Přejít na obsah

Motor 1.4 16V spotreba oleja


Doporučené příspěvky

Cafte

chcem sa spytat kolko vam to spotrebuje alebo kolko musíte doliat oleja od vymeny po vymenu pretoze ja asi nieco cez pol litra a co som sa pytal v skodovke tak mi povedali ze je to v norme len ze nejde mi to do hlavy ze nove auto uz papa olej ma teraz 43000km a vsimol som si to pri 20000km

Jak je uz tato tema ospravedlňujem sa a poprosím to preloziť.

Dakuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půl litru oleje se mi zdá docela dost. Ale když Škoda tvrdí, že je vše v pořádku, tak to tak asi bude. Každopádně mě to olej nežere. Tolik kolik mi nalejou, tolik tam je i na přiští výměně. Jestli ubyde nějakých pár kapek to nevím. Kontroluju olej docela pravidelně, tak jeho hladinu mám v oku a zvýšenou spotřebu bych jistě zaznamenal. To samé mám na služebáku, byť je to FI 1,4 16V (59 kW), ale taky olej nežere a má najeto cca 93 tis. U soukromého požívám olej Mobil 1 5w-40 a spokojenost:)Možná, že bych se na tenhle jev zeptal v servise, pokud bude kvalitní jistě se tím budou zabývat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neber si to do hlavy, máš to v normě.Jákej tam dáváš olej? 10W40?

len je to že nové auto a papa olej to som na strej Š120 nemal :) tam mi to to zobralo možno 2dc oleja od vymeny po vymenu

Je tam Castrol 10W40 co vlastne dava Škoda ale uz som sa pýtal ci tam môže ist iný olej pretože Castrol už není ako bol voľakedy uz je to len obal Castrol. Chcem prejsť na Mobil čo som sa pýtal tak stým neni žiadny problém len nech sa dodržia parametre oleja :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půl litru oleje se mi zdá docela dost. Ale když Škoda tvrdí, že je vše v pořádku, tak to tak asi bude. Každopádně mě to olej nežere. Tolik kolik mi nalejou, tolik tam je i na přiští výměně. Jestli ubyde nějakých pár kapek to nevím. Kontroluju olej docela pravidelně, tak jeho hladinu mám v oku a zvýšenou spotřebu bych jistě zaznamenal. To samé mám na služebáku, byť je to FI 1,4 16V (59 kW), ale taky olej nežere a má najeto cca 93 tis. U soukromého požívám olej Mobil 1 5w-40 a spokojenost:)Možná, že bych se na tenhle jev zeptal v servise, pokud bude kvalitní jistě se tím budou zabývat.

vsak to je v tom ze aj mne a to zda dost na nove auto :feve: v servise som sa pytal a povedali ze je to v norme

Tak isto chcem prejst na olej Mobil len ako pozeram ty mas 5W40??? nie nahodou 10W40???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5w-40 mám určitě, ale nemám po ruce obal. Díval jsem se na net a mám pocit, že mám tenhle: http://www.olejshop.cz/oleje/automobilove-oleje/p/motorovy-olej-mobil-super-3000-5w-40-4litry/ Jsem s ním spokojený. Tento olej mi byl doporučen člověkem, který se v této sféře pohybuje. Jak jsem psal, olej kontroluju, ale je tam vždy podobné množství, velké úbytky nejsou. Otázkou je jaký jsi řidič. Je možné, že pokud jezdíš sportovněji a motor více točíš, tak je možné, že si veme i o něco více oleje, ale nevím zcela jistě, jestli styl jízdy na to má zásadní význam. Možná, že bych vyzkoušel jiný olej a uvidiš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5w-40 mám určitě, ale nemám po ruce obal. Díval jsem se na net a mám pocit, že mám tenhle: http://www.olejshop.cz/oleje/automobilove-oleje/p/motorovy-olej-mobil-super-3000-5w-40-4litry/ Jsem s ním spokojený. Tento olej mi byl doporučen člověkem, který se v této sféře pohybuje. Jak jsem psal, olej kontroluju, ale je tam vždy podobné množství, velké úbytky nejsou. Otázkou je jaký jsi řidič. Je možné, že pokud jezdíš sportovněji a motor více točíš, tak je možné, že si veme i o něco více oleje, ale nevím zcela jistě, jestli styl jízdy na to má zásadní význam. Možná, že bych vyzkoušel jiný olej a uvidiš.

