Přejít na obsah

holmer83

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše zveřejněné uživatelem holmer83

  1. Spotřeba oleje i mě přijde vysoká, neřeknu kdybych tam dolil za 15000 Km tak max 1litr, ale to tam zahučí v podstatě celá nová náplň. Myslíte, že když bych dal 5W-30 samozřejmě s danou normou pro tento motor, tak lze očekávat ještě vyšší spotřebu oleje. Mám tohle auto až od 95 tis Km, takže nevím jak jej první majitel zajel a jak s tím jezdil, jinak ale motor šlape pěkně.
  2. Vyzkouším tedy připojit 12V do patice pro zadní obrysové světlo, nejdříve jedno a potom druhé a uvidím jestli se nerozsvítí i mlhové světlo. Před tím, než tam připojím těch 12V musím mít spínač světel odpojený, nebo může zůstat připojený? Předpokládám, že to opravdu bude závada vztahující se k těm obrysovým světlům, protože i při vypnutém motoru stačí zapnout přepínačem pouze obrysová světla a mlhovka se rovněž zapne, může to být taky k předním obrysovkám.
  3. Tak pánové dneska přišel komplet nový originál přepínač na světla za bratru 1.500,- Kč. Hned jsem ho připojil a myslel, že mě omeje, mlhovka svítí vesele dál, takže přepínačem to není a ten starej byl v pořádku. Teď už se mlhovka zapíná hned po zapnutí světel do první polohy (obrysová světla), předtím se zapínala počas jízdy. Máte někdo další radu na co se zaměřit, jsem z toho už zoufalej, při jízdě na mě blikají jakože nevím že mám zaplou zadní mlhovku
  4. Co říkáte na olej Total Quartz 7000 10W-40?? Do teď jsem používal Shell Helix HX 7 10W-10 a byl jsem spokojen, jediné co bylo tak se mi zdála poměrně vysoká spotřeba oleje, řekl bych že v průběhu nájezdu 15tis. Km jsem tam postupně dolil tak 2,5-3litry. Při poslední výměně jsem si tam dal ten Total Quartz 7000 10W-40 a taky nevypadá špatně, když jsem teď po nájezdu 3 tis. Km kontroloval hladinu oleje, tak se mi zdá že ubývá pomaleji než u toho Shellu. Jezdím jak kdy, někdy více kratší trasy po městě a lehce mimo město a někdy mám zase delší trasy. Přemýšlel jsem že bych dal 5W-30 kvůli těm krátkým trasám po městě se studeným motorem, ale mám strach že spotřeba oleje půjde nahoru. Mám 1,4 16V 55kW BBY (2004). Používáte někdo ten Total Quartz 7000 15W-40 a jak jste spokojeni?
  5. to redboss001: snímač najdeš poměrně rychle, alespoň mě to trvalo pár vteřin a motor 59 kW je naprosto stejný jako 55 kW. Když stojíš čelem k přídi auta tak pohledem na levou část sacího potrubí jakoby přes olejovou měrku to čidlo mezi svazky vodičů uvidíš, posviť si tam baterkou. Vkládám fotky toho čidla. Na autě mám od vičistění čidla několik studených startů a motor chytá pěkně a hlavně už nezhasíná a neklepe se. Na tom čidle očistíš pouze tu část co snímá teplotu nasávaného vzduchu, protože ta vystupuje do té "korunky" čidla a je to klasickej NTC prvek. Ještě jeden postřeh k tomuto čidlu, při pátrání na webu na jednotlivých eshopech jsem narazil na dvě různá označení, 03C 906 051 (to mám já v autě) a 036 906 051. U obou verzí uvádějí totožnou paletu aut kde jdou čidla použít a žádnej rozdíl jsem nenašel, nevíte někdo jestli se v něčem liší?
  6. Ahoj, u mojí Fábky 1,4 16V 55kW (r.v. 2004, kód motoru BBY) mě již delší dobu trápí rovněž horší studené starty. Nejmarkantnější je to při rozsahu venkovních teploty tak od 10 stupňů do 25 stupňů, když je pod 10 stupňů a nebo naopak venku vedra, tak je vše O.K. Projevuje se to tak, že startér točí motorem déle než normálně kdy to chytí nadrb a když motor naskočí tak bez pulzování plynovým pedálem okamžitě spadne na kriticky nízké otáčky a začně se hrozně klepat, musím tedy pulzovat plynovým pedálem abych ho udržel na vyšších otáčkách. Další projev je ten, že když už ho držím plynem na vyšších otáčkách a chci např. couvat z parkoviště nebo se rozjíždět tak motor má pořád snahu zhasínat a padat otáčkama dolů, takže se s tím velmi špatně rozjíždí a ikdyž se už rozjedu tak i při řazení musím velmi citlivě na plyn aby motor necukl. Důležité je ale říct, že stačí ujet do cca 500m a hodně se to zlepší a kolem 1 Km se již motor chová normálně. Teplé starty jsou naprosto v pořádku, každé další nastartování ten den je už v pořádku to jenom ten první studený start když auto déle stálo se to takto chová. Další věcí je, že jezdím více na LPG bež na benzín,ale samozřejmě všechny starty jsou na benzín, když jsem ale zkoušel vynucený start na LPG tak motor se choval mnohem lépe a i při studeném startu neměl snahu zhasínat. Můj osobní názor je, že při startu studeného motoru dostává motor extrémě chudou směs a proto má snahu zhasínat a klepe se, ŘJ si myslím že venkovní teplota je vyšší než je opravdu ve skutečnosti, takže mě napadá buď čislo teploty chladící kapaliny a nebo čidlo tlaku a teploty nasávaného vzduchu?? Myslím, že když už potom ujedu těch pár stovek metrů, tak se příprava směsi adaptuje dle informací z lambda sond a dalších čidel a směs se obohatí to, proto se chování motoru zlepší. Nemyslím si, že by byl problém s klapkou, stačí aby se motor trošku ohřál a šlape dobře ve všech režimech a to jak na benzín tak i LPG, spíš bych to viděl na jedno z čidel teploty. Je mi ale zase divné, že třeba v zimě když je venku -10 nebo i míň tak motor naskočí poměrně dobře a i na studený start drží dobře volnoběh, nejhorší je to když je venku kolem "pokojové teploty" Může mě někdo popostrčit na co se zaměřit. Dík p.s. Fábka má 135.000 km, servisy pravidelný, na diagnostice nic
  7. Tak jsem dneska měnil v servisu v Brně rozvody (Fabia combi, 1,4 16V, 55 kW, motor BBY, najeto 98.800 Km). Sehnal jsem si sadu rozvodů INA a novou vodní pumpu Saleri (SIL). Starý rozvody byly docela v pohodě, kladky úplně, hlavní řemen měl na sobě miniaturní prasklinky, ale asi by to ještě nějakou chvíli vydrželo. Původní vodní pumpa byla taky docela v pohodě, jenom bylo vidět že si parkrát ufoukla přes ucpávku. V motoru mám novou chladící kapalinu a když jsem měl odkrytý sání, tak jsem si zdemontoval klapku a pořádně ji vyčistil, potom samozřejmě diagnostikou provedeno základní nastavení klapky. CO se týče gufer na vačkách a klikovce, tak tam jsem žádný prolínání oleje nespatřil.
  8. a co ty gufery na vačkách a klikovce, měníte??
×
×
  • Vytvořit nový...