodeku MPEG2 s bitrate 64-128kbit a mnohdy monofonně. Mají tam podobný problém jako my s přechodem DVB-T - T2 , musí kupovat nové přijímače. https://www.lupa.cz/clanky/jaky-je-stav-dab-ve-velke-britanii-nejrozsahlejsi-sit-ale-nizke-datove-toky-a-mono-zvuk/
 4. DAB Českého rozhlasu sklízí úspěch i v Německu https://digital.rozhlas.cz/spusteni-novych-vysilacu-multiplexu-cro-dab-vyvolalo-nadsene-reakce-v-nemecku-8099571 https://digital.rozhlas.cz/cesky-rozhlas-spusti-1-listopadu-vsechny-avizovane-vysilace-multiplexu-cro-dab-8090946
 5. Teď máme jednu aplikaci jak pro auto tak pro mobil. V budoucnosti bude část pro auto součástí instalace Androidu a pro mobil bude speciální frontend aplikace, která bude patrně s tou autovou komunikovat. Takže dvě. Tak jsem to pochopil a tudíž se stanou z jedné jakoby dvě z nichž jedna už bude předinstalována. Je to celkem logický a správný krok. Jen doufejme, že do té doby bude u nás AA povoleno, pochybuji, že to pak půjde doinstalovat z apkmirror :-) Kdoví jak udělají zabezpečení pro země, kde to nepovolili.
 6. Rádio je něco jiného než TV. FM bude existovat určitě déle než těch 6 let. Jen v mém okolí DAB vysílá zkušebně už 8-9 let a co se změnilo? Moc ne. A poprvé jsem poslouchal DAB, sice jen na kabelovce, ale už v polovině 90.let. A bylo to fakt dobré, spousty tematických stanic bez keců a reklam, jen muzika. Něco jako rádio Valc. A zkrachovalo to, protože lidem stačilo FM a s....y jako Evropa2 apod.. Proč by poslouchali něco kvalitního za peníze když mohou poslouchat zadarmo odpad.
 7. Já myslím, že to kupujícího vůbec nebude zajímat. Fakt to má smysl hlavně proto, že to líp hraje pokud posloucháš ČRo, já jen ČRo 2, Jazz, Vltavu a Ostravu. Pro mne je Bolero s DAB a Android Auto na mém autě ta nejlepší vychytávka. Ale ne každý tyhle věci ocení.
 8. Nerozumím, možná jsem mentálně nedostatečný. Nebo ty.
 9. Analogové FM vysílání se dnes krmí z nekvalitního digitálního streamu. Doma na hodně kvalitním aparátu nepoznám rozdíl mezi DVBT 192kbit MPEG2 z televize a FM z kabelovky na špičkovém tuneru. FM ze vzduchu je horší než to z TV a to jsem 10km od vysílače s přímou viditelnosti bez jakýchkoli překážek z kopce na kopec. Před 20 lety bylo FM u ČRo opravdu kvalitní, to už ale neplatí a hifi to nebylo ani tehdy, z technických důvodů ani nemohlo :-) Principy vysílání FM i DAB stejně jako výhody a nevýhody jednotlivých analogových i digitálních formátů celkem znám a zodpovědně mohu říci, že OtaH plácá, zvláště předchozí 2 příspěvky mne rozesmály :-) Víš proč Beatles nahrávali na magnetofon? Protože jim před 50 lety nic jiného nezbývalo :-) Dnes už by to neudělali. Víš, co to jsou odrazy signálu? U FM působí negativně, u DAB naopak pozitivně. FM při horším signálu šumí jak prase, DAB nešumí. Atd. I při tom opravdu malém bitrate je prostě zvuk lepší než FM. DAB ve srovnání s FM je v autě čistší, zřetelnější a subjektivně dynamičtější zvuk. Do hloubky to nemá smysl rozebírat.
 10. AA se rozdvojuje. https://www.svetandroida.cz/android-auto-android-10/
 11. OtaH - neteoretizuj a radši se v nějakém autě s DAB svez a uslyšíš to sám. Pak můžeš přemýšlet o tom, proč to tak je. ;-) Zatím KAŽDÝ, kdo DAB v autě má nebo alespoň slyšel, zvláště za jízdy a v místech s horším signálem, ví a slyšel, že je DAB lepší. Mimochodem je to jeden z hlavních důvodů proč byl vymyšlen - lepší mobilní příjem. A na nějaké HIFI v případě FM zapomeň, ty časy jsou pryč kdy se analogově vysílalo až do 15kHz. Dnes je to méně a používá se jako vstup digitál s malinkým bitrate, tipuji to, co je v DVB-T, takže 128-192kHz v MPEG2. A to pouze v případě ČRo, u komerčních to je úplná hrůza prohnaná přes kompresory.
 12. Mapy.cz by měly už fungovat na Apple CarPlay. Na AA fungovat nebude protože to Google nedovolí. Takže tam nebude fungovat asi nikdy ani Sygic ani jiné mapy než od Googlu.
 13. Tak to jsme podobný případ, taky mi to kdysi chodilo, pak přestalo a já používal jen AA. Za tu dobu se ale také několikrát upgradovala verze Andoidu a změny byly i v jeho Mirrorlinku, např. přestal chodit full mirror a další pluginy, potom mi to občas šlo i připojit, ale po rozjezdu zhasly i povolené aplikace a teď už se dlouho nepřipojí a nepomůže ani vyčištění a restarty mobilu ani reset Bolera. Kabel je kratičký bezproblémový. AA funguje, jen občas se připojí až napodruhé.
 14. Obyčejný Sygic už má také podporu pro Mirrorlink za příplatek 40EUR. https://help.sygic.com/cz/sygic-gps-navigation-for-android/add-on-features/mirrorlink-connectivity
 15. Novinky ve vzhledu Google Map v Android Auto: https://www.svetandroida.cz/google-mapy-android-auto/ Před 2 léty možná déle jsem psal na podporu Sygicu návrh na to, aby zajistili podporu klasického Sygicu pro Mirrorlink a hlavně AA. A podpora Mirrorlink je tady, ale za peníze, konkrétně příplatek 40EUR pro stávající uživatele. https://help.sygic.com/cz/sygic-gps-navigation-for-android/add-on-features/mirrorlink-connectivity Pro mne k ničemu, jelikož 1. je to moc peněz, cena je vyšší než za kolik jsem kdysi koupil celý Sygic is pluginy. 2. můj telefon Samsung S7 se k Mirrorlinku nepřipojí ani za nic přestože je certifikovaný 3. AA funguje dobře a navigace GM i Waze jsou lepší než Sygic. Ale někomu se to třeba bude hodit.
×
×
 • Create New...