Přejít na obsah

Nesnesitelný hluk při staženém okýnku?


Premek84

Doporučené příspěvky

Nevim jestli to patri zrovna sem, ale vsiml jsem si tohoto docela zajimaveho ukazu minuly tyden kdyz pri parnem dni si takhle jedu cca 100 kilometrovou rychlosti a mel jsem uplne stazene okynko spolujezdce - to, ze pri otevrenem okne je uvnitr ponekud vetsi hluk je jasna vec, ale to co se ve Fabce deje pri otevrenem okni se snad ani neda nazvat hlukem - zvlastni prerusujici hluk ktery doopravdy nedokazi ani popsat doslova rve usi :unsure: a neni to jen muj pocit - potvrdil me to taky tatik - ktery s tim prisel jako prvni... mate nekdo taky takovy zkusenosti nebo je to jen nejaka precitlivelost? :D opravdu to neni normalni dle meho... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to naprosto normální a s pásama to nemá nic společného. Tento zvuk vydávají turbulence, které při této situaci v zadní části vozu vznikají. Vem si že plně otevřeným oknem se do interiéru vozu vysokou rychlostí nasává obrovské množství vduchu, který ale nemá kam unikat, protože úniku brání zadní okno. Takže vduch se tam různě mlátí a točí, čímž vznikají tyto nepříjemné zvuky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli to patri zrovna sem, ale vsiml jsem si tohoto docela zajimaveho ukazu minuly tyden kdyz pri parnem dni si takhle jedu cca 100 kilometrovou rychlosti a mel jsem uplne stazene okynko spolujezdce - to, ze pri otevrenem okne je uvnitr ponekud vetsi hluk je jasna vec, ale to co se ve Fabce deje pri otevrenem okni se snad ani neda nazvat hlukem - zvlastni prerusujici hluk ktery doopravdy nedokazi ani popsat doslova rve usi  :unsure: a neni to jen muj pocit - potvrdil me to taky tatik - ktery s tim prisel jako prvni... mate nekdo taky takovy zkusenosti nebo je to jen nejaka precitlivelost?  :D opravdu to neni normalni dle meho... :p

Dám Ti dobrou radu nad zlato... Zavři si okýnka a pusť si klimatizaci. Já to tak dělám a žádný hluk neslyším ;)

Jinak je to naprosto normální.. Vzniká podtlak v autě díky velkému množství vzduchu a dělá to jako když jedeš ve vlaku po pražcích a zaléhá v uších....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to naprosto normální a s pásama to nemá nic společného. Tento zvuk vydávají turbulence, které při této situaci v zadní části vozu vznikají. Vem si že plně otevřeným oknem se do interiéru vozu vysokou rychlostí nasává obrovské množství vduchu, který ale nemá kam unikat, protože úniku brání zadní okno. Takže vduch se tam různě mlátí a točí, čímž vznikají tyto nepříjemné zvuky.

Hmm je to pravda že se tam ten zvuk mlátí,ale otevři si přední okýnko a nech volně viset pás a uvidíš co to dělá za příjemný zvuk...a pak ho přitlač ke sloupku a uvidíš změnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normalni to asi bude, ale proc ve staricke dobre Felde tenhle zvuk neni? :p proste hluk z venku mi nevadi, ale tohle prerusovane "bubnovani" je fakt na nervy...

jinak diky za radu - mam v aute klimatizace 3 - jen si vybrat kterou zapnu :smich:lol

Tak jednu zapni a bude to :smich:

Jinak by se to asi dalo zmírnit deflektorama v oknech.... Ale to je moje doměnka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli to patri zrovna sem, ale vsiml jsem si tohoto docela zajimaveho ukazu minuly tyden kdyz pri parnem dni si takhle jedu cca 100 kilometrovou rychlosti a mel jsem uplne stazene okynko spolujezdce - to, ze pri otevrenem okne je uvnitr ponekud vetsi hluk je jasna vec, ale to co se ve Fabce deje pri otevrenem okni se snad ani neda nazvat hlukem - zvlastni prerusujici hluk ktery doopravdy nedokazi ani popsat doslova rve usi :unsure: a neni to jen muj pocit - potvrdil me to taky tatik - ktery s tim prisel jako prvni... mate nekdo taky takovy zkusenosti nebo je to jen nejaka precitlivelost? :D opravdu to neni normalni dle meho... :p

je to tkzv passat efekt.

Je to v kazdom aute co ma dobre tesnenie, aj starsie auta by to robili ak by boli lepsie utesnene skary kadial vzduch unika.

Ja okna skoro ani neotvaram jedine prei vstupe a vystupe niekde kde potrebujem pipnut chipovou kartou (na parkovisko v praci).

Vetram vetrakom, vynimku tvori leto, kedy jazdim kratke trasy s otvorenym oknom inac zase len a len ventilator

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S fabkou je ten hluk docela problém. Mně to nevadí, mám klimu, ale stejně je třeba před zapnutím AC auto vyvětrat. Než se tak stane, pár minut se musím smířit s hukotem. Před fabkou jsem měl Astru F, neměla AC, ale při otevřených oknech to byla pohoda, žádný hluk, nicméně když jsem uvázl v zácpě, bylo zle. Nechal jsem si dodělat střešní okno - šíbr, (pes teplo těžce snášel),ale kýžený efekt se nedostavil. Proto jsem auto vyměnil, a kvůli AC jsem šel do Fabie - u jiných značek dávali klimu s vyšší výbavou a cena byla o hodně výš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Normalni to asi bude, ale proc ve staricke dobre Felde tenhle zvuk neni? :p proste hluk z venku mi nevadi, ale tohle prerusovane "bubnovani" je fakt na nervy...

jinak diky za radu - mam v aute klimatizace 3 - jen si vybrat kterou zapnu :smich:lol

Mě to ve feldě dělalo taky.Částečně to řešej ofuky,ale ne vzadu.A nejhorší na tom je,když vezu děti a ony si chtějí stáhnout okýnko,tak jim to musim zakázat :-( A klimošku bohužel nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...