Přejít na obsah

Alda_cz

Uživatel
  • Počet příspěvků

    30
  • Registrace

  • Poslední návštěva

  • Dny vítězství

    1

Alda_cz naposledy zvítězil 29. Červen

Alda_cz nejvíce like obsah!

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

Oznámení Alda_cz

  1. Resil a nevyresil, teda co se tyce vylozene jenom operky. Nebudu parat koberec nebo jej vytrhavat suchym zipem. A souhlas, misto nejakych capin co jsou v aute mohli tohle udelat. Poresim to takto a objednam tohle. Je to elegantnejsi reseni myslim, da se to vytahnout, ocistit. A na zimu se to hodi.
  2. Alda_cz

    Rozměry kol

    Na zimu jsem zvolil toto https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/kompletni-zimni-kolo-hadar-15-pro-fabia-iv/p/6VA073665++8Z8
  3. Tez 15" a 2x se mi stalo ze pri velkem desti mi pri sjezdu z dalnice v zatacce na stejnem miste ustrelil trosku zadek. Delat s tim asi nebudu nic, holt zpomalim a budu si na to davat bacha. Nejsem si jisty, jestli za to muze tlak. Spis bych to dal za vinu pneumatikam Kumho. Jsou sice extremne tvrde, s vysokou zivotnosti a ekonomicke, ale....
  4. @tomas135 tak to je fajn Jinak s autem spokojen po 40tkm ? Bezproblemovy provoz ?
  5. Jak to mate se spotrebou oleje ? Ja nyni po cca 3,5 tkm kontroloval a na merce okem neubylo ani nepribylo Tak snad to tak zustane.
  6. Po 3tkm spokojeny. Mam 15" kola, nic nevrze, podvozek komfortni, spotreba 4 litry, v aute ticho i na dalnici. Stvou me asistenti a start stop. Loketni operka mohla byt delsi a v dnesni dobe nedat plastovou operku leve nohy u auta, ktere dokaze s prehledem prekonavat velke vzdalenosti je trestuhodne. Toto podelali Nelibi se mi klavirni lak na palubce a stredove konzole. No ale na jizdu to vliv nema. Ackoliv madla dveri kde kdo kritizuje, me se libi, jsou festovni a zatim nevrzou. Libi se mi plasty uvnitr, respektive jejich vzor. Sedadla jsou opravdu vyborna a paradne se mi sedi. Ani nemohu potrvrdit kritiku otlaceneho kolene od stredoveho tunelu. Jsem rad ze jsem se nenechal odradit internetovymi blaboly od motoru 1.0 MPi a ze jsem mel svuj rozum. Motor s prevodovkou pracuji vyborne, tise a pruzne. Pri zatezi ma motor hezky nizky ton, za me urcite oproti jecivym maloobjemovym ctyrvalcum urcite lepsi. Trochu mi vadi, ze auto je tak tiche, ze je problem radit podle sluchu, takze casto na ten otackomer koukam. 6 repraku mi bohate staci a tak jak jsem kdysi bez muziky nemohl v aute byt, tak ve Fabii si uzivam to ticho a pekny projev motoru kdyz na to slapnu. Spotreba ja fantasticka, delsi trasy , ktere jezdim pravidelne, kde dokazu predvidat jezdim klidnou jizdou pri predepsanych rychlostech za 3,6-3,8l/100km. Motor drzim mezi 2-4t ot, nikdy ne niz. V noci LEDky pekne sviti a libi se mi i virtualni kokpit. Vyzdvihl bych dizajn infotaimentu, ktery netrci do prostoru nad palubni desku a je pekne ergonomicky umisten. K jeho funkci se nejak nevyjadruji, moc ho nepouzivam, nepotrebuji jej. Mam nastavenej sporic, takze mam displej vetsinou vyply. Vahrady mam ke steracum, ktere proste na prvni dve setreni vrznou, pak je klid a stiraji hezky. Male zrcatka me stvou, no je to dan za aerodynamiku. Takze kdyz to sectu, na kompaktni rezmery vozu velkorysy prostor, jizdni komfort i pri dlouhych cestach a naopak to auto na me pusobi jako velmi dobre postaveny vuz. Ze se na necem setri je jasne. Euro normy jsou neuprosne. Porad si ale myslim, ze je tohle auto postavene na dlouhe roky s opravdu vymazlenym Mpi motorem bez OPF, bez EGR atd atd.