presne na ten olej chcem prejsť len dufam ze nebudu problémy neviem presne aky olej tam dava skoda ci 10W40 alebo 5W40

musím zistiť a aj ked ke tam 10W ci nebude motoru vadit ze tam pojde 5W :feve: len co viem ze je dobre co najskor prejst pretoze to nerobí dobre po dlhsiom case prejst na iny olej. Olej Mobil rospusta usadeninyh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal výše olej mi byl doporučen a jsem s ním spokojený. Jaký olej dává ŠA do aut to přesně nevím, ale myslím si, že to bude Shell a "polosyntetika". Já mohu jen porovnat pocit po výměně původně škodováckého za Mobil - motor se mě jevil jako mnohem klidnější a ztichl a jakoby běžel lehčejc. Na olej mobil jsem najel 4000 km, nemám žádný úbytek oleje, auto startuje a jezdí bez problému. Četl jsem někde na webu na ten olej velice kladné recenze a jeho cena není nějak velká oproti konkurenci - kupoval jsem to přes internet. Spotřebu mám přibližně pořád stejnou. Změna je akorát v tom, že jezdím na polský benzín, který nakupuju za cca 30 kč/l (dle kurzu), oproti 34 i více tady v Ostravě, ale to je jiná kapitola. Za sebe můžu říct, že ten olej doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Jaký olej dává ŠA do aut to přesně nevím, ale myslím si, že to bude Shell a "polosyntetika". Já mohu jen porovnat pocit po výměně původně škodováckého za Mobil - motor se mě jevil jako mnohem klidnější a ztichl a jakoby běžel lehčejc. ...

Těžko budou do produkce nalejvat Škeblovku, když mají výhradní smlouvu s Kastrólem. Lejou podle specifikace motoru 5W40 nebo 10W40, případně ekvivalent pro dehťáky - a to jak ve fabrice jako první náplň, tak značkáče při garančkách a dalších výměnách. Bohužel, Kastról už dávno není to co bejval Castrol, takže i koupě nejlevnějšího Mobilu nebo Škeblovky splňující teplotní a viskozitní specifikaci motoru jen prospěje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som zistil aký olej tam dava Skoda ako tu bolo spomenute tak Skoda ma zmluvu s Castrolom a do 1,4 16V 63kw davaju 5W40 tak ze dalsia výmena co ma caka o 1200km idem prejst na Mobil 5W40 myslim cim skôr tým lepsie a samozrejme musia byt splnene normy oleja a všetko poriadku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko budou do produkce nalejvat Škeblovku, když mají výhradní smlouvu s Kastrólem. Lejou podle specifikace motoru 5W40 nebo 10W40, případně ekvivalent pro dehťáky - a to jak ve fabrice jako první náplň, tak značkáče při garančkách a dalších výměnách. Bohužel, Kastról už dávno není to co bejval Castrol, takže i koupě nejlevnějšího Mobilu nebo Škeblovky splňující teplotní a viskozitní specifikaci motoru jen prospěje...

No asi máš pravdu, ale v době, kdy jsem si kupoval auto (prosinec 2009), tak jsem měl v motoru a na boku nalepku "škeblovky" a prodejce mi říkal, že pre tam dávají jako první náplň Shell a prý polosyntetiku. Říkám si, proč by tedy dávali nalepku Shell, když tam pak nalejou Castrol?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...