  7. No ja osobne nez menit kde co a vyhazovat zbytecne penize, v prve rade bych vyzkousel jine kola. Pokud je to mozne, se z nekym domluvit a supnout tam jine disky a jine pneu. Protoze pokud tohle zimni pneu nedelaji, verim ze problem je prave v tom letnim obuti. I podle zvuku se mi to tak jevi. Kdyby to byla nejaka mechanicka zavada, myslim ze by se to projevilo vzdy, na zimnich i na letnich. Ovsem divne je, ze pri neutralu nebo brzdeni motorem to nedela.
  8. a ty nove letosni letni pneu jsou ten samy typ jako ty predesle ? A zimni pneumatiky mas stejny taky 16ky ? Stejny rozmer ?
  9. No ja nevim ale kdyz rikas, ze na zimnich kolech to zmizi a na letnich to dela...ja bych rekl, ze to teda tema pneumatikama bude
  10. Ja myslim ze na asijskych, africkych a jihoamerickych trzich bude Skoda spalovaci jeste hodne dlouho. Jak to bude vypadat u nas uvidime za 10 let. Pokud se elektromobilita posune kupredu co se tyce infrastruktury, doby nabijeni, rozumne ceny za kwh na verejnych rychlonabijeckach a elektromobil velikosti napr. dnesni skody fabia bude stat 400 tkc, nevidim duvod kupovat vuz se spalovacim motorem.
  11. Zkouseli jste nekdo pri pravidelnem servisu pozadat pred vymenou brzdovky pouze o test vlhkosti ? Zda-li neni vymena zbytecna ? Nebo na toto servis nikdy nepristoupi a automaticky to po 2 letech udela ?
  12. Vaculik ji dava poradne zabrat, ale ja myslim, ze tohle v beznem provozu neni vubec nutne. Do 5 tisic to staci v jakekoliv situaci, teda alespon moje zkusenost a to i v pripojovani na dalnici. Ano, myslim, ze verzi kombi by privitalo spousta lidi, stejne jako silnejsi motor, nicmene zprisnujici se normy to nejspis nedovoluji. Ja jezdim 99% casu sam a vzdy se mi spis libily u Fabie kratke verze napric vsemi generacemi tajze s hatchbackem jsem naprosto spokojeny a dnes mi jiz staci. Dizajnove je to mimoradne povedeny vuz a v graphite grey na me pusobi jako industrialni sef sve tridy, vysekany z jednoho kusu kovu
  13. Pridam dalsi zkusenost z jizdy po kopcovite krajine plne zatacek a prudkych stoupani. Jak jsem vice mene zvykly jezdit spis po rovinach, kde neni potreba motor nejak vytacet a jezdim na pohodu, tak tady je nutne jezdit naprosto jinak. Za vse muze maly kroutak Nicmene, vzhledem k momentové krivce motoru a preci jen jeho slusnemu vykonu je motor potreba drzet kolem 4tis otacek, kde doslova oziva a leti. Motor se nadherne toci a prijde mi v techto otackach doslova ve svem zivlu. Kdyz k tomu pripoctu vyborne odhlucneni a projev motoru v zatezi, opet to bylo pro mne mile prekvapeni, stejne jako spotreba. Jen se toho nebat, motor si necha libit opravdu hodne.
  14. Na bezne denni jezdeni je ten motor vyborny. Tichy, usporny, pruzny a snad do budoucna i spolehlivy. Tak nejak jsem vedel co od nej cekat. Jsem odjakziva v aute setrilek a jezdim na spotrebu, ale nikdy tak, aby se motor trapil. Doted jsem jezdil s vw caddy 2.0 MPI ecofuel a fabia je zivejsi obratnejsi a uspornejsi. Motor a auto celkove predcilo moje ocekavani v odhlucneni a jizde na dalnici, kde ani pri 130km/hod a 4000 otackach motor neni hlucny a pri zatezi ma pekne nizke tony, brucivy zvuk, ktery nerusi. Cele auto je pro mne mile prekvapeni. Pri jizde po meste a okreskach je to takovy "kolibříq", ktery malo pije, zpiva tise, leta lehce a diky svoji jednoduchosti s pribyvajicimi kilometry jiste potesi spolehlivosti a vydrzi.
  15. Servis u F4 mam mit po 30000 nebo 2 letech. No, ja si olej vymenim sam po 15tis a pak si ve 30tis dojdu na ten predepsany servis.
×
×
  • Vytvořit nový